Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citati:

citat:
bosnian972 wrote:
jedno pitanje. Kojim Zakonom je regulisan otkup zajednickih prostorija?
--------------------------------------------------------------------------------
citat:
Aidatuzla wrote:
Mnogo ti lakse zakupiti te prostorije.
Ja mislim da jos nije izasao zakon koji regulise otkup zajednickih prostorija tako da ne znas ni koje prostorije mozes otkupiti ni pod kojim uslovima.
Previse peripetija

Hvala na pomoci forumasima - poznavaocima problematike; ne bih ni ja, a ni stvarno nadlezni, bolje odgovorili. Nadam se da moderatori nece brisat´ komentare.
Vezano za prodaju zajednickih prostora, slicno je kao sa bilokakvom zajednickom imovinom - nista se ne smije prodati bez saglasnosti svakog (su)vlasnika. To je posljednjim izmjenama Zakona jasno receno i ne vjerujem da ima sansi da se ta odredba zaobidje.
Drugi problem je namjena prostorije - ne bi smjelo biti znacajnije promjene namjene, bez projekta i dozvole nadleznog organa, sto je, opet, regulisano drugim zakonima.
Ove cinjenice stvarno otezavaju sve, pa i veoma logicne transakcije i zahvate, tako da je pozeljno zakonom omoguciti prevazilazenje situacija kad je velika vecina saglasna, a pojedinci, bez stvarnog razloga, blokiraju procese.
25-09-2008 at 13:16 | Ukljuèi u odgovor
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
nevenkagaragic wrote:
Evo dok se vijecnik ne javi (ako je hitno) :
http://www.bam-investtrade.com/upravitelj/index.htm

Nevenka, jos jednom hvala, a odgovoru treba jos malo dodataka:
Na stranici Baminvesta, cini mi se, nedostaje par opcinskih odluka iz ove oblasti (barem dvije), koje se mogu naci u sluzbenim glasnicima opcine, na skoro dopunjenoj web-stranici www.tuzla.ba; brojeve i nazive trenutno ne znam.
Takodjer, neke od akata, cije urneke nudi upravitelj, trebalo bi korigirati prema odredbama Zakona o koristenju i upravljanju, pogotovo u dijelu, koji se tice prodaje, zakupa, podizanja kredita itsl. No, vecina tih akata su stvar dogovora suvlasnika.
Istina je da ovu oblast treba dodatno regulirati, slicno zemljama u susjedstvu. Temeljne odredbe su bile predvidjene u draftu zakona o stvarno-pravnim odnosima, koji vec 5-6 godina ceka da se vladajuca opcija smiluje i stavi ga u parlamentarnu proceduru.
25-09-2008 at 13:38 | Ukljuèi u odgovor
tosamja
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 16-11-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 12
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - Boce za plin
Bez chatanja molim

citat:
rafo wrote:

Problem je ozbiljan, jer se rjesava preko koljena i na stetu potrosaca.
Koliko znam, u oba entiteta su nadlezne inspekcije, nakon nekoliko eksplozija plinskih boca, zabranile upotrebu boca, starijih od 30 godina. To nije zasnovano na zakonu, JER INSPEKCIJE NE MOGU DONOSITI PROPISE, MOGU IH SAMO PROVODITI I KONTROLISATI PROVODJENJE.
Slicno su postupile i susjedne zemlje, ali su propis donijeli nadlezni organi, a potrosacima i distributerima su ostavili prelazni period od npr. 1 godinu, da se stanje postepeno sanira, i da potrosaci ne snesu teret nabavke novih boca.
Vjerovatno ce, koliko sam cuo, ova odluka inspektora FBiH pasti na sudu, mislim da su neki pokrenuli postupak, ali ne znam tacno ko, kad i gdje. Mislim da je dobro da se obratis trznoj inspekciji i udruzenju za zastitu potrosaca (mogu ti pp-om poslati telefon predsjednice), pa makar da razmijenimo informacije. (Imam i ja jos 2 sumnjive boce).


Samo da vas obavjestim da sam rijesio problem, tako sto sam uzeo moju staru bocu (1976) i napunio je u Viba servisu. Znam da nije najsigurnije, ali kao sto rece jedan moj prijatelj ko mi garantuje da se boce testiraju i provjeravaju i u punionicama.
26-09-2008 at 18:54 | Ukljuèi u odgovor
FukaraVodoinstalater
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-11-2007
Lokacija: tuz
Odgovori: 57
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike - - da li si ponovo kandidat za OV?
Bez chatanja molim

Poštovani vijeænièe,
nedavno je, èini mi se, Èupo pitao, pa moderator, ne znam zašto, izbrisao -
da li si ponovo na listi kandidata svoje stranke za OV Tuzla i pod kojim brojem?
Veæini forumaša, koji prate ovaj topic, je jasno kako se zoveš, a mnogi znaju i u kojoj si partiji, iako to, èini mi se, ti nisi navodio.
Nekima od nas bi koristila ova informacija, da i mi glasamo za èovjeka, iz partije, koja se takoðe, zalaže za èovjeka. Nije nam svejedno koji æe vijeænici biti izabrani u to Vijeæe, što treba donositi opæinske propise, odobravati buðžete i politiku, oko koje se, i ovdje na forumu, ovoliko gložimo.

02-10-2008 at 13:17 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike - Boce za plin
Bez chatanja molim

citat:
tosamja wrote:
Samo da vas obavjestim da sam rijesio problem, tako sto sam uzeo moju staru bocu (1976) i napunio je u Viba servisu. Znam da nije najsigurnije, ali kao sto rece jedan moj prijatelj ko mi garantuje da se boce testiraju i provjeravaju i u punionicama.

To je dobro, ali privremeno rjesenje; treba bocu puniti ponovo kad se ispazni.
Vezano za nesigurnost, vjerovatnoca da je boca opasna je jako mala, ali, nacelno, mladje boce su sigurnije.
Javljam se radi mogucih materijalnih posljedica, jer ce vjerovatno biti zabranjen promet, mozda i punjenje, za boce starije od 30 godina.
Troškove zamjene kreatori propisa i distributeri plina ne bi smjeli prevaliti na kupce - vlasnike boca, jer je vecina platila nabavku ispravne, sigurne ili nove boce. Osim toga, punjenje boca je neugodnije nego zamjena.
A o tome, kako napraviti dobar propis i povecati sigurnost, mozemo drugi put. Ovog puta sam (bio) obavio razgovor sa sefom osoblja pumpe, na kojoj nisi mogao zamijeniti bocu, s pozitivnim ishodom, ali malo kasno. Usput sam zamijenio i jednu svoju bocu.
No, za sljedeci put, mozemo se cuti ili kontaktirati pp-om.


[Edited by vijecnik on 03-10-2008 at 10:30 GMT]
03-10-2008 at 10:29 | Ukljuèi u odgovor
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Pitanje,ako izgubite mandat hocetel i nick promjeniti?

03-10-2008 at 10:34 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike - - da li si ponovo kandidat za OV?
Bez chatanja molim

citat:
FukaraVodoinstalater wrote:
Poštovani vijeænièe,
nedavno je, èini mi se, Èupo pitao, pa moderator, ne znam zašto, izbrisao -
da li si ponovo na listi kandidata svoje stranke za OV Tuzla i pod kojim brojem?
Veæini forumaša, koji prate ovaj topic, je jasno kako se zoveš, a mnogi znaju i u kojoj si partiji, iako to, èini mi se, ti nisi navodio.
Nekima od nas bi koristila ova informacija, da i mi glasamo za èovjeka, iz partije, koja se takoðe, zalaže za èovjeka. Nije nam svejedno koji æe vijeænici biti izabrani u to Vijeæe, što treba donositi opæinske propise, odobravati buðžete i politiku, oko koje se, i ovdje na forumu, ovoliko gložimo.

U pravu si, za pojedinacno glasanje je vazno znati stranku i broj na listi jednog ili vise kandidata iz (samo) te stranke, cijim se zaokruzivanjem daje glas tome kandidatu i njegovoj stranci. O tome se dovoljno cuje i vidi u drugim mas-medijima, a koliko vidim i mnogi kandidati u kampanji promoviraju tu mogucnost. Nisam se previse bavio kampanjom, moja stranka preferira timsku promociju svih kandidata i, prvenstveno, svog programa, a to su prezentirali moje mladje kolege/ice s liste. No, i tu je, upravo zbog snage medija, za SDP vise uradio Izet Fazlinovic nego mi kandidati zajedno.
Prije nego napisem svoj broj, duzan sam reci nesto sto napisah na jednom drugom topicu: rado bih na svom mjestu vidio druge, mladje kandidate. Npr, mr Emira Meskovica, asistenta ETF-a, bivseg zlatnog studenta, ili M. Bakalovica - kustosa muzeja, od aktuelnih vijecnika, ili nekog od novih kandidata, recimo samo od zlatnih: Merimu Softic i Unu Selman - sampionke u karateu, Asmira Vodencarevica, takodjer zlatnog studenta, koji se prije 2-3 dana javio Tuzlarijama iz NY, ili Ramiza Siptara - zlatnog ljiljana. Da ne govorim o drugim, vec afirmisanim strucnjacima, cije ime mozda nije dovoljno poznato.
I konacno, da odgovorim: moje ime je Rafo Jozic, sto oni, koji citaju ovaj topic, vec znaju, na listi sam SDPBiH za tuzlansko vijece, pod brojem 24 .
Poslacu svoju vizitku i adminu, da postavi mali baner, platicu unaprijed, ako zatraze, a zamolicu ga i da glasace uputi gdje da se informiraju o pojedinacnom glasanju.

[Edited by vijecnik on 03-10-2008 at 13:03 GMT]
03-10-2008 at 11:05 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
KlOn wrote:
Pitanje,ako izgubite mandat hocetel i nick promjeniti?

Dogovoricemo se s posjetiocima foruma, a vjerovatno hocu. Rado bih da ga nastavi koristiti neki drugi vijecnik, ukoliko i dalje bude pitanja i komentara u ovako kulturnom tonu.
Ionako sam koristio dva nick-a, kao i mnogi drugi ovdje: vijecnik, otkako je sunce otvorila ovaj topic, a rafo vec godinama, otkako postoji ovaj forum.
03-10-2008 at 11:12 | Ukljuèi u odgovor
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Dogovoricemo se s posjetiocima foruma, a vjerovatno hocu. Rado bih da ga nastavi koristiti neki drugi vijecnik, ukoliko i dalje bude pitanja i komentara u ovako kulturnom tonu.
Ionako sam koristio dva nick-a, kao i mnogi drugi ovdje: vijecnik, otkako je sunce otvorila ovaj topic, a rafo vec godinama, otkako postoji ovaj forum.


Ne zamjerite,samo nisam odolio a da se malo ne nasalim,a i poznajem vas, sa slika naravno
03-10-2008 at 11:34 | Ukljuèi u odgovor
Coa
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 28-08-2007
Lokacija: Dzindic Mahala
Odgovori: 359
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Ja bih se iskreno zahvalio u svoje licno ime Vama kao vijecniku koji ste odvojili svoje vrijeme i pokusali nama dati odgovore na pitanja koja nekada i nisu spadala u Vas domen i odgovornost. Moram zapaziti da je na ovom Forumu dosta tesko uspostaviti normalènu forumsku komunikaciju upravo radi toga sto je dosta registorvanih u ovoj predizborbnoj kampanji samo za cilj da se promovira jedna ideja ili politcika stranka, a oblati ona druga(druge) - oponentska(e). Ja bi najvise bio sretan kada bi bile otvorene liste za izbor OV Tuzle. Zasto? Pa eto vi se naveli neke ljude iz SDPa koje bi bili sposobni za rad u OV. Ja se slazem sa vama. Ali opet gledam u liste ostalih partija/koalicija moram reci da ima dobrih i kvalitenih ljudi.
Jos jednom, zelim Vam sve najbolje u privatnom i politickom zivotu...

03-10-2008 at 12:38 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 19
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice