Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Abulafija wrote:

Ja upravo zbog tih ljudi i govorim.
Samnom u avionu je bio covjek iz Splita, i jedan gore iz krajine.



...i kojima bi trebalo ponuditi opciju organizovanog prevoza do prvog hotela,autobuske ili željeznièke stanice,možda èak i uz kupovinu avionske karte...sasvim sam sigurna da bi aerodrom Tuzla profitirao,jer ovako "mladim" aerodromima za ekonomski opstanak bitan je protok putnika i roba...
nedavno su mi u gostima bili prijatelji iz Švedske ,braèni par sa troje male djece...prošle godine su dolazili svojim kolima,a ove su rješili da prodaju sutivan i da na odmor dolaze avionom...i onda ih "zakolje" neki taksista i to na onaj pijaèarski naèin...šta da radi èovjek sa troje male djece i prtljagom? platiš i yebataš u sebi i Bosnu i naš bezobrazluk domestikus...nemaju svi moguænost da ih "prijatelji ili rodjaci doèekaju sa autima"

prije rata svi ex yu aerodromi su imali organizovani prevoz do centara odnosno do poslovnica kompanija koje prodaju avionske karte...ovi novokomponovani menaÐeri se tih vremena ne sjeæaju ,a prvi æe potrèati da pljunu po "mrskim komunjarama"
27-07-2013 at 16:48 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Abulafija wrote:


Ja upravo zbog tih ljudi i govorim.
Samnom u avionu je bio covjek iz Splita, i jedan gore iz krajine.
I logicno je da busom dodje u Tuzlu na stanicu, a da odatle ganja dalji prevoz, kao svugdje u svijetu, a ne da ga neko odere na taxiju, jer nema drugog izbora, da se prebaci do zeljene destinacije.
Tako da, DA, sramota je da nema autobusa.
Kao sto Fiju rece, meni to smrdi na lopovluk, poput onog u Sarajevu, gdje te dere za oni 2-3 kilometra.
Al nadam se da ce ovo neko procitati od nadleznih, pa ako nista drugo, makar pokrenuti pitanje, tamo gdje je mjesto da se pokrene...



bila sramota il ne bila, autobusa trenutno nema.. ne znam samo, kakvo vi deranje od strane taksista pominjete, kad bi svi oni trebali da imaju taksimetere i da kilometrazu naplacuju po odredjenoj tarifi.. cak i ako ga ima, to nije krivica aerodroma.. jos nesto.. poredite sarajevski aerodrom koji je radio i tokom rata, koji ima letove za mnoge destinacije sa razlicitim aviokompanijama, koji je sjediste drzavne aviokompanije i kojem se svako malo izdvoji po nekoliko miliona nekog podsticaja, a koji jos uvijek nema tog autobusa, sa ovim tuzlanskim, koji se eto nekako izborio da u zadnjih mjesec dva, ima nekoliko letova sedmicno i to sa jednom nisko budzetnom kompanijom.. lijepo bi ono bilo da svaki putnik ima besplatno po cetiri crnca da ga odnesu do Tuzle i da mu se jos pruzi mogucnost mahanja lepezom preko Krojcice, ali tek je to pocelo ba.. ako nastavi sigurno ce biti i autobus, a za sada treba cestitati upravi aerodroma na ovim rezultatima do sada, jer su za svaku pohvalu.. sto to sad kad je napokon krenuo, odma trazite dlaku u jajetu, a do juce pola od vas nije znalo ni gdje se taj aerodrom uopste nalazi? eto, ako si zainteresovan, otvori firmu, kupi jedan autobus koji zadovoljava standarde i siguran sam da ces bez problema moci sklopit dogovor sa upravom aerodroma i ostalim institucijama, da sest puta u sedmici vozis jednu turu na relaciji aerodrom Dubrave- Tuzla..
28-07-2013 at 00:07 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
camac wrote:

bila sramota il ne bila, autobusa trenutno nema.. ne znam samo, kakvo vi deranje od strane taksista pominjete, kad bi svi oni trebali da imaju taksimetere i da kilometrazu naplacuju po odredjenoj tarifi.. cak i ako ga ima, to nije krivica aerodroma.. jos nesto.. poredite sarajevski aerodrom koji je radio i tokom rata, koji ima letove za mnoge destinacije sa razlicitim aviokompanijama, koji je sjediste drzavne aviokompanije i kojem se svako malo izdvoji po nekoliko miliona nekog podsticaja, a koji jos uvijek nema tog autobusa, sa ovim tuzlanskim, koji se eto nekako izborio da u zadnjih mjesec dva, ima nekoliko letova sedmicno i to sa jednom nisko budzetnom kompanijom.. lijepo bi ono bilo da svaki putnik ima besplatno po cetiri crnca da ga odnesu do Tuzle i da mu se jos pruzi mogucnost mahanja lepezom preko Krojcice, ali tek je to pocelo ba.. ako nastavi sigurno ce biti i autobus, a za sada treba cestitati upravi aerodroma na ovim rezultatima do sada, jer su za svaku pohvalu.. sto to sad kad je napokon krenuo, odma trazite dlaku u jajetu, a do juce pola od vas nije znalo ni gdje se taj aerodrom uopste nalazi? eto, ako si zainteresovan, otvori firmu, kupi jedan autobus koji zadovoljava standarde i siguran sam da ces bez problema moci sklopit dogovor sa upravom aerodroma i ostalim institucijama, da sest puta u sedmici vozis jednu turu na relaciji aerodrom Dubrave- Tuzla..


Ma ja, u pravu si ti, hebes avtobus, sta ce nam.....
28-07-2013 at 09:12 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:


A vidi aerodrom je teritorijalno u drugoj opštini, i onda od koje opštine da traži uvodjenje linije? Mi znamo granice gdje se našim tuzlanskim opštinarima završavaju granice optšine. I koja to opština ima svoju autobusno-prevoznièku firmu? d.o.o. GIPS Tuzla je privatna firma koja ni u gradu Tuzli ne može da organizuje kvalitetan i uredan gradski linijski saobraæaj. A kanton i opština zajedno ne mogu da uspostave red u javnom prevozu na nivou tuzlanske opštine i kantona. Aerodrom nema sredstava za osnovnu mehanizaciju, a kako stvari stoje trenutno ni dovoljno ljudi da bi se poèeli baviti i autobusnim prevozom ( na stranu i to što vjerovatno nisu i ne mogu biti registrovani zakonski za obavljanje i te djelatnosti ) Znaèi dok neki privatnik ne vidi isplativost neæe biti ni linije.


U èijem je vlasništvu aerodrom?
28-07-2013 at 10:14 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Abulafija wrote:


Ma ja, u pravu si ti, hebes avtobus, sta ce nam.....


treba autobus ba, samo treba i vremena.. nisam siguran ali mislim da aerodrom pripada kantonu i kad je ono bila kriza kantonalne vlade a vec trebali pocet ovi letovi, citao sam negdje da su neke opstine finansirale vatrogasnu jedinicu koju aerodrom nije imao a uslov je, da bi se ovi letovi mogli obavljati.. ovaj aerodrom ima potencijala i mozda je ovo buduci gigant ali trenutno su svi sumnjicavi sto se tice bilo kakvih ulaganja.. cak i kad je taj autobus u pitanju, jer vjerovatno postoje lobiranja od strane drugih aerodroma u regiji da ugrabe dio kolaca i kritike kao sto je ova za autobus nose sa sobom poboljsanje usluga.. al nemojte odma o lopovluku, kradji, talovima i nekom organizovanom kriminalu.. valjda tamo rade ljudi koji su svjesni polozaja aerodroma i njegovog povezivanja sa regionalnim centrom, samo jednostavno nemaju para za to planinarenje u ovom trenutku.. sto ne kritikujete one, sto su prije deset ili vise godina obecavali brzu cestu Tuzla- Orasje? ona bi sad i za aerodrom, bila od prave pomoci, pogotovo za neki cargo saobracaj.. mah, ne treba nekima dat ni autobus, kad im je tudja avlija uvijek ljepsa od njihove vlastite..
28-07-2013 at 14:04 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
camac wrote:

treba autobus ba, samo treba i vremena.. nisam siguran ali mislim da aerodrom pripada kantonu i kad je ono bila kriza kantonalne vlade a vec trebali pocet ovi letovi, citao sam negdje da su neke opstine finansirale vatrogasnu jedinicu koju aerodrom nije imao a uslov je, da bi se ovi letovi mogli obavljati.. ovaj aerodrom ima potencijala i mozda je ovo buduci gigant ali trenutno su svi sumnjicavi sto se tice bilo kakvih ulaganja.. cak i kad je taj autobus u pitanju, jer vjerovatno postoje lobiranja od strane drugih aerodroma u regiji da ugrabe dio kolaca i kritike kao sto je ova za autobus nose sa sobom poboljsanje usluga.. al nemojte odma o lopovluku, kradji, talovima i nekom organizovanom kriminalu.. valjda tamo rade ljudi koji su svjesni polozaja aerodroma i njegovog povezivanja sa regionalnim centrom, samo jednostavno nemaju para za to planinarenje u ovom trenutku.. sto ne kritikujete one, sto su prije deset ili vise godina obecavali brzu cestu Tuzla- Orasje? ona bi sad i za aerodrom, bila od prave pomoci, pogotovo za neki cargo saobracaj.. mah, ne treba nekima dat ni autobus, kad im je tudja avlija uvijek ljepsa od njihove vlastite..


Kritikujem sve ono sto mi smeta, sto ih ti branis?
Otvori temu, brza cesta i kritikuj, i ja cu vrlo rado, prikljuciti se.
Autobus fali, i prilicno neozbiljno je imati aerodrom, sa kojeg nema organizovanog prevoza.
Gradski, Kantonalni, i svi drugi "oci" koji su ucestvovai u "projektu aerodrom" su i o tome trebali misliti.
I u Tuzli, i u Sarajevu, i na mjesecu ako treba.....
Ne kraju krajeva, nemam vise namjeru ni pisati na ovoj temi, dok se ne pojavi nesto novo.
Mrzi me sad 10 strana ponavljati kako mi smeta sto nema autobusa, dosta je sto sam jednom reko.
Kome ne smeta, nek pohvali upravu sto nema i mirna Bosna
Nek dodje za 10 godina, ako vam to nije problem.
28-07-2013 at 14:15 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Abulafija wrote:


Kritikujem sve ono sto mi smeta, sto ih ti branis?
Otvori temu, brza cesta i kritikuj, i ja cu vrlo rado, prikljuciti se.
Autobus fali, i prilicno neozbiljno je imati aerodrom, sa kojeg nema organizovanog prevoza.
Gradski, Kantonalni, i svi drugi "oci" koji su ucestvovai u "projektu aerodrom" su i o tome trebali misliti.
I u Tuzli, i u Sarajevu, i na mjesecu ako treba.....
Ne kraju krajeva, nemam vise namjeru ni pisati na ovoj temi, dok se ne pojavi nesto novo.
Mrzi me sad 10 strana ponavljati kako mi smeta sto nema autobusa, dosta je sto sam jednom reko.
Kome ne smeta, nek pohvali upravu sto nema i mirna Bosna
Nek dodje za 10 godina, ako vam to nije problem.


ja ih branim zato sto kao razlog sto nema ovog autobusa odmah spominjete lopovluk, mafiju, talove i dogovore o brzom zgrtanju para od strane nekih itd. a niko ni da pomisli da je razlog mozda finansijske prirode? jos kad se nakace ovi sto i dan danas placu za komunizmom i sve ove ljude proglase glupim i nesposobnim jer takodje tvrde da se radi o lopovluku itd. onda fakat imam razloga da ih branim, jer mislim da o avio saobracaju, aerodromima, organizaciji i proceduri prilikom dolaska i odlaska putnika, znam vise od nekih sto npr. uslikaju avion na nebu, postave sliku na forum i ispod napisu: "mlaznjak"..
i zbilja, dok ne bude taj bus, putnici ce morati da koriste ovo sto ima na raspolaganju a tebi ako je ova avionska karta skupa i zao ti jos 10- 15 KM (ovo nagadjam, a maksuz cu se raspitat, koliko tacno) sto ces dat za taxi, javi kad iduci put budes dolazio i ja cu ti organizovat prevoz do pred kucu.. besplatno, naravno..
28-07-2013 at 15:33 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
djecko wrote:

U èijem je vlasništvu aerodrom?



Osnivaè javnog preduzeæa je tuzlanski kanton. 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
28-07-2013 at 16:59 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Hebemu misa, nema razloga za paniku i galamu. Kod nas i treba sve polako, kao kad hodas po ledu, prvo pipkas da vidis hoces li propast' pa se tek onda oslonis

Meðunarodni aerodrom Tuzla je u julu ove godine imao 11.870 putnika

Ovom prilikom je istaknuto da su pokazatelji i èinjenice najbolji dokazi da se intencija Vlade Tuzlanskog kantona u smislu stavljanja aerodroma u funkciju privrednog razvoja pokazala uspješnom.

''Ovom konferencijom imao sam za cilj i namjeru da zbog ovog prometa koji smo napravili animiramo ponovo još jednom sve druge subjekte u projektu, mi ga zovemo projekt jer je to poèetak neèega novog'', izjavio je direktor Meðunarodnog aerodroma Tuzla Enver Jukanoviæ, istakavši da niske cijene vode jaèem razvoju gospodarstva i turizma, ali i otvorenju novih radnih mjesta.

Pojasnio je da se ovaj aerodrom pretvara u civilni aerodrom i postaje sve znaèajnija zraèna luka i destinacija.

Ministar trgovine, turizma i prometa Tuzlanskog kantona Senaid Hadžiæ istaknuo je da nastoje animirati i druge subjekte da se ukljuèe u realizaciji ovog projekta.

''Aerodrom je od 29. maja ove godine zaista u funkciji razvoja. Svaki dan vidimo na stotine osoba koje dolaze i odlaze. Sad imamo 15 taksi prijevoznika koji odraðuju svoj posao u skladu sa važeæi zakonima, te imamo potrebu da otvorimo jednu liniju, odnosno autobus koji æe stalno ovdje dežurati, te da mogu po dolasku putnika prevoziti ih prema željenim destinacijama '', kazao je Hadžiæ.

Novi letovi sa Meðunarodnog aerodroma Tuzla za Goteborg koštaju 30 eura i odvijaju se dva puta sedmièno.

Razvojni proces na Meðunarodnom aerodromu Tuzla je poèeo polovicom ove godine, poslije potpisivanja Ugovora sa Wizz Air-om najveæim niskotarifnim avioprijevoznikom u centralnoj i istoènoj Evropi.

(Fena)

17-08-2013 at 07:54 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom





"Odlukom Vlade Tuzlanskog kantona sa funkcije direktora Meðunarodnog aerodroma Tuzla smijenjen je Enver Jukanoviæ.
Na njegovo mjesto je imenovan Esed Mujaèiæ kadar Bosanskohercegovaèke patriotske stranke iz Graèanice.

Kako RTV Slon saznaje, Mujaèiæ je u Graèanici bio èlan Komisije za izbor i imenovanje ispred BPS-a, te da je rijeè o penzionisanom vojnom licu.
Navodnu svoju zaraðenu penziju isti æe “zalediti” dok obnaša funkciju direktora tuzlanskog aerodroma.

Njegove stranaèke kolege istièu da je prije nekoliko dana promijenio i politièki dres (prešao u Stranku za BiH) kako bi došao na ovu funkciju."

nakon sto je ovog ljeta tuzlanski aerodrom konacno poceo da donosi neki profit i nakon sto se za njega, kao pogodnog za sve vrste letova i aviona, culo sirom Europe i svijeta, nije trebalo puno vremena da se, po tim stranackim linijama, otpocne borba za ovu ustanovu.. stranackim kanalima, posebnim uslugama i ko zna kakvim zakonskim odredbama, smijenjen je dosadasnji direktor i na njegovo mjesto dolazi neki penzionisani pripadnik neke stranke covjek koji je u zivotu najvjerovatnije kao i mnogi politicari, avione gledao na "partizanskoj eskadrili", covjek koji sigurno nikad nije obnasao takvu funkciju, covjek koji je u PENZIJI!!!, smjenjuje covjeka koji godinama kao direktor tog preduzeca, pokusava i na kraju uspijeva (dio zasluge toga sto je ovaj aerodrom napokon probio led, svakako pripada i njemu) da ovaj aerodrom izdigne takoreci iz pepela.. dio prihoda koje neko preduzece ostvari obavezno ide na racun stranke pod cijim je to preduzece patronatom, dok se, ukoliko preduzece posluje negativno, dugovi namiruju iz buzdeta.. kakav je ovo princip, zakon ili sta vec, kad se pozicije ovako gube i dobijaju? je li ovo poruka drugim direktorima, da bez obzira kako radili i obnasali svoju funkciju, na kraju ipak gube, samo zato sto su tam neke dvije stranke usle u koaliciju, i da nema potrebe da se zalazu da to preduzece ostvari neki uspjeh, jer sto je uspjesnije, sve je veca meta neke opozicije? sta ce se desiti ako ovaj "penzioner" upropasti do sad potpisane ugovore? i na kraju, zar nije bio neko mladji, zaposlen ili nezaposlen u ovoj stranci, da preuzme ovu funkciju?
mislim da, ukoliko je, gore citiran tekst istinit, zaista ne postoji niti jedan razlog da se bilo ko od nas bori za ovu drzavu, sve dok su koalicije izmedju stranaka, a u cilju osvajanja vecine, zakonski legalne..

12-10-2013 at 15:57 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice