Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zlaja wrote:

REd letenja bi pri svakoj normalnoj kompaniji trebao biti objavljen 3 mjeseca unaprijed kako bi mogla poceti kupovina karata i sl. Na zalost, domacoj kompaniji izgleda uopste nije u interesu puniti avione, a i sto bi bilo kad oni dobivaju novce svakako.
Kad nadjem info postavit cu ovdje.


Hvala. Neki me prijatelji van BiH pitaju dal je aerodrom u funkciji? Ni sam neznam sta reci, odgovoriti.
23-10-2008 at 13:48 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Tsko je ljudima sa strane objasniti petljavinu s ovim nasim aerodromom, najbolje je reci da nece jos proraditi u dogledno vrijeme, pa da se bude najblize istini, je li, nije bas red ljude lagata... 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
23-10-2008 at 19:08 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Aerodrom radi. TAÈKA.

Avioni slijeæu i polijeæu, ali uglavnom biznis letovi i medicinski letovi.

BHAirlines se jos trazi u kojekakvim kombinacijama za letove. ne znam kakvi su dilovi napravljeni ali meni je receno da su dvije linije dogovorene. do sada je bh airlines izvrsio jedan charter let za istanbul, ali bilo je problema jer bhairlines kao mizerna kompanija u svjetskim okvirima ne moze dobiti normalan slot za slijetanje u istanbulu i frankfurtu osim u raaaaanim jutarnjim ili kaaaaasnim vecernjim satima sto ne odgovara ni putnicima ni radnom vremenu tuzlanskog aerodroma. konkretno prije 10-ak dana zbog dotiènog leta za istanbul aerodrom smo morali otvoriti u 6 ujutro umjesto u 8 (sto znaci da na posao moras doci u 5 da se izvrse sve procedure otvaranja i pregleda letilista ) ali zbog magle u sarajevu avion nije mogao da poleti, a i da je poletio, magla je ujutro bila i u tuzli. putnici su u sarajevo otisli busom i onda iz sarajeva za istanbul. dalje, zbog istog leta u povratku smo morali otvoriti aerodrom u nedelju iako nedeljom ne radimo i imamo u kontroli problem sa ljudima jer nam ispomoc stize iz sarajeva i svako neplanirano radno vrijeme je problem. dan je bio prelijep, uslovi idealni i sletili su bez problema. istina je da tuzla trenutno ima proceduru nepreciznog prilaza koja ima visoke restrikcije po pitanju vremenskih meteo uslova, pa nam u prilog ne ide ni zimsko vrijeme, ali ove i prosle sedmice smo imali dva leta koji su po losim uslovima sletili bez ikakvih problema. Jedan je bas bio danas. do kraja ove godine bice dopremljen sistem za instrumentalno slijetanje i uvedene nove preciznije procedure, sto ce sa strane kontrole letenja omoguciti smanjenje minimuma i povecati sigurnost letenja, a na aerodromskom preduzecu i kantonu je da poguraju ove spomenute letove za tursku i njemacku.  


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
24-10-2008 at 16:13 | Ukljuèi u odgovor
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Pa kad bi Turkish uveo svoj charter bar dva puta heftanom,,bio bi avion pun i za tz i nazad

24-10-2008 at 16:21 | Ukljuèi u odgovor
bosnian972
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-08-2005
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4160
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:
.... sto ne odgovara ni putnicima ni radnom vremenu tuzlanskog aerodroma. konkretno prije 10-ak dana zbog dotiènog leta za istanbul aerodrom smo morali otvoriti u 6 ujutro umjesto u 8 (sto znaci da na posao moras doci u 5 da se izvrse sve procedure otvaranja i pregleda letilista ) ali zbog magle u sarajevu avion nije mogao da poleti, a i da je poletio, magla je ujutro bila i u tuzli. putnici su u sarajevo otisli busom i onda iz sarajeva za istanbul. dalje, zbog istog leta u povratku smo morali otvoriti aerodrom u nedelju iako nedeljom ne radimo i imamo u kontroli problem sa ljudima jer nam ispomoc stize iz sarajeva i svako neplanirano radno vrijeme je problem. dan je bio prelijep, uslovi idealni i sletili su bez problema. istina je da tuzla trenutno ima proceduru nepreciznog prilaza koja ima visoke restrikcije po pitanju vremenskih meteo uslova, pa nam u prilog ne ide ni zimsko vrijeme, ali ove i prosle sedmice smo imali dva leta koji su po losim uslovima sletili bez ikakvih problema. Jedan je bas bio danas. do kraja ove godine bice dopremljen sistem za instrumentalno slijetanje i uvedene nove preciznije procedure, sto ce sa strane kontrole letenja omoguciti smanjenje minimuma i povecati sigurnost letenja, a na aerodromskom preduzecu i kantonu je da poguraju ove spomenute letove za tursku i njemacku.



nemoj me pogresno shvatiti jer predpostavljam da ti ne odlucujes, ali sta mislis da aerodromska uprava napravi radno vrijeme kako njima godi i da posalje prevoznicima pa da se oni uklope. pretpostavljam da vikendi, rano ujutro i posle 4 popodne gospodi ne odgovara

ne mogu da vjerujem. nesto se ko fol bore da pokrenu al ako ikao moze da se leti od 8 do 3 popodne i ne vikendom.
24-10-2008 at 16:38 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:
pa jedan od problema koje ja stalno spominjem je nedostatak kvalifikovanog osoblja. mi kontrolori vec svjesno krsimo zakone radeci smjene od 8 sati provedenih na frekvenciji, iako je propisano da kontrolor u toku jedne smjene ne smije da provede vise od 4 sata uzastopno na frekvenciji. postoje izuzetni slucajevi kada se moze povecati na maksimalno 8 sati i to primjenjujemo sada u tuzli, ali to su izuzetne situacije od kojih mi sada pravimo u tuzli pravilo.problem nastaje kada se radno vrijeme produzi za dva sata, onda nismo pokriveni ni propisima za izvanredne situacije. a ne daj boze kakvog sranja, svi gledate discovery i national geografic, onda se istraga vodi rigorozno i u zatvor se ide za najmanje propuste. napominjem da sam za sada samo ja kontrolor iz tuzle, a da sarajevo salje sedmicno po dvoje svojih kontrolora iako je i kod njih kriza i manjak ljudi sa dozvolom jer je u toku formiranje oblasne kontrole letenja i dosta sarajevskih kontrolora je po skolovanjima i nisu na radnom mjestu na aerodromu. sarajevo na primjer radi 17 sati dnevno, ali vecina aerodromskih sluzbi ima tri smjene. tuzla ima ljudi i u kontroli letenja i u aerodromskom preduzecu i kod vatrogasaca ljudi jedva za jednu smjenu.

 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
24-10-2008 at 23:36 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Biæe izgleda i prije... Danas mi kolega iz sarajeva javlja da je jedan avion BHAirlinesa na redovnom servisu u francuskoj (èitaj remontu) i èim se vrati ovih dana poèinju sa ovim linijama. Sad sve zavisi od servisera u francuskoj koliko ce brzo zavrsiti radove na avionu. Ima jos par dana do 31 oktobra kad poèinje zimski red letenja (napomena za nestrpljive- u vezi ovog prodje septembar,prodje oktobar, ma prodje meni zivot al koga briga ) Pozdrav 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
27-10-2008 at 23:36 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Jos nesto zaboravih napisati, ovih dana elektrièari zavrsavaju instalaciju PAPI svjetala na pisti ( precision approach path indicator ), za koje cujem da je bio jedan od uslova BHAirlinesa za otvaranje linija jer predvidjaju slijetanje u vecernjim satima. 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
27-10-2008 at 23:41 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:
Biæe izgleda i prije... Danas mi kolega iz sarajeva javlja da je jedan avion BHAirlinesa na redovnom servisu u francuskoj (èitaj remontu) i èim se vrati ovih dana poèinju sa ovim linijama. Sad sve zavisi od servisera u francuskoj koliko ce brzo zavrsiti radove na avionu. Ima jos par dana do 31 oktobra kad poèinje zimski red letenja (napomena za nestrpljive- u vezi ovog prodje septembar,prodje oktobar, ma prodje meni zivot al koga briga ) Pozdrav

ali drug, zimski red letenja je vec objavljen i tu nema Tuzle. ja sam pokusao i da vidim u IATA sistemu ima li ista, medjutim slabo.
mozda ne bi bilo lose, kad bi ti nama onako nekad kad imas vremena slao informacije o slijetanjima i polijetanjima aviona, tj letova koje si pomenuo poput business letova, generalne avijacije a eto bio je jedan i charter za IST.
I sto me jos zanima jeste, gdje oni reklamiraju te letove. Stvarno recimo taj charter za IST, vjerujem da bi popunjenost bila bolja kad bi se letovi negje reklamirali..pozdrav
28-10-2008 at 07:52 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zlaja wrote:

ali drug, zimski red letenja je vec objavljen i tu nema Tuzle. ja sam pokusao i da vidim u IATA sistemu ima li ista, medjutim slabo.
mozda ne bi bilo lose, kad bi ti nama onako nekad kad imas vremena slao informacije o slijetanjima i polijetanjima aviona, tj letova koje si pomenuo poput business letova, generalne avijacije a eto bio je jedan i charter za IST.
I sto me jos zanima jeste, gdje oni reklamiraju te letove. Stvarno recimo taj charter za IST, vjerujem da bi popunjenost bila bolja kad bi se letovi negje reklamirali..pozdrav



evo danas saznajem da definitivno lete za frankfurt od sredine novembra. ne znam kako ce u iata-i voditi let, ali sigurno ce ga voditi kao sarajevo-frankfurt. slot u frankfurtu sigurno ne mogu pomjeriti pa ce vjerovatno promijeniti vrijeme polijetanja iz sarajeva da bi iz tuzle krenuli na vrijeme za slot u frankfurtu. povratak je u veèernjim satima zato su i insistirali na poboljsanju rasvjete piste kako bi mogli slijetati kod nas.
 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
28-10-2008 at 19:20 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice