Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
KlOn wrote:
Postovani vijecnice,imali ikakve price o Tuzlanskoj strani jezera Modrac ?..tipa,ciscenje,sredjivanje obale itd

Nista slicno nisam cuo ovih dana. Ali bi dobro bilo da ribari, ekolozi, rekreativci, stanovnici uz obalu... nesto ponovo pokrenu, a da se Komunalac pridruzi kao tehnicka podrska.
Od onih projekata uredjenja, od prije 8-9 godina, ne vjerujem da ce se nesto realizirati, prije ce ti planovi biti podvrgnuti izmjenama.
04-07-2008 at 00:18 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Ova odredba govori u nasu korist, ali ima drugih zakona, koji su s njom u koliziji.
Stoga, ne garantujem, ali sam ubijedjen da su ovime obuhvaceni i pripadajuci parkinzi, gradjeni za potrebe zgrade.
Uz dobar zakon, npr. o svojinskim odnosima ili o stvarnom pravu, i uz dopune opcinskih akata, ti parkinzi bi morali biti u vlasnistvu, ili pod trajnim koristenjem stanara i upravitelja zgrade.
Inace, u onome sto treba biti upisano kao etazno vlasnistvo stanara zgrade (a jos nije, zbog manjkavih zakona i kilave administracije) mislim da je samo tlo ispod zgrade. Gradjevinske regulativa je u to ukljucivala i metar oko zgrade, ali to i nije bitno, ako nemamo gdje parkirati auta, napraviti pristupne staze ka zgradi, osigurati protivpozarni put...



To znaci da nam jedno jutro moze osvanuti neki objekt, napr. kiosk ispred ulaznih vrata i blokirati izlaz iz zgrade. Sve po vazecem zakonu, jel tako?
05-07-2008 at 15:53 | Ukljuèi u odgovor
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Nista slicno nisam cuo ovih dana. Ali bi dobro bilo da ribari, ekolozi, rekreativci, stanovnici uz obalu... nesto ponovo pokrenu, a da se Komunalac pridruzi kao tehnicka podrska.
Od onih projekata uredjenja, od prije 8-9 godina, ne vjerujem da ce se nesto realizirati, prije ce ti planovi biti podvrgnuti izmjenama.



Zahvaljujem
05-07-2008 at 16:58 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
kokobil wrote:
To znaci da nam jedno jutro moze osvanuti neki objekt, napr. kiosk ispred ulaznih vrata i blokirati izlaz iz zgrade. Sve po vazecem zakonu, jel tako?

Skoro da je i to moguce, (kod mene nice cijela zgrada), ali to je posljedica prebrze urbanizacije i priliva stanovnistva, bez dobre regulative i odgovarajuce infrastrukture. Ne znam sta nam je teze, da predvidjamo konflikte - i izbjegavamo, ili da ih saniramo kad se vec dogode.
05-07-2008 at 21:28 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Skoro da je i to moguce, (kod mene nice cijela zgrada), ali to je posljedica prebrze urbanizacije i priliva stanovnistva, bez dobre regulative i odgovarajuce infrastrukture. Ne znam sta nam je teze, da predvidjamo konflikte - i izbjegavamo, ili da ih saniramo kad se vec dogode.


OK! Sve mi jasno.
05-07-2008 at 21:42 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
besmir wrote:
Gospodine,
Mi smo se svi na forumu neki dan nasikirali u povodu prièe jedne naše forumašice ...
...Prema rijeèima naše sugraðanke... Almazaga Æatoviæ je bio u pijanom stanju i nju i njenog oca je izmarškao iz kancelarije,
...ono što mene zanima je:
- da li vi službeno znate koliko funkcionera u opæinskim i kantonalnim resorima vlasti obnaša svoje dužnosti u alkoholiziranom stanju i da li ste ikada poveli inicijativu da saznate?
- da li vi službeno znate koliko njih su agresivni alkoholièari koji oèito nisu u stanju da obnašaju svoje dužnosti i koji svojim ponašanjem prema graðanima kaljaju sve vas koji radite u opæinskim i kantonalnim resorima vlasti?
- da li je ikada iko poveo inicijativu da povede anketu da se sazna koliko radnika šuti o ponašanju svojih nadreðenih i po pitanju kojih stvari?
- da li naèelnik Imamoviæ, u svom poletu da od Tuzle napravi Ženevu sve sa jezerima, zaista želi da ima jednog nesposobnog, agresivnog alkoholièara kao svog saradnika?
- šta se uopšte èini da se ljudi poput Almazage Æatoviæa otpuste i discipliniraju?
Hvala!

Nisam ti, Besmire, zbog zurbe stigao odgovoriti. Ne ljutis se, vjerujem, i na sve nas, koji, na bilo kakav nacin sudjelujemo u vlasti, iako se ovakvi, brojni slucajevi u BiH, dugo i cesto ponavljaju, i dovoljan su razlog da vecina bosanskih gradjana rezonuje upravo kao ti.
Napisao sam vec, stid me je sto sam s Almazagom, nekad, bio u istoj partiji, no, u svemu ovome je bitno kako, i ko, da (se) krene s ovim, sto ti navodis kao neophodno - da se ovakvi "otpuste i discipliniraju".
(Almazaga je prije nekih 6-7 godina bio prinudjen podnijeti ostavku na mjesto kantonalnog ministra, zbog nekih malverzacija sa stanom, cini mi se. Ali, on ocito vise voli funkcije i lovu, nego sto sistem ima mehanizama protiv takvih).
Na tvoja pitanja odgovor je: nema (vjerovatno niko) sluzbene podatke o broju pijanica, o mobingu, o pojavama koje pominjes, a mi iz OV Tuzla bismo mogli traziti takve informacije samo za opcinske organe. Nismo ni naculi, da tamo ima ovakvih pojava.
Turisticka zajednica (kantonalna) ne odgovara nama, ne znam cak ni kome u kantonu i federaciji, posto je formirana i finansira se po posebnom zakonu (cije izmjene se vec godinu dana sabotiraju).
Mozda bih se time pozabavio,(jos imam dovoljno motiva i ogorcenja), da je ovo pojedinacan slucaj, da imam vise vremena i moci, da je to, bar malo, u mojoj nadleznosti, da su nase norme i obicaji malo drugaciji,,, ovako ostaje da se solidarisem s tobom i drugima, koji su bijesni na izabrane, ali ce ih, vjerovatno, ponovo birati. Jer, zakoni (o upravi, o sluzbenicima) ovakve stvari, kobajagi, sankcionisu, al ja jos ne znam da je ijedan kabadahija, pijanica, nesposobnjakovic... izletio iz dobre drzavne sluzbe. Ili da zbog toga nije ponovno biran, da je podnio ostavku iz moralnih razloga...
U pravu si, ovaj slucaj dokazuje neke stereotipe o nama bosancima, pa bi bilo dobro da ih pokusamo popravljati, makar javnim zahtjevom i insistiranjem na smjeni A.Æ.



[Edited by vijecnik on 05-07-2008 at 22:08 GMT]
05-07-2008 at 22:03 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Nadimak wrote:
Kada æe staviti semafor kod opæine. E sad æu glasati za Salku pa æe skinuti sve semafore.

Ili da umjesto
budu svi
Doci se semafor, ali ce onda neki drugi kukati sto se pravi guzva. Ali ne znam kad, ja ipak radim u rudniku .
05-07-2008 at 22:16 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - yfa
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

...
U pravu si, ovaj slucaj dokazuje neke stereotipe o nama bosancima, pa bi bilo dobro da ih pokusamo popravljati, makar javnim zahtjevom i insistiranjem na smjeni A.Æ.




Ja sam za to da se naðe neki naèin da se pokrene njegova smjena i postavi neko sposobniji.

Interesuje me da li je Vijeæniku poznato da li A.Æ. ima neki mandat i ako ima koliko on traje, kao i naèin na koji se on postavlja na ovu funkciju... dakle ako mu je poznato ili može saznati.


Hvala
07-07-2008 at 09:05 | Ukljuèi u odgovor
lola
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-12-2003
Lokacija: Slo&CH
Odgovori: 9851
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Na zadnjoj sjednici Opæinskog vijeæa, razmotrena je i usvojena Odluka o pristupanju izradi regulacionog plana kompleksa banjsko - rehabilitacionog rekreacionog centra "Salinae - Tuz", pa evo kako sada izgleda mjesto gdje æe to nekada biti. Gotovo divljina u samom centru grada.




Zar ovaj objekat nije mogao biti lociran negdje na preiferiji grada?
Ovdje u CH gdje skoro svako mjesto ima svoju neki reha-centar, uglavnom su svi postavljeni dalje od urbane sredine.Gradske sredine rastereæene i saobraæajom, parkinzima, i zagadjivanjem zraka.

07-07-2008 at 22:14 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
lola wrote:
Na zadnjoj sjednici Opæinskog vijeæa, razmotrena je i usvojena Odluka o pristupanju izradi regulacionog plana kompleksa banjsko - rehabilitacionog rekreacionog centra "Salinae - Tuz", pa evo kako sada izgleda mjesto gdje æe to nekada biti. Gotovo divljina u samom centru grada.




Zar ovaj objekat nije mogao biti lociran negdje na preiferiji grada?
Ovdje u CH gdje skoro svako mjesto ima svoju neki reha-centar, uglavnom su svi postavljeni dalje od urbane sredine.Gradske sredine rastereæene i saobraæajom, parkinzima, i zagadjivanjem zraka.



Pitanje: kada bi se moglo nesto konkretnije znati o realizaciji ovog projekta koji je super, jer banjski turizam treba ponovo ozivjeti u TZ, jer uslova i tradicije imamo?

Usput, u vezi s komentarom iznad - koji je potpuno promasen: nikakve to veze nema s centrom, lokacija je idealna, blizu grada, a opet doovoljno ´zavucena´ ima prirode uokolo,ne smeta nikome (kompleks za sebe) svi uslovi postoje-ne moze biti bolje, jos samo da se realizuje...


[Edited by mosnik on 07-07-2008 at 23:37 GMT] 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
07-07-2008 at 23:36 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 54
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice