Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

Zlatko Berbiæ: Imam snage da napravim bolju Tuzlu



U ovom trenutku bez ikakve mistifikacije, biti naèelnik je pravi rudarski posao sa radnim vremenom od 18 sati dnevno. Ali cilj nam je da Tuzlu vratimo meðu èetiri najugodnija i po kvaliteti života najpristupaènija grada u BiH, odakle ljudi neæe odlaziti, nego dolaziti, kaže u intervjuu Zlatko Berbiæ, nezavisni kandidat

Najavili ste kandidaturu za naèelnika Tuzle: znaèi li to da se povlaèite iz medija?

- Naravno da je moja kandidatura prelazak u jedan novi svijet izazova, gdje ne vidim sebe kao medijskog menadžera, ali u privlaèenju kapitala i trci gradova za novim idejama svakako æu koristiti sva znanja, iskustva i kontakte nastale u zadnjih 20 godina medijskog djelovanja. Ja sam ponosan što je Kameleon brend i što je u svojoj punoljetnosti nadmašio mene i moj tim koji ga je osnovao, što ima svoj život i što æe me definitivno nadživjeti i nastaviti funkcionisati i bez mene.

Specijalni medijski rat

Smatram da ovako dubok trag koji je ostavio Kameleon sa svojim slušaocima, na ovim prostorima u pomirenju, poduzetništvu i kreativnosti uèinio je da Tuzla i dalje ostane sinonim grada gdje se ne dijelimo po vjeri ili nacionalnosti, spolu i starosnoj skupini, nego prepoznajemo po pozitivnom duhu i tragovima koje ostavljamo.

• Reklo bi se da ste uspješan èovjek: zašto u politiku?

- Smatram to pitanje sasvim èudnim, ali razumijem zašto ga postavljate. Ako bacimo pogled preko granica naše regije, vidjet æemo da su ljudi koji vode gradove i države, ljudi koji su iskonski na usluzi graðana, ili ako veæ moram reæi politièari upravo oni koji su svoj poslovni uspjeh i materijalnu sigurnost veæ obezbijedili. Oni su došli do momenta u životu kada imaju i dovoljno snage, a i dovoljno zrelosti i iskustva da se bave tako odgovornim poslom. Mene je ljubav prema ovom gradu ostavila tu i za vrijeme rata, a i poslije njega i ona me tjera u politiku. Svoje nezadovoljstvo trenutnom situacijom, sva tmurna lica i nezadovoljne graðane oko sebe, ne mogu gledati skrštenih ruku. Ja jednostavno znam da imam dovoljno snage i iskustva da napravim Tuzlu boljom za sve nas.

• Kako biste ocijenili prethodne mandate Jasmina Imamoviæa: na skali od jedan do 5?

- Prvi mandat 4. Drugi 3. Treæi 4 minus 3. Nažalost, trenutna vlast je pakiranje bez sadržaja i svodi se na prodaju sapunica i iluzija, ali život ne èine fasade i fontane, nego zaposleni i zadovoljni ljudi. Mi živimo razlièite životne filozofije. Ja sam poduzetnik sa novim idejama koji je spreman da sasluša i da realizuje projekte zajedno sa svojim sugraðanima, a oni su otrovani politièari kojima je toliko dobro da bi ovo stanje najraðe zabetonirali.

• Šta mislite da Vi možete dati Tuzli?

- Mi u Tuzli imamo dovoljno potencijala, kako ljudskih, tako prirodnih i ekonomskih da zakoraèimo u novi razvojni ciklus i sve što nam treba je nova energija i znanje kako opæinu pretvoriti od najveæeg poslodavca bez ikakve odgovornosti investitorima, tj. svojim graðanima u najveæeg partnera poduzetništvu. Danas Tuzlaci plaæaju najskuplju vodu u Federaciji, bez prava na vodomjer. Grijanje plaæaju po kvadratnom metru, a ne po toplotnoj energiji. Potrebne su reforme komunalnih gradskih usluga. Opæina je prezadužena i vrijeme koje dolazi æe tražiti radikalne i drugaèije poslovne logike. U ovom trenutku bez ikakve mistifikacije, biti naèelnik je pravi rudarski posao sa radnim vremenom od 18 sati dnevno. Ali cilj nam je da Tuzlu vratimo meðu èetiri najugodnija i po kvaliteti života najpristupaènija grada u BiH, odakle ljudi neæe odlaziti, nego dolaziti kao što je stotinama godina bilo.

Napomena. Malo lijepe price, kazem malo. On vjerovatno misli da je puno kazao. Ne vjerujem da je neki sposobnjakovic, ili da ima carobni stapic. Novi gradonacelnik ce donijeti odluku da se uvedu vodomjeri, i da svako placa vodu koliko je potrosio. Tako ce biti i sa toplotom. Revolucionarno otkrice

Tuzla je godinama i godinama bila bez vode. Sta znaci nematio vode, zna samo onaj koji je ima u izobilju. E to je uradio onaj Imamovic koga kudimo. Nisam ja da on bude ponovo, ali Tuzla zasluzuje, i ima puno boljih i sposobnijih ljudi od ovih koji se nemecu.Ne znam ko ovog gura?
Izvor. 24 sata

02-09-2012 at 02:12
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Dajdza wrote: Tuzla je godinama i godinama bila bez vode. Sta znaci nematio vode, zna samo onaj koji je ima u izobilju. E to je uradio onaj Imamovic koga kudimo.

samo bih te ispravila u ovom navodu: imamovic je dosao na kraju projekta koji se odvijao godinama, kojeg je on prisvojio... nije on donio vodu u tuzlu, nego je samo otvorio novi pogon za preciscavanje, koji je omogucio da tuzla ima vise vode i da nema redukcije. po obicaju, on preuzima i pripisuje sebi zasluge drugih, a to je taj PR na kojem on gradi svoj image.

da ne idemo u dubiozu, dovoljno je pogledati i statisticki obraditi kolicinu afirmativnh clanaka koje, npr. upravo tuzlarije objavljuju od momenta kada je berba objavio svoju kandidaturu, sa brojem afirmativnih clanaka u protekle cetiri godine mandata, pa ce sve biti kristalno jasno! ovdje se kampanja radi nasim novcima i upravo kako berba kaze, sve je sminka i fasada...

iskreno, ja ovdje zivim i nemam namjeru da idem negdje drugo (iako, da se ne lazemo, ja imam i gdje i kako, od sarajeva, preko drzava regije, pa dalje u bijeli svijet), jer sam ODLUCILA da zelim ovdje da zivim i ovdje dalje razvijam svoju karijeru, porodicu i, na kraju, da uticem na razvoj svog grada, da bi mu se VRATILA obiljezja grada, koja je izgubio tokom posljednjih desetak godina.

ovakvih kao ja je puno i mi, svi zajedno, smo dosli do tacke kada vise ne zelimo biti zatocenici tudjih vizija!
02-09-2012 at 12:30
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
statebriga wrote:

samo bih te ispravila u ovom navodu: imamovic je dosao na kraju projekta koji se odvijao godinama, kojeg je on prisvojio... nije on donio vodu u tuzlu, nego je samo otvorio novi pogon za preciscavanje, koji je omogucio da tuzla ima vise vode i da nema redukcije. po obicaju, on preuzima i pripisuje sebi zasluge drugih, a to je taj PR na kojem on gradi svoj image.

da ne idemo u dubiozu, dovoljno je pogledati i statisticki obraditi kolicinu afirmativnh clanaka koje, npr. upravo tuzlarije objavljuju od momenta kada je berba objavio svoju kandidaturu, sa brojem afirmativnih clanaka u protekle cetiri godine mandata, pa ce sve biti kristalno jasno! ovdje se kampanja radi nasim novcima i upravo kako berba kaze, sve je sminka i fasada...

iskreno, ja ovdje zivim i nemam namjeru da idem negdje drugo (iako, da se ne lazemo, ja imam i gdje i kako, od sarajeva, preko drzava regije, pa dalje u bijeli svijet), jer sam ODLUCILA da zelim ovdje da zivim i ovdje dalje razvijam svoju karijeru, porodicu i, na kraju, da uticem na razvoj svog grada, da bi mu se VRATILA obiljezja grada, koja je izgubio tokom posljednjih desetak godina.

ovakvih kao ja je puno i mi, svi zajedno, smo dosli do tacke kada vise ne zelimo biti zatocenici tudjih vizija!



Ne bih ovom prilikom niti da branim niti da napadam Imamovica ili bilo kojeg drugog kandidata za nacelenika. Htjeo bih samo malo da korigujem i nadopunim "statebriga".

Korekcija: Ipak je Imamovic zasluzan da je taj projekat sproveden do kraja.

Nadopuna:Tvoje rijeci:"imamovic je dosao na kraju projekta koji se odvijao godinama, kojeg je on prisvojio...". Moram te podsjetiti, da je i ranije bilo i dugogodisnjih projekata i para i nacelnika(predsjednika opstina), pa se opet nije nista uradilo po pitanju pitke vode za grad Tuzla.

Ja se sjecam da je Tuzla dobila 10 mil $ od Medjunarodne banke za obnovu i izgradnju za vodosnadbjevanje Tuzle. Medjutim te pare su potrosene na neka studiozna putovanja prosjecnih doktora.

Nisam za Imamovica i mislim da je vrijeme nakon cetiri mandata da dodje neko novi, pa makar na gore islo.

Neki dan, sjedim sa jednim covjekom Holandjaninom i pusimo "havanu", i on ce ti meni onako reci, znajuci odakle sam, da su prije mjesec dana potpisali jedan ugovor sa firmom 50km daleko od Tuzle, vrijedan 20 miliona evra. Ja sutim i racunam, ako se odbiju medjunarodni doprinosi od Budzeta TZ, onda je taj ugovor vrijedan citavom budzetu Opztine Tuzla...da problem bude veci, radi se o industriji obuce. I dok neko ulaze u u razvoj industrije mi je u nasem gradu unistavamo.



02-09-2012 at 13:15
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Azur wrote:

Neki dan, sjedim sa jednim covjekom Holandjaninom i pusimo "havanu", i on ce ti meni onako reci, znajuci odakle sam, da su prije mjesec dana potpisali jedan ugovor sa firmom 50km daleko od Tuzle, vrijedan 20 miliona evra. Ja sutim i racunam, ako se odbiju medjunarodni doprinosi od Budzeta TZ, onda je taj ugovor vrijedan citavom budzetu Opztine Tuzla...da problem bude veci, radi se o industriji obuce. I dok neko ulaze u u razvoj industrije mi je u nasem gradu unistavamo.






O tome ja "trubim" svo vrijeme i kao papagaj ponavljam pitanje-kad je zadnji put u Tuzli otvoren neki proizvodni pogon
"Skršilo" se u treæe jezero(btw ko je juèe bio na otvaranju mogao je vidjeti da je to bilo navrat nanos otvaranje po svaku cijenu)par miliona koje bi svako pametan investirao na naèin da mu to omoguæi dovoðenje investitora koji bi investicijama poput te o kojoj govoriš omoguæilo dugoroèno i trajno punjenje budžeta!!Al jok, populizam, populizam i samo populizam!
Proèitah na poèetnoj stranici "...malo tuzlarija" jednu jako pametnu misao koja možda na najbolji naèin oslikava trenutnu politiku našeg faraona:

"Naša vlast samo gladi, kupuje socijalni mir, neka se ne talasa, a samo što nije puklo. Kako jedna psihijatrica kaže, ne treba lijepiti hanzaplast na ranu, ispod se gnoji i uništava, a hanzaplastom samo sakrijemo da nam je oèima ljepše. E tako i politièari, neka se šminka i prividno funkcioniše, a iz godine u godinu se samo produbljuju stari i javljaju novi problemi."

[Edited by yugi on 02-09-2012 at 15:25 GMT] 


<br /><br /><br /><br />

02-09-2012 at 15:21
arnie_returns
Nivo: Forumski vuk
when the time comes

Registriran(a): 23-08-2012
Lokacija: treca munara lijevo
Odgovori: 747
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Azur wrote:

Nisam za Imamovica i mislim da je vrijeme nakon cetiri mandata da dodje neko novi, pa makar na gore islo.




@azure bez uvrede molim te,
ali ja mislim da je upravo ovakav stav "cunami" na svijest gradjana,

kategoricki sam prptiv promjena ako ce one biti po svaku cijenu (kao sto rece "pa makar bilo i gore"),

itekako je vazno zadrzati/glasati za pravog covjeka koliko mandata to zakon dozvoljava i ukoliko isti ima rezultata rada...

vjerujem da si ti to iz revolta napiso...
02-09-2012 at 15:34
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
arnie_returns wrote:

@azure bez uvrede molim te,
ali ja mislim da je upravo ovakav stav "cunami" na svijest gradjana,

kategoricki sam prptiv promjena ako ce one biti po svaku cijenu (kao sto rece "pa makar bilo i gore"),

itekako je vazno zadrzati/glasati za pravog covjeka koliko mandata to zakon dozvoljava i ukoliko isti ima rezultata rada...

vjerujem da si ti to iz revolta napiso...


Arni, imas mahanje i ti od mene i hvala ti na tvoj obazrivosti preme meni. Ali, tekst nisam napisao ni iz kakvog revolta...licno nemam nista protiv tuzlanskih politicara, pa niti protiv Jasmina.

Ali jesam za promjene, pa makar i na gore, jer jedno inertno stanje u kojem je zapala zajednica mora se malo razdrmati. I ne mislim da je kraj 500(petstotina) doktora nauka na tuzlanskom podrucju Imamovic "popio" svu pamet, pa da moze u nadogled sjediti kao nacelnik...u krajnem slucaju ce o tome odluciti sami biraci, pa kako bude?!



02-09-2012 at 18:43
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

samo da vam prenesem sta sam maloprije procitala... naravno da nisam bila nazocna, ne idem na predizborne skupove SDP-a, ali, voljela bih znati da li je neko od vas ovome nazocio i da li moze da potvrdi bilo koji od ova dva clanka. hvala!

novinari, zasto sutite?

Na brutalan naèin juèer su kolege sa portala dosije.ba i boljatuzla.ba onemoguæene u naumu da zabilježe “sveèani” èin otvaranja treæeg slanog jezera. Lokalni poslovoða i njegove poslovoðe u javnim preduzeæima uz asistenciju policije nisu dopustile ulazak novinarima dosije.ba i boljatuzla.ba na kompleks Panonica. Èija je Panonica? Lokalnog poslovoðe, poslovoðinih poslovoða ili javno dobro? Oèito ovo prvo…

U cijeloj prièi èudi da niko od novinara iz Tuzle nije digao glas protiv sramotnog postupka Lokalnog poslovoðe, poslovoðinih poslovoða i policije. Ko to može onemoguæiti novinara da radi svoj posao i to još na javnom dobru?

U subotu su na udaru bile kolege sa pomenutih portala, narednih subota svi drugi koji se usude da javno postave pitanja o utrošku narodnih para u predizbornu kampanju jednog èovjeka. Novinari zašto šutite?

Znamo razmišljanja mnogih kolega koji s gnušanjem govore o gašenju Radija Tuzle, o projektu slanih jezera, ali ih zbog straha od osvete Lokalnog poslovoðe jednostavno ne iznose. Poslovoða širi strah, tužaka nezavisne medije poput Vidiportala, a u subotu se drznuo da odreðuje ko može a ko ne prisustvovati njegovoj predizbornoj manifestaciji na javnom dobru. I uz podršku policije na èijem je èelu Amir Husiæ Èestro iz Devetaka.

Još jednom vas pitamo – zašto šutite novinari, zbog èega nema izvještaja o sramotnon incidentu u režiji lokalnog poslovoðe, poslovoðinih poslovoða i policije? (vidiportal.ba)

sa dosije.ba, u tonu kojim oni pisu (mozda da preskocite, ako ste osjetljivi na njihovu brutalnu otvorenost )

Danas se u Tuzli desio skandal kakav se nije mogao vidjeti ni u Njemaèkoj za vrijeme vladavine Adolfa Hitlera. Jasmin Imamoviæ i Maid Porobiæ potrudili su se da od tuzlanske socijaldemokratije naprave socijalnacionalistièki pir, koji se manifestovao danas na otvaranju treæeg slanog bazena u Tuzli.

U moru reklamnih pamfleta raznih mikrokreditnih organizacija, našao se i reklamni materijal u vidu kartonskih kapa koji su posjetiteljima dijelile kolege sa portala Boljatuzla.ba. Posjetitelji su ovu zaštitu od sunca sa oduševljenjem uzimali, ali su iste mogli nositi samo do ulaza na Panoniku, gdje ih je saèekivao radnik ove firme koja ima godišnju zaradu od 417 KM, i otimao im sa glave kape trgajuæi ih na licu mjesta. Posjetitelji koji su odbili da pocjepaju kapu, nisu imali pravo uæi na otvaranje treæeg slanog bazena.

Na slièan naèin, od strane radnika Panonike uz asistenciju policije, sprijeèen je i naš novinar da uðe i proprati današnje dešavanje, a policija je sprijeèila i fotografisanje dešavanja sa lica mjesta.

Upotrebom sile uz asistenciju policije, nacizam u Tuzli je dostigao sam vrhunac, a sve pod dirigentskom palicom paranoidnog šizofrenièara, koji u panici da ne izgubi izbore i ne naðe se iza rešetaka, ne bira sredstva da ispuni svoje ciljeve, pa makar to znaèilo i premlaæivanje graðana Tuzle.

Svemu ovome vjerovatno je doprinijela i nervoza zbog samog otvaranja bazena. Kako smo èuli od pojedinih izvoðaèa radova na Panonici, Imamoviæ danas otvara a sutra odmah zatvara ovaj bazen jer isti negdje curi, te su suoèeni sa poteškoæama oko rješavanja ovog problema. Da li su navodi radnika taèni, vidjet æemo sutra.

Veæa grupa graðana koja se suoèila sa nasiljem od strane radnika Panonike, u ponedjeljak æe predati kriviènu prijavu protiv ove firme zbog otimanja i uništavanja liène imovine i nasilja.

***
da potcrtam, jos jednom, obicno je potrebno, pa ja to zbog toga: ova dva clanka ne predstavljaju moje licno misljenje, niti autorsko djelo. postavljam ih (na pravo mjesto), kako bi mi neko rekao da li je ovo, mozda, netacno, i / ili da li je iz nekog drugog ugla drugacije izgledalo.

ne zbog dzasmina, nego zbog demokratskih principa tuzle, voljela bih da nije istina, ali sam, nazalost, do sada vec svasta vidjela i dozivljela, da to ostavlja malo sumnje u napisano

02-09-2012 at 18:51
Chili
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

Mene interesuje da li se nakon odlaska naèelnika na drugu funkciju novi bira iz reda vijeænika a ne uposlenik Opštine Tuzla kao što je bio Imamoviæ
Pokušavao sam proèitati u izbornom zakonu ali nisam našao ništa detaljno, da li neko zna? Hvala

02-09-2012 at 19:34
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Chili wrote: Mene interesuje da li se nakon odlaska naèelnika na drugu funkciju novi bira iz reda vijeænika a ne uposlenik Opštine Tuzla kao što je bio Imamoviæ
hhahaha, sto pitas? je l' namjeravas da ga nekako "odlaznes"

provjerit cu, pa ti javim...
02-09-2012 at 22:51
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
statebriga wrote:
samo da vam prenesem sta sam maloprije procitala... naravno da nisam bila nazocna, ne idem na predizborne skupove SDP-a, ali, voljela bih znati da li je neko od vas ovome nazocio i da li moze da potvrdi bilo koji od ova dva clanka. hvala!

novinari, zasto sutite?


Samo da pitam jeli to clanak sa ovog linka (vidi sliku). Pitam samo zbog toga jer kad kliknem na taj "clanak" ja dobijem ovo sto je na slici...rekoh mozda je sta do mene...pokusao sam sa dvije razlicite IP adrese, ali isto...

02-09-2012 at 23:12
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 21
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: ADO LAV, Boycie, CrazyBosnian, emirtz70, Fireman, Hamal, jadranka, objektivno_tz, zee2020
FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice