Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
nemamidejezanick wrote:
Svaka cast, ako vam zatreba neko da sastavi reagovanje, slobodno mi se obrati...
citat:
cupo:
Nemam pitanja samo da informisem
U sinocenjm dnevniku na cetnickoj BN TV Kacavenda je izjavio "a sta je sa Tuzlom, Sarajevom i Gracanicom?...

U dnevni red sutrasnje sjednice OV uvrstena je posebna tacka dnevnog reda na ovu temu, a materijal, kojim se predlaze tekst i obrazlaze potreba donosenja deklaracije/rezolucije bice prethodno razmotren na sjednici komisije za istinu o tuzli.
nakon sjednice ce redakcija tuzlarija dobiti zakljucke i tekst usaglasenog akta, pa ce ga vjerovatno brzo postaviti u vijestima.
02-09-2008 at 14:25 | Ukljuèi u odgovor
Coa
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 28-08-2007
Lokacija: Dzindic Mahala
Odgovori: 359
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Postovani Rafo,
Mozete li nam reci sta je sa mjestom Pomocnik nacelnika Tuzle za Drustvene djelatnosti? Cini mi se da je tamo sada v.d. Ernesa? Zbog cega nije otvoren konkurs za to mjesto. Smao d akazem da se prica po gradu da se ovo mjesto "cuva" za nekoga iz Stranke za BiH (SZBiH) nakon izbora?!

03-09-2008 at 13:08 | Ukljuèi u odgovor
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Coa wrote:
Postovani Rafo,
Mozete li nam reci sta je sa mjestom Pomocnik nacelnika Tuzle za Drustvene djelatnosti? Cini mi se da je tamo sada v.d. Ernesa? Zbog cega nije otvoren konkurs za to mjesto. Smao d akazem da se prica po gradu da se ovo mjesto "cuva" za nekoga iz Stranke za BiH (SZBiH) nakon izbora?!

Kako je na pocetku ovog topica sunce zatrazila, prvo moram reci da ovo nije nadleznost vijeca. Drugo, Coa, iskreno - ne znam. Ne osvrcem se bas puno na gradske raznorazne price, a ne vjerujem da to imaju kad i sluzbenici u toj opcinskoj sluzbi, od silnog posla kojeg obavljaju ovih nekoliko mjeseci, sto dijelom vidimo i u vijestima tuzlarija.
Znam mnoge od tih sluzbenika, Ernesu takodjer; svi oni, a i sebe mogu u ubrojati, bili su u posebnim odnosima s pok. Franjom. Prirodno je bilo da Ernesa nastavi zapocete poslove, ne vjerujem da u sluzbi ima nekih problema, a po zakonu ce se imenovati novi rukovodilac. Ta imenovanja idu preko Agencije za drzavnu sluzbu, koja objavljuje konkurs i stavlja na uvid svoje procedure. Ona obicno kasni, i po nekoliko mjeseci, pa pretpostavljam da je to glavni razlog. Konkurisati mogu svi koji zadovoljavaju uslove, pa i pripadnici pojedinih stranaka, no ja sam uvjeren da ce morati izabrati onog, koji zadovoljava sve strucne i zakonske kriterije. I da ce on/ona, nakon izbora, zbog posla i profesionalne etike, morati zaboraviti da je eventualno pripadao nekoj partiji. A prica ce uvijek biti.
03-09-2008 at 22:02 | Ukljuèi u odgovor
tosamja
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 16-11-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 12
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike - Boce za plin
Bez chatanja molim

Ima li iko informaciju sta da radimo sa starim plinskim bocama? Pokusao sam danas kupiti plin na ininoj pumpi i nisu mi htjeli zamjeniti bocu jer je starija od 30 godina. Tu istu bocu sam dobio od njih prije 2-3 mjeseca, al nazalost nisam sacuvao racun. Negdje sam pricitao da su duzni da zamjene bocu, da li je to istina? I kome se obratiti?

08-09-2008 at 17:58 | Ukljuèi u odgovor
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - Boce za plin
Bez chatanja molim

citat:
tosamja wrote:
Ima li iko informaciju sta da radimo sa starim plinskim bocama? Pokusao sam danas kupiti plin na ininoj pumpi i nisu mi htjeli zamjeniti bocu jer je starija od 30 godina. Tu istu bocu sam dobio od njih prije 2-3 mjeseca, al nazalost nisam sacuvao racun. Negdje sam procitao da su duzni da zamjene bocu, da li je to istina? I kome se obratiti?

Problem je ozbiljan, jer se rjesava preko koljena i na stetu potrosaca.
Koliko znam, u oba entiteta su nadlezne inspekcije, nakon nekoliko eksplozija plinskih boca, zabranile upotrebu boca, starijih od 30 godina. To nije zasnovano na zakonu, JER INSPEKCIJE NE MOGU DONOSITI PROPISE, MOGU IH SAMO PROVODITI I KONTROLISATI PROVODJENJE.
Slicno su postupile i susjedne zemlje, ali su propis donijeli nadlezni organi, a potrosacima i distributerima su ostavili prelazni period od npr. 1 godinu, da se stanje postepeno sanira, i da potrosaci ne snesu teret nabavke novih boca.
Vjerovatno ce, koliko sam cuo, ova odluka inspektora FBiH pasti na sudu, mislim da su neki pokrenuli postupak, ali ne znam tacno ko, kad i gdje. Mislim da je dobro da se obratis trznoj inspekciji i udruzenju za zastitu potrosaca (mogu ti pp-om poslati telefon predsjednice), pa makar da razmijenimo informacije. (Imam i ja jos 2 sumnjive boce).
20-09-2008 at 09:57 | Ukljuèi u odgovor
zis
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 19-09-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - Boce za plin
Bez chatanja molim

citat:
rafo wrote:
Problem je ozbiljan, jer se rjesava preko koljena i na stetu potrosaca.
Koliko znam, u oba entiteta su nadlezne inspekcije, nakon nekoliko eksplozija plinskih boca, zabranile upotrebu boca, starijih od 30 godina. To nije zasnovano na zakonu, JER INSPEKCIJE NE MOGU DONOSITI PROPISE, MOGU IH SAMO PROVODITI I KONTROLISATI PROVODJENJE.
Slicno su postupile i susjedne zemlje, ali su propis donijeli nadlezni organi, a potrosacima i distributerima su ostavili prelazni period od npr. 1 godinu, da se stanje postepeno sanira, i da potrosaci ne snesu teret nabavke novih boca.
Vjerovatno ce, koliko sam cuo, ova odluka inspektora FBiH pasti na sudu, mislim da su neki pokrenuli postupak, ali ne znam tacno ko, kad i gdje. Mislim da je dobro da se obratis trznoj inspekciji i udruzenju za zastitu potrosaca (mogu ti pp-om poslati telefon predsjednice), pa makar da razmijenimo informacije. (Imam i ja jos 2 sumnjive boce).


Kako prepoznati sumnjivu plinsku bocu, druze rafo?
I kako znati kojima od firmi za ugradnju plinskih instalacija u putnicke automobile mozemo vjerovati? Da ne bude slicno kao sa bocama za domacinstvo - zamjena na trosak kupca
20-09-2008 at 14:49 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim


Gdje se mogu naci- skinuti svi moguci zakoni- uredbe- pravilnici- upute i ini dokumenti u svezi zajednickog odrzavanja zgrada od strane etaznih vlasnika. Hvala.

25-09-2008 at 08:51 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
kokobil wrote:

Gdje se mogu naci- skinuti svi moguci zakoni- uredbe- pravilnici- upute i ini dokumenti u svezi zajednickog odrzavanja zgrada od strane etaznih vlasnika. Hvala.


Evo dok se vijecnik ne javi (ako je hitno) :

http://www.bam-investtrade.com/upravitelj/index.htm


25-09-2008 at 09:08 | Ukljuèi u odgovor
FukaraVodoinstalater
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-11-2007
Lokacija: tuz
Odgovori: 57
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - Boce za plin
Bez chatanja molim

citat:
zis wrote:
Kako prepoznati sumnjivu plinsku bocu, druze rafo?
I kako znati kojima od firmi za ugradnju plinskih instalacija u putnicke automobile mozemo vjerovati? Da ne bude slicno kao sa bocama za domacinstvo - zamjena na trosak kupca

Ovo su vec pitanja, koja zahtijevaju detaljniju elaboraciju, strucna tumacenja i, prvenstveno, odgovor nadleznih.
Postoje propisi, koji tretiraju ovu oblast, istina zastarjeli (iz bivse SFRJ), a prema njima i trenutnom konceptu inspekcijskog nadzora, adresa, na kojoj bi trebalo traziti odgovor, je Uprava za inspekcije FBiH.
25-09-2008 at 10:28 | Ukljuèi u odgovor
bosnian972
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-08-2005
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4160
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

jedno pitanje. Kojim Zakonom je regulisan otkup zajednickih prostorija?

25-09-2008 at 10:42 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 36
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice