Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
mosnik wrote:
Pitanje: kada bi se moglo nesto konkretnije znati o realizaciji ovog projekta koji je super, jer banjski turizam treba ponovo ozivjeti u TZ, jer uslova i tradicije imamo?
Usput, u vezi s komentarom iznad - koji je potpuno promasen: nikakve to veze nema s centrom, lokacija je idealna, blizu grada, a opet doovoljno ´zavucena´ ima prirode uokolo,ne smeta nikome (kompleks za sebe) svi uslovi postoje-ne moze biti bolje, jos samo da se realizuje...

[Edited by mosnik on 07-07-2008 at 23:37 GMT]

Ovo je tek odluka o pristupanju izradi regulacionog plana. Kad odluka bude gotova (recimo za 2-3 mjeseca), moguce je, javnim oglasom, pozvati zainteresirane za gradnju, da se prijave. Ja vjerujem da, s obzirom na trenutno i sve vece zanimanje za Tuzlu, kao novu turisticku i staru banjsku destinaciju, interes ulagaca vec postoji. Nemam neposredne informacije, ali i ako su vec obavljani razgovori s njima, procedura, propisana zakonom, se mora provesti. Ako je interes izrazen, postupak ce biti ubrzan. Ne vjerujem da je to moguce ocekivati ove godine, a volio bih, kao i ti, da nisam u pravu.
Odgovor Loli je: Nova banjsko-klimatska ljecilista se prave tamo gdje postoje resursi (i tradicija), prije svega izvor neke (ljekovite) vode. A na ovom lokalitetu, u neposrednoj blizini, je postojalo (poznato) ljeciliste, po kojem i citav kompleks nosi ime Slana Banja. (Bilo bi zanimljivo, u Tuzlanskom vremeplovu, prelistati, ili dodati, koju fotografiju iz vremena kad je kompleks radio punom parom, ili makar kad smo mi, na bazenu Banje, imali nastavu plivanja, s Jusufom Zvornicaninom ili Ljupkom Velendericem).

08-07-2008 at 08:06 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - yfa
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:
Ja sam za to da se naðe neki naèin da se pokrene njegova smjena i postavi neko sposobniji.
Interesuje me da li je Vijeæniku poznato da li A.Æ. ima neki mandat i ako ima koliko on traje, kao i naèin na koji se on postavlja na ovu funkciju... dakle ako mu je poznato ili može saznati.
Hvala

Pa trebalo bi procitati Zakon o turistickim zajednicama i promicanju turizma u FBiH iz 1996. god (ne znam da li je imao izmjena dopuna) i akte Turisticke zajednice TK (tad je to bio Tuzlansko-podrinjski kanton), vidjeti sastav i nedleznosti Skupstine TZ TK i skontati jasnu proceduru. To nije tesko, a zanimljivo bi bilo, da se, pored toga, istrazi i zasto ne prolazi novi zakon, za kojeg kazu da bi trebao ispraviti brojne anomalije. (Mi smo, jednim zakljuckom Opcinskog vijeca, trazili od federalnog parlamenta, da taj zakon sto prije donese, i da se sto vise nadleznosti i sredstava usmjeri ka opcinama).
Bojim se da je ovdje situacija k´o u Nogometnom savezu BiH: svi su za promjene i smjene, sem onih, kojim je kasika pala u med, i onih, koji svojim (ne)cinjenjem brukaju drzavu i nacije, iza kojih se zaklanjaju.
08-07-2008 at 08:38 | Ukljuèi u odgovor
lola
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-12-2003
Lokacija: Slo&CH
Odgovori: 9851
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Odgovor Loli je: Nova banjsko-klimatska ljecilista se prave tamo gdje postoje resursi (i tradicija), prije svega izvor neke (ljekovite) vode. A na ovom lokalitetu, u neposrednoj blizini, je postojalo (poznato) ljeciliste, po kojem i citav kompleks nosi ime Slana Banja. (Bilo bi zanimljivo, u Tuzlanskom vremeplovu, prelistati, ili dodati, koju fotografiju iz vremena kad je kompleks radio punom parom, ili makar kad smo mi, na bazenu Banje, imali nastavu plivanja, s Jusufom Zvornicaninom ili Ljupkom Velendericem).




samo tada nije bilo toliko zagadjenog zraka u Tuzli a i ako je bilo nije se osvrtalo na to.U jesen i zimu kad se Tuzla pokrije dimnom zavjesom mislite da bi to bilo i zdravo i atraktivno jer banja bi trebala biti primamljiva i za turiste, a kada se još i temoelektrana proširi trebat æe nam maske za disanje.

citat:
vijecnik wrote:
Za lolu:
Sta se sve desava oko nas, mozda me i baniraju .
Ovog puta odgovor nisam ni napisao, nemam sta novo reci, sto vec nismo ovdje apsolvirali. Ekologija, termoelektrana, zastita od buke, proizvodjaci kreca u srebreniku... - nisu u nadleznosti opcinskog vijeca tuzla.
Pa, iako imam stav, nemam (previse) vremena da se, ovako forumski, bavim (pre)ozbiljnim temama. Nisam cak pregledao ni ove linkove, sto si nam dao, a rado bih. To me je zaustavilo, a nije mi bas bilo ni jasno sta nam u sustini ti predlazes. Opcine skoro nigdje, pa ni u svicarskoj, ne bave se niti reguliranjem ekoloske problematike, niti ulaganjem u obnovljive izvore energije, a vjerovatno ni kaznjavanjem zagadjivaca. Mozda si prije 2-3 dana procitao komentar Tuzlarija na temu naknade za zagadjenje, koje izaziva TE Tuzla (sa onim stravicnim dimom na Velimirovoj fotografiji), kojeg i ja potpisujem.
O tome je Vijece raspravljalo nekoliko puta, bez rezultata. O zagadjenju zraka vec dvaput odgadjamo raspravu, nadlezni izvjestioci iz kantonalnih sluzbi nisu dosli. I kad dodju, nece biti efekta.
Pogledaj http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/viewnewnews.php?id=22700

Mozemo komentarisanje nastaviti i tamo, ti kao kriticar i konstruktivni predlagac, a ja, nazalost, kao zrtva zagadjenja.



08-07-2008 at 21:34 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - yfa - asd
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Pa trebalo bi procitati Zakon o turistickim zajednicama i promicanju turizma u FBiH iz 1996. god (ne znam da li je imao izmjena dopuna) i akte Turisticke zajednice TK (tad je to bio Tuzlansko-podrinjski kanton), vidjeti sastav i nedleznosti Skupstine TZ TK i skontati jasnu proceduru. To nije tesko, a zanimljivo bi bilo, da se, pored toga, istrazi i zasto ne prolazi novi zakon, za kojeg kazu da bi trebao ispraviti brojne anomalije. (Mi smo, jednim zakljuckom Opcinskog vijeca, trazili od federalnog parlamenta, da taj zakon sto prije donese, i da se sto vise nadleznosti i sredstava usmjeri ka opcinama).
Bojim se da je ovdje situacija k´o u Nogometnom savezu BiH: svi su za promjene i smjene, sem onih, kojim je kasika pala u med, i onih, koji svojim (ne)cinjenjem brukaju drzavu i nacije, iza kojih se zaklanjaju.



Dobro je poreðenje
Na žalost malo mi je teže doæi do tih akata i zakona. Ukoliko budeš imao neke informacije ili usmjerenja odmah mi javi.
09-07-2008 at 07:20 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - yfa - asd
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:
Dobro je poreðenje
Na žalost malo mi je teže doæi do tih akata i zakona. Ukoliko budeš imao neke informacije ili usmjerenja odmah mi javi.


U pravu si, malo je tesko doci do zakona (nema ga na stranici federalne vlade), ali je sigurno dostupan u ponekom od preostalih sluzbenih listova iz 1996. ili na CD-u, kojeg je izdao Sluzbeni list FBiH.
No, taj zakon nije sigurno dovoljno aktuelan i po njemu je tesko rjesavati danasnje probleme, zato ga, uostalom, nadlezni i ne zele promijeniti ( o tome sam vec pisao).
Vazniji su akti TZ TK, a njih bi morali imati ili znati svi clanovi Nadzornog odbora, vecina u Skupstini TZ... Tamo su (valjda) obradjene procedure izbora, mandat, smjenjivanje... Ako nisu, jos bolje (za Almazagu i korumpirana tijela).
S obzirom na javnu funkciju TZ i zakon o slobodi pristupa informacijama - sve ovo mozes saznati i ti (ne vjerujem da bi bilo brzo i lako), kao i svaki novinar. A zasto novinari o ovome ne pisu, barem oni koji znaju nesto vise; pa, opet, mozemo govoriti o korupciji i (ne)ovisnim medijima. TZ TK i Almazaga su ponajveci donatori onima, koji bi mogli biti korisni (za opstanak na vlasti) - treba samo provjeriti.
Moglo bi se takodjer provjeriti i ko to sa Almazagom putuje po svjetskim sajmovima turizma, ko im potpisuje naloge. Ko su mu ahbabi u birtiji, itd..? Skoro sam siguran - to su oni, koji Almazagu biraju (odn. trebaju smijeniti) ili mogu na to uticati.
Zato, ako ti budes nesto radio ili provjeravao, jos sire i dublje, javi meni, Besmiru i svima ostalim.
Na tuzlanskim linkovima, koje azuriras, imas sigurno i adresu:

Turistièka zajednica Tuzlanskog kantona
Adresa: Muftije ef. Kurta br.1,
75000 Tuzla,
Tel: +387 35 228-800,
e-mail: [email protected],

kako bi bilo da ih nazovemo i pitamo o svemu ovome?
Ili da neki nezavisni novinar - istrazivac, ako prati ovaj topic, pogotovo ako je procitao povod (i na onom drugom topicu), Besmirovu i ostale reakcije, pozeli da doprinese istini i pravdi.
Posto ovo vec izlazi iz okvira teme, mozemo nastaviti na onom, ili potpuno novom topicu.



10-07-2008 at 09:24 | Ukljuèi u odgovor
FukaraVodoinstalater
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-11-2007
Lokacija: tuz
Odgovori: 57
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

www.tourism-tk.ba - Turistièka zajednica Tuzlanskog kantona
Click_me, èini mi se da TZ nedostaje na popisu tuzlanskih linkova, sem ako je nisi izbrisao?

10-07-2008 at 09:53 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - asd
Bez chatanja molim

citat:
FukaraVodoinstalater wrote:
www.tourism-tk.ba - Turistièka zajednica Tuzlanskog kantona
Click_me, èini mi se da TZ nedostaje na popisu tuzlanskih linkova, sem ako je nisi izbrisao?


Ma neee
ta je stranica dugo bila neaktivna pa su miljudi prijavili da ne radi pa je zato maknuta... ali sada æemo je vratiti.


Hvala
11-07-2008 at 12:49 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - yfa - asd
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

U pravu si,...

kako bi bilo da ih nazovemo i pitamo o svemu ovome?
Ili da neki nezavisni novinar - istrazivac, ako prati ovaj topic, pogotovo ako je procitao povod (i na onom drugom topicu), Besmirovu i ostale reakcije, pozeli da doprinese istini i pravdi.
Posto ovo vec izlazi iz okvira teme, mozemo nastaviti na onom, ili potpuno novom topicu.




Pa vrijedi probati sve... mada mislim da bi novinari trebali da se bave ovakvim stvarima, pa da i oni budu od koristi
... šala mala
11-07-2008 at 12:54 | Ukljuèi u odgovor
lena
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-08-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 167
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

pozdrav svima, evo mene opet s pitanjima za naseg vijecnika

eh ovako.. setajuci gradom ne moze covjek da ne primjeti i da mu ne zasmeta cinjenica da dobrih 80% nasih dragih sugradjana apsolutno ne mari za to da npr. njihovi balkoni cine dio slike naseg grada. (onim 20% skidam kapu za prelijepo cvijece i ostalo - ljepota vidit!)
eh sad pitanja:
- da li je zakonski regulisano kako se moze renovirat stan tj. promjeniti prozor (imam osjecaj da oni koji zive u zgradama sa drvenim namjerno stavljaju plasticne i obratno), zatvorit balkon itd...
- postoje li pravila za klima uredjaje i satelitske antene?
vjerovatno nesto zakona postoji ali imal nade da se to pocne sprovodit u djelo? masovno se renovira, gradi, radi a ono umjesto da je ljepse ono je s vana ruznije.. a mi turisticka atrakcija
opcenito: kolko se uopste moze uticati na vlasnike stanova, kuca itd. kad se radi o onome sto se s vana vidi?

17-07-2008 at 01:03 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - xddd
Bez chatanja molim

citat:
lena wrote:
pozdrav svima, evo mene opet s pitanjima za naseg vijecnika

eh ovako.. setajuci gradom ne moze covjek da ne primjeti i da mu ne zasmeta cinjenica da dobrih 80% nasih dragih sugradjana apsolutno ne mari za to da npr. njihovi balkoni cine dio slike naseg grada. (onim 20% skidam kapu za prelijepo cvijece i ostalo - ljepota vidit!)
eh sad pitanja:
- da li je zakonski regulisano kako se moze renovirat stan tj. promjeniti prozor (imam osjecaj da oni koji zive u zgradama sa drvenim namjerno stavljaju plasticne i obratno), zatvorit balkon itd...
- postoje li pravila za klima uredjaje i satelitske antene?
vjerovatno nesto zakona postoji ali imal nade da se to pocne sprovodit u djelo? masovno se renovira, gradi, radi a ono umjesto da je ljepse ono je s vana ruznije.. a mi turisticka atrakcija
opcenito: kolko se uopste moze uticati na vlasnike stanova, kuca itd. kad se radi o onome sto se s vana vidi?



Dobro pitanje ... i mene zaista interesuje to
17-07-2008 at 10:21 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 20
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice