Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - trzni centri
Bez chatanja molim

citat:
nemamidejezanick wrote:
Hvala Rafo, mada se iz tvog odgovora da naslutiti da se stanje nece uskoro promijeniti...
Naime, cini mi se da je zakonom previse ostavljeno volji suvlasnika, koji u vecini slucajeva nemaju interesa za dodatna ulaganja. Upravitelji su tek smijurija - nisu u stanju dovesti u red zajednicke prostorije stambenih zgrada, koje su dosta jeftinije za odrzavanje i renoviranje, a kamoli trzne centre pune mermera, stakla, fontana i ostalih sminkerskih detalja. Kako bilo, par nabrojanih objekata polako postaje ruglo grada, mada su prilicno dobro osmisljeni sa estetske strane (prije svega TC Sjenjak). Fakat steta...
Znaci odrzavanje i renoviranje nece ici lako, ali smatram da bi opstina morala uraditi puno, barem vise kad je u pitanju izgled objekata. Brdo sarenih reklama, poluzatvorene baste, uzurpiranje zajednickih povrsina - sve to bi se dalo rijesiti...
_______________________________________________

To sto sam napisao je samo moja (objektivna) procjena situacije.
Subjektivno, i ja smatram da je potrebno, i moguce, drugacije raditi, da nam treba tih reprezentativnih objekata - centara, koji zadovoljavaju visoke estetske, higijenske, organizacijske i druge kriterije. No, iz ove koze ne mozemo, bar ne brzo, a puno je objektivnih, jos vise subjektivnih razloga.
Navedoh samo neka ogranicenja: propise, inspekcijski nadzor.., a ti vidis da je moguce otkloniti barem ono sto bode oci, sto je ruglo, sto ugrozava sigurnost i sto smeta lijepom ukusu. Zasto onda ne ide? Koga pitati?
Bez puno provjere, opet navodim: prvo – vlasnika/ke. Njima niko ne smeta da naprave red, da podignu nivo, da usminkaju..., ali, to zahtijeva puno rada, promjenu navika, dogovore i usaglasavanja, ulaganja. Primjera ima, i pozitivnih i negativnih, da ih ne nabrajam.
Ocito je, pak, da su trzni centri, o kojima govoris (nisi pomenuo onaj u skojevskoj) – promasaj, ili da sadrze neke sistemske greske. Na otklanjanju mora poraditi i opcina (treba reci i koje sluzbe i ljudi, jer zasad nisu bas jasno odredjeni i azurni), ali bez drugih faktora, sanse su skromne. (Ipak, trazicu opet dopunu opcinskih odluka).
I, na kraju, samo bih komentarisao prioritete: pored onih koje si nabrojao (estetika, higijena, tehnicka ispravnost), ukljucio bih, medju prvima, i druge aspekte sigurnosti (zastita od pozara, kriminala, narkomanije), za koje, vjerovatno i ti vidis, u nekim objektima treba hitno poduzimati mjere, a vlasnici i opcina ih ne mogu sami rijesiti.
A za upravitelje: ne mogu ni oni biti mnogo bolji od svog okruzenja, niti ovi postojeci treba da se bave trznim centrima. Po meni, u svakom centru je potreban drugi upravitelj, najlogicnije vecinski vlasnik ili suvlasnik, koji se osposobi za upravljanje.

24-10-2008 at 09:05 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Rafo imam jedno pitanje u vezi centralnog grijanja.Kada je pušteno grijanje (tada je reèeno da je u pitanju probni rad) koliko ja znam bilo je govora da se to neæe naplaæivati graðanima Tuzle.Danas dobih raèun za period od 01.10.2008 pa do 31.10.2008 godine Dakle je li u pitanju bila predizborna patka ili sam ja to nešto posehvio
 


<br /><br /><br /><br />

01-11-2008 at 16:20 | Ukljuèi u odgovor
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
Rafo imam jedno pitanje u vezi centralnog grijanja.Kada je pušteno grijanje (tada je reèeno da je u pitanju probni rad) koliko ja znam bilo je govora da se to neæe naplaæivati graðanima Tuzle. Danas dobih raèun za period od 01.10.2008 pa do 31.10.2008 godine Dakle je li u pitanju bila predizborna patka ili sam ja to nešto posehvio

Koliko se sjecam, grijanje je pocelo prije 01.10, poslije par dana dobre hladnoce. Posto je proba trajala nekoliko dana, a brzo su dosli topliji dani, pa i 1. oktobar, obecali su da nece nista fakturisati za septembar.
A sta bi CG imalo od toga da podmicuje gradjane pred izbore, oni termoelektrani moraju platiti preuzetu energiju.
Pozdrav, Yugi, nisi posehvio, samo navijas za svoj kucni budzet.
01-11-2008 at 21:02 | Ukljuèi u odgovor
_barcelonista_
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 08-11-2008
Odgovori: 3
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Interesuje me zasto nijedno kino u Tuzli ne daje projekcije novih filmova ili bilo kakvih kad smo vec kod toga?Zao mi je ako sam propustio odgovor na ovo pitanje posto sam vidjeo da je neko postavio slicno.Mozda se i ne obracam na pravu adresu, ali ne mogu da vjerujem da jedan grad kao Tuzla nema mjesto gdje mozete otici i pogledati neki film.Prije Arta filmove je prikazivao BKC a sad koliko ja znam projekcija nema nigdje.Takodje mi je nevjerovatno da je u gradu sa ipak brojnijim stanovnistvom neisplativo odrzavati u funkciji jedno kino, jer je to ipak jedan vid kulture.Buduci da sam vidio da su u Artu davali par projekcija filma Snijeg interesuje me da li je to pocetak necega ili samo jednokratna projekcija.Nadam se da mi mozete dati odgovor posto smatram da je sramota da u ovom gradu koji je medju najvecim u BIH nemozete barem jednom mjesecno otici u kino pogledati neki film.

[Edited by _barcelonista_ on 08-11-2008 at 19:08 GMT]

08-11-2008 at 19:07 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
rafo wrote:

Koliko se sjecam, grijanje je pocelo prije 01.10, poslije par dana dobre hladnoce. Posto je proba trajala nekoliko dana, a brzo su dosli topliji dani, pa i 1. oktobar, obecali su da nece nista fakturisati za septembar.
A sta bi CG imalo od toga da podmicuje gradjane pred izbore, oni termoelektrani moraju platiti preuzetu energiju.
Pozdrav, Yugi, nisi posehvio, samo navijas za svoj kucni budzet.



Yugi ovdje si ti fulo
Lijepo je i receno da grijanje nece biti naplaceno za septembar (kako je i ispostovano).....zaboravio si ti izgleda kad je bila ona zehmerija
08-11-2008 at 20:02 | Ukljuèi u odgovor
nemamidejezanick
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-07-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 512
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
_barcelonista_ wrote:
Interesuje me zasto nijedno kino u Tuzli ne daje projekcije novih filmova ili bilo kakvih kad smo vec kod toga?Zao mi je ako sam propustio odgovor na ovo pitanje posto sam vidjeo da je neko postavio slicno.Mozda se i ne obracam na pravu adresu, ali ne mogu da vjerujem da jedan grad kao Tuzla nema mjesto gdje mozete otici i pogledati neki film.Prije Arta filmove je prikazivao BKC a sad koliko ja znam projekcija nema nigdje.Takodje mi je nevjerovatno da je u gradu sa ipak brojnijim stanovnistvom neisplativo odrzavati u funkciji jedno kino, jer je to ipak jedan vid kulture.Buduci da sam vidio da su u Artu davali par projekcija filma Snijeg interesuje me da li je to pocetak necega ili samo jednokratna projekcija.Nadam se da mi mozete dati odgovor posto smatram da je sramota da u ovom gradu koji je medju najvecim u BIH nemozete barem jednom mjesecno otici u kino pogledati neki film.

[Edited by _barcelonista_ on 08-11-2008 at 19:08 GMT]


Prije nekoliko godina kuka cijela Tuzla kako nema kino. Dodje sarajevska firma i otvori kino - dobra oprema, dobra sala, aktuelni filmovi.

Kino propadne za 2 godine.

I sta sad? Haman opstina treba da otvara jos jedno?

E pa nece od mojih para. Ako je nasim dragim sugradjanima draze hodati po dzigarama i vuci cize kokaina nego ici u kino (a ocito jeste), onda Tuzla i ne zasluzuje da ima kino.
09-11-2008 at 01:07 | Ukljuèi u odgovor
nemamidejezanick
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-07-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 512
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
andjela wrote:


Yugi ovdje si ti fulo
Lijepo je i receno da grijanje nece biti naplaceno za septembar (kako je i ispostovano).....zaboravio si ti izgleda kad je bila ona zehmerija


Meni su ga naplacivali i za ratni period, bez obzira na to sto su se sjebali 1992. pri ugradjivanju instalacija, pa nije ni bilo grijanja dok nisam svojim parama otklonio njihov propust.

I ode predmet na sud, i ispadne da im dugujem 3500KM jer je, valjda pomocu tehnologije sa Enterprisea, topla voda prolazila kroz betonski zid bez cijevi i grijala objekat.

Sta ces, na kraju se moralo platit idiotima, sa zateznim kamatama i troskovima spora. Dabogda im za lijekova trebalo...
09-11-2008 at 01:12 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
nemamidejezanick wrote:


Meni su ga naplacivali i za ratni period, bez obzira na to sto su se sjebali 1992. pri ugradjivanju instalacija, pa nije ni bilo grijanja dok nisam svojim parama otklonio njihov propust.

I ode predmet na sud, i ispadne da im dugujem 3500KM jer je, valjda pomocu tehnologije sa Enterprisea, topla voda prolazila kroz betonski zid bez cijevi i grijala objekat.

Sta ces, na kraju se moralo platit idiotima, sa zateznim kamatama i troskovima spora. Dabogda im za lijekova trebalo...

Ah ratne dugove mi nemoj spominjat,odmah se sjetim struje (koju nismo skoro ni imali) a platili smo kao da nismo gasili sve uredjaje po 24h to nikad nikom ne bi jasno,a bogami platismo svi!!!
09-11-2008 at 09:59 | Ukljuèi u odgovor
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

_barcelonista_ wrote:
Interesuje me zasto nijedno kino u Tuzli ne daje projekcije novih filmova ili bilo kakvih kad smo vec kod toga?Zao mi je ako sam propustio odgovor na ovo pitanje posto sam vidjeo da je neko postavio slicno.Mozda se i ne obracam na pravu adresu, ali ne mogu da vjerujem da jedan grad kao Tuzla nema mjesto gdje mozete otici i pogledati neki film.Prije Arta filmove je prikazivao BKC a sad koliko ja znam projekcija nema nigdje.Takodje mi je nevjerovatno da je u gradu sa ipak brojnijim stanovnistvom neisplativo odrzavati u funkciji jedno kino, jer je to ipak jedan vid kulture. Buduci da sam vidio da su u Artu davali par projekcija filma Snijeg interesuje me da li je to pocetak necega ili samo jednokratna projekcija. Nadam se da mi mozete dati odgovor posto smatram da je sramota da u ovom gradu koji je medju najvecim u BIH nemozete barem jednom mjesecno otici u kino pogledati neki film.
___________________________________________

citat:
nemamidejezanick wrote:
Prije nekoliko godina kuka cijela Tuzla kako nema kino. Dodje sarajevska firma i otvori kino - dobra oprema, dobra sala, aktuelni filmovi.
Kino propadne za 2 godine.
I sta sad? Haman opstina treba da otvara jos jedno?
E pa nece od mojih para. Ako je nasim dragim sugradjanima draze hodati po dzigarama i vuci cize kokaina nego ici u kino (a ocito jeste), onda Tuzla i ne zasluzuje da ima kino.

Nisam u prilici da detaljnije, i ponovo, analiziram ovo pitanje, ali mislim da vecina tuzlaka, zeljnih dobrih filmova u kvalitetnoj kino-sali, misli slicno.
Problem je samo sto je takvih, izgleda, ostalo premalo u tuzli, a novi se ne radjaju i odgajaju. Ili ih nema u institucijama nadleznim za donosenje odluka o ulaganjima u kulturu.
Za kulturu su, prema ustavima i zakonima (BiH, FBiH i TK) nadlezni federacija i kanton. Oni dobivaju i raspodjeljuju budzetska sredstva, a rezultati pokazuju da, pored kina, cijih troskova, cini mi se, i nema u budzetima, jos gore prolaze biblioteke, muzeji, vacina pozorista... Postoji nesto federalnih sredstava za kinematografiju, ali su kina prepustena trzistu i, nazalost, propadanju.
Tuzlanski bioskopi su primjer, za koji, nazalost, ne vidim rjesenja, ne smatram da im budzet moze, trajnije i znacajnije, pomoci, niti vidim nacin da nam se stanje ubrzo popravi.
BKC je najmocnija kantonalna kulturna institucija, finansirana sa oko milion KM iz budzeta; bioskopi su privatizirani i devastirani; kino Art se ugasilo.., ali zato funkcionisu bascarsijske noci, glamurozni sarajevofilmfestival i, naravno, brojne diskoteke/gostione sa dzigarom, kako rece nmmidjznck.
Male su mogucnosti opcinskih vijeca u svemu tome, ali tema zasluzuje ozbiljnu raspravu, a dosadasnja politika - zaokret.

10-11-2008 at 12:18 | Ukljuèi u odgovor
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
---------------------------------------------
nemamidejezanick wrote:
Meni su ga naplacivali i za ratni period, bez obzira na to sto su se sjebali 1992. pri ugradjivanju instalacija, pa nije ni bilo grijanja dok nisam svojim parama otklonio njihov propust.
I ode predmet na sud, i ispadne da im dugujem 3500KM jer je, valjda pomocu tehnologije sa Enterprisea, topla voda prolazila kroz betonski zid bez cijevi i grijala objekat.
Sta ces, na kraju se moralo platit idiotima, sa zateznim kamatama i troskovima spora. Dabogda im za lijekova trebalo...
----------------------------------------

citat:
andjela wrote:
Ah ratne dugove mi nemoj spominjat,odmah se sjetim struje (koju nismo skoro ni imali) a platili smo kao da nismo gasili sve uredjaje po 24h to nikad nikom ne bi jasno,a bogami platismo svi!!!

Ratni dugovi su teska tema, vecini tuzlaka neugodna.
Ali se, zato, Meho Obradovic i neki drugi slavodobitno vracaju u federalne upravljacke strukture, umjesto da idu u zatvor.
Nekad je od takvih feudalaca zavisila kultura drzave; nije bilo ni umjetnosti bez mecena.
A zamislimo nase novopecene tajkune u toj ulozi, da svojim, umjesto tudjim (ili nasim) sredstvima, sponzoriraju umjetnike ili, u prethodnom postu spominjane, bioskope.
10-11-2008 at 12:33 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 44
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice