Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Coa
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 28-08-2007
Lokacija: Dzindic Mahala
Odgovori: 359
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Provjerio sam i pribavio. Na novoj web-stranici www.tuzla.ba stvarno nema, ili nisam nasao, a obecase telefonom da ce sutra postaviti.
Prema obecanju evo spiska i ovdje:

1.NADA MLADINA, SDPBiH
2.RAFO JOZIÆ
3.ELVIS BEÆIROVIÆ
4.RAMO HUSAGIÆ
5.MIRSAD BAKALOVIÆ
6.GORDANA KOVAÈEVIÆ
7.EMIR MEŠKOVIÆ
8.JOZO NIŠANDŽIÆ
9.SLAÐAN ILIÆ
10.MEDIHA BAKALOVIÆ
11.DUŠAN PERIÆ
12.FEHRET HRUSTIÆ
13.MURVETA STEVIÆ

14.LEJLA FERHATBEGOVIÆ-DIZDAREVIÆ, SDA
15.VEHID MEHMEDINOVIÆ
16.EKREM TOPIÆ
17.ŠEFIK AZAPAGIÆ
18.ELVIN OVÈINA
19.FIKRETA SIJERÈIÆ

20.MIRNES AJANOVIÆ, BOSS
21.MUBERA ISABEGOVIÆ
22.NEDIM ZONIÆ
23.EDIN HARAÈIÆ (istupio)

24.SUAD ŽILIÆ, SBiH
25.MENSUR ALIÆ

26.ALIJA HEBIB, NSRzB
27.ANTO PRANJIÆ

28.DAMNJAN NIŠANDŽIÆ, HDZ
29.ANTO JURIÆ

Umjesto preminulog vijeænika SDPBiH Ivice Segata biæe potvrdjen mandat sljedeæem kandidatu sa liste SDPBiH, koji je imao najveæi broj glasova.





Hvala nasem Vijecniku. Da Bogda i sljedeci mandat odbio
31-07-2008 at 08:56 | Ukljuèi u odgovor
FukaraVodoinstalater
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-11-2007
Lokacija: tuz
Odgovori: 57
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Coa wrote:
Hvala nasem Vijecniku. Da Bog da i sljedeci mandat odbio

Hvala mu i od mene, ali sto rece onaj
nemamidejezanick:
"...cijenim sto odvaja.. dio svog vremena za gradjane. Doduse, to mu je u jednu ruku i posao, dok mi ovo radimo pro bono."
A da bi odbio, prvo mora biti izabran. Ako je uopste na listi svoje partije.
Posto se blize izbori dobro bi bilo malo osim ovog topica i ona dva o Jasminu i Salki
otvoriti barem jos jedan za druge kandidate za nacelnika i za opcinsko vijece. Da ih malo pretresemo, mozda otkrijemo kakve dajdzice, clanove nadzornih odbora i sukobe interesa
Ima li ko podatke o tome?

31-07-2008 at 14:25 | Ukljuèi u odgovor
nemamidejezanick
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-07-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 512
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
FukaraVodoinstalater wrote:

Hvala mu i od mene, ali sto rece onaj
nemamidejezanick:
"...cijenim sto odvaja.. dio svog vremena za gradjane. Doduse, to mu je u jednu ruku i posao, dok mi ovo radimo pro bono."
A da bi odbio, prvo mora biti izabran. Ako je uopste na listi svoje partije.
Posto se blize izbori dobro bi bilo malo osim ovog topica i ona dva o Jasminu i Salki
otvoriti barem jos jedan za druge kandidate za nacelnika i za opcinsko vijece. Da ih malo pretresemo, mozda otkrijemo kakve dajdzice, clanove nadzornih odbora i sukobe interesa
Ima li ko podatke o tome?




Imam ja, al´ ne dam. Bolje mi je te neke sitnice cuvati za crne dane, ako mi zatreba kakava gradjevinska i sl... (valja granat poso)
31-07-2008 at 14:50 | Ukljuèi u odgovor
249955
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-12-2006
Odgovori: 572
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Hvala Rafi i od mene, kakvi god motivi bili. Vjerujem da je ipak iz osjecaja duznosti, tema je pokrenuta jos prosle godine, kad izbori nisu bili ni na vidiku.

31-07-2008 at 14:55 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Pitanje za vijecnika:
Prije tri mjeseca nas upravitelj zgrade nas osigurao kod osiguravajuceg drustva, sa obrazlozenjem da smo mi bili u obavezi. Posto nismo znali, a ni sada ne znamo dal smo uopste obavezni izvrsiti osiguranje zgrade stoga i trazim blize obavjestenje. Dal je to regulisano nekom odlukom ili zakonom, ako jest, kojim? Hvala.

04-08-2008 at 11:17 | Ukljuèi u odgovor
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
kokobil wrote:
Pitanje za vijecnika:
Prije tri mjeseca nas upravitelj zgrade nas osigurao kod osiguravajuceg drustva, sa obrazlozenjem da smo mi bili u obavezi. Posto nismo znali, a ni sada ne znamo dal smo uopste obavezni izvrsiti osiguranje zgrade stoga i trazim blize obavjestenje. Dal je to regulisano nekom odlukom ili zakonom, ako jest, kojim? Hvala.

Prema kantonalnom ZAKONU O KORIŠÆENJU, UPRAVLJANJU I ODRŽAVANJU ZAJEDNIÈKIH DIJELOVA I UREÐAJA ZGRADE (osnovni tekst iz 2000.god), tacnije po njegovim zadnjim izmjenama, cini mi se iz prosle godine, osiguranje je postalo obavezno. Ono je, kao jedna od obaveza vlasnika zgrade i upravitelja, za mnoge zgrade vrseno i ranije, ali su sad propisane i sankcije. (To je i logicno, s obzirom na veci broj steta, ucinjenih trecim licima ili imovini, padom crijepa, komada leda ili dijelova fasade...).
Jedino - ni ranije, a, izgleda, ni sad, upravitelji ne postuju zakonsku odredbu da izbor osiguravatelja moraju prepustiti vlasnicima zgrade.
Ova oblast je u Tuzli (ponovo) prilicno zapustena, i normativno, i u praksi. Njome se bavimo samo kad nam uzmu pare bez naseg znanja (i to kratko traje) i povremeno kad se dogode kakve nesrece.

04-08-2008 at 13:57 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
rafo wrote:

Prema kantonalnom ZAKONU O KORIŠÆENJU, UPRAVLJANJU I ODRŽAVANJU ZAJEDNIÈKIH DIJELOVA I UREÐAJA ZGRADE (osnovni tekst iz 2000.god), tacnije po njegovim zadnjim izmjenama, cini mi se iz prosle godine, osiguranje je postalo obavezno. Ono je, kao jedna od obaveza vlasnika zgrade i upravitelja, za mnoge zgrade vrseno i ranije, ali su sad propisane i sankcije. (To je i logicno, s obzirom na veci broj steta, ucinjenih trecim licima ili imovini, padom crijepa, komada leda ili dijelova fasade...).
Jedino - ni ranije, a, izgleda, ni sad, upravitelji ne postuju zakonsku odredbu da izbor osiguravatelja moraju prepustiti vlasnicima zgrade.
Ova oblast je u Tuzli (ponovo) prilicno zapustena, i normativno, i u praksi. Njome se bavimo samo kad nam uzmu pare bez naseg znanja (i to kratko traje) i povremeno kad se dogode kakve nesrece.




Kontradikcija na djelu! Zasto nam ne dozvole otkup zemljista oko zgrade 2-3 m tamo gdje je to moguce. Ovako ispada, plati pa ubijaj!
04-08-2008 at 14:15 | Ukljuèi u odgovor
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
kokobil wrote:
Kontradikcija na djelu! Zasto nam ne dozvole otkup zemljista oko zgrade 2-3 m tamo gdje je to moguce. Ovako ispada, plati pa ubijaj!

Pa zato sto se ovim, a i mnogim vaznim problemima niko i ne bavi. Nacelno, ovo mora biti ureðeno nekim drzavnim zakonom, njegovo provodjenje moraju garantovati i izvrsna i sudska vlast, dok kod nas jedan prosjecan kantonalni zakoncic (i mnoge druge) svako provodi samo u dijelu gdje to njemu odgovara, gdje je jaci ili u povoljnijoj poziciji.
Vec smo pricali o potrebi organizovanja vlasnika i korisnika stanova, u svrhu zastite njihovih prava... Skoro svi drugi gradovi/kantoni vec imaju neko takvo udruzenje, a mi, dobro nam rekose, samo piskaramo po forumima ili galamimo kad nas pricepe.
Ako si voljan da trazimo pomoc i nastavimo borbu za ova 2-3 m pored svoje zgrade (ja bih poceo malo sire, ukljucio bih i parkinge, izgradjene za potrebe zgrade) mozemo traziti saveznike na forumu ili PP-om razraditi taktiku.
Imaj u vidu da svako pravo povlaci i neku obavezu. Mi ne uredjujemo ni stubista i liftove u zgradi, a ovako bismo morali placati odrzavanje vanjskih trotoara, pa i osiguranje (ili stete) za slomljene noge, ako nam trotoari i staze ostanu ovakvi kakvi jesu.


[Edited by rafo on 04-08-2008 at 14:55 GMT]
04-08-2008 at 14:52 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
rafo wrote:

Pa zato sto se ovim, a i mnogim vaznim problemima niko i ne bavi. Nacelno, ovo mora biti ureðeno nekim drzavnim zakonom, njegovo provodjenje moraju garantovati i izvrsna i sudska vlast, dok kod nas jedan prosjecan kantonalni zakoncic (i mnoge druge) svako provodi samo u dijelu gdje to njemu odgovara, gdje je jaci ili u povoljnijoj poziciji.
Vec smo pricali o potrebi organizovanja vlasnika i korisnika stanova, u svrhu zastite njihovih prava... Skoro svi drugi gradovi/kantoni vec imaju neko takvo udruzenje, a mi, dobro nam rekose, samo piskaramo po forumima ili galamimo kad nas pricepe.
Ako si voljan da trazimo pomoc i nastavimo borbu za ova 2-3 m pored svoje zgrade (ja bih poceo malo sire, ukljucio bih i parkinge, izgradjene za potrebe zgrade) mozemo traziti saveznike na forumu ili PP-om razraditi taktiku.
Imaj u vidu da svako pravo povlaci i neku obavezu. Mi ne uredjujemo ni stubista i liftove u zgradi, a ovako bismo morali placati odrzavanje vanjskih trotoara, pa i osiguranje (ili stete) za slomljene noge, ako nam trotoari i staze ostanu ovakvi kakvi jesu.


[Edited by rafo on 04-08-2008 at 14:55 GMT]


Znam da je to Sizifov posao, znam da nadlezne vlasti nece prstom maknuti sto nije u njihovu korist.
Hitno bi trebalo oformiti udrugu etaznih vlasnika za zastitu svojih prava po uzoru na druge, al tko to sve da pokrene? To je prvi i odlucujuci korak.
04-08-2008 at 15:11 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
Vijeænik, vidim da je na vijest o gradnji igrališta na Slatini bilo prilièno "burnih" komentara i dosta "komentatora" je pravilo paralelu sa igralištem na Stupinama tj èinjenicom da se iznenada prestalo sa gradnjom.Zanima me "gdje je ba zapelo" oko završetka igrališta na Stupinama?







Danas sam opet prolazio pored igrališta i vidim da je nešto u meðuvremenu i uraðeno.



 


<br /><br /><br /><br />

06-08-2008 at 18:56 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 26
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice