Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : RS genocidna tvorevina (sabrani primitivizmi)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS genocidna tvorevina (sabrani primitivizmi)

TV duel Dodik - Jovanoviæ na temu: Da li je RS genocidna tvorevina ili izraz volje naroda?

01-02-2012 at 14:39 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS genocidna tvorevina (sabrani primitivizmi)

Suljagiæ: Posljednja faza svakog genocida je poricanje

Republika Srpska je nastala na genocidu nad Bošnjacima, te nikakvo poricanje ne mijenja tu realnost, izjavio je danas Feni jedan od preživjelih genocida u Srebrenici, aktualni ministar obrazovanja i nauke u Kantonu Sarajevu Emir Suljagiæ, reagirajuæi na izjave predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika tokom današnjeg TV duela u Tanjugovom centru u Beogradu s predsjednikom LDP-a Èedomirom Jovanoviæem.

- Ako je nekad i bilo, sada nema sumnje da je Milorad Dodik bio uèesnik u genocidnom projektu, za šta su dokaz njegovi govori iz vremena dok je bio poslanik u Narodnoj skupštini RS-a, te neupitna podrška Ratku Mladiæu, poruèio je on.

Suljagiæ, takodjer, smatra da od danas nema sumnje da je krv srebrenièkih Bošnjaka i na Dodikovim rukama, jer je posljednja faza svakog genocida poricanje.

- Ono što ne razumijem je kako Dodik može, nakon ovoga, biti prihvatljiv sagovornik bilo kome u regionu i medjunarodnoj zajednici. Krajnje je vrijeme da se o Dodikovoj politici negiranja genocida - osim Ambasade SAD-a u BiH - oèituje i delegacija Evropske unije u BiH, kazao je Suljagiæ.

(Fena)

01-02-2012 at 17:40 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS genocidna tvorevina (sabrani primitivizmi)

Preporucujem da pogledate...

Dr. Eso Sadikoviæ (Prijedor) - Dok. film NTV 101

06-02-2012 at 11:20 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS genocidna tvorevina (sabrani primitivizmi)

"Za borbu protiv neprijatelja i osloboðenje Jugoslavije nastala su dva pokreta, èetnièki i partizanski".
Citat iz udžbenika Poznavanje prirode i društva za 4. razred osnovne škole u Srbiji.



nekako mi bilo prikladno ovde to postirat...

09-02-2012 at 08:51 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS genocidna tvorevina (sabrani primitivizmi)

tako je to kad skupstina donese "zakon utemeljen na istorijskoj istini i da je neophodno izjednaèiti prava svih koji su se borili protiv okupatora, fašista i nacista"

Zakon o pravima boraca kojim se izjednaèavaju prava pripadnika èetnièkog i partizanskog pokreta, te ustanovljava "Ravnogorska spomenica 1941"...
scary shit!!!

09-02-2012 at 08:54 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS genocidna tvorevina (sabrani primitivizmi)

Hvala Cupo na ovom izvanrednom prilogu.Dobara prilika za razmisljanje, i to onima koji ne vole da razmisljaju, o tragicnim posledicama zadnjeg rata.

09-02-2012 at 18:24 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS genocidna tvorevina (sabrani primitivizmi)

Amor Mašoviæ o identifikaciji žrtava iz Peruæca

Institut za nestale osobe BiH saopæio je da je utvrðen preliminarni identitet 162 osobe èija su tijela pronaðena u jezeru Peruæac.

Direktor Instituta Amor Mašoviæ kazao je da se sa sigurnošæu može reæi da je broj pronaðenih žrtava veæi od 200.

11-02-2012 at 12:17 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS genocidna tvorevina (sabrani primitivizmi)

Nikoliæ: Mnogim ubijenim sam bio profesor, žao mi je

Nastavljajuæi svjedoèenje na suðenju Radovanu Karadžiæu, bivši oficir Vojske Republike Srpske (VRS) Momir Nikoliæ izjavio je da se 13. jula 1995. godine, dva dana nakon pada Srebrenice, znalo da æe svi zarobljeni bošnjaèki muškarci biti pobijeni, što se i dogodilo.

Nikoliæ, bivši oficir za bezbjednost Bratunaèke brigade VRS-a, posvjedoèio je da mu je pukovnik Ljubiša Beara, bezbjednosni oficir Glavnog štaba VRS-a, tog dana rekao da æe svi Bošnjaci biti ubijeni. Kazao je da mu je tu namjeru prethodno i nagovijestio i komandant VRS-a Ratko Mladiæ, objavio je Birn.

"Ono što ja znam jeste da su svi muškarci – oni koji su odvojeni od žena i djece u Potoèarima i oni koji su se predali na putu izmeðu Bratunca i Konjeviæ Polja – 13. jula bili prebaèeni u Bratunac, a sutradan na teritoriju zvornièke opštine, gdje su bili pogubljeni", izjavio je Nikoliæ.

Nikoliæ je 2003. pred Haškim tribunalom priznao krivicu za progon Bošnjaka iz Srebrenice i osuðen je na 20 godina zatvora, a kaznu izdržava u Finskoj.

Karadžiæu, bivšem predsjedniku Republike Srpske i vrhovnom komandantu VRS-a, na teret se stavlja genocid nad više od 7.000 bošnjaèkih muškaraca i progon hiljada žena i djece iz Srebrenice. Haško tužilaštvo tereti Karadžiæa i za progon Bošnjaka i Hrvata širom BiH, teror nad civima u Sarajevu i uzimanje pripadnika mirovne misije UN-a za taoce.

Tribunal u Haagu je 2010. godine nepravosnažno osudio Bearu na doživotni zatvor zbog genocida u Srebrenici, a Mladiæ oèekuje poèetak suðenja pred Haškim sudom za genocid i druge zloèine u BiH.

Nikoliæ je tokom svjedoèenja rekao da mu je Ratko Mladiæ 13. jula 1995. godine u blizini Konjeviæ Polja, dok su Bošnjaci silazili iz okolnih šuma i predavali se VRS-u, nagovijestio da æe zarobljenici biti ubijeni.

"Mladiæ je razgovarao sa muslimanskim zarobljenicima i rekao im da se ne brinu, da æe sve biti u redu i da æe biti prebaèeni gdje žele. Kad je krenuo ka autu, ja sam pošao za njim i pitao ga šta æe biti sa zarobljenima. Ništa mi nije rekao, pogledao me je i naèinio gest rukom", rekao je Nikoliæ, pokazujuæi sudijama taj pokret slijeva na desno, ispruženih prstiju s dlanom nadole.

Uveèe istog dana, kako je posvjedoèio Nikoliæ, u Bratuncu je sreo Ljubišu Bearu, koji mu je rekao šta æe se desiti sa zarobljenicima.

"Beara mi je naredio da odem u komandu Zvornièke brigade i prenesem da æe zarobljenici doæi i da se pripreme objekti za prihvat. Mislim da je Beara rekao i da æe biti pobijeni", rekao je Nikoliæ.

Kada se oko ponoæi 13. jula 1995. vratio u Bratunac, Nikoliæ je, kako je rekao, vidio hiljade bošnjaèkih zarobljenika, te je prisustvovao sastanku na kojem su se Beara i Karadžiæev povjerenik za Srebrenicu Miroslav Deronjiæ "svaðali" oko toga da li æe zarobljenici biti ubijani u Bratuncu ili Zvorniku.

"Otvoreno se razgovaralo da æe zarobljenici biti ubijeni, samo je bilo pitanje da li æe biti ubijeni u Bratuncu ili Zvorniku. Deronjiæ je insistirao da on ima instrukcije od Karadžiæa da zarobljenici idu u Zvornik; kazao je da ne želi da se ubistva dogode u Bratuncu", opisao je Nikoliæ.

Deronjiæ je 2003. pred Tribunalom priznao krivicu za zloèin nad Bošnjacima poèinjen 1992. u selu Glogova, i osuðen je na 10 godina zatvora. Umro je 2007. godine na izdržavanju kazne u Švedskoj.

Nikoliæ je tokom svjedoèenja izrazio i žaljenje što je uèestvovao u straviènom zloèinu u Srebrenici.

"Ja se osjeæam posebno odgovornim zato što sam mnogima od ubijenih bio profesor i što nisam imao ni naèina ni moæi da im pomognem. Želim da se ponovo izvinim svim porodicama i žrtvama. Žao mi je što sam bio tamo, što sam izvršavao nareðenja i tako doprinio poèinjenju zloèina. Žao mi je što nisam pobjegao kad je postalo jasno da æe se taj zloèin dogoditi", rekao je Nikoliæ.

Zapoèeto unakrsno ispitivanje Nikoliæa, optuženi Karadžiæ nastavilja u srijedu, 15. februara 2012.

(Sarajevo-x.com)

15-02-2012 at 11:16 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS genocidna tvorevina (sabrani primitivizmi)

Cetnicka gamad i sa jedne i sa druge strane Drine radila je ovako;
http://www.youtube.com/watch?v=WPznsvr1bXI

ps
...i pored kolektivnog Bosanjackog potpisivanja ''lojalosti'' tzv srpskoj vlasti!

15-02-2012 at 13:28 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS genocidna tvorevina (sabrani primitivizmi)

Film Angeline Jolie nije zabranjen u Republici Srpskoj

Kabinet predsjednika Republike Srpske saopštio je da je netaèna tvrdnja Angeline Jolie da je RS zabranila emitovanje njenog filma "U zemlji krvi i meda", kako je to posljednjih dana izjavila za neke medije.

"U Republici Srpskoj, kao demokratskoj zajednici i otvorenom društvu, uvažavaju se sve slobode, pa tako i umjetnièke, i shodno tome nema cenzure niti bilo kakvih zabrana. Filmski distributeri u Republici Srpskoj imaju potpunu slobodu da u ovdašnjim bioskopima distribuiraju filmove po svom nahoðenju i u njihov izbor niko se ne miješa", navedeno je u saopštenju.

U saopštenju se konstatuje da prièa o zabranama i cenzurama spada u oblast konstrukcija, jer u Republici Srpskoj, koja "poštuje najviše demokratske standarde, uopšte ne postoje tijela koja se bave cenzurom i zabranama".

Ministar prosvjete i kulture Republike Srpske Anton Kasipoviæ izjavio je nedavno Srni da ovo ministarstvo niti zabranjuje, niti dozvoljava prikazivanje filmova u RS-u, nego distributer samostalno bira filmove koje æe da prikaže.

Distributer filma za Republiku Srpsku i direktor Multipleksa "Palas" u Banjoj Luci Vladimir Ljevar kaže da æe u svom bioskopu puštati filmove koje ljudi hoæe da gledaju, navodeæi da sa ovim ostvarenjem to nije sluèaj. "Taj film definitivno neæe biti prikazan u Banjoj Luci i to je moja odluka. Ja odreðujem šta æe igrati u `Palasu`, a šta ne", rekao je Ljevar.

FENA

18-02-2012 at 15:35 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 40
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : RS genocidna tvorevina (sabrani primitivizmi) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice