Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
rima wrote:
Pitanje za vijeænika
Kazna za parkiranje na zelenim površinama iznosi 30 KM
Iako u Tuzli ima veliki broj parking mjesta, ono što se iz dana u dan sve više primjeæuje jeste parkiranje na zelenim površinama....
...Volio bih da mi vijeænik objasni ko je zapravo sad nadležan za ovakve prekršaje i zašto u vijestima stoji da je kazna 30 KM kada se u stvarnosti izdaju kazne u visini od 40 KM.

Rima, u ovom baksuzluku s kaznama za nepropisno parkiranje mislim da sam te nadmasio - dosad me dvaput, prije par godina, nosio pauk (platio po cca 130 KM) , dvaput sam platio po 40 KM, a posto me drugi put, prije par mjeseci, nisu nasli u evidencijama placenih kazni (kopiju uplatnice nisam imao kod sebe), jedva sam registrovao auto.
Imam jos dvije neplacene kazne, cekam poziv za sudsko odlucivanje, iako su neki s foruma rekli da se to nikako ne isplati (bosti se s rogatim).
Tvoje pitanje je pravne prirode i pretpostavljam da ce na njega odgovoriti i "pravnik" , ako prati ovaj topic. Ja mogu onako inzenjerski, laicki i po svom iskustvu: nije logicno platiti kaznu za isti prekrsaj dvaput, a mislim da, bez obzira sto pravo i logika ne idu uvijek skupa (medic bi rekao: ni zajedno) - nije ni pravno.
Dobro te savjetovala inspektorica, a mislim da ce i sudinica biti ljubazna, osloboditi te, jer si vec platio kaznu po strozijem propisu.
Zasto 40, a propisano 30 KM - pretpostavljam da razlika pokriva troskove, vjerovatno je 30 za placanje na licu mjesta.
Da barem policija i inspekcija pocnu tako revnosno kaznjavati i ispred moje zgrade, ukljucivo i one koji nisu stanari (imamo i dopunsku tablu - samo za stanare), malo bismo odahnuli od onih skorojevica i tatinih kceri i sinova , sto moraju parkirati najdalje 20 m od kafica. Zaplatio bi mozda i poneko nevin, kad vozi djecu po kisi i ako je baksuz k´o ti.
19-08-2008 at 14:03 | Ukljuèi u odgovor
dzesika
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 14-08-2008
Odgovori: 6
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Mene zanima ko je nadlezan za odredjivanje cijene parkinga.
Izgleda da "taj neko" smatra da mi imamo plate kao na zapadu.
A najtuznije je što parking ispred Doma zdravlja košta 2 KM po satu.
Kakvo je naše zdravstvo...dodjes u dom zdravlja i izgubis par sati.
Pa neko je jedva skuckao za benzin da doveze bolesno dijete a treba da da za parking više no za benzin.
Neko mi je rekao da je to dato demobilisanim borcima..ili tako nekako.
Medjutim, ovo je vise no glupa ideja, jer naša gospoda koja su na vlasti hoce i ovaj problem rješavati preko dzepova gradjana (usput receno praznih dzepova), a novac koji bi trebali koristiti za te probleme troše na plate i dnevnice.

19-08-2008 at 14:26 | Ukljuèi u odgovor
2003
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 14-08-2008
Lokacija: tu sam
Odgovori: 30
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Trucker wrote:


imam i ja jedno pitanje

nicu nove zgrade ko pecurke (i nek nicu,fala bogu)

nicu citava naselja zgrada a nigdje parking zgrade za auta...

zar se ne moze regulisat u gradjevinskom projektu za parking zgrade?

a zna se kukat kako ljudi parkiraju po travi i trotoarima




Zelio sam da postavim isto pitanje, ali me Trucker pretekao. Ima covjek vecu i jacu masinu (kamion covjek vozi a ja mali auto)
Za Vjecnika...
Zasto vlasti odobravaju projekte za gradnju poslovno-stambenih objekata u kojima nije predvidjen i odgovarajuci broj parking mjesta? Odnosi se na novogradnju. 


zuuum...zuuummmm...boc
19-08-2008 at 14:35 | Ukljuèi u odgovor
medic
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 15-09-2002
Odgovori: 3999
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Meni uopste nije jasno kako funkcionisu opstinske sluzbe...
Ko kontrolise rad zavoda za urbanizam, kakav je odnos opstinkog vijeca prema njima, ko postavlja direktore (ko ih uklanja)tj. kome polazu racune? 


19-08-2008 at 14:40 | Ukljuèi u odgovor
rima
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-06-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 90
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim


Zasto 40, a propisano 30 KM - pretpostavljam da razlika pokriva troskove, vjerovatno je 30 za placanje na licu mjesta.
Da barem policija i inspekcija pocnu tako revnosno kaznjavati i ispred moje zgrade, ukljucivo i one koji nisu stanari (imamo i dopunsku tablu - samo za stanare), malo bismo odahnuli od onih skorojevica i tatinih kceri i sinova , sto moraju parkirati najdalje 20 m od kafica. Zaplatio bi mozda i poneko nevin, kad vozi djecu po kisi i ako je baksuz k´o ti.



Ja koliko znam nema vise placanja kazne na licu mjesta. Pokusao sam al mi rekose cekaj na uplatnicu pa plati u banci A taj problem parkinga vec sam naveo i nikako da ga rijesimo
Al nastavljam se boriti pa kud puklo da puklo ;hanka
19-08-2008 at 19:43 | Ukljuèi u odgovor
lola
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-12-2003
Lokacija: Slo&CH
Odgovori: 9851
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
rafo wrote:

nije logicno platiti kaznu za isti prekrsaj dvaput, a mislim da, bez obzira sto pravo i logika ne idu uvijek skupa (medic bi rekao: ni zajedno) - nije ni pravno.




dobra ti ta logika
naravno da nije logièno platiti istu visinu kazne za ponovljeni prekršaj, nema toga Rafo ovdje nigdje.


19-08-2008 at 20:20 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Udruženje graðana ½Front½
Zahtjev za sazivanje hitne sjednice Opæinskog vijeæa Tuzla


Udruženje graðana „Front“ uputilo je zahtjev predsjedavajuæoj Opæinskog vijeæa Tuzla Nadi Mladini i svim klubovima vijeænika u ovom Vijeæu za hitno sazivanje sjednice, na kojoj bi se usvojila Rezolucija o osudi pokušaja širenja meðunacionalne netrpeljivosti u Tuzli od strane proustaške organizacije „Croatia libertas“ iz Mostar i vladike zvornièko-tuzlanskog Vasilija Kaèavende

Cilj Rezolucije je borba protiv neistina i gebelsovske propagande koju ova proustaška organizacija i ðavolji vladika vode protiv Tuzle sa ciljem podjele graðana Tuzle, a kako bi se na lak naèin ostvario njihov glavni cilj – podjela Tuzle na opæine sa nacionalnim predznakom.

„Front“ je takoðe tražio i punu podršku Opæinskog vijeæa Tuzla u sudskom postupku koji æe biti voðen, obzirom da se priprema tužba protiv proustaške organizacije „Croatia libertas“ zbog grubog kršenja Ustava BiH, širenja meðunacionalne netrpeljivosti i izreèenih laži o jedinom istinski multietnièkom gradu u Bosni i Hercegovini.

Tuzla, 20.08.2008. godine
Danijel Senkiæ, predsjednik UG Front




Komentar
E ovo bi vijeænik moglo poslužiti kao odlièan šlagvort OV-u u vezi onog o èemu smo govorili prije nekoliko mjeseci a tièe se ðavoljeg vladike  


<br /><br /><br /><br />

20-08-2008 at 20:20 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Trebam li reci da se slazem

Treba nagovoriti Front da pokrenu peticiju i da svi potpisemo na Korzu. Ta peticija ne bi trajala danima nego za jedno 2-3h na hiljade Tuzlaka bi potpisalo i fino traziti od OV Tuzla da ispuni zahtjeve gradjana Tuzle!

Ne bi trebali da dozvoljavamo da neko konstatno (bez razloga) pljuje po nasem gradu i propovjeda fasizam. ONO zvano Kacavenda ne propovjeda vjeru nego propagira mrznju i fasizam i OV Tuzla se treba jasno odrediti prema toj spodobi. Nisu dovoljna samo saoptenja tipa mi to osudjujemo i sl.

I jedna info za "Front" eto ga u novembru da osvesta neki muzej i to je idealna prilika da se konkretno djeluje i da mu Tuzla jasno stavi do znanja sta misli o njemu.

20-08-2008 at 20:35 | Ukljuèi u odgovor
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
dzesika wrote:
Mene zanima ko je nadlezan za odredjivanje cijene parkinga.
Izgleda da "taj neko" smatra da mi imamo plate kao na zapadu.
A najtuznije je što parking ispred Doma zdravlja košta 2 KM po satu.
Kakvo je naše zdravstvo...dodjes u dom zdravlja i izgubis par sati.
Pa neko je jedva skuckao za benzin da doveze bolesno dijete a treba da da za parking više no za benzin.
Neko mi je rekao da je to dato demobilisanim borcima..ili tako nekako.
Medjutim, ovo je vise no glupa ideja, jer naša gospoda koja su na vlasti hoce i ovaj problem rješavati preko dzepova gradjana (usput receno praznih dzepova), a novac koji bi trebali koristiti za te probleme troše na plate i dnevnice.

Dobro si obavijestena, organizaciji demobilisanih boraca su, vec od kraja rata, prenesena ovlastenja za upravljanje parking prostorima. Nekoliko zadnjih godina je Vijece saglasno da ovu oblast treba bolje urediti, sto konacno treba biti realizirano formiranjem novog javnog preduzeca na sljedecoj sjednici, za koji dan.
Cijene parkiranja vijece nije odredjivalo (pogotovo ne ovako visoke), moguce da je nekad davalo saglasnost (mozda u prethodnom mandatu).
Sigurno ce ubuduce, kao i za druge komunalne usluge (voda, grijanje, gradski prevoz), za svako utvrdjivanje i promjenu cijena, vijece davati saglasnost, a prijedlog ce utvrdjivati organi preduzeca.
Ovako visoke cijene sigurno nece proci, sem eventualno u strogom centru grada, gdje je to, uz odgovarauce sankcionisanje prekrsitelja, jedini nacin da se smanji guzva.
Novac od naplacenih naknada za parkiranje, kao sto rekosmo, ubira ODB, i zadnjih godina nije izvjestavala Vijece o utrosku tih sredstava, niti je, koliko znam, nesto prenosila u budzet i ulagala u infrastrukturu grada. Nadam se da je barem ODB, na svojim organima, razmatrala te izvjestaje. Mozda nesto vise o tome zna Yugi
.
21-08-2008 at 08:14 | Ukljuèi u odgovor
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
2003 wrote:
Zelio sam da postavim isto pitanje, ali me Trucker pretekao. Ima covjek vecu i jacu masinu (kamion covjek vozi a ja mali auto)
Za Vjecnika...
Zasto vlasti odobravaju projekte za gradnju poslovno-stambenih objekata u kojima nije predvidjen i odgovarajuci broj parking mjesta? Odnosi se na novogradnju.

Ako znas konkretne primjere, daj da provjerimo. Svaki od tih predmeta vodi odredjeni referent - drzavni sluzbenik, a urbanisticku saglasnost i gradjevinsku dozvolu potpisuje njihov sef. Pitacemo ih, oci u oci, ili kroz vijecnicko pitanje na sjednici OV.
21-08-2008 at 09:00 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 41
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice