Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Dilber wrote:
jedno pitanje za moderatore yugi, Putnik, hurija, Abulafija ...zasto ste skinuli moj video snimak iako je bio u vezi teme?
a ne skidate postove Inspektorove,Tubine iako nemaju veze sa vezom....

jesam li ja to vama nepodoban?
ako jesam ne mora te me na taj nacin gurat sa foruma...reci te to otvoreno i ja vam se kunem da nikad vise necu doc na forum




Ja ovo tek sad vidjeh...

Lijepo oko moje, ja se uvijek i uvijek pridrzavam pravila i teme, a ako treba ponekad obrazlozit' neki od mojih postova, koje nekad neko mozda ne 'svari' - i to radim na upit...

Elem, ono sto podjoh napisat' je da ma koliko se ovdje pisalo, napadalo, pokusavalo nekim tzv. argumentima dokazivati kako sve sto je uradjeno u Tuzli lose, i kako treba bolje, i kako neko moze bolje, cinjenicno stanje na terenu kaze malo drukcije...Slazem se oko jedne stvari, a to je da se nesto mora promijeniti u smislu izbora produktivnijih timova i time opomenuti ne samo sadasnji sastav vlast u Tuzli, nego i onaj koji ce ga (mozda) zamijeniti i uciniti sve ono sto obecava gradjanima da hoce......Iskreno, sumnjam da ce Jasmin izgubiti na predstojecim izborima...Jedino sto se moze dogoditi je da se malo razvodni trenutna vecina u sastavu Opcinske vlasti u smislu dolaska vise poslanika iz drugih stranaka koje kandiduju svoje prestavnike u utrci za Nacelnika Opcine...Licno, volio bih samo da dodju ljudi koji ce svoje rijeci u tom slucaju sprovoditi u djela...Isto tako predvidjam da ce SDA 'popusiti' k'o nikad dosad....Eto, hajmo sad na spavanac, pokasno je...

[Edited by Inspektor on 20-07-2012 at 23:43 GMT]
20-07-2012 at 23:33
domorodac
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 15-07-2011
Lokacija: tuzla
Odgovori: 23
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
kolactruljo wrote:
Domorodac naucio si slova, jos da naucis malo gramatike bilo bi odlicno. Tacno je da je Tuzla IMALA sve ono sto si naveo, a tacno je i da je sve to nestalo. Sta smo dobili u medjuvremenu svi znamo. Glupo je ponavljati sve sto su drugi pisali ranije i sto svi dobro znamo. Opstinske vlasti u Tuzli uradile su dosta dobrih stvari, ali je isto tako napravljeno mnogo pogresnih koraka.
Ovo sto se trenutno radi u gradu moze biti pozitivno ili ne, ali ja to ne gledam kao na predizbornu kampanju. Politicke partije i pojedinci mogu graditi i popravljati do iznemoglosti, ja cu i dalje imati svoje misljenje i glasati za onoga za koga smatram da je u stanju donijeti neku bitnu promjenu. Jasmin Imamovic je "odsluzio" svoje i vrijeme je da neko drugi preuzme kormilo i da se pocnu rjesavati neke bitnije stvari.
Tuzlu bih mogao uporediti sa vjesto nasminkanom damom koja hoda bosa i u poderanoj haljini...

1 sto se tice onog djela oko pravopisa:e taman mi je trebao neko dobar sa jezikom da mi se nadje kad mi se digne
a sto se tice onog ostalog
pa stara dama se ne sminka sto coce vec zato sto su staroj dami marnuli sve para sto je imala pa sad zivi od socijale
pare nisu u tuzli a i ovo sto nam ih ostave se koristi za sta se moze a ne za sta bi se htjelo zato sto para nema niti ce ih biti dok su nam god na ledjima i kanton i federacija
ako neko skonta kako da se vrate silne pare koje se odljevaju iz naseg grada moze komotno da trazi da se napravi nesto po njegovoj zelji
en 1 nek vidi da se vrnu pare od termoelektrane i elektrodistribucije kao i vecine ostalih velikih firmi od kojih tuzla samo ima zagadjenje a sto se tice radnih mjesta cak su i to malo dobrota okupirali kantonalci i navukli svoju mraku sa strane u tuzlanske fabrike
ne kontam zasto smeta sto se pravi pred izbore kad su kod nas izbori svako malo pa po toj logici nebi nikada nista ni pravili da slucajno neko ne pomisli da nedaj boze vatamo glasove?
bolje da smo i dalje isli ulicom pod 45% nego sto nam se napokon resava 1 od ogromnih i visegodisnjih i estetski i bezbjedonosni problem za koji cak tuzla i nije nadlezna da resava posto pare za magistrale idu u kanton i federaciju a sumnjam da ce ponuditi da kompenziraju makar 1 dio troskova ako je vec njihova nadleznost
meni je smjesno sto svi kritikuju nesto pozitivno sto se radi sto cak i sami priznaju ali uvjek navode da et ko oni imaju bolje planove .pa sto niko ne rece neki od tih planova pa mozda bi se i implementirali nego sve ostaje na supljoj prici
da bi tuzlaci glasali za nekog 2 osim imamovica taj bi morao da ima neke rezultate u svom zivotu,sta je radio uradio i izgradio a ne sta bi et ko on napravio sam ak dodje na vlast,kao onda bi mu svanulo.
ako nema protukandidata sa rezultatima od prije ne kontam zasto se debili hvale kak ce nesto napraviti sa nasim parama samo da ih izaberemo.
pa to sveki gradjanin moze da kaze
et nisam do sada uradio nista al ako mi date pare u ruke onda cem da se razletim ko velki sa tudjim parama.
kandidati u vecini zemalja prezentuju svoja postignuca i uspjehe ali kod nas bi taj dio biografija svih kandidata bio vrlo vrlo tanak na zalost
zato mislite sta ocete i uzivajte u ovo malo urbanog sto smo dobili

21-07-2012 at 16:20
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

Neki dan citam njegov intervju. Nabraja sta je sve uradio. Ako je to tako, onda ga treba ponovo birati, jer Tuzla nema boljeg.Nije govorio o svojim propustima, prigovorima koji mu se upucuju, pa sad hajde ga znaj, da li je dobar kandidat ili ne?

22-07-2012 at 01:32
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
domorodac wrote: kandidati u vecini zemalja prezentuju svoja postignuca i uspjehe ali kod nas bi taj dio biografija svih kandidata bio vrlo vrlo tanak na zalost
zato mislite sta ocete i uzivajte u ovo malo urbanog sto smo dobili

vala, meni se cini da neki od kandidata imaju stosta da pokazu sta su napravili svojim parama, tako da ne vidim zasto ne bi bili u stanju da naprave s nasim!

na kraju krajeva, kao sto i sam kazes, lako se razbacivati tudjim parama (u ovom slucaju, nasim parama), koristiti ih u svrhu predizborne kampanje i zavaljivati gradjane sa dugom od 85-6 hiljada maraka mjesecno, dok - istovremeno - za medjunarodnu galeriju portreta ide 55 hiljada godisnje (ako se ne varam, nek' me isprave ovi koji bolje znaju).

ja nemam nista protiv jezera i fontana, trgova i novih zgrada, ali to nije nista drugo nego fabrikovanje stanja napretka! tuzla NE napreduje, nego nazaduje i to se nece promijeniti, dok ne dodju ljudi koji ce "domacinski" raspolagati budgetom i raditi stvari koje su bitne za napredak.

evo (samo) nekoliko primjera:
- neasfaltirane ulice u gradu (npr. dijelovi rudarske, dijelovi naselja kula, miladije, itd.)
- nedostatak ulaganja u razvoj predskolskih ustanova (udjite u svoje obdaniste, u koje ste isli prije 20 ili 30 godina, pa cete vidjeti o cemu pricam), od rekonstrukcije i podizanja standarda za razvoj djece u skladu sa erom u kojom zivimo, do nedostatka kapaciteta
- igralista koja su nedovoljna, a ona izgradjena su velikim dijelom ili vandalizirana, ili neodrzavana (znaci, opcina ne radi na razvoju kolektivne svijesti o upravljanju drustvenom imovinom - nije sve privatno i nije tacno da nas za drustveno ne treba biti briga!)
- rjesavanje grijanja visinskih naselja, gdje ne moze biti uvedeno "centralno", ali se moze ici alternativnim pravcima,
- unapredjenje primarne zdravstvene zastite, razvoj znanja i sistema reproduktivnog zdravlja
- kreiranje samoodrzivih sistema samopomoci medju gradjanstvom

itd, itd, da ne idem previse u dubiozu!

dakle, deplasirano je govoriti da kandidati nemaju sta da pokazu, da nisu ostvarili neke rezultate u svojim privatnim zivotima i da samo zele da se domognu fotelja!

upravo iz razloga "fotelja", ne treba vise podrzavati one koji godinama uzrokuju nazadovanje tuzle i koriste nas novac za ublehu!

ps. izvini ako sam te krivo shvatila, al' i ako jesam, ipak si dao dobar slagvort
22-07-2012 at 01:35
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

Dva mandata su dovolja da covjek pokzae sta moze. Tuzla je puna mladih i sposobnih ljudi koji zele da se dokazu, a neki su se sigurno i dokazali..
Dakle, polozoj treba preoustiti nekom drugom, i lijepo se zahvaliti gradjanima na ranije ukazanom povjerenju.

22-07-2012 at 03:12
domorodac
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 15-07-2011
Lokacija: tuzla
Odgovori: 23
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

ma sve je to ok da ima falinki ali ja mislim da je jedina falinka u ovom gradu sto je tuzla veliki grad koji je veliki industrijski centar ali koji na zalost od te industrije nema ama bas nista posto se sve pare preljevaju za sarajevo i kanton pa tuzli ostane djurina
dojadila mi je socijalna prica kako se treba sponzorirati glavni grad et samo zato sto je glavni ili da se trebaju podrzavati slabo razvijene opstine samo zato sto je svaka mjesna zajednica poslije rata postala opstina a nemaju infrastrukture ni privrede ni za zvaka da si kupe a kamoli da izdrzavaju administraciju sto na kraju pada na ledja tuzle i tuzlaka.sad svako selo oce bolnicu ,skole srednje i osnovne i sudove i jos svasta nesto al od nasih para a realno gledajuci u kantonu imao par gradova sposobnih da se samoizdrzavaju i to jedva ostali samo sluze za uhljebljavanje stranackih papaka preko nasih ledja.
treba vratiti pare u tuzlu koje su u tuzli i zaradjene kao od termoelektrane i elektrodistribucije kao i rudnika i ostalih fabrika koje samo u sarajevu imaju sjedista na osnovu kojih tamo placaju porez a ne na mjestu dje te pare zarade i naprave tj u tuzli.i jos nam uvaljuju nove blokove nebil crkli od smoga i sljake oko grada koju sipaju u bilo koju rupu koja im je na ruku ne pitajuci jel to nama tuzlacima smeta i jel smiju a nedaj boze da za to jos plate.
svako koristenje jezera i reka ili koncesija na sta bilo se placa opstini ili gradu na cijoj se teritoriji nalaze ,zasto onda termoelektrana ne placa tuzli nista ?
a za ratne racune za grijanje su se zivi usrali dok nisu izmuzli od tuzle i zadnju marku a svaki ratni dug je davno proglasen nevazecim i zastarjelim ali smo mi ipak morali da platimo nesto sto bi u sustini od njih trebali da dobijemo djaba i jos da nam ostanu duzni.
grad,gradjani kao i gradonacelnik trebaju traziti da nam se vrati industrijska zona na upravljanje posto je tamo vecina fabrika rasarafana u staro gvozdje kao sto je i vecina privatizacija nelegalna i kao takve se mogu ponistiti i imovina ako nista onda makar zemlja da se vrati drzavi a drzava da to vrati tuzli koja bi onda imala extremno jaku startnu poziciju za privlacenje novih investitora i ulagaca radi vec dobro razvijene infrastrukture sto bi smanjilo pocetna ulaganja i ubrzalo investicije i izgradnju novih kapaciteta.
ako bi se pokrenula nasa industrijska zona tad bi tuzla napokon dosla do para za daljni razvoj i ulaganja u sve ostalo.
a i sponzorisanje od strane kantona ovih djabojedskih preduzeca tipa aide livnice i slkicnih koji nemaju niti su kad imali ikakvu sansu za oporavak a kamoli razvoj je takodje bezobrazluk,kraj mali milion nezaposlenih tuzlaka i kraj vagon onih koji kod privatnika lome ledja i danas rade sutra ne rade oni se brinu o 200/300 djabojeda koji i nisu toliki problem vec je problem sto te firme zauzimaju par najatraktivnijih lokacija u gradu a i dok god rade samo nastavljaju da zagadjuju ovaj grad a nikada nisu ni trebale da budu smjestene u po gradske zone sa tolikom kolicinom aero i svakog 2 zagadjenja.i umjesto da ih ugase ko ljudi a taj prostor prodaju ili prenamjene za nesto profitabilno oni i dalje daju pare koje su u velikom postotku dosle od tuzlaka a od kojih tuuzlaci i dalje nemaju nista.
skole,bolnica i ostale institucije i fabrike koje su u nadleznosti kantona i federacije takodje imaju vagon viska zaposlenih koji su takodje fakticki na nasoj grbaci posto ,da bi se finansirali viskovi stranackih kadrova moraju da uzmu pare koje su namjenjene za nesto 2 kao sto je vracanje tih para u mjesta iz kojih su dosla.
e tu su nase pare,ili nisu

24-07-2012 at 20:03
Chili
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
domorodac wrote:

to je ono mozda po nekima i tacno,ali ima 2 stvar;nije bitno koliko se mjesecei radi vec koliko se za to vreme uradi i sta se uradi
a uradi se vise nego u 99% gradova za citavih 4 godine i na dobrobit svih tuzlaka
sve sto se napravilo do sada od carsije preko panonike pa do cesta koje nisu uopste u opstinskoj nadleznosti je maximalno podiglo kvalitet zivota kao i urbanizacije naseg grada koji vec decenijama tone u ruralizam gubeci sve i 1 urbano obiljezje koje je imao.
mi smo u tuzli godinama govorili kako smo imali:bazene,pa carsiju,pa orkestre pa klubove pa jos puno toga sta smo nekada imali a vise na zalost nemamo sto je paradox posto je normala da se grad razvija unapred a ne u nazad sto se u zadnjih par godina pocelo da se ispravlja.
sto meni rece 1 jaaran u mene poslije rata kada mu je dosla famalija iz zagreba i predlozila da izadju i vide grad;samo ih je lagano odgovorio od te ideje znajuci da im nema ni sta pokazati ni gdje ih izvesti makar kafu da popiju ko ljudi.ali nam sada turisti dolaze zato sto tuzla napokon ima sta da pokaze i cim da se pohvali.
carsija nam napokon polako pocinje liciti na nesto a jezera su magnet i ljepota grada kao i 1 od unikatnih stvari koja vuce i mnoge 2 pozitivne stvari u gradu za sobom.
ja nebi volio da kao u 2 gradovima pred izbore samo prave ceste i to samo zato sto im neko iz stranke ima asfaltnu bazu posto od ceste nemamo nista ,a fabrike i onako nemozemo praviti posto smo upropastili i ove koje smo vec imali a praviti nove nema smisla posto smo dokazali da nismo sposobni da odrzimo i one postojece.i umjesto da se apeluje na ponistavanje privatizacije u tuzlanskim fabrikama i trazi odgovornost odgovornih mi trazimo da se iz tuzlanskog budjeta prave nove fabrike i sto je paradoksalno to upravo traze oni koji podrzavaju te sto su upropastili nase privredne gigante.daa su znali mogli su na osnovu postojecih fabrika da prave prikaze profit i razvoj posto im je sve doslo na gotovo i samo su trebali nastaviti kao i prije rata ali na zalost jedini plan je bio da se proda u staro gvozdje na otpad a ono sto ostane gole livade podjeli stranackim kolegama jal kojekavoj 2 mraki
grad na zalost nema nikakvu nadleznos niti nad privredom niti skolstvom niti policijom i zdravstvom, a tu su i pare i sve ostalo sto ima veze sa gradom a grad nema nikakvog uticaja


Sve sami politièki pamfleti aktualne vlasti, jednostavno mi je mrsko izložiti èinjenice protiv gore navedenih neistina a toliko su puta ponovljene, dokle više.
24-07-2012 at 22:26
kolactruljo
Nivo: Novi forumaš
Me be me
Registriran(a): 17-07-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 5
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Chili wrote:

Sve sami politièki pamfleti aktualne vlasti, jednostavno mi je mrsko izložiti èinjenice protiv gore navedenih neistina a toliko su puta ponovljene, dokle više.


I k tomu jos nepismeno... Bolje da su mu uplatili malkice skole nego sto ga placaju da pise po forumu...
25-07-2012 at 14:34
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

Èitajuæi ove hvalospjeve od domorodca zapitam se da li ja fakat živim u Tuzli
Navaljano je tu kojekakvih neargumentovanih i klasièno komunjarski isfabrikovanih neistina i poluistina ali osvrnut æu se samo na jedno!Dakle, pominjati nezaposlenost i amnestirati jasmina od odgovornosti za to može samo neko ko je izašao ispod njegovih skuta i ko je eto dobio zadatak da nam u ovo predizborno vrijeme prosipa demagogiju il kolokvijalno reèeno šuplju prièu!
Naravno da Jasmin nije zadužen za gradnju fabrika ali za stvaranje poslovnog ambijenta svakako jeste itekako zadužen!
Ko æe to normalan doæi da otvori proizvodni pogon u Tuzli kada zna da ga èeka èitav galimatijas problema vezanih za administraciju i nerješenu komunalnu infrastrukturu(za koju je btw on neposredno odgovoran)!?
Za otvaranje najobiènijeg kioska neophodno je izvaditi 18 nekakvih papira a o izgradnji nekog proizvodnog pogona da i ne govorim!!!
Nadalje, pominjanje famoznog treæeg jezera!Pa svaki imbecil na mjestu naèelnika mogao je podiæi kredit kao što je i on uradio i napraviti to što se pravi!!!!!
Niko ne bi rekao ni pola rijeèi da je to uraðeno iz sredstava ostvarenih profitom "panonike" ili u najghorem sluèaju od budžetskih sredstava ali u situaciji kad se diže kredit koji æe se vraæati od NAŠIH PARA hvaliti taj faraonov potez je u najmanju ruku blasfemièno!!!
O kolapsu u saobraæaju u zadnjih mjesec dana da i ne govorim!To je tek prièa za sebe!
Zapitaj se hairlija kolko je kroz Budžet opštine Tuzla prošlo novca od 2000-te (od kad je faraon na vlasti) do danas pa analiziraj malo šta se sve od tih para moglo napraviti!!!
Samo za ovaj iznos novca koji æe biti spiskan na jezero i prateæu infrastrukturu mogle su se izmjestiti i pivara i livnica , onda lijepo to zemljište prodat ili na njemu izgraditi neki sadržaj koji je potrebniji ovom gradu od treæeg jezera!
Ali iluzorno je sve ovo prièati! 


<br /><br /><br /><br />

25-07-2012 at 16:20
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

ne volim te yugi, al' ne volim te nikako!

medjutim, kad napises, covjek samo moze kapu s glave da skine i da te s postovanjem pozdravi!

medjutim, dzabe je sve sto se napise, jer ta glad se brzo zaboravi, cim ugrije na +35, da se moze malo brckat, malo pisnut u jezero i tako to

25-07-2012 at 17:56
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 16
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice