Info: Ako imate neke nejasnoće, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Moods wrote:
Ustvari sve je stvar drzave koliko zeli biti povezana sa inostranstvom.
Primjer je redovna linija Salzburg - Banja Luka nema ekonomske isplativosti avioni lete prazni ali Republika Srpska namiruje troskove samo da bi ta linija funkcionisala.

to je politicka linija, nije imala veze sa pamecu a to dokazuje i cinjenica da je vec ukinuta. Banja Luka je vec povezana sa Zurichom i Beogradom.
27-01-2009 at 10:07 | Uključi u odgovor
zlaja

citat:
Moods wrote:
vidi kako ja gledam na to, aerodrom postoji , mnoge firme su pokusale da rade sa tim aerodromom ali su propale kazu da nema ekonomsku isplativost.
Moje je misljenje da se prije otvaranja aerodroma treba obratiti avioprevoznicima tipa German Wings (oni su u expanziji) kojima se isplati imati redovnu liniju i razgovarati. Stuttgart Sarajevo i nazad kosta kod njih naprimjer 120 eura ako kupim kartu mjesec mjesec i po prije leta, i to je dobro.
Croatia airlines leti na istoj ruti samo karta kosta oko 400 eura dakle meni se ne isplati putovati sa njima , i ako avioprevoznici ovog tipa budu vozili opet nece biti ekonomske isplativosti.
Svijet voli letjeti ali cijena karte nesmije biti veca od 150 eurica , ako se uspije to napraviti, tad ce slijetati puni avioni na tuzlanski aerodrom.
Usput svi lete ,kad lete, za Sarajevo a vrlo malo ljudi iz Sarajeva je vani, uglavnom je vani ovaj dio Tuzla Zvornik, Bjeljina ,Brcko.
Eto ako neko nadlezan cita i ako zeli napraviti funkcionalan aerodrom onda mu je ovo ciniti.

Aerodrom nikad nije ni poslovao sa pristojnom kompanijom tako da se o ekonomskoj neisplativosti ne moze ni govoriti kad linijskog saobracaja nikad nije ni bilo(izuzimajuci period prije 11.9.2001).
Germanwings i su jedna prica a druga prica je aerodrom koji nije u stanju pruziti usluge prihvata aviona. To je bio problem jedan i ostaje problem jedan. Da to nije tako, ne bi se vec godinama u zimskom periodu otkazivali letovi za Sarajevo te ne bi puni avioni bili vracani na polazne pozicije u vecernjim satima zbog nemogucnoscu slijetanja na Sarajevo zbog magle.
Da ja vodim aerodrom, moja prva strategija bi bila obezbijediti aerodrom da bude alternacija u slucaju magle na Sarajevo jer bi se time obezbijedio veci godisnji promet nego li bilo cime drugim. Uz to 2-3 redovne linije i za pocetak ok. Ali o tome se moze tek govoriti kad AERODROM BUDE OSPOSOBLJEN za saobracaj u onom kapacitetu kako to kompanije zahtijevaju(od slijetanja po noci do ILSa)
Ja ne znam puno o tome ali smatram jednostavno da je sramota da aerodrom kao takav stoji neopremljen adekvatno i da zbog toga ja npr umjesto da letim i za SJJ moram izabrati Zagreb jer znam da je 80% vecernjih letova u zimskom periodu otkazano zbog magle. Jedna Lufthansa i AUA bi bile sretne da avion ne moraju vracati u Minhen ili Bec nego da slete u Tuzlu i putnike prebace za SJJ. Ja o managementu LQTZ ne znam bilo sta ali znam jedno: to je bransa u kojoj je definitivno tesko/nemoguce naci domaceg covjega koji je strucnjak ne za avijaciju nego za zracne luke i koji se razumije u posao. Nazivati se strucnjakom sa eventualno zavrsenim ekonomskim fakultetom i porediti management autobuske stanice sa aerodromom je iluzorno. Pravdanje da se nema novca je isto smijesno. Taj aerodrom zvanicno postoji vise od 10 godina i vise od 10 godina odredjen broj zaposlenih je na budzetu i pri tome nista ne radi( ovdje polazim od cinjenice da ja danima ne mogu telefonom dobiti aerodrom na broj koji sam dobio u informacijama) a da ne govorim da ganjaju opremu i da se eventualno pojave na nekom sajmu avijacije ili da daju ponudu nekoj kompaniji da pocnu letjeti pa taman i besplatno tj bez aerodromskih taksi jer ovi i ovako i onako novac iz budzeta dobivaju.

I jos da kazem, nakon preuzimanja BH Airlinesa od THY, ljudi iz THY ce kreirati plan letenja i siguran sam da ce njihovi avioni tada raditi a ne po pola dana stajati parkirani a tu bi trebalo biti hljeba i za TZ Aerodrom.
27-01-2009 at 10:29 | Uključi u odgovor
Moods

Registriran(a): 15-03-2008
Odgovori: 1315

icon Re: Tuzlanski aerodrom

Ako nema strucnjaka u Bosni ima vani neka uvezu i plate ljude, sasvim jednostavno.
To naravno svi u svijetu rade sta sad trebamo cekati da se iskoluju kadrovi? 

Zvjezda tjera mjeseca ZAGORU ga zatjera!<br /><br /><br /><br />

Sto ba Zagoru? Sto nisi Bleku?
27-01-2009 at 20:48 | Uključi u odgovor
XMRVICAxTZ
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Odgovori: 9833

Bjezi ba,,,najbolje je da se ova tema zatvori...jer od aerodroma nema nista nit ce kad haman bit...suplja prica ev kolko godina! Vise se ne nadam slijetanju u TZ.
Zagreb, here I come!

27-01-2009 at 22:13 | Uključi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871

pa Thales druze reci nam ako sva ta oprema bude spremna za rad pocetkom aprila kad se mozemo nadat prvoj liniji pa koja god da bude 

"OTPOR STOKO, OTPOR"
28-01-2009 at 13:30 | Uključi u odgovor
THALES

Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 490

citat:
Moods wrote:
Ako nema strucnjaka u Bosni ima vani neka uvezu i plate ljude, sasvim jednostavno.
To naravno svi u svijetu rade sta sad trebamo cekati da se iskoluju kadrovi?

Dobra ideja, al kanton neće da plati ni naše ljude, drže ih na gibiri, a ne daj bože da dovedu nekog stručnjaka sa strane pa da se mora uplatit plata svakog prvog u mjesecu  

You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
28-01-2009 at 16:48 | Uključi u odgovor
THALES

citat:
XMRVICAxTZ wrote:
Bjezi ba,,,najbolje je da se ova tema zatvori...jer od aerodroma nema nista nit ce kad haman bit...suplja prica ev kolko godina! Vise se ne nadam slijetanju u TZ.
Zagreb, here I come!

Bolje bi bilo da ti napustiš temu i ne vraćaš se nikad više  

You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

28-01-2009 at 16:49 | Uključi u odgovor
THALES

citat:
zeus wrote:
pa Thales druze reci nam ako sva ta oprema bude spremna za rad pocetkom aprila kad se mozemo nadat prvoj liniji pa koja god da bude

Ovih dana se završavaju aktivnosti između Turkish Airlinesa i BH Airlinesa i ovo što čujem je da naša dva ATR-72 idu u Tursku da lete na njihovim unutrašnjim linijama, a u Sarajevo dolaze dva velika džeta (B737 ili A320) sa tim da će do kraja godine Turkish angažovati u BiH još dva-tri velika aviona. Po planu bi trebalo da se krene na proljeće sa linijama za istanbul i frankfurt. E sad ako turci dovedu 5 velikih aviona, ti avioni neće moći biti parkirani u Sarajevu zbog male platforme. He he, kako sam načuo Tuzla bi mogla biti jedna od opcija za baziranje buduće flote BHAirlinesa  

28-01-2009 at 16:55 | Uključi u odgovor
zlaja

to bi bilo izvrsno. Thales imao bi pice od mene vrlo mi je drago da cujem takve vijesti. Ostaje nam samo da pricekamo jos malo da vidimo sta ce Turci reci jer kako sam shvatio, njihova je zadnja od momenta preuzimanja BH Airlinesa.

28-01-2009 at 19:21 | Uključi u odgovor
zlaja

www.bhairlines.ba

nova web stranica....uopste nije lose uradjena.....

28-01-2009 at 19:25 | Uključi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 10
Skriveni clanovi: 0
Aktivni članovi: 0
Sretan rođendan: anastasija, AzurO, ch0ban, cheatdj, dassa, Dragon24, ibro tekovina, JUVENTINO, mrki1989, novac7, prepaid, thoMLson, TZGazaaaa
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja forumaša u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net