Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

pitanje za vijeænika, da li pri nekoj od gradskih službi (npr. službi za inspekcije) postoji i nešto pod imenom "City Services Auditor", ne znam kako bih taèno preveo pa da ne bulaznim a primjer se može pogledati na linku:

http://www.municode.com/content/4201/14130/HTML/chaf.html

?? ... hvala unaprijed i unazad. 


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
06-08-2008 at 20:57 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

glede informacije o rušenju krova zgrade kod Mejdana sa Kolegija opæinskog naèelnika:

"Radi se o relativno novoj zgradi, useljena je prije dvije godine, još je pod garancijom, a prva veæa oluja je potpuno uništila jedan sprat. Upravitelj zgrade i izvoðaè Tehnograd Company odgovorni su za prièinjenu štetu, reèeno je danas. Prema mišljenju graðevinske inspekcije, ovako velika šteta je rezultat i èinjenice da iznad stanova na posljednjem spratu nije izvedena završna armirano betonska ploèa."

pitanje: ko je radio tehnièki prijem zgrade, opština ili kanton i da li æe oni takoðe biti prozvani na odgovornost? 


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
10-08-2008 at 15:40 | Ukljuèi u odgovor
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Yugi, RPM, Click_me, ostali...,
javicu vam se za 5-6 dana, kad dodjem s puta, ako u medjuvremenu vi medjusobno, ili s nekim drugim vijecnikom, ne dodjete do odgovora na postavljena pitanja. Dotad, ostajte mi zdravo

10-08-2008 at 23:41 | Ukljuèi u odgovor
lena
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-08-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 167
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
rafo wrote:
Yugi, RPM, Click_me, ostali...,
javicu vam se za 5-6 dana, kad dodjem s puta, ako u medjuvremenu vi medjusobno, ili s nekim drugim vijecnikom, ne dodjete do odgovora na postavljena pitanja. Dotad, ostajte mi zdravo


dobro dosli nazad
18-08-2008 at 00:07 | Ukljuèi u odgovor
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
lena wrote:
dobro dosli nazad

tnx, nastavljamo.
pozdrav svima
18-08-2008 at 00:10 | Ukljuèi u odgovor
Trucker
Nivo: Forumski doajen
azrail bosanski
Registriran(a): 07-11-2005
Odgovori: 10159
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
rafo wrote:

tnx, nastavljamo.
pozdrav svima


imam i ja jedno pitanje

nicu nove zgrade ko pecurke (i nek nicu,fala bogu)

nicu citava naselja zgrada a nigdje parking zgrade za auta...

zar se ne moze regulisat u gradjevinskom projektu za parking zgrade?

a zna se kukat kako ljudi parkiraju po travi i trotoarima


18-08-2008 at 00:15 | Ukljuèi u odgovor
Sejtan
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-05-2004
Lokacija: Miladije/Kreka
Odgovori: 3715
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Pitanje za vjecnika...
neki dan gledam neke svoje kasete i izmedju ostalih snimak sa 15-og susreta Krecana.
Znam da bi taj snimak obradovao mnoge Krecane pa je pitanje mogul´ga ja objaviti na YouTube posto u jednoj sceni ulazi Beslagic a za njim i nas vjecnik .Doduse ima tu jos nekoliko scena sa vjecnikom pa et nije bas pitanje vezano za probleme Tuzle

[Edited by Sejtan on 18-08-2008 at 06:28 GMT] 


I noga u guzicu je korak naprijed!
18-08-2008 at 06:26 | Ukljuèi u odgovor
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Sejtan wrote:
Pitanje za vjecnika...
neki dan gledam neke svoje kasete i izmedju ostalih snimak sa 15-og susreta Krecana.
Znam da bi taj snimak obradovao mnoge Krecane pa je pitanje mogul´ga ja objaviti na YouTube posto u jednoj sceni ulazi Beslagic a za njim i nas vjecnik .Doduse ima tu jos nekoliko scena sa vjecnikom pa et nije bas pitanje vezano za probleme Tuzle
[Edited by Sejtan on 18-08-2008 at 06:28 GMT]

Nemam nista protiv, vjerovatno tako misli i Selim. Valjda ces izrezati inkriminirajuce scene
18-08-2008 at 09:25 | Ukljuèi u odgovor
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Trucker wrote:
imam i ja jedno pitanje
nicu nove zgrade ko pecurke (i nek nicu,fala bogu)

nicu citava naselja zgrada a nigdje parking zgrade za auta...
zar se ne moze regulisat u gradjevinskom projektu za parking zgrade?
a zna se kukat kako ljudi parkiraju po travi i trotoarima



Pitanje i nije bas vijecnicko, vise je logicna reakcija gradjana na nedostatak prostora (i reda) u oblasti mirujuceg saobracaja. Nekoliko puta su i sami vijecnici pitali nadlezne opcinske sluzbe sta se radi da bi se stanje popravilo. O tome je i OV vijece raspravljalo, usvojilo neke akte, a, kao sto vidite, nacelnik ce, vjerovatno za iducu sjednicu vijeca, predloziti formiranje novog javnog preduzeca. Nedostatak prostora za parkiranje je jedan od razloga za izmjestanje autobuske stanice iz centra i za jos neke urbanisticke zahvate.
Konkretno, kod projektovanja i gradnje novih zgrada, vijece nema, nakon verifikacije prodaje zemljista i/ili placanja propisanih nakanada za gradjenje, vise nikakvih nadleznosti. Taj dio posla vode i nadziru nadlezne opcinske (ili druge) sluzbe, projekat se izradjuje prema zadanim uslovima iz urbanisticke saglasnosti, a odobrenje za gradjenje izdaje tek nakon strucnog uvida drzavnog sluzbenika, koji provjerava i ove i druge uslove. Mnogo zavisi od investitora i projektanta, ali svi oni bi trebali postovati strucne normative i zadovoljiti (barem minimalne) kriterije.
Trenutno, tvoja opaska stoji, ali ponajvise za neke zgrade u gusto naseljenim i frekventnim dijelovima grada. Posebno je tesko tamo gdje nova gradnja oduzima postojece parking prostore starih zgrada. Za Tuzlu je ovo relativno nov problem, ali se moze prevazici odredjivanjem, uredjivanjem i placanjem parking mjesta, pogotovo na kriticnim lokacijama (realizacija je kako-tako zapocela, istina sa zakasnjenjem) i, obavezno, projektovanjem i gradnjom dovoljno velikih parking i graznih prostora uz nove zgrade, kako i ti predlazes. To se, vec nekoliko godina, rjesava, ako nema dovoljno nadzemnih mjesta, podzemnim garazama; znam za veci broj takvih zgrada, skoro izgradjenih ili u gradnji.
Ovo pitanje mene i moje komsije takodjer opterecuje - dugotrajna gradnja susjedne zgrade i, zbog toga, znacajno smanjen nas parking, a, jos vise, nedostatak parking-prostora za kafice i trzni centar, ciji posjetioci, bez ikakvog reda, zaposjedaju parkinge svih obliznjih stambenih zgrada.
Rjesenja su, cini mi se, ocita, ali treba raditi brze i poduzimati radikalnije mjere, slicno gradovima koji su vec prosli ovu fazu.
Pritom, treba imati u vidu da danas Tuzla ima skoro 50% vise stanovnika i nekoliko puta manji budzet nego prije 20 godina, da joj je centralni dio jos ugrozen tonjenjem i da neke narasle probleme nije moguce rjesavati (dovoljno kvalitetno) bez jace podrske drzave.

18-08-2008 at 09:35 | Ukljuèi u odgovor
rima
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-06-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 90
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Pitanje za vijeænika

Kazna za parkiranje na zelenim površinama iznosi 30KM


Iako u Tuzli ima veliki broj parking mjesta, ono što se iz dana u dan sve više primjeæuje jeste parkiranje na zelenim površinama.Odgovorni ulažu veliki napor i trud da se broj zelenih površina u našem gradu poveæa. Meðutim ono što predstavlja problem prilikom održavanja i ureðivanja zelenih površina jeste nepropisno parkiranje vozila, što predstavlja dodatni problem u održavanju zelenih površina, istakao je direktor Javnog komunalnog preduzeæa “Komunalac” Tuzla, Admir Beæiroviæ. Odlukom o komunalnom redu, prema èlanu 102., ovakvo ponašanje vozaèa je strogo zabranjeno.U sluèaju da se ovaj èlan zakona prekrši, Inpekcija za komunalne poslove dužna je propisati novèanu kaznu u iznosu od 30KM, saznajemo iz Službe za komunalne poslove Tuzla.

Ova vijest je preuzeta sa www.rtvslon.ba

Po mom liènom iskustvu tj. kazni koju sam ja dobio za ovaj prekršaj, visina kazne ne iznosi 30 KM nego 40 KM. Ja sam morao toliko platiti. Ovome moram dodati da sam bio toliki sretnik da za isti prekršaj dobijem dvije kazne i to isti dan. Naime naveèe kad sam došao kuæi ispred zgrade nije bilo ni jedno slobodno mjesto. Padala je kiša a pošto mi je sin bio prehlaðen nisam htio da rizikujem da pokisne, pa sam se parkirao na zelenu površinu ispred zgrade. Ujutru kada sam pošao na posao opet nije bilo slobodnog parkinga a pošto sam bio u žurbi auto sam ostavio na zelenoj površini i otišao. Popodne kada sam se vratio sa posla našao sam prekršajni nalog zakaèen na brisaèima vozila, ispostavljen od službenog lica policijske stanice istok. Otišao sam u policijsku stanicu i tamo su mi objasnili zašto sam kažnjen. Par dana kasnije dobio sam kaznu sa uplatnicom u visini od 40KM koju sam odmah platio. Mislio sam da je s tim ova prièa gotova. Ali mjesec dana kasnije dolazi mi preporuèeno pismo. Ovaj put sam dobio i slike ali nisam puno obraæao pažnju od koga je, pa sam nazvao policijsku stanicu istok i rekao im da sam tu kaznu veæ platio i pitao ih zašto mi šalju istu kaznu po drugi put. Dežurni policajac mi je rekao da provjerim da to nije sluèajno kazna koju je izdala opæinska inspekcija za komunalne poslove. Naime i oni su mi poslali uplatnicu na kojoj je bio iznos od 40 KM. Nakon što sam provjerio ustvari i jeste bila kazna koju je ispostavila služba za inspekcijske poslove opæine Tuzla, a slike i prekršajni nalog su napravili isti dan kad i službenik policijske stanice istok, samo 3 sata kasnije. Policajac je svoj uviðaj izvršio u 09:15 a službenik za inspekcijske poslove u 12:25. Otišao sam u službu za inspekcijske poslove opæine Tuzla kod inspektorice koja je bila zadužena za moj sluèaj (moram reæi da je bila jako ljubazna) i njoj sam objasnio šta se desilo. Nije mogla vjerovati da sam za isti prekršaj dobio dvije kazne. I njen šef je bio jako iznenaðen. Rekao mi je da su ovakvi prekršaji u nadležnosti opæine a ne policije. Ali nakon detaljnije istrage ustanovili su da je u aprilu ove godine donesen zakon na federalnom nivou po kojem je sada policija zadužena za ove prekršaje. Po tome opæina nema pravo izdavati kazne za ove prekršaje?? Uglavnom ja sam svoju drugu kaznu, po preporuci inspektorice, predao sudu za prekršaje u Tuzli uz obrazloženje da je veæ jednom plaæena i molbu da ovu opæinsku proglase nevažeæom. Do danas nisam od suda ništa dobio tako da se nadam da je ovaj sluèaj zatvoren.

Volio bih da mi vijeænik objasni ko je zapravo sad nadležan za ovakve prekršaje i zašto u vijestima stoji da je kazna 30 KM kada se u stvarnosti izdaju kazne u visini od 40 KM.

19-08-2008 at 10:27 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice