Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - df - cv
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Vec sam jednom pisao ovdje - sef nadlezne opcinske sluzbe me je poodavno obavijestio da sa Direkcijom za puteve dogovara prvu varijantu. Nadam se da su projektanti zavrsili posao, da je projekat raspoloziv (ne vjerujem da je tajna), da bi ga neki saradnik tuzlarija mogao i slikati, pa postirati ovdje. Ne mora biti atraktivan ko sto su slapovi, ali mnoge zanima. Gradjane istocnog dijela, soline, doknja... narocito. Ti ono, click_me, radis u forumu gradjana - cime se bavite trenutno, sem unapredjenja demokratije? U ovoj nasoj, lokalnoj, unapredjenje informiranja gradjana i transparentnost javnih sluzbi su bitan uslov, pa bismo ga mogli zajedno izgradjivati: OV, FG i Tuzlarije. Eto nam projekta, samo jos traziti lovu iz pretpristupnih fondova . U suprotnom, nastavljamo polako na ovom forumu.



Veæ više od 4 mjeseca sam na novom radnom mjestu... i ne radim više u nevladinom sektoru.

Uostalom i opština je ta kao i kanton koja gleda koliko su neki politièki podobni da bi se sa njima ulazilo u neki posao. (nažalost) Takvim stvarima sam više puta bio svjedok i mislim da ovdje nije ni mjesto ni vrijeme za to prièu. Više bih volio da se vratimo na moje prvo pitanje o Skojevskoj ulici.

Mislim da se ni jedna od strana (kanton-poština) ne bi upuštala u ovo da nisu veæ unaprijed dogovorene stvari. Pa sam mislio da kao vijeænik prije mene možete doæi do tih informacija jer barem znate kome se trebate obratiti u vezi s tim.

30-07-2008 at 12:13 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - df
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

A odgovor na drugo pitanje, vise radi Zlaje, je pitanje: A mozel jedna muzicka? Da li stvarno mislite da nadleznosti u uredjenim sistemima nisu bitne? Dobro, nismo, bas uredjeni; onda, mozemol´ postat uredjeni bez utvrdjivanja nadleznosti?


Vijecnice konsterniran sam ovim odgovorom. Nije mi bio cilj izazvati ironiju niti Vas dovoditi u polozaj da se osjecate krivim za (ne)nadleznosti.
30-07-2008 at 12:17 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Coa wrote:
Dragi vjecnice. Primjetio sam da ni na stranici Opstine Tuzla nema spiska clanova Opstinskog Vijeca Tuzla(sa info o stranackoj pripadnosti i takod dalje. Da li je moguce negdje pronaci tabelu sa ovim infomacijama

E, bas ti hvala na pitanju, Coa, ne bih ni vidio da je postavljena nova stranica, moj link je usmjeravao ka staroj adresi. Stara stranica je imala navedenu tabelu, a na novoj su, koliko vidim, tek poceli postavljat sadrzaje (evo prilike za reklamu i za komentare).
Ako ti je vazno, mogu potraziti nekog iz opcine da mi posalje tabelu. Vjerovatno postoje te evidencije i na stranici izbori.ba
30-07-2008 at 12:35 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - df
Bez chatanja molim

citat:
zlaja wrote:
slazem se apsolutno.....odgovor ce biti pretpostavljam da saobracajnica nije u nadleznosti Opcine Tuzla

Sorry, zlaja, reagovao sam neodmjereno. Precesto koristimo termin "nenadleznost", ali ga jos cesce ignoriraju oni koji nesto pitaju. Tvoj mi se komentar ucinio ironicnim, iako sam siguran da poznajes, bolje od ostalih, kako se nadleznosti jasno dijele u bolje organiziranim sistemima.
Da se ne vadim dalje, mozemo ispraviti na pitanjima gdje smo barem malo nadlezni, iako, sto yugi rece, vijecnike ne mozemo smatrati mnogo uticajnijim od obicnih gradjana.
30-07-2008 at 12:56 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Ja, bogami, samo u 3 prethodna posta popih nekoliko kritika, sto opravdano, sto kao pripadnik vladajuce partije u OV, vijecnik tog istog vijeca...
I treba mi kad pricam vise no sto me pitaju, a ponovo vidim zasto moje kolege izbjegavaju ovaj vid komunikacije.
Posto sam pokusao razgovarati, a ne odgovarati, da se vratimo na pitanja -
Click_me: ja napisah, a ti izgleda nisi registrovao, da je sef komunalne sluzbe dogovorio prvu varijantu rekonstrukcije skojevske, skoro sam siguran da je na tome i ostalo, da je to bio jedan od elemenata dogovora sa direkcijom za puteve. Provjericu. (Javi gdje radis, ovako ili PP-om).
nemamidejezanick: Slicno gledamo na politiku i politicare, s mnogim se konstatacijama slazem, ali se (inace) trudim da previse ne sirim odgovore na ono sto nije pitano. Takodjer, pokusavam objasniti ponesto sto je u domenu izvrsne vlasti, sto je tebi ocito visak, ali drugima nije. Posto je vecina pitanja iz te oblasti, precesto bih se vadio na nenadleznost, a to ide na zivce i meni, a ne samo vama.

30-07-2008 at 13:18 | Ukljuèi u odgovor
Coa
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 28-08-2007
Lokacija: Dzindic Mahala
Odgovori: 359
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

E, bas ti hvala na pitanju, Coa, ne bih ni vidio da je postavljena nova stranica, moj link je usmjeravao ka staroj adresi. Stara stranica je imala navedenu tabelu, a na novoj su, koliko vidim, tek poceli postavljat sadrzaje (evo prilike za reklamu i za komentare).
Ako ti je vazno, mogu potraziti nekog iz opcine da mi posalje tabelu. Vjerovatno postoje te evidencije i na stranici izbori.ba


Mislim da radi transparentnosti ali i ucesnickog planiranja gradjana trebamol imati ovu listu. Ipak je to jedna od osnovnih karika Lokalne Samouprave i ne vidim razloga zasto to nema na oficijelnoj stranici Opcine. A volio bi da nam makar vi postavite takvu listu ovdje.
30-07-2008 at 13:21 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

To što ostali vjeænici izbjegavaju ovakav vid komunikacije sa graðanima bit æe nadam se adekvatno valorizovano u oktobru  


<br /><br /><br /><br />

30-07-2008 at 13:21 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Coa wrote:
Mislim da radi transparentnosti ali i ucesnickog planiranja gradjana trebamol imati ovu listu. Ipak je to jedna od osnovnih karika Lokalne Samouprave i ne vidim razloga zasto to nema na oficijelnoj stranici Opcine. A volio bi da nam makar vi postavite takvu listu ovdje.


Pribavicu, Coa, mada uskoro, pocetkom oktobra, stara lista prestaje biti aktuelna, a nove kandidate i njihove partije Tuzlarije nece, barem mi se cini, vise, tako lako, pustiti da se reklamiraju.
30-07-2008 at 13:48 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Rekonstrukcija puta od B.malte do Soline je planirana do druge kapije kasarne, kako kaze informacija. Mijenjace i cijevi, grijanje/voda. Sve je to ok. Pitanje: zasto se ovo radi polovicno, jer je to pola puta od B.Malte do ulaza u Novo naselje, a i ta druga polovina puta je jednako propala (i dabogda da prezivi iducu zimu), a pretpostavljam da su i cijevi ispod u slicnom stanju. Jesu li u pitanju finansije i politika: bolje ista nego nista?

[Edited by mosnik on 30-07-2008 at 13:55 GMT] 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
30-07-2008 at 13:54 | Ukljuèi u odgovor
nemamidejezanick
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-07-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 512
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:
Ja, bogami, samo u 3 prethodna posta popih nekoliko kritika, sto opravdano, sto kao pripadnik vladajuce partije u OV, vijecnik tog istog vijeca...
I treba mi kad pricam vise no sto me pitaju, a ponovo vidim zasto moje kolege izbjegavaju ovaj vid komunikacije.
Posto sam pokusao razgovarati, a ne odgovarati, da se vratimo na pitanja -
Click_me: ja napisah, a ti izgleda nisi registrovao, da je sef komunalne sluzbe dogovorio prvu varijantu rekonstrukcije skojevske, skoro sam siguran da je na tome i ostalo, da je to bio jedan od elemenata dogovora sa direkcijom za puteve. Provjericu. (Javi gdje radis, ovako ili PP-om).
nemamidejezanick: Slicno gledamo na politiku i politicare, s mnogim se konstatacijama slazem, ali se (inace) trudim da previse ne sirim odgovore na ono sto nije pitano. Takodjer, pokusavam objasniti ponesto sto je u domenu izvrsne vlasti, sto je tebi ocito visak, ali drugima nije. Posto je vecina pitanja iz te oblasti, precesto bih se vadio na nenadleznost, a to ide na zivce i meni, a ne samo vama.



A pazi, kritike su usmjerene na (ne)rad opstinskih organa, ne na tebe licno. Zapravo nemam pojma ni ko si ni iz koje si stranke, mada mi se sad cini da si iz one sto pobjedjuje na svim anketama, a na kraju gubi na svim izborima (osim u Tuzli).

To sto tvoje kolege izbjegavaju ovaj vid komunikacije ide njima na cast. Ja cijenim sto odvajas dio svog vremena za gradjane. Doduse, to ti je u jednu ruku i posao, dok mi ovo radimo pro bono.

Ti se nemas sta vaditi na nenadleznost kad je izvrsna vlast u pitanju, niko ne trazi ovdje da radis tudji posao. To bi bilo kao da sad trazimo od tebe da na UKC i operises nekom ligamente. Ali ipak si dio svega toga i imas vise informacija od nas, obicnih gradjana, pa ocekujemo poneki odgovor i na pitanja za koja si nenadlezan...

Hajde sad jos jedno pitanje: zasto se u Tuzli ugostiteljski objekti (da budem precizniji birtije) zatvaraju u 23h, dok u ostatku drzave nocni zivot tek pocinje u 22h. Mozda je to neka nova furka za privlacenje turista, atrakcija, dva krezava drota svaku noc u 22:55 gase muziku na sankom, a onda se 1000 ljudi skupi na Jali ili na Sonom trgu i nastave cugat (i usput bacat smece na sve strane).

I ko je izdao dozvolu za bastu onom hajvanu sto je nedavno otvorio "Shark". Svaki put kad prodjem pored kapije najezim se, gledam stoku kako skace uz Cecu, a s druge strane imena poznanika i rodbine na spomeniku... Ori se seljakluk kroz citav veliki park, ko da smo u Sumadiji a ne u Tuzli. Ah, da, taj lik je iz MUP-a, moze mu se...

[Edited by nemamidejezanick on 30-07-2008 at 18:04 GMT]
30-07-2008 at 17:55 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 41
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice