Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Hyde wrote:


ja ti mogu odgovoriti na ovo zasto se radi ´sto godina´: opstina je na prvom tenderu odredila pojedine poslove i kad je prihvacena ponuda, dogovorene su cijene.. nakon sto je dobar dio posla zavrsen, opstina mijenja misljenje i trazi dodatne radove uz vec postojece, po cijeni koja je niza od one dogovorene za vec postojece. Dakle: ugradnja elementa a nek je recimo 20KM, nakon odredjenog vremena, treba im a+b, za 18KM.. logicno je da izvodjac radova nece pristati

[Edited by Hyde on 23-06-2008 at 12:15 GMT]


Ok, hvala na informaciji, ali ona je manje bitna - taj rok radnje, mada vidim iz odgovora da se tu petlja i mucka naveliko. Moje pitanje je zasto se radi fasada koja je bila sasvim ok, a ne rade se znacajniji objekti vece vrijednosti koji propadaju, odnosno fasade zgrada koje su opasne po ljudske zivote? Projekat sredjivanja zgrade opstine je izgleda Potemkinovo selo, dok vaznije stvari stoje ´na cekanju´


[Edited by mosnik on 23-06-2008 at 22:51 GMT] 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
23-06-2008 at 22:49 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
indijana wrote:
Ma nije samo Gradina problem za pješake, pola grada ima taj problem a on se odražava u nedostatku prostora za parkiranje.Pa onda, ukloniti "kajmakušu" i negdje u blizini bolnice uraditi kakav parking.Nadam se da se to planira!

Upravo tako, planirano je.
Vijeæe je donijelo potrebne odluke, a pripremaju se i neke nove. Na Gradini je planirana gradnja viseetazne garaze, Kajmak-stanica se izmjesta i na njenom mjestu uredice se veliko parkiraliste.
Ali treba imati u vidu da nisu dovoljne samo odluke i planovi, potrebna su sredstva, projekti, investitori, a ako investira opcina - i raspisivanje oglasa o javnim nabavkama (po zakonu, za kojeg svi kazu da je los, ali ga ne mijenjaju). Npr, nakon svake, pa i neosnovane zalbe konkurenata, produzava se rok za pocetak radova ili ponavlja procedura.
Zbog toga na neka od ovih pitanja, koja su vezana za rokove i izvedbene detalje i ne pokusavam odgovoriti, jer to nije nadleznost vijeca.
Dobar dio tih informacija je dostupan (po zakonu) svakom, koga to jako zanima, samo treba traziti odgovor na pravom mjestu. Ako bas neko insistira, ako je odgovor jako vazan za vecinu, potrazicu ga (direktno ili vijecnickim pitanjem), no, kad je puno pitanja, nije bas jednostavno - kolege vijecnici jos izbjegavaju ovaj topic, a slican (na kojem bi odgovarali predstavnici izvrsne vlasti ili komunalnih preduzeca) jos nije uspostavljen.
Dakle, onima, koji nisu dobili odgovor - javite se PP-om. I imajte u vidu da radim u rudniku, a ne u drzavnoj administraciji.

23-06-2008 at 23:03 | Ukljuèi u odgovor
Ego
Nivo: Forumski vuk
Celav, neodoljiv, (ne)osvojiv.

Registriran(a): 23-05-2008
Lokacija: Tuzla downtown
Odgovori: 756
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Tiburon wrote:
Kada æe ovaj grad dobiti barem jednu pristojnu kino dvoranu?

[Edited by Tiburon on 16-06-2008 at 13:18 GMT]

Pitanje je na mjestu. Grad koji pretenduje da bude centar regije (a to "tehnicki" i jeste) MORA imati kino dvoranom. Nadati se je da ce onda, vremenom, i gradjani - oni mladje dobi, izgraditi ljubav prema bioskopu/kinu. To je tradicija urbanih sredina, zato TZ mora imati kino, kao sto ga je i imala NEKAD...

[Edited by Ego on 24-06-2008 at 10:27 GMT] 


Ego: "Ni bunar zelja ne funkcionise bez love."
24-06-2008 at 10:26 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Vijeænik,u proteklih nekoliko dana u èaršiji je aktuelna prièa u vezi nove fasade na zgradi opæine.Zanima me da li je OV donijelo odluku da se ide sa ovom investicijom i onako ljudski zanima me tvoj stav po tom pitanju!?
Da ne elaboriram detaljnije mislim da znaš na šta ciljam  


<br /><br /><br /><br />

24-06-2008 at 23:08 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Opet ja
Vidim da se na prostoru "Aerokluba" ureðuje parking.Da li to znaèi da se definitivno odustalo od gradnje sadržaja za malu raju ili je ovo samo privremeno rješenje do poèetka gradnje "diznilenda"  


<br /><br /><br /><br />

26-06-2008 at 13:50 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
Opet ja
Vidim da se na prostoru "Aerokluba" ureðuje parking.Da li to znaèi da se definitivno odustalo od gradnje sadržaja za malu raju ili je ovo samo privremeno rješenje do poèetka gradnje "diznilenda"

Nemam svjeze informacije, a nadam se da potencijalni investitori, s kojim se razgovaralo o tzv Diznilendu, nisu odustali. Postupak odlucivanja o gradnji mora biti proveden po zakonskoj proceduri, pa moze i dugo potrajati, pogotovo radi rjesavanja imovinsko-pravnih odnosa.
Dotle je, cini mi se, i ne samo na ovom mjestu, vrlo razumno, prostor koristiti za parkiranje. Malo cu se raspitati.
Sto se tice fasade, nemam iskljuciv stav. Posto sam po struci energeticar, drago mi je da i u Bosni sve vise subjekata, zasad privatnih, tezi ka stednji energije. A najbolji nacin da se to postigne na starim objektima je zamjena dotrajale stolarije i, usput, ako je moguce, termoizoliranje fasade. Sredstva za tu, kako ti zoves, investiciju, su predvidjena, jos ranije, u stavkama investicionog odrzavanja, koje Opcinsko vijece nije ni razmatralo u svim pojedinacnim pozicijama i iznosima. Vjerovatno znas da vec 2 godine postoji i pozicija za obnovu dotrajalih fasada, iz koje se finansira obnova krovova i fasada na opcinskim zgradama u centru grada, a subvencionirani su i slicni radovi na objektima u vlasnistvu gradjana. Moguce je da je koristena i ta pozicija. Usput, znas vjerovatno i ti, da grube racunice pokazuju brzi povrat ovakvih ulaganja, kroz stednju energije.
Na sjednici vijeca, u ponedjeljak, mislim da bi se mogao ocekivati i detaljniji odgovor.
26-06-2008 at 23:57 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
indijana wrote:
Ma nije samo Gradina problem za pješake, pola grada ima taj problem a on se odražava u nedostatku prostora za parkiranje.Pa onda, ukloniti "kajmakušu" i negdje u blizini bolnice uraditi kakav parking.Nadam se da se to planira!


Ma znam ja da je taj problem puno veæi, ali valja poèeti odnekle. Ja predlažem da se krene sa ovakvim prioritetima a ne da se stubiæi stavljaju ispred kakvih banki, gdje sam usput primjetio da su pojedini uništeni (sklonjeni).




27-06-2008 at 08:41 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Sta se dobija izmjesanjem "kajmakuse" na dvije lokacije, Siporex i Simin Han. Do sad su prigradski autobusi "prdili" do "kajmakuse", a od sada kroz cio grad. Jedni iduc odozdo, a drugi vracajuci se odozgo.

27-06-2008 at 08:48 | Ukljuèi u odgovor
Dado_
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 26-07-2005
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 499
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
kokobil wrote:
Sta se dobija izmjesanjem "kajmakuse" na dvije lokacije, Siporex i Simin Han. Do sad su prigradski autobusi "prdili" do "kajmakuse", a od sada kroz cio grad. Jedni iduc odozdo, a drugi vracajuci se odozgo.


Dobija se dodatni parking prostor za putnièka vozila. Obzirom da je vec i sezona kupanja uveliko pocela, i pored novo napravljenih parking mjesta bice opterecen grad. Pogotovo sam centar. Lako za autobuse sto prde, tu nema pomoci prdicemo i mi
27-06-2008 at 12:01 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Vijeænik, znaš da nisam od onih koji su skloni kritizerstvu ali èini mi se da je oblaganje zgrade opæine stiroporom po mom skromnom mišljenju poprilièan promašaj.Dva su po meni diskutabilna "momenta" u cijeloj toj prièi.
Prvo, zaista mi nije poznato da je u praksi zabilježeno da se kamena (mermerna) fasada naknadno oblaže stiroporom.Ako se veæ i odluèilo da se zgrada radi bolje izolacije oblaže termo-izolacionim materijalom, mišljenja sam da su se mermerne ploèe trebale poskidati i naknadno negdje ugraditi jer je poznato da se radi o jako skupom materijalu.
Drugo, prièa o uštedi energije samo donekle "pije vode".Naime koliko mi je poznato ta je zgrada spojena na sistem daljinskog (centralnog) grijanja tako da se o nekakvoj uštedi i ne može baš govoriti.Ukoliko zgrada ima vlastite kalorimetre e to je onda veæ druga prièa.
Odreðene uštede bi se eventualno mogle ostvariti kada je u pitanju rad klima ureðaja kojih u zgradi vjerovatno ima u priliènom broju.Jesam dakle za to da se zgrade renoviraju, i grad nam je zahvaljujuæi renoviranju fasada zaista iz dana u dan sve ljepši, što je svakako zasluga vladajuæih struktura u OV ali mislim da se i ovaj put postavlja pitanje racionalnosti  


<br /><br /><br /><br />

27-06-2008 at 12:22 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 42
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice