Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - d
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:
Èitajuæi komentare iz dijela Vijesti sa Tuzlarija, podsjeti me jedan od njih na pitanje Zelenog vala.
Istina je da se to obeæavalo veæ mnogo puta i da su bili spominjani i neki rokovi (do kraja godine 2007, do marta 200 a nikada se nisu i ispoštovali.
Volio bih kada bi drug vijeænik ili neko drugi ko ima moguænosti, provjerio dokle se sa tim stitglo i kada æemo napokon imati u funkciji.

I ovdje smo nekoliko puta ponavljali ovo pitanje, bez uspjeha. Više puta smo ga potencirali i na sjednici OV, a nadležna služba se njime bavi godinama. Nadam se da je konaèno sve sazrelo da se pristupi uvodjenju zelenog vala, al´ me crv pesimizma upozorava... Saznao sam da je u opæinu konaèno primljen prvi inženjer saobraæaja, otiæi æu da vidim momka i da saznam novosti.
Pretpostavljam da su gotovi rezultati prošlogodišnje studije, a riješene su i neke druge pretpostavke. Èini mi se da je glavni razlog kašnjenja - nedostatak znanja, profesionalnih firmi, eksperata i konkurencije u ovoj oblasti, tako da, nakon stupanja na snagu Zakona o javnim nabavkama, ima mnogo problema s pronalaženjem kvalifikovanih dobavljaèa. Provjeriæu.
27-05-2008 at 09:47 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
--------------------------------------------------------------------------------
Coa wrote:
Prosle sedmice sam poslovno boravio u Osijeku. U Osjeckoj opcini sam tokom razgovora dosao do infomacija da po EU standardima (znaci moraju se usaglasiti Hrvatski sa EU standardima) sve benzinske pumpe koje su u urbanom dijelu gada moraju biti izmjestene (ekoligija, zastita zdravlja gradjana , sigurnost itd.). Eh fazon je sto to izmjestanje placa Opcina (i zupanija i drzava), a na osnovu proracuna "eksperata" koji su u stvari najvise u talu sa vlasnicima benzinskih crpki ilit pumpi (njihove vrijedosti i tako slicno). Obzirom da nas SIGURNO ceka sve ovo isto da se desi, onda trebamo biti realni da je "neko" vec unaprijed sve ovo postojece "isplanirao" (pumpa na Stupina,a i na Ircu). Bice tu dobrih para.
--------------------------------------------------------------------------------
Rodjeni wrote:
citat:
Sumnjam prijatelju da je to EU zakon jer sta je tih benzinski pumpi po Njemackoj i to u centru grada,nezna im se broj...Mozda sad ove nove sto se grade da moraju neke standarde imat al stare pumpe koje su u gradu 20 i vise godina sta s njima?
Npr-Energopetrolova kod ekonomske u Tuzli i tako te pumpice...tu su preko 30 godina i sad nekom smetaju...mozda tajkunima a ne zakonu...

I ja sumnjam; to može biti eventualno neki dugodugoroèni plan spreèavanja dalje gradnje, ali uklanjanje postojeæih pumpi moglo bi trajati decenijama. Ne znam za takav propis i volio bih vidjeti izvorni dokument ili evropsku direktivu na tu temu.
EU standardi su široka tema, o kojoj treba malo više govoriti, ali usko gledajuæi na standarde (tzv Evropske norme, oznaka im je EN, sa brojem i nazivom standarda) treba reæi da je njihova primjena naèelno neobavezna. Tek ako zakon ili neki drugi propis naloži obaveznu primjenu standarda, onda se postupa po njemu. (Npr, i Hrvatska i BiH su veæ preuzeli evropske standarde iz te oblasti, a njihove oznake su HRN/EN... i BAS/EN...)
27-05-2008 at 10:00 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - d
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

I ovdje smo nekoliko puta ponavljali ovo pitanje, bez uspjeha. Više puta smo ga potencirali i na sjednici OV, a nadležna služba se njime bavi godinama. Nadam se da je konaèno sve sazrelo da se pristupi uvodjenju zelenog vala, al´ me crv pesimizma upozorava... Saznao sam da je u opæinu konaèno primljen prvi inženjer saobraæaja, otiæi æu da vidim momka i da saznam novosti.
Pretpostavljam da su gotovi rezultati prošlogodišnje studije, a riješene su i neke druge pretpostavke. Èini mi se da je glavni razlog kašnjenja - nedostatak znanja, profesionalnih firmi, eksperata i konkurencije u ovoj oblasti, tako da, nakon stupanja na snagu Zakona o javnim nabavkama, ima mnogo problema s pronalaženjem kvalifikovanih dobavljaèa. Provjeriæu.



Pa hajde, nadam se da æe napokon nešto biti od toga i da æe se primjeniti samoodrživi sistemi (semafori sa baterijama u stanicama) u sluèaju nestanka struje da i dalje nesmetano rade i da se ne mora svaki put plaæati njihovo štimanje.

Inaèe, ovakvi se sistemi upotrebljavaju u stotinama gradova oko nas.
27-05-2008 at 10:31 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Vijeænik, imaš li informaciju zašto nije u funkciji ova nova fontana? 


<br /><br /><br /><br />

28-05-2008 at 11:35 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
Vijeænik, imaš li informaciju zašto nije u funkciji ova nova fontana?

Nemam, Yugi. Vjerovatno je do izvodjaca (nije vjerovatno jos ni obavljen tehnicki prijem, a, ako jest, u toku je garantni rok). Ili do snabdjevaca vodom. Ili negdje izmedju, sto je kod nas najcesci slucaj.
28-05-2008 at 14:02 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Predpostavljam da ni sada necu dobiti odgovor al hocu da pitam


Zasto se predstavnik Srpske pravoslavne crkve iz Tuzle nije pojavio na komemoraciji na Kapiji i da li mu je upucen poziv iz opstine?

28-05-2008 at 17:34 | Ukljuèi u odgovor
emirpasa65
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 137
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Nemam, Yugi. Vjerovatno je do izvodjaca (nije vjerovatno jos ni obavljen tehnicki prijem, a, ako jest, u toku je garantni rok). Ili do snabdjevaca vodom. Ili negdje izmedju, sto je kod nas najcesci slucaj.


Da slazem se da je problem negdje izmedju, TAL nije najbolje ugovoren,a poreski obaveznici neka gledaju odakle ce kisa.
28-05-2008 at 17:37 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Poštovani gosp.vijeènik!
Možete li provjeriti zašto se dopušta da osobe koje su osuðene za teška krivièna djela vrše obezbjeðenje na Panonskom jezeru?
Kakvu to poruku naša draga Opština zajedno sa preduzeæem Panonika želi da uputi svojim graðanima i korisnicima usluga?
Samo da Vas podsjetim da se ovo pitanje odnosi na osobe koje su osuðene pravosnažno a zaposleni su u redarskoj službi!

[Edited by Shaban on 02-06-2008 at 10:44 GMT]

02-06-2008 at 10:43 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
cupo wrote:
Predpostavljam da ni sada necu dobiti odgovor al hocu da pitam
Zasto se predstavnik Srpske pravoslavne crkve iz Tuzle nije pojavio na komemoraciji na Kapiji i da li mu je upucen poziv iz opstine?

Tvoja pitanja, Cupo, o
Kacavendi i SPC su razumljiva i opravdana; a ovo narocito.
Ti na njih odgovore znas, kao i vecina drugih.
O tome ne treba cutati, ali vijecnici OV Tuzla ne mogu javno govoriti, niti odluke donositi, mimo zakona ove zemlje. Na to smo se obavezali.
Ponasanje Kacavende i nekih predstavnika SPC govori o njima samima, a sankcionisanje je u nadleznosti drugih drzavnih organa, takodjer po zakonu.
O takvom ponasanju pisao je i Senad Avdic u pretproslom broju Slobodne Bosne, na što je tesko nesto dodati. Ja licno, kao i vecina Tuzlaka, mogu i njega i tebe podrzati, jer mislim da, po ovom pitanju, vise mogu uciniti javnost i mediji, nego OV bilo koje opcine.
02-06-2008 at 11:46 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Imao sam jos par pitanja i komentara (yugi, emirpasa, shaban), na koja ne mogu dati potpune odgovore. Oni bi zahtijevali da se bavim istrazivanjem (krivice izvodjaca, eventualne korupcije, nezakonitog zaposljavanja), za sto, objektivno nemam vremena, niti nadleznosti. Neki drugi organi i drzavni sluzbenici primaju placu za to, a Vijece i vijecnici se pretezno bave donosenjem opcinskih akata, zasnovanih na komunalnim interesima gradjana opcine i na zakonima ove zemlje, entiteta i kantona.
Puno nas je, istina, ali mnogi, ne radeci svoj posao, preuzmu tudje nadleznosti, sto u neuredjenu drzavu unosi novi haos.
Zato, malo cesce ponavljam da kao vijecnik ne zelim previse ulaziti u nadleznosti drugih, a za bavljenje tudjim (pogotovo istraznim) radnjama, nemam vremena ni argumenata. Pa, evo, i emir i shaban, bez obzira na nick, ne iznose konkretne podatke.
Za Yugija: Radil´ danas fontana? U petak sam vidio citav simpozij majstora oko nje .
Za moje kolege vijecnike: Pomozite, bar malo. Da podijelimo teret; demokratskije je, a sto ne zna jedan od nas, drugi ce vjerovatno znati. Nije red da previse pitanja ostaje bez odgovora, bez obzira na nenadleznost.
I jos, ako ovo citaju (a cesto citaju) oni (dobronamjerni) iz nadleznih organa, nek se malo ukljuce; svima ce nam biti, ako ne bolje, onda makar malo lakse, kad znamo potpuniju istinu.

[Edited by vijecnik on 02-06-2008 at 12:20 GMT]

02-06-2008 at 12:07 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 40
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice