Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Vijeænièko pitanje o automobilskim sirenama!


Ovo gore je naslov iz danasnjih vijesti,pa nemogu da se nacudim o kakvim se glupostima polemise na vijecu,hahaha,pa zasta oni primaju pare,cast pojedincima,..cuj da zabrane bibikanje tokom svadbi,hahahah...e svasta ljudi moji

02-06-2008 at 12:12 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

imam pitanje.
1.kada cete i hocete li praviti i biciklisticku stazu u gradu?
2.kada ce se popravljati juzna magistrala,na dionici od doma penzionera do dzamije fahda;znam da nije u nadleznosti opcine,ali pitam ima li ikakav plan za taj dio puta?
3.imate li namjeru postavljati semafor i kada na raskrsnici,husino-kiseljak?

02-06-2008 at 13:58 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Za djecu u Osnovnim školama plaèamo neko "ko osiguranje" a kad doðeš pred školu, zaštitar koji je bio u sukobu sa zakonom, ispred TZ banke dvojica sa više sukoba sa zakonom, i to s oružjem i pancirima.Pa kad može pred bankom i školom.................  


Sve je super i sve je za 5!
02-06-2008 at 14:39 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Tvoja pitanja, Cupo, o
Kacavendi i SPC su razumljiva i opravdana; a ovo narocito.
Ti na njih odgovore znas, kao i vecina drugih.
O tome ne treba cutati, ali vijecnici OV Tuzla ne mogu javno govoriti, niti odluke donositi, mimo zakona ove zemlje. Na to smo se obavezali.
Ponasanje Kacavende i nekih predstavnika SPC govori o njima samima, a sankcionisanje je u nadleznosti drugih drzavnih organa, takodjer po zakonu.
O takvom ponasanju pisao je i Senad Avdic u pretproslom broju Slobodne Bosne, na što je tesko nesto dodati. Ja licno, kao i vecina Tuzlaka, mogu i njega i tebe podrzati, jer mislim da, po ovom pitanju, vise mogu uciniti javnost i mediji, nego OV bilo koje opcine.



Moram se Vijeænik osvrnuti malo na ovu temu.Meni je savršeno jasno da Vijeæe nema apsolutno nikakve ingerencije nad vjerskim zajednicama,a takoðe ni zakonskog uporišta da poduzima bilo kakve sankcije prema istim i iskreno dobro je da je tako.Takoðe mi je jasno da sve politièke partije i stranke sa posebnom dozom obzira ulaze u bilo koji vid konfrontacije sa vjerskim zajednicama jer je svima jasno koliki uticaj iste imaju na biraèko tijelo.Meðutim iskreno da ti kažem (dogovorili smo se da se ne persiramo ) oèekivao sam da æe se Vijeæe, nakon silnih provokacija u posljednjih nekoliko godina od strane SPC i prije svih "sveštenika zla", oglasiti javnim saopštenjem u povodu toga.Na kraju krajeva ne mora to saopštenje biti oštro intonirano, na raspolaganju vam je diplomatski rijeènik i javno izražen protest OV intoniran npr. "vijeæe izražava svoju zabrinutost...." ili nešto slièno, bilo bi po mom mišljenju nešto najmanje što OV može uèiniti po tom pitanju.To što niko od predstavnika SPC ne dolazi na komemoraciju povodom "Kapije" najbolje govori o njima i njihovoj "misiji" u našem gradu ali jednom neko treba javno da im saopšti šta graðani Tuzle misle o tome.Obzirom da OV predstavlja sve graðane Tuzle najlogiènije bi bilo da se ono, dakle OV oglasi u ime svojih graðana.

PS Nisam danas prolazio pored fontane,ali ako je "konzilij" bio na okupu garant su to riješili  


<br /><br /><br /><br />

02-06-2008 at 17:28 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike - xcv
Bez chatanja molim

Nisam siguran da li je veæ neko postavljao ovo pitanje, ali zaista me interesuje:

Hoæe li ikada Opština postaviti semafor na raskrsnici kod Jupitera?!



03-06-2008 at 08:28 | Ukljuèi u odgovor
Coa
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 28-08-2007
Lokacija: Dzindic Mahala
Odgovori: 359
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Jutos prolazim pjeshaka trotoarom od BKCa prema Zeljeznickoj-Autobusnoj Stanici. Gledam naseg ponosnog Rudara u tzv. parku. Zasto "tzv."? Pa zato sto je: nepokosena trava visene cc jedan metar, niklo nekih divljih drveca, zbunja, a postojeca drveca haman nisu nikad ni potkresana, klupe havarisane. Elem skontali ste poentu. Da li gradjani Tuzle iz tzv. rubnih dijelova imaju pravo na uredjenje njihovih parkova? Vjerovatno bi i nasa djeca bila presretna kada bi ovakvi parkovi bili uredjeni, kada bi se postavilo nekoliko ljuljaski, tobogan, klackalica, manja fontana (ne ona od desetak ili stotinjak hiljada maraka koja izglda UZASNO ispred Kina Centra sa nekoliko pipa koje vire,a iz njih shiklja voda -nidje veze).

03-06-2008 at 14:20 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

U Novom nasellju u Solini su sredjene zelene povrsine, pokosene neki dan. Zasto se to ne uradi u ostalim dijelovima grada? 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
03-06-2008 at 21:13 | Ukljuèi u odgovor
bosnian
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 10-11-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 47
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike - xcv
Bez chatanja molim

za poštovanog vijeènika pitanje :
da li je vijeæe ikada raspravljalo o sudbini poslovnom objektu u naselju stupine do objekta b-11(garaže i poslovni prostori)
objekat je pred agresiju zapoèeo gp zlatibor,a zatim radove nastavlja gp integra inžinjering(pravni slijednik gp zlatibor). obzirom da je gp integra došla u probleme(trenutno je u steèaju), objekat preuzima udruženje kupaca.
na jednoj od skupština udruženja, prisustvovao je i gosp. stjepiæ koji je kupce(udružioce sredstava) obavijestio da za objekat nije plaæena graðevinska dozvola(pogodnost lokacije - kako se veæ zove ta taxa).

tada je reèeno da æe se to morati naknadno plaæati i to 100 KM/m2 za poslovni prostor odnosno 50 KM/m2 za garaže.
moje pitanje glasi :
da li postoji odgovornost opæinskih službi zbog ne naplaæivanja taxi od integre jer kupci(udružioci sredstava) nisu mogli znati da taxe nisu uplaæene kao ni da ih opæina potražuje?





[Edited by bosnian on 03-06-2008 at 21:38 GMT]

03-06-2008 at 21:37 | Ukljuèi u odgovor
Cope
Nivo: Forumski doajen
Always first on the scene

Registriran(a): 14-04-2006
Lokacija: U krilu ljubavi
Odgovori: 2718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Mozda je ovo veæ neko i pitao nisam èitao od poèetka ali... vijeænici, naèelnièe ili koga se ovo veæ tièe ? Jel to vi gospodo ne smatrate Solinu dijelom grada, pa od B.Malte do benzinske stanice ZOVKO nema 5 metara ceste u jednom komadu sve je zakrpljeno i više lièi na Mak Adam nego na asfaltni put.... SRAMOTA.

03-06-2008 at 21:51 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

pitanje za vijeænika,
šta je s web stranicom opštine Tuzla?

upravo gledam stranicu Zenice, koliko je informativnija, korisnija i "friendly", tu imate sve, od informacija o obdaništima, školama fakultetima pa do smještaja, zahtijeva i formulara za graðane, kontakata po mjesnim zajednicama, informacije za firme, pozorišta, horovi, itd ...

naša izgleda kao da je svrha sama sebi, zatvorena, štura i neažurirana.

i ako dozvolite, nešto što mi je zapal za oko ...
jako je interesantno uporediti stranice naèelnika, naša (tipa ja pa ja ostvario) i zenièka (mi smo).

još nešto, Tuzla kao grad koji baštini multikuturalnost na svojoj stranici nema ama baš nijednu informaciju o nacionalnim manjinama ili aktivnostima koje se vode s njihovim predstavnicima na razini opštine, to ima tamo, na zenièkoj.

[Edited by RPM on 04-06-2008 at 20:58 GMT] 


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
04-06-2008 at 20:49 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 52
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice