Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
nemamidejezanick
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-07-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 512
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
To što ostali vjeænici izbjegavaju ovakav vid komunikacije sa graðanima bit æe nadam se adekvatno valorizovano u oktobru


Ovaj vid komunikacije koristi manje od 5% gradjana. U oktobru ce biti presudni glasovi onih 95% cije misljenje ce formirati hodze i popovi, a ne internet, novine i zdrav razum. Drugim rijecima, nece biti velikih promjena.
30-07-2008 at 17:59 | Ukljuèi u odgovor
Bosnjo
Nivo: Forumski doajen
Seljacina

Registriran(a): 26-03-2004
Lokacija: G. Dubrave
Odgovori: 17480
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
nemamidejezanick wrote:
Ovaj vid komunikacije koristi manje od 5% gradjana. U oktobru ce biti presudni glasovi onih 95% cije misljenje ce formirati hodze i popovi, a ne internet, novine i zdrav razum. Drugim rijecima, nece biti velikih promjena.


Nazalost, mislim da si u pravu... 


Pravim musku djecu, 200 maraka komad. Ako bude zensko, vracam pare...
30-07-2008 at 18:07 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
nemamidejezanick wrote:
Ovaj vid komunikacije koristi manje od 5% gradjana. U oktobru ce biti presudni glasovi onih 95% cije misljenje ce formirati hodze i popovi, a ne internet, novine i zdrav razum. Drugim rijecima, nece biti velikih promjena.

pride, negdje sam èitao kao:
1 pametan = 1 glup = demokratija ...  


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
30-07-2008 at 18:35 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

i ne bih ništa pitao samo se zahvalio vjeæniku na sudjelovanju i odgovorima, kad bi barem ostali mogli ako ništa onda barem u pola tako ...  


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
30-07-2008 at 18:43 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Coa wrote:
Dragi vjecnice. Primjetio sam da ni na stranici Opstine Tuzla nema spiska clanova Opstinskog Vijeca Tuzla(sa info o stranackoj pripadnosti i takod dalje. Da li je moguce negdje pronaci tabelu sa ovim infomacijama

Provjerio sam i pribavio. Na novoj web-stranici www.tuzla.ba stvarno nema, ili nisam nasao, a obecase telefonom da ce sutra postaviti.
Prema obecanju evo spiska i ovdje:

1.NADA MLADINA, SDPBiH
2.RAFO JOZIÆ
3.ELVIS BEÆIROVIÆ
4.RAMO HUSAGIÆ
5.MIRSAD BAKALOVIÆ
6.GORDANA KOVAÈEVIÆ
7.EMIR MEŠKOVIÆ
8.JOZO NIŠANDŽIÆ
9.SLAÐAN ILIÆ
10.MEDIHA BAKALOVIÆ
11.DUŠAN PERIÆ
12.FEHRET HRUSTIÆ
13.MURVETA STEVIÆ

14.LEJLA FERHATBEGOVIÆ-DIZDAREVIÆ, SDA
15.VEHID MEHMEDINOVIÆ
16.EKREM TOPIÆ
17.ŠEFIK AZAPAGIÆ
18.ELVIN OVÈINA
19.FIKRETA SIJERÈIÆ

20.MIRNES AJANOVIÆ, BOSS
21.MUBERA ISABEGOVIÆ
22.NEDIM ZONIÆ
23.EDIN HARAÈIÆ (istupio)

24.SUAD ŽILIÆ, SBiH
25.MENSUR ALIÆ

26.ALIJA HEBIB, NSRzB
27.ANTO PRANJIÆ

28.DAMNJAN NIŠANDŽIÆ, HDZ
29.ANTO JURIÆ

Umjesto preminulog vijeænika SDPBiH Ivice Segata biæe potvrdjen mandat sljedeæem kandidatu sa liste SDPBiH, koji je imao najveæi broj glasova.



30-07-2008 at 20:46 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
RPM wrote:
i ne bih ništa pitao samo se zahvalio vjeæniku na sudjelovanju i odgovorima, kad bi barem ostali mogli ako ništa onda barem u pola tako ...

Na mnoga vasa pitanja odgovori, s kojime se slazem, su sadrzani u komentarima drugih forumasa, npr,
nemamidejezanick wrote: To sto tvoje kolege izbjegavaju ovaj vid komunikacije ide njima na cast. Ja cijenim sto odvajas dio svog vremena za gradjane. Doduse, to ti je u jednu ruku i posao, dok mi ovo radimo pro bono.
30-07-2008 at 20:53 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
nemamidejezanick wrote:
Hajde sad jos jedno pitanje: zasto se u Tuzli ugostiteljski objekti (da budem precizniji birtije) zatvaraju u 23h, dok u ostatku drzave nocni zivot tek pocinje u 22h. Mozda je to neka nova furka za privlacenje turista, atrakcija, dva krezava drota svaku noc u 22:55 gase muziku na sankom, a onda se 1000 ljudi skupi na Jali ili na Sonom trgu i nastave cugat (i usput bacat smece na sve strane).
I ko je izdao dozvolu za bastu onom hajvanu sto je nedavno otvorio "Shark". Svaki put kad prodjem pored kapije najezim se, gledam stoku kako skace uz Cecu, a s druge strane imena poznanika i rodbine na spomeniku... Ori se seljakluk kroz citav veliki park, ko da smo u Sumadiji a ne u Tuzli. Ah, da, taj lik je iz MUP-a, moze mu se...
[Edited by nemamidejezanick on 30-07-2008 at 18:04 GMT]

Na prvo pitanje sam vec odgovarao, ne tako davno, ukratko - regulirano je to kantonalnim zakonom, a opcinska odluka, koja takodjer postoji, ne smije biti liberalnija od zakona.
Drugo, dozvole za ljetnje baste izdaje Sluzba za komunalna pitanja, poslove MZ i za gradjenje.
Ukoliko predlazes da nesto dodatno pitamo nadlezne ili da podnosimo neku inicijativu, tu sam, mada u zakonu o osnovama lokalne samouprave postoji mogucnost da se podnosi i gradjanska inicijativa. Potrebno je, naravno, detaljnije obrazlozenje i postovanje procedure tijela, kojem se inicijativa podnosi.
30-07-2008 at 21:05 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
mosnik wrote:
Rekonstrukcija puta od B.malte do Soline je planirana do druge kapije kasarne, kako kaze informacija. Mijenjace i cijevi, grijanje/voda. Sve je to ok. Pitanje: zasto se ovo radi polovicno, jer je to pola puta od B.Malte do ulaza u Novo naselje, a i ta druga polovina puta je jednako propala (i dabogda da prezivi iducu zimu), a pretpostavljam da su i cijevi ispod u slicnom stanju. Jesu li u pitanju finansije i politika: bolje ista nego nista?
[Edited by mosnik on 30-07-2008 at 13:55 GMT]

Skoro sam siguran da finansijski okvir ne dozvoljava vise.
Na tom putu (Tuzla-Celic), ne znam tacno na kojoj dionici (cuo na TVTK), kantonalna direkcija planira rekonstrukciju jos 5 km puta. Posto je veci dio tog puta pod makadamom, a federalni ministar, bivsi direktor kantonalne direkcije za puteve TK, je iz Celica, pretpostavljam da ce to biti dionica do lovackog doma na staroj majevici. Gledano od tuzle, a mozda i od celica. To bi bilo u skladu i s nekom politikom da se prvo afaltiraju svi medjuopstinski putevi.
Opaska: Put do Soline je propao, ali ima jos gorih, cak i frekventnijih. Cijevi su, na tom dijelu, pak, medju najnovijima u gradu. Cesto putujem tim putem, i bicu zadovoljan ako realiziraju do kraja sezone ovo sto su obecali. Ako brzo ne zapocnu, eto nama jeseni, a kako se postuju rokovi, i zime...
30-07-2008 at 21:23 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
nemamidejezanick wrote:


Ovaj vid komunikacije koristi manje od 5% gradjana. U oktobru ce biti presudni glasovi onih 95% cije misljenje ce formirati hodze i popovi, a ne internet, novine i zdrav razum. Drugim rijecima, nece biti velikih promjena.


Pa ne bih baš rekao da je tako.Evo šta kažu istraživanja provedena 2007 godine:

24SI - U odnosu na prošlogodišnje GfK BH istraživanje o korištenju Interneta u BiH, porast broja korisnika i broja prikljuèaka je znaèajan - broj korisnika je narastao sa 21% na 29%, , a broj kuæanstava koji imaju prikljuèak na Internet sa 14% na 23%.
Korištenje Interneta u BiH raste iz godine u godinu. Iako ono još uvijek nije na razini nekih razvijenih država, pa ni na razini nekih zemalja iz okruženja, porast broja korisnika za 8% unutar godine dana jest svakako hvale vrijedan podatak.

Istraživanje koje je GfK BH - Centar za istraživanje tržišta proveo prije godinu dana pokazalo je da je tada 21% BH stanovništva starijeg od 15 godina izjavilo da se koristi Internetom, dok je ove godine ta brojka narasla na 29%.

I drugi podatak, a to je onaj koji se odnosi na broj kuæanstava koja imaju Internet prikljuèak je takoðer porastao - sa 14% na 23%, što znaèi da gotovo svako èetvrto kuæanstvo u BiH ima neku vrstu prikljuèka na Internet.

Inaèe, samo istraživanje GfK BH je raðeno na reprezentativnom uzorku od 1000 graðana na cijeloj teritoriji BiH, a obuhvatilo je i neke druge aspekte koji se tièu korištenja kompjutera i Interneta.

Dakle ako se uzme u obzir da je istraživanje raðeno prošle godine za pretpostaviti je da su procenti sada još i veæi
 


<br /><br /><br /><br />

30-07-2008 at 22:18 | Ukljuèi u odgovor
nemamidejezanick
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-07-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 512
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Na prvo pitanje sam vec odgovarao, ne tako davno, ukratko - regulirano je to kantonalnim zakonom, a opcinska odluka, koja takodjer postoji, ne smije biti liberalnija od zakona.
Drugo, dozvole za ljetnje baste izdaje Sluzba za komunalna pitanja, poslove MZ i za gradjenje.
Ukoliko predlazes da nesto dodatno pitamo nadlezne ili da podnosimo neku inicijativu, tu sam, mada u zakonu o osnovama lokalne samouprave postoji mogucnost da se podnosi i gradjanska inicijativa. Potrebno je, naravno, detaljnije obrazlozenje i postovanje procedure tijela, kojem se inicijativa podnosi.



Znam da je do kantona, samo fol je sto se taj isti kantonalni zakon ne provodi npr. u Gracanici ili Lukavcu, vec samo u Tuzli.

Dugorocno ce sigurno biti problema - raja se, umjesto da izlazi u grad, zavlaci po stanovima i vikendicama, drogira, odvaljuje, pravi belaje. Tuzlu zaobilaze kvalitetni muzicari, kulturni sadrzaji za omladinu su svedeni na nulu - ostaje im dzigara i kokain ili Jala i trava.

Vikendom vise ljudi stoji na Jali nego u svim cestitim kafanama u gradu zajedno, a poslije 23h se na svakoj klupi od Irca do Slavinovica skupljaju ekipe i piju. Kontam da buka smeta ljudima koji zive u centru, ali ovako smeta cijelom gradu, a i manji je belaj kad 10 ljudi sjedi u zatvorenoj kafani u gluho doba noci nego kad sjede nekom ispod prozora i pustaju muziku u autu. Kad mi dodju gosti sa strane, svakom moram objasnjavat pola sata zasto se u 23h ide kuci jer fakat ne mogu da vjeruju.

Gradjansku inicijativu ja sigurno necu podnositi, neka to rade ugostitelji koji najvise ispastaju i mladja raja kojoj bi to trebalo vise smetati nego meni.

Sto se tice baste, nije problem u samoj basti, vec u primitivizmu vlasnika i gostiju - Ceca na Kapiji je sramota za Tuzlu, al´ haman to nikom sem meni ne smeta... Izgleda da su svi u tom filmu sad.
30-07-2008 at 22:24 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 49
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice