Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
Posmatram
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 18-05-2012
Odgovori: 1641
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
mosnik wrote:
Gradjani u agoniji, propast totalna i opet glasaju za tu istu agoniju, sto su ti gradjani, mazohisti jedni nevidjeni, nikako da skontaju da im ne valja to, i da biraju bolje...


ja bolan. a jesi li cuo za najnoviju provalu, sdp je kriv za pozare. Mozes misliti, a narod opet glasa. Garant mazohisti.
30-08-2012 at 09:30
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

Ne znam fakat šta je smiješno, evidentno je da su nakon haraèenja državom od strane SDA, sluèajni prolaznici rasturili i ono malo što je od države ostalo?

Btw, SDP nije kriv za požare, naravno, ali je kriv za to što ništa ne radi po pitanju gašenja istih. Ne radi vlast, a vlast je trenutno u rukama SDP/SBB. Isn't that funny now, is it?

30-08-2012 at 10:29
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
laly wrote:
Imam ja jedno pitanje
Ukoliko Berba bude izabran za nacelnik da li to znaci da radio Kameleon nece vise moci biti finansiran od strane opcine? Ili ce Radio i Fondacija Kamelon dobiti najvise sredstava od Opcine?



Mislim da ne bi mogao jer bi bio u pitanju sukob interesa.

Ovako, ja sam to jedno sto puta pisala ali dzaba ljudi pamte i citaju sto god im odgovara.

Licno ne znam ni jedan medij koji nema ugovor sa Opcinom, a od Kantona se dobiju i vece pare.

Dakle svi (RTV TK, Slon, Kameleon, niz portala,...) potpisu ugovor za pracenje rada nacelnika, opcinskih sluzbi i Vijeca i to da bi gradjani bili o tome informisani.

Jer ruku na srce, malo bi ko otisao tek tako i satima sjedio na ubitacnim sjednicama.

Pogresno je reci da se ta sredstva DOBIJU, nego je se placa rad.

Kameleon je godinama bio u privilegovanom polozaju, sto znaci da potpisu ugovor a nema ih ni na jednom zadatku, pa se recimo vijesti citaju sa Tuzlarija bez pardona i posto ih sve znam , sto puta sam rekla bujrum, koristite sto mozete.

Mogu isto da kazem da su tu Tuzlarije ispale naivne ali vrlo postene, zasto? Jer doslovno odradjujemo svaki zadatak pa su nas poceli vezati za nacelnika, iako smo godinama ubjedljivo najlosije ugovore potpisivali.

Isto mogu da kazem da ce Tuzlarije uvijek pratiti rad nacelnika ko god on bio.


30-08-2012 at 10:33
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
yugi wrote:


Data mu je moguænost da kao i ostali kandidati odgovori na postavljena pitanja i ne vidim razloga zašto se ne bi pojavio.
Btw, dakle kad se Berba kandidovo to treba implicite da znaèi da je protiv opštine
I da se ne lažemo, kolko god je Berba imao hajra od opštine Jasmin je imao deset puta više i ti to kao i svi mi graðani Tuzle jako dobro znamo!!Samo što Berbiæ ima firmu a ovaj klepa onako na dobro poznati naèin.Žalosno je da SDP nakon 12 godina vladavine faraona nema da ponudi nekog novog kandidata.


Pa ti ne vidis on vidi, i ja ne bih zbog prljavih zakulisnih igara. Da je u pitanju javni servis pa ok, ali nema on obavezu pojavljivanja na privatnom mediju.

Sve sto se kaze za Imamovica ti ces sada u svom subjektivizmu vidjeti kao njegovu odbranu. Ne smijem vise nista ni reci, sto puta sam ga kritikovala ali ako nesto ne ide ne ide.

Sta to on ima? Sta je to on kako kazes naklepao? Jedini mi on od politicara ne djeluje megalomanski, ne zeli materijalna bogatstva samo ima potrebu u svojoj sujetnosti, sta li, da ostavi trag.

Koliko se prljavo igra vidim i po svijetu koji prica kako su nam lose skole, bolnice, sport, kako nema fabrika pa pitam se hoce li se navesti bilo sta sto je u nadleznosti Opcine.

I jeste, i ja mislim da je vrijeme za novog nacelnika, jer je na vlasti vec 12 godina ali sudeci po drugim kandidatima Jasmin prolazi ko amin.


30-08-2012 at 10:40
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
sunce wrote:


Pa ti ne vidis on vidi, i ja ne bih zbog prljavih zakulisnih igara. Da je u pitanju javni servis pa ok, ali nema on obavezu pojavljivanja na privatnom mediju.

Sve sto se kaze za Imamovica ti ces sada u svom subjektivizmu vidjeti kao njegovu odbranu. Ne smijem vise nista ni reci, sto puta sam ga kritikovala ali ako nesto ne ide ne ide.

Sta to on ima? Sta je to on kako kazes naklepao? Jedini mi on od politicara ne djeluje megalomanski, ne zeli materijalna bogatstva samo ima potrebu u svojoj sujetnosti, sta li, da ostavi trag.

Koliko se prljavo igra vidim i po svijetu koji prica kako su nam lose skole, bolnice, sport, kako nema fabrika pa pitam se hoce li se navesti bilo sta sto je u nadleznosti Opcine.

I jeste, i ja mislim da je vrijeme za novog nacelnika, jer je na vlasti vec 12 godina ali sudeci po drugim kandidatima Jasmin prolazi ko amin.





Iskreno nešto i ne pratim kameleon izuzev kad sam u autu ali još ne èuh ni jedno jedino loše slovo o faraonu na toj radio stanici.Da li postoje te prljave zakulisne igre?Pa vjerovatno postoje ali sa svih strana!Btw kampanja je oduvijek sa sobom nosila i taj vid propagande.Ne boj se ti neæe ni faraon nikome ostati dužan kad je taj vid kampanje u pitanju.èak šta više.On je neko ko ne prašta bilo kome ko mu se usudio suprodstaviti.
Po tebi faraon ispade melek sudeæi prema tvojoj konstataciji kako njemu nije stalo do "materijalnog bogatstva"!Neæe biti baš da je tako.Of course ja nemam materijalni dokaz(u krajnjem ko to ima dokaz za bilo kog od politièara)pa stoga i neæu iznositi ono što se prièa po èaršiji ali da je on to što ti navede mislim da ni ti sama ne vjeruješ u tu tvrdnju.
Što se tièe drugog dijela posta o ingerencijama tu se naravno slažem ali ne znaju na žalost svi šta su èije ingerencije i nadležnosti.
I za kraj, da je supermen kandidovan kao protukandidat faraonu ne bi prošao garant jer faraon se za ovih dvanaest godina apsolutizma jako dobro nauèio populizmu a to kod biraèkog tijela na žalost još uvijek evidentno pije vode!

PS I zašto molim te misliš da sam subjektivan a da je tvoje mišljenje objektivno

[Edited by yugi on 30-08-2012 at 15:53 GMT] 


<br /><br /><br /><br />

30-08-2012 at 15:46
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

Jasmin Imamovic



Jasmin Imamoviæ je roðen 8. 10. 1957. godine u Brèkom. Od prve godine života živi u Tuzli, gdje je završio osnovnu školu i gimnaziju. Pravni fakultet je završio u Sarajevu, 1980. godine. Pravnik je, književnik i politièar.

Kao pravnik je radio u razlièitim organima uprave i pravosuða. Objavio je tri knjige i veliki broj struènih referata i èlanaka u nauènim i struènim, pravnim èasopisima, sve iz oblasti stvarnih prava na nekretnima, graðanskog i upravnog prava.

Kao književnik je objavio tri romana i veliki broj eseja, kratkih prièa, scenarija. Za književni rad je nagraðen Lovorovim vijencem austrijske fondacije Kultur kontakt, nagradom Ambasade Velike Britanije itd. Njegove prièe, eseji i knjige su prevedene na više stranih jezika.

Kao politièar je prvi puta izabran za naèelnika Tuzle, 2001. godine. Drugi mandat je osvojio s rekordnih 63 % glasova. Od magazina "Dani", Radio „Kameleon-a“ i Hrvatskog radija "Soli", proglašen je liènošæu godine u BiH, 2003. godine. Dobitnik je više nagrada za ekologiju i turizam (Kraljica Katarina -2005; Zlatna turistièka ruža -2006; Zlatna turistièka kruna-2006;), a od meðunarodnih priznanja, u Londonu, 2006. godine, primio je nagradu u vidu proglašenja Tuzle "BEACON GRADOM" (svjetlo na kraju tunela) za kreativni ekonomski razvoj Tuzle, i to od OSCE-a, britanske i švicarske vlade.

Od Asocijacije meðuetnièkih gradova jugodistoène Evrope "Philia", dodijeljena mu je "Povelja meðuetnièke tolerancije", za 2006. godinu. Hrvatski radio "Soli", Radio "Kameleon" i "Kafe novine", izabrali su ga za liènost godine 2006.-te, a Radio Tuzla za liènost godine 2007. po izboru slušalaca. Dobitnik je i nagrade "Najmenadžer" za 2007.godinu. Kao naèelnik Tuzle je zatekao budžet od 19.000.000 KM. Od tada budžet bilježi neprekidni rast.

Napomena: Izgleda da nema ozbiljnog protivnika. Sve su prilike da ce biti ponovo izabran.

30-08-2012 at 21:17
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
yugi wrote:


Iskreno nešto i ne pratim kameleon izuzev kad sam u autu ali još ne èuh ni jedno jedino loše slovo o faraonu na toj radio stanici.Da li postoje te prljave zakulisne igre?Pa vjerovatno postoje ali sa svih strana!Btw kampanja je oduvijek sa sobom nosila i taj vid propagande.Ne boj se ti neæe ni faraon nikome ostati dužan kad je taj vid kampanje u pitanju.èak šta više.On je neko ko ne prašta bilo kome ko mu se usudio suprodstaviti.
Po tebi faraon ispade melek sudeæi prema tvojoj konstataciji kako njemu nije stalo do "materijalnog bogatstva"!Neæe biti baš da je tako.Of course ja nemam materijalni dokaz(u krajnjem ko to ima dokaz za bilo kog od politièara)pa stoga i neæu iznositi ono što se prièa po èaršiji ali da je on to što ti navede mislim da ni ti sama ne vjeruješ u tu tvrdnju.
Što se tièe drugog dijela posta o ingerencijama tu se naravno slažem ali ne znaju na žalost svi šta su èije ingerencije i nadležnosti.
I za kraj, da je supermen kandidovan kao protukandidat faraonu ne bi prošao garant jer faraon se za ovih dvanaest godina apsolutizma jako dobro nauèio populizmu a to kod biraèkog tijela na žalost još uvijek evidentno pije vode!

PS I zašto molim te misliš da sam subjektivan a da je tvoje mišljenje objektivno

[Edited by yugi on 30-08-2012 at 15:53 GMT]


Mislim da je tvoje misljenje subjektivno jer si pun nekog bijesa kada je Imamovic u pitanju, eto ne mozes ni ime da mu kako treba napises nego se sluzis dosta pogrdnim nadimcima.

A sta prica carsija, pa mi smo mahala kakve nema, samo se traca, izoblicava i preuvelicava, je posebna tema koja me puno i ne zanima. Trudim se da sama donosim neke zakljucke na osnovu onoga sto sama mogu vidjeti i osjetiti.


I ja, zaboravila sam upotpuniti jednu tvoju recenicu, ne samo SDP, nego sve stranke dobijaju novac iz budzeta. Ovo pisem zbog ljudi koji citaju iz inostranstva pa da je istina potpuna. Dakle nasi politicari svi, politicke opcije su lijepo zbrinute, nema razlike.



30-08-2012 at 21:31
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
sunce wrote:
I ja, zaboravila sam upotpuniti jednu tvoju recenicu, ne samo SDP, nego sve stranke dobijaju novac iz budzeta.

...kao i samostalni kandidati kao npr. Berbic koji je dobio lijepih hiljadica za svoju kandidaturu/kampanju iz budzeta, naravno...On ce jos najbolje proci...ima radio za kampanju i ne mora uloziti ni marke, tako da ce mu nakon izbora, kad aBd izgubi ostati jedna primjerna svota novca, budzetskog tj. svih koji placaju porez drzavi...

[Edited by Putnik on 30-08-2012 at 21:39 GMT]
30-08-2012 at 21:39
Posmatram
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 18-05-2012
Odgovori: 1641
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Putnik wrote:

...kao i samostalni kandidati kao npr. Berbic koji je dobio lijepih hiljadica za svoju kandidaturu/kampanju iz budzeta, naravno...On ce jos najbolje proci...ima radio za kampanju i ne mora uloziti ni marke, tako da ce mu nakon izbora, kad aBd izgubi ostati jedna primjerna svota novca, budzetskog tj. svih koji placaju porez drzavi...

[Edited by Putnik on 30-08-2012 at 21:39 GMT]



Kako ba tako smijes reci? Znas da je ovo tema na kojoj se samo Dzasmin treba kuditi. On je garant kriv i za pozare, sve mu nevolje treba pripisati.
30-08-2012 at 21:46
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Putnik wrote:

...kao i samostalni kandidati kao npr. Berbic koji je dobio lijepih hiljadica za svoju kandidaturu/kampanju iz budzeta, naravno...On ce jos najbolje proci...ima radio za kampanju i ne mora uloziti ni marke, tako da ce mu nakon izbora, kad aBd izgubi ostati jedna primjerna svota novca, budzetskog tj. svih koji placaju porez drzavi...

[Edited by Putnik on 30-08-2012 at 21:39 GMT]


A tebi još samo pertle vire iz faraonovog zadnjeg trapa  


<br /><br /><br /><br />

30-08-2012 at 23:46
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 49
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice