Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
RPM wrote:
pitanje za vijeænika,
šta je s web stranicom opštine Tuzla?...
/quote]
S vecinom konstatacija se slazem, a na pitanje nemam potpuni odgovor. Vijece je, poslije skoro 2 godine pripreme, donijelo odgovarajucu odluku i usvojilo zakljucke, ocekujuci od administracije da ih provede.
Pretpostavljam da odgovorni ovo citaju i da sad imaju jos jedan stimulans. Izgradnja i odrzavanje dobre opcinske web-stranice je delikatan, dugotrajan i sveobuhvatan zadatak, koji, opet, ne mora zadovoljiti sve ukuse. Pogotovo one, koji dolaze od poznavalaca. Ali, minimum zahtjeva bi se morao realizirati odmah, ostalo se moze dogradjivati. Nije mi jasno zasto se kasni; pretpostavljam da je nova stranica u izradi. Bojim se da onaj vazniji dio zadatka - efikasnu, dobro obucenu i elektronicki podrzanu administraciju - nije ni moguce provesti brzo.
04-06-2008 at 21:21 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - xcv
Bez chatanja molim

citat:
bosnian wrote:
za poštovanog vijeènika pitanje :
da li je vijeæe ikada raspravljalo o sudbini poslovnom objektu u naselju stupine do objekta b-11(garaže i poslovni prostori)
objekat je pred agresiju zapoèeo gp zlatibor,a zatim radove nastavlja gp integra inžinjering(pravni slijednik gp zlatibor). obzirom da je gp integra došla u probleme(trenutno je u steèaju), objekat preuzima udruženje kupaca.
na jednoj od skupština udruženja, prisustvovao je i gosp. stjepiæ koji je kupce(udružioce sredstava) obavijestio da za objekat nije plaæena graðevinska dozvola(pogodnost lokacije - kako se veæ zove ta taxa).
tada je reèeno da æe se to morati naknadno plaæati i to 100 KM/m2 za poslovni prostor odnosno 50 KM/m2 za garaže.
moje pitanje glasi :
da li postoji odgovornost opæinskih službi zbog ne naplaæivanja taxi od integre jer kupci(udružioci sredstava) nisu mogli znati da taxe nisu uplaæene kao ni da ih opæina potražuje?
[Edited by bosnian on 03-06-2008 at 21:38 GMT]

______________________________________
Nije bilo posebno pripremljene tacke dnevnog reda na ovu temu, ali mislim da vecina vijecnika zna za ovaj slucaj.
Nije to jedini takav dug, a mislim da je vecina slucajeva u postupku naplate ili, cak, na sudu.
Mnogi od njih vuku se od rata, i tesko je olako govoriti o necijoj odgovornosti; npr. zasto nesto nije zavrseno brzo, efikasno, s placenim dazbinama, kad bi se moglo reci da preko 90% slicnih poslova u BiH i danas zavrsava upravo suprotno.
Osim toga, Vijece obicno ne razmatra slucajeve, koji su usli u sudsku proceduru, uvazavajuci podjelu poslova i trodiobu vlasti na zakonodavnu, izvrsnu i sudsku.
A kad firma ode u stecaj, mnogi ostanu kratkih rukava. Udruzioci sredstava ponekad ne mogu niti zavrsiti objekat, jer prije ili tokom stecaja stupe na snagu ugovori o hipotekarnim kreditima, pa se banke naplacuju od novih kupaca zapocetih prostora.
Ovo su, ipak, pravna pitanja, a Vijece jos nikad nije moglo, mimo zakona, nekoga osloboditi zakonom propisanih obaveza. Cak i kad bi neku sluzbu "proglasili" odgovornom.
04-06-2008 at 21:45 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
mosnik wrote:
U Novom nasellju u Solini su sredjene zelene povrsine, pokosene neki dan. Zasto se to ne uradi u ostalim dijelovima grada?/quote]
Coa:
Jutros prolazim pjeshaka trotoarom od BKCa prema Zeljeznickoj-Autobusnoj Stanici. Gledam naseg ponosnog Rudara u tzv. parku. Zasto "tzv."? Pa zato sto je: nepokosena trava visene cc jedan metar, niklo nekih divljih drveca, zbunja, a postojeca drveca haman nisu nikad ni potkresana, klupe havarisane. Elem skontali ste poentu. Da li gradjani Tuzle iz tzv. rubnih dijelova imaju pravo na uredjenje njihovih parkova? Vjerovatno bi i nasa djeca bila presretna kada bi ovakvi parkovi bili uredjeni...
____________________________________________
Solina je malo dalje od centra nego BKC, pa Komunalac, ipak, kosi. U Tuzli se uredjuje jedno po jedno djecje igraliste, i ne vidim da Centar ima poseban prioritet.
Slazem se da Kreka zasluzuje vecu paznju, cak mi se cini (i Tuzlarije su o tome pisale) da su neki projekti uredjenja parka oko BKC-a u toku (mislim da su u igri neke skole, uprava BKCa, vjerovatno opcina i Komunalac). Mislim da i spomenici trebaju vecu paznju i postovanje, ne samo od strane vlasti i ne samo Husinski rudar u Kreki.
Kosidba je u toku, ove godine trava raste k´o rijetko kad, a kosaca nikad dovoljno. Raspored i broj fontana, igralista i pokosenih parkova ne bi trebao biti povod za zavist i nezadovoljstvo, nego motiv da ih sve cuvamo i imamo sto vise.
04-06-2008 at 22:12 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
Moram se Vijeænik osvrnuti malo na ovu temu.Meni je savršeno jasno da Vijeæe nema apsolutno nikakve ingerencije nad vjerskim zajednicama,a takoðe ni zakonskog uporišta da poduzima bilo kakve sankcije prema istim i iskreno dobro je da je tako.Takoðe mi je jasno da sve politièke partije i stranke sa posebnom dozom obzira ulaze u bilo koji vid konfrontacije sa vjerskim zajednicama jer je svima jasno koliki uticaj iste imaju na biraèko tijelo.Meðutim iskreno da ti kažem (dogovorili smo se da se ne persiramo ) oèekivao sam da æe se Vijeæe, nakon silnih provokacija u posljednjih nekoliko godina od strane SPC i prije svih "sveštenika zla", oglasiti javnim saopštenjem u povodu toga.Na kraju krajeva ne mora to saopštenje biti oštro intonirano, na raspolaganju vam je diplomatski rijeènik i javno izražen protest OV intoniran npr. "vijeæe izražava svoju zabrinutost...." ili nešto slièno, bilo bi po mom mišljenju nešto najmanje što OV može uèiniti po tom pitanju.To što niko od predstavnika SPC ne dolazi na komemoraciju povodom "Kapije" najbolje govori o njima i njihovoj "misiji" u našem gradu ali jednom neko treba javno da im saopšti šta graðani Tuzle misle o tome.Obzirom da OV predstavlja sve graðane Tuzle najlogiènije bi bilo da se ono, dakle OV oglasi u ime svojih graðana.
PS Nisam danas prolazio pored fontane,ali ako je "konzilij" bio na okupu garant su to riješili

Yugi, nemam nista protiv da, u navedenom tonu, mozda i zajednicki, pripremimo tekst izjave - deklaracije (moze i pp-om), pa da ga putem mog kluba, ili samo ja, ili tvoje udruzenje, ponudimo kolegiju Vijeca za uvrstavanje u dnevni red i usvajanje na sljedecoj sjednici.
PS: Konzilij je ozivio fontanu, ja sam prolazio.
04-06-2008 at 22:29 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - xcv
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:
Nisam siguran da li je veæ neko postavljao ovo pitanje, ali zaista me interesuje:
Hoæe li ikada Opština postaviti semafor na raskrsnici kod Jupitera?!


Ovo pitanje je indirektno pominjano, mnogo smo pisali o zelenom valu, saobracajnoj studiji i drugim saobracajnim problemima, koji su doskora bili u nadleznosti volonterske komisije za saobracaj. Isao sam neki dan u opcinu, maksuz, da upoznam novoprimljenog inzenjera saobracaja, koji je, kako mi rekose, zapoceo pregled par stotina stranica uradjene studije. Bio je tog dana na terenu, ali sam uspio saznati da narucioci nisu zadovoljni studijom, da nije provodiva i da je tesko naci projektanta (tako da se istovremeno uvazi zakon o javnim nabavkama i dobije dobro izvedbeno rjesenje za planirani novac).
Ovo je nesluzbeno, a za pouzdane informacije treba pitati Komunalnu sluzbu i Komisiju za saobracaj, sto bi moglo dugo trajati. Vjerujem da bi prije mogli izgraditi semafor; koliko je sudara bilo, isplatilo ga se praviti 1:1. (Moj crnohumorni odgovor bi se sveo na: hoce, nekad.)
04-06-2008 at 22:48 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Yugi, nemam nista protiv da, u navedenom tonu, mozda i zajednicki, pripremimo tekst izjave - deklaracije (moze i pp-om), pa da ga putem mog kluba, ili samo ja, ili tvoje udruzenje, ponudimo kolegiju Vijeca za uvrstavanje u dnevni red i usvajanje na sljedecoj sjednici.
PS: Konzilij je ozivio fontanu, ja sam prolazio.


Znaš i sam Vijeænik da je još prije nekoliko godina potekla inicijativa od strane boraèkih udruženja da se "sveštenik zla" proglasi personom non grata u našem gradu ali na žalost ta inicijativa nije naišla na razumjevanje zvaniènih instituacija vlasti, kako opštine tako ni kantona.
Bojim se da ni eventualno saopštenje za javnost, ma koliko god se mi trudili da bude intonirano u najblažoj moguæoj formi, ne bi naišlo na plodno tlo.U svakom sluèaju bih te zamolio da u komunikaciji sa ostalim vijeænicima ispitaš malo teren pa ako postoji iole šanse da jedno takvo saopštenje proðe ne bježim od toga da i sam uèestvujem u kreiranju istog  


<br /><br /><br /><br />

04-06-2008 at 23:21 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim


Sto se tice parkova i igralista neke stvari ovdje napisane jednostavno nisu tacne.

Zna se sta je centar grada, regiona, drzave za to se vise para trosi svugdje u svijetu jer centar je nesto sto pripada svima. Cijene stanova, zemljista i drugog su s razlogom vise.

S druge strane centar grada nije Dragodol, Stupine, Sjenjak, Bulevar i da sada ne nabrajam gdje su uredjena djecija igralista ili parkovi.

Djecije igraliste uredjeno je i u Mandicima. Ne mogu se sjetiti svih mjesta koja sam slikala i bila na otvaranju, ali neke napisane stvari su vrlo neargumentovane. Nekad primjecujem kao da se ne prati sve sta se desava, recimo skoro smo pisali o planu uredjenja okoline BKC-a (park sa Husinskim) govorili da zemlja pripada rudnicima Kreka i kako treba da se kupi, urbanisticki plan gotov a sada se pita cini mi se Mosnik kada ce se neko sjetiti.

Sto se tice web stranice Opcine Tuzla, svi koji su je pratili i ranije mogu vidjeti promjene. Nije to ni blizu kako treba ali dva nova novinara su tu, do poboljsanja treba doci. Ima i link na nas Bilten i ko malo cacka ima sta citati.

Za mnogo sta treba i razumijevanja i strpljenja.

05-06-2008 at 00:04 | Ukljuèi u odgovor
249955
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-12-2006
Odgovori: 572
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Mislim da bi na ovoj temi trebalo izbjegavati cinizam i maliciozne komentare. Za kritiku postoji dovoljno tema.
Moje pitanje: postovani vijecnice, postoji li za opstinu Tuzlu dugorocna ekoloska strategija?
Najranija sjecanje iz djetinjstva su mi miris uglja i dima....i proslo je od tada podosta bajrama, a cist zrak se ne vrati k nama. Znam da je industrija u nadleznosti kantona, ali obaveza opstine je da se pobrine za normalne uslove zivljenja.

05-06-2008 at 08:21 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
249955 wrote:
Mislim da bi na ovoj temi trebalo izbjegavati cinizam i maliciozne komentare. Za kritiku postoji dovoljno tema.
Moje pitanje: postovani vijecnice, postoji li za opstinu Tuzlu dugorocna ekoloska strategija?
Najranija sjecanje iz djetinjstva su mi miris uglja i dima....i proslo je od tada podosta bajrama, a cist zrak se ne vrati k nama. Znam da je industrija u nadleznosti kantona, ali obaveza opstine je da se pobrine za normalne uslove zivljenja.

U Tuzli veæ nekoliko godina postoji LEAP (lokalni ekološki ekcioni plan), koji je usvojen poslije duže javne rasprave, uvažavajuæi sugestije gradjana. To je obiman dokument (uradjen prije mandata ovog Vijeæa) i dobro bi ga bilo vidjeti u cjelini. Raspitaæu se o moguænostima da nadležna služba (za prostorno uredjenje i zaštitu okoline) elektronsku verziju stavi na uvid Tuzlarijama. Ako imaš poseban interes, spreman sam s tobom otiæi u opæinu da porazgovaramo sa specijalistima, previše je obiman materijal da bismo ga ovdje analizirali.
Osim LEAP-a, jednako su važni, a trebali bi biti efikasniji, postojeæi zakoni, koji su, za ovu oblast, prilièno napredni i detaljni. Oni su dostupni na internetu, pa ako ih uspiješ pogledati, možemo nastaviti razgovor.
06-06-2008 at 08:44 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Vijeænik, zna li se šta æe biti graðeno na prostoru gdje je bio "Aeroklub" ? 


<br /><br /><br /><br />

11-06-2008 at 12:54 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 45
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice