Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1716
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Kad æe Tuzla dobiti kino?

14-05-2008 at 00:25 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Sufler wrote:
Kad æe Tuzla dobiti kino?


joj stvarno sramote al vala ako ce biti ko ono kino Mladost bolje nek ne diraju nista, kino Centar je bar na nesto licilo, necemo sad o filmovima (ma cim izadje u Hollywoodu eto ga kod nas ) ...a i pozoriste kad kazes kod nas se misli na kafenisanje ispred istog...
uglavnom...mislim da je 60-tih godina nivo tog tipa kulture bio daleko bolji...
14-05-2008 at 01:56 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Tanitha wrote:
joj stvarno sramote al vala ako ce biti ko ono kino Mladost bolje nek ne diraju nista, kino Centar je bar na nesto licilo, necemo sad o filmovima (ma cim izadje u Hollywoodu eto ga kod nas ) ...a i pozoriste kad kazes kod nas se misli na kafenisanje ispred istog...
uglavnom...mislim da je 60-tih godina nivo tog tipa kulture bio daleko bolji...


Tanitha, pominjes sezdesete, po sjecanju ili po prici starijih?
Mnogi su saglasni da je kultura u Tuzli tad bila na visem nivou - orkestri, horovi, gostovanja svjetskih umjetnika, kina, pozoriste, domovi kulture u Mramoru, Lipnici, Bukinju... Socijalizam sa ljudskim likom.
Danasnji sistem skoro da ne poznaje kulturu, pocev od vrha drzave. Nesto malo se izdvoji u Sarajevu, Banjaluci i Mostaru, za promociju novih elita i (sub)kulture, ostali su uglavnom prepusteni sami sebi.
Opcine, po zakonu i prema raspolozivim budzetskim sredstvima, nisu nadlezne za kulturu i sport. Prioritet su im komunalne potrebe, a cak su prinudjene da svoja komunalna preduzeca i objekte gradjene samodoprinosom spasavaju od divlje privatizacije. Tuzla odvoji i vise od nadleznih, al´ nije dovoljno.
Kina su u skoro cijeloj BiH propala, novima se bave privatnici, opcine im mogu pomoci privremenim smjestajem u starim objektima (ako su opcinski) ili dodijeliti nove lokacije. Takvih poduzetnika i mecena, cini mi se, jos nema u Tuzli. Prije 3-4 godine propao je plan da na prostoru, koji je nedavno kupio Avaz, slovenci izgrade multiplex-kino, neki se sjecaju cija je to zasluga.
Valja traziti nova rjesenja i finansijere, sto nije lako, ako je gubitak, barem na pocetku, skoro siguran.
Opcina sigurno moze pomoci, vjerujem da su Jasmin i pok. Franjo Kovacevic radili na tome, ali bi najvise pomoglo da se neko od vas vrati s lovom, idejama i modelom, koji bi mogao uspjeti. Ili neki drugi talijani, slovenci, bogatuni, kojima je bosna na srcu, a nisu gladni brze zarade. (Il´ da mi ovdje naglo i masovno postanemo kulturni, i da gladni filma trazimo gradnju kino-dvorana )
Ides li u kino tu gdje zivis, kakve su i cije su dvorane, distribucija filmova? Ima li publike? Valja nam kopirati modele i sredine sa iskustvom, a od talijana se svasta moze nauciti, i dobrog i loseg.
14-05-2008 at 09:35 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike - yxc
Bez chatanja molim

Heh, ja sam stava da je Tuzli i tuzlacima danas dovoljna jedna (1) veæa kino sala, ali naravno, savremeno opremljena, jer je to jedini naèin da se privuèe dovoljno gledalaca i da se opravda ulaganje.

Istina je da ima dosta našeg svijeta na privremenom radu u inostranstvu i da bi neko od njih mogao uložiti u tako nešto. Pitanje je samo koliko su spremni na to.

14-05-2008 at 10:07 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Tanitha, pominjes sezdesete, po sjecanju ili po prici starijih?
Mnogi su saglasni da je kultura u Tuzli tad bila na visem nivou - orkestri, horovi, gostovanja svjetskih umjetnika, kina, pozoriste, domovi kulture u Mramoru, Lipnici, Bukinju... Socijalizam sa ljudskim likom.
Danasnji sistem skoro da ne poznaje kulturu, pocev od vrha drzave. Nesto malo se izdvoji u Sarajevu, Banjaluci i Mostaru, za promociju novih elita i (sub)kulture, ostali su uglavnom prepusteni sami sebi.
Opcine, po zakonu i prema raspolozivim budzetskim sredstvima, nisu nadlezne za kulturu i sport. Prioritet su im komunalne potrebe, a cak su prinudjene da svoja komunalna preduzeca i objekte gradjene samodoprinosom spasavaju od divlje privatizacije. Tuzla odvoji i vise od nadleznih, al´ nije dovoljno.
Kina su u skoro cijeloj BiH propala, novima se bave privatnici, opcine im mogu pomoci privremenim smjestajem u starim objektima (ako su opcinski) ili dodijeliti nove lokacije. Takvih poduzetnika i mecena, cini mi se, jos nema u Tuzli. Prije 3-4 godine propao je plan da na prostoru, koji je nedavno kupio Avaz, slovenci izgrade multiplex-kino, neki se sjecaju cija je to zasluga.
Valja traziti nova rjesenja i finansijere, sto nije lako, ako je gubitak, barem na pocetku, skoro siguran.
Opcina sigurno moze pomoci, vjerujem da su Jasmin i pok. Franjo Kovacevic radili na tome, ali bi najvise pomoglo da se neko od vas vrati s lovom, idejama i modelom, koji bi mogao uspjeti. Ili neki drugi talijani, slovenci, bogatuni, kojima je bosna na srcu, a nisu gladni brze zarade. (Il´ da mi ovdje naglo i masovno postanemo kulturni, i da gladni filma trazimo gradnju kino-dvorana )
Ides li u kino tu gdje zivis, kakve su i cije su dvorane, distribucija filmova? Ima li publike? Valja nam kopirati modele i sredine sa iskustvom, a od talijana se svasta moze nauciti, i dobrog i loseg.



...po pricama i slikama mojih roditelja i njihovih prijatelja...moja mama je igrala u Lutkarskom pozoristu(cisti hobby bez zarade) i sama je glumila Kleopatru (smijem se jer se sjetih slike) u pozoristu "za odrasle" i mnoge druge dramske uloge...
tetka je proputovala svijet sa KUD "Uco" koji je obogatio tada grad sa tovar donesenih pehara iz svakog evropskog grada...
Kino je bilo u funkciji, dodushe Mladosti i Centra se i ja vrlo dobro sjecam izmedju jednog "Bruce Lee-a" i drugog moglo se ipak naci i nesto zanimljivo..."Nightmare" recimo...
Muzicka skola je imala dostojan orkestar ,horova je bilo i van Muzicke ...
Jedino, ako se ne varam, sport nije dozivio neki drastican pad nivoa...
Da, ja licno idem u kina,volim plisane crvene stolice i najvise volim crtane filmove, naucila sam se prilagodjavati, pogotovo ako je djete u pitanju ("Madagaskar" mi je najbolji ) i izbjegavam kupovinu "piratskih" dvd-ova od mog cokoladnog prijatelja,koji natovari kolica nekog supermarketa (kostaju 50 centi ; razanj ) ali tu se djelim sama sa sobom na postenog gradjanina i "dobrog samaritanca" koji nastoji pomoci ovom jadniku da prezivi, dvd odlicnog kvaliteta 2,5 eura , 1 ulaznica za kino 7 eura (7x3 =21 + kokice, Coke-light + ostale tantavice , pizza poslije i ode 100 eura ).

Cesto idem i u pozoriste (tetak mog muza tako nekad dobije dzaba karte za neki dobar musical ,pa s obzirom da znaju da ih ja volim... ...sta ces, neko se bas rodi pod sretnom zvijezdom ).
Sta vas jos interesuje , sve cu da vam kazem kako jeste...ah ja, zaboravih...Italia nije zemlja u kojoj se stranac moze lako obogatiti (na posten nacin ! ) ali kvalitet zivota je daleko bolji nego gore sa onim germanskim i vikinshkim depresivnim automima ...i ovo govorim iz licnog iskustva, ona ista tetka iz KUD "Ucho" ode 70-tih godina u Hamburg s jednim "hohstaplerom" (sto reko moj pokojni dedo, kako je samo imao pravo!!! , za mog je oca govorio , kad se hud JEDNOM obrijao kod njih- "hej mala(moja mama) , ovaj se pravo odomacio" ) pa tako i ja zaglavih 3 god.tamo gdje eto,igrom slucaja upoznah italijana...
Dosta o meni, nadam se da sam bar malo predstavila situaciju .



Nazalost i sam kazes
citat:
Danasnji sistem skoro da ne poznaje kulturu, pocev od vrha drzave
...sta reci?
Danas su vazniji neki sasvim drugi "dogadjaji" koji sa kulturom malo toga imaju zajednicko , opstinski fondovi idu na "prioritetnije stvari" (bar se nadam)...standard je opao iako je "fasada" mnogo bljestavija...
Hocete da vam " ratne i poslijeratne izbjeglice" grade kina? Mozda je neko iz dijaspore i skupio svoju hrpicu eura ili dolara , to sto dolazimo sa bijesnim autima ne znaci nista...ovdje se sve kupuje na 30-godisnji kredit ...ali vjerujem da ima i ljudi koji su uspjeli (pogotovo oni sto su otisli u "pustinju" ) licno poznajem samo jednog koji bi eventualno to mogao , mi ostali smo manje-vise na istom standardnom nivou koji u zemljama u kojima zivimo i nije neki "elitni standard" ...cudi me da jos uvjek kruzi bajka o "bogatom gastarbajteru" sa zlatnim pecat-prstenom na malom prstu ( neka mi oproste oni koji ih nose)




[Edited by Tanitha on 14-05-2008 at 19:38 GMT]
14-05-2008 at 18:57 | Ukljuèi u odgovor
Coa
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 28-08-2007
Lokacija: Dzindic Mahala
Odgovori: 359
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Nase pozoriste ima solidan ansabl, samo bi trebali prekinuti sa hiperprodukcijom glumaca jer 3 akademije za BiH je previse(poznajuci da je u ex YU bilo isto toliko akademija( a svi nakon skolovanja idu u pozorista koja su oopet na budzetima ili tezgare. Treba eduukovati kadrove i ulagati u skole/fakultete (modernizovati ih) koji ce raditi na "proizvodnji" love (masinci, elektro inzinjeri, rudarski inzinjeri, tehnolozi itd.) . Ja licno odgledma svaku prestavu i radujem se svakoj novoj domacoj ili gostujucoj predstavi. Kino? Hmmm.Isao sam prije, naravno. Ali, evo, toliko su nam svima "puna usta" govorkanja o kinu iliti bioskopu ali priznajmo sami sebi da to vise nikada nece biti isto kao prije. Neko pominje kokice, zvuk i slicno. To je vise kao nostalgija za neki proslim vremenima. Sada kada imamo kablovske TV, satelitske, DVD, adsl itd. ostaje da se samo sjecamo tih dana.
Naravno da ako se napravi Kino da ce imati svoju publiku, ali ce biti slicno ili isto sa pozoristem tj. stalna publika napuni saliu za jednu predstavu i vise je ne mozes reprizirati jer to je to sto se tice publike.

14-05-2008 at 19:04 | Ukljuèi u odgovor
lena
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-08-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 167
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - yxc
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:
Heh, ja sam stava da je Tuzli i tuzlacima danas dovoljna jedna (1) veæa kino sala, ali naravno, savremeno opremljena, jer je to jedini naèin da se privuèe dovoljno gledalaca i da se opravda ulaganje.

Istina je da ima dosta našeg svijeta na privremenom radu u inostranstvu i da bi neko od njih mogao uložiti u tako nešto. Pitanje je samo koliko su spremni na to.


e vidis click me ja mislim da ce tuzlaci tek pocet ic u kino kad se izgradi neki super-gotivni-moderni-tam vam multiplex.. i mislim da ce tad bit napraosto krcato.. malo promatraj recimo omladinu a i ostale.. jedne godine (ljeta) je jedno mjesto/kafic (naj)aktuelniji i svi su tu..nema nade da ces ikad nac stolicu al ne ides u drugi, cekas tu.. svi idu na ista mjesta, dosta njih cesto cisto da bude vidjeno.. ima tog neceg "djuturativno-coporativnog" kod nas.. (mogla bi sad i analizirat sto, al postedit cu vas ) nego hocu rec po mom skromnom misljenju da su slovenci izgradili multiplex na "avazovom" zemljistu ono bi dobro poslovalo.. jos u nekoj kombinaciji sa restoranima, kaficima i sl.. ma smijem se kladit
16-05-2008 at 10:58 | Ukljuèi u odgovor
lena
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-08-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 167
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:



Pa nekada su ovi iz opštine govorili kako æe se na tom lokalitetu praviti višeetažne garaže... a sad ovdje èitam da se pravi poslovni objekat ?!?!?!

Istina je da su stanari one dvije kule (G i F) zaista u lošoj poziciji i da imaju pravih problema za parking s obzirom da je veliki dio uzurpiran od strane Partnera a drugio veliki dio od radnika i posjetilaca Tržnog centra.




ko sto sam negdje vec mislim napisala, po meni je u tz gradnja bilo cega osim podzemnih garaza besmislena.. tz nema prostora za bilo sta drugo (naravno i dalje bolje nego nemat gdje parkirat al ja razmisljam po principu "kad se nesto radi, nek se radi kako treba" ).. tako da ako ce izgradit taj objekat i plus garazu (pa nek partner i ta buduca firma otkupljuju mjesta il sta vec..) ja sretna
16-05-2008 at 11:08 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Sudeæi prema nekoliko zadnjih postova izgleda da su u našem gradu riješeni svi infrastrukturni problemi te nam je preostalo da još samo riješimo pitanje kino dvorane
Vijeænik ja bih postavio pitanje vezano za riješavanje prostora na Stupinama izmeðu zgrade B9 i novog tržnog centra.Naime još prije dvije godine tamo je postavljena nakaradna zaštitna ograda i navodno se trebalo još tad poèeti sa izgradnjom neèega.Svjesno sam napisao "neèega" jer graðanima nikad nije predoèeno šta æe se tamo graditi.Samo još da napomenem da je na tom prostoru bila zasijana trava i da su bile zasaðene i sadnice(one još uvijek postoje)ali nakon što je prostor ograðen ta zelena površina se bukvalno pretvorila u prašumu.Naime sada niko ne održava tu površinu i èesta su svjedoèanstva stanara iz B9 kako su imali bliske susrete sa zmijama.Dakle kakvi su planovi za ovaj prostor? 


<br /><br /><br /><br />

17-05-2008 at 13:54 | Ukljuèi u odgovor
tosamja
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 16-11-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 12
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike - Barake u Si-selu
Bez chatanja molim

Da li postoje ikakvi planovi za barake u Si-selu. Postoje glasine da je Giprom zainteresovan za zemljiste, i da bi ponudio zamjenske stanove sadasnjim stanarima. Da li je to istina? Za one koji ne znaju to je bio "privremeni" smjestaj za ljude koji su iseljeni sa prostora gdje je sada Tuzlanska banka. To je bilo prije nekih 30 i kusur godina, a barake su jos uvijek tu i ljudi jos uvijek zive u njima. Mozete samo zamisliti u kakvom su stanju.

19-05-2008 at 14:05 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 17
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: almirdzini, boki, E_salkic, GIFT, Keno, meli1980, mirex, seky, selmic_de, Sselmica, Tuzlanka, vw joker
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice