Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
arnie_returns
Nivo: Forumski vuk
when the time comes

Registriran(a): 23-08-2012
Lokacija: treca munara lijevo
Odgovori: 747
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

@stb...

sve sto je napisano pije mnogo vode,
ali izjavom:
"Upotrebom sile uz asistenciju policije, nacizam u Tuzli je dostigao sam vrhunac, a sve pod dirigentskom palicom paranoidnog šizofrenièara"

smatram da je prestrogo a zao mi je sto je za tebe "vrhunac nacizma" tuzlanska predizborna kampanja... na balkanski nacin,

genaralni zakljucak: na lokalnim izborima, svi mi, bi vise trebali dati prednosti covjeku i njegovim osobinama nego idealima politickih partija,

npr.licno smatram da je SDA upropastila drzavu najvise svojim dijelom ali i sa svima ostalima,
ali isto tako smatram da SDP sprovodi klasicni drzavni udar za koji "slucajni prolaznik" nije spreman, jer SBBBH se lagano izmice...
ali jos uvijek ima kvalitetnih kadrova u tim strankama koji mogu da sluze ovoj zemlji i narodu,
i kad se ovo uskoro sve srusi, tada ce ona poiticka partija koja se na vrijeme izmakla i ona koja je partiju saha gledala sa strane zgrnut' figure u kantu i zgulit iz torbe neku novu igru, s pravilima samo njima znanim...

03-09-2012 at 09:36
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

Mislio sam da se ne ukljuèujem u ovu pljuvaènicu no moradoH. Problem je što se danas pojavljuje sve više ljudi koji ulaze u politiku ISKLJUÈIVO iz liènog interesa jer im je to jedini naèin da pokušaju dospjeti na "zelene" grane. Ovi naši sadašnji vlastodršci su dalekoooo od iskljuèivo zadobrobitnarodaorijenitiranih politièara. Ali daleko od toga da Jasmin zaslužuje ovu kolièinu bljuvotina koja se po njemu prosipa ovih dana. Sad još imamo i neke tamo sa portala koji bi da budu tretirani kao novinari Pa yeboga miš po toj logici ko god drka po svom face profilu more se smatrat novinarEm.
Ono što su objavljivali ovi sa dosijea ne samo da je bilo za tužbe nego je i toliko gadno da ni pas s maslom ne može pojesti. I ne mogu se smatrati novinarima da yebe rak raka.
Pustite narod neka glasa kako hoæe.
I @yugi nije taèno ono ono za kameleon. Od kad je krenula predizborna kampanja svaki dan pljuju po naèelniku višekratno. Lièno slušo

03-09-2012 at 10:44
Posmatram
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 18-05-2012
Odgovori: 1641
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

Yebena je borba za vlast. Kako drugo doci na vlast nego pljuvati na sve moguce nacine onog ko je trenutno na vlasti. Do jucer se Jasmin velicao kao Tito, a sada ga pljuju. Tipicno za nas - iz krajnosti u krajnost.

Bilo bi lijepo kad bi svi u opoziciji bili dovoljno veliki ljudi prije svega, a zatim dovoljno veliki politicari, pa pokazali zehru kulture.

Kao prvo, mogle bi se Jasminu lijepo i priznati dobre stvari koje je on uradio za Tuzlu, prije nego se samo raspali po negativnostima. Opozicija treba da bude zdrava i treba da kritikuje, ali treba i da bude objektivna i prije svega kulturna.

Previse je wannabe politicara koji misle da samo sa pljuvanjem sadasnje strukture mogu ponuditit nesto kvalitetno birackoj masi!!!

A svi znamo za onu staru narodnu - sjase Kurto, da uzjase Murto. Rijetki su wannabe politicari koji imaju sarm, kulturu i slif da do pobjede dodju na osnovu kvaliteta koje posjeduju i koje nude.

Licno, nikada nisam cijenila wannabe politicare koji nisu bili u stanju priznati i pohvaliti sve ono dobro sto je uradjeno od suparnicke strane. Hajde, politicka posla, nije ni za ocekivati pohvalu. Ali sluziti se klevetama i lazima, je prilicno nisko i ne daje bas pozitivnu sliku nekoga ko nudi bolju buducnost birackoj masi.

Ja sam i ranije rekla, a ponovit cu i sada, sretno svima i neka najbolji kandidat pobijedi po mjeri i zelji biracke mase.

03-09-2012 at 12:25
arnie_returns
Nivo: Forumski vuk
when the time comes

Registriran(a): 23-08-2012
Lokacija: treca munara lijevo
Odgovori: 747
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Shaban wrote:
Mislio sam da se ne ukljuèujem u ovu pljuvaènicu no moradoH. Problem je što se danas pojavljuje sve više ljudi koji ulaze u politiku ISKLJUÈIVO iz liènog interesa jer im je to jedini naèin da pokušaju dospjeti na "zelene" grane. Ovi naši sadašnji vlastodršci su dalekoooo od iskljuèivo zadobrobitnarodaorijenitiranih politièara. Ali daleko od toga da Jasmin zaslužuje ovu kolièinu bljuvotina koja se po njemu prosipa ovih dana. Sad još imamo i neke tamo sa portala koji bi da budu tretirani kao novinari Pa yeboga miš po toj logici ko god drka po svom face profilu more se smatrat novinarEm.
Ono što su objavljivali ovi sa dosijea ne samo da je bilo za tužbe nego je i toliko gadno da ni pas s maslom ne može pojesti. I ne mogu se smatrati novinarima da yebe rak raka.
Pustite narod neka glasa kako hoæe.
I @yugi nije taèno ono ono za kameleon. Od kad je krenula predizborna kampanja svaki dan pljuju po naèelniku višekratno. Lièno slušo

03-09-2012 at 12:39
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

azur - bijedno se odnosi na samu situaciju, koju, ocito, niko nije spreman okarakterisati na bilo koji nacin.

arnie - nisam ja napisala ni jedan od tekstova, samo sam ih prenijela, trazeci komentar. u samom uvodu (linku) za tekst dosijea napisala sam da nije za svaciji zeludac.

shaban - nisam sigurna da li na mene aludiras svojim postom, pa necu komentarisati na ono o zelenim granama, nego samo da ti kazem da ne razumijem zasto se suprotno misljenje i argumentirani navodi pogresnog upravljanja nasim parama smatraju pljuvanjem (ne u ovom konkretnom, nego generalno, u svakom slucaju kada neko na pise nesto sto nije po diktatu velikog vodje).

o tome ko je kakav i koliko je ko kvalitetan novinar, mislim da nit' mozete, nit' znate, osim ako neko od vas nije, sam, dugogodisnji, cijenjen novinar! 98% novinara u tuzli, a u bh jedno 96% su dno dna, nemaju pojma, prolaze kroz fakultet samo da bi mogli reci da su ga zavrsili, nemaju pojma sta su novinarske forme, a da ne govorimo da veze s vezom nemaju o tome kako se vodi intervju, kako se ponasa na konferenciji za medije, kakva se pitanja postavljaju osobama koje intervjuiraju i tako dalje! ja u tuzli jos nisam naisla na portal za koji bih mogla reci da je objektivan, novinarski profesionalan i strucan.

na kraju, dobro je azur rekao: to je bio javni skup! ko su ti ljudi, na osnovu cega sebi daju za pravo, da zabrane BILO KOME da dodje na jezero, a da, ISTOVREMENO, govore da je to jezero vlasnistvo svih gradjana i da nikada nece biti privatizirano!

mislim, de, ba, pa nije li to, ako nista drugo, neotesano!?

ako niste bili, niste vidjeli, nemate sta reci, onda preskocite.

no, ako ste bili, vidjeli i znate sta je bilo, pa sutite, onda treba da vas bude sramota!

kako ono kazu, je l' se ono o neistinama suti, a o istinama na sve strane trubi?

dakle... eto...

03-09-2012 at 14:22
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Shaban wrote:
Mislio sam da se ne ukljuèujem u ovu pljuvaènicu no moradoH. Problem je što se danas pojavljuje sve više ljudi koji ulaze u politiku ISKLJUÈIVO iz liènog interesa jer im je to jedini naèin da pokušaju dospjeti na "zelene" grane. Ovi naši sadašnji vlastodršci su dalekoooo od iskljuèivo zadobrobitnarodaorijenitiranih politièara. Ali daleko od toga da Jasmin zaslužuje ovu kolièinu bljuvotina koja se po njemu prosipa ovih dana. Sad još imamo i neke tamo sa portala koji bi da budu tretirani kao novinari Pa yeboga miš po toj logici ko god drka po svom face profilu more se smatrat novinarEm.
Ono što su objavljivali ovi sa dosijea ne samo da je bilo za tužbe nego je i toliko gadno da ni pas s maslom ne može pojesti. I ne mogu se smatrati novinarima da yebe rak raka.
Pustite narod neka glasa kako hoæe.
I @yugi nije taèno ono ono za kameleon. Od kad je krenula predizborna kampanja svaki dan pljuju po naèelniku višekratno. Lièno slušo


Što se tièe druže bljuvotina kako ih ti okarakterisa, na faraonov raèun složit æu se da je tekst napisan na jednom od tih portala sve osim novinarsta ali se ne mogu složiti da su bljuvotine ono što forumaši pišu.Ja nastojim svaki put argumentovano podastrijeti èinjenice koje ukazuju na faraonove i propuste svite oko njega e sad ako se to ljubiteljima i štovaocima lika i djela voljenog im faraona ne sviða to je veæ njihov problem.Naravno ovdje ne aludiram na tebe jer dobro su mi poznati tvoji stavovi koje mogu okarakterisati kao dobrim dijelom nepristrasne.
Ono što svakako jeste problem je èinjenica da se bilo kome, ponavljam bilo kome onemoguæilo prisustvo na otvaranju treæe bare.To po meni ne da je protuzakonito nego je prije svega imbecilno!
Valjda æeš se složiti da to nije niti faraonova niti bilo èija druga præija da on može odreðivati ko od novinara æe prisustvovati a ko ne.Ok složit æu se dijelom sa tvojom konstatacijom o kvalitetu novinarstva ali to ni u kom sluèaju ne umanjuje ovaj blasfemièni i prije svega nekakvom èudnom histerijom izazvan potez faraonovih skutonoša!
A za kameleon, pa moguæe je drug da je i bilo toga i da još uvijek ima jer ja sam naglasio da to povremeno slušam u autu i da barem ja nisam do sad primjetio.Btw pa i logika je valjda da ga kritikuju!
Ja sam neko ko je oduvijek , bez obzira ko bio na vlasti doživljavao medije kao svojevrsni korektiv vlasti.Valjda bi tako trebalo biti.Of course to dobija dodatno na težini uzme li se u obzir da je Berba vlasnik al bez obzira na to ja se sa konstruktivnom i argumentovanom kritikom vlasti uvijek slažem!!  


<br /><br /><br /><br />

03-09-2012 at 16:01
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

Statebriga aktivno ucestvuje na izborima, pa potura ovakve vijesti, kao nisam ja , drugi rekli, sto je licemjerno. Reci otvoreno, ja sam opoziciona opcija, mrzim ovu vlast, neka ih smijene i to je to. A ne neka kampanja: eto vladajuci ne valjaju, al ko fol ne kazem ja, kazu ankete, kazu drugi portali kuku-lele, i hajte i vi svi forumasi kontra Jasmina, sram vas bilo sto necete... Smori

[Edited by mosnik on 03-09-2012 at 16:16 GMT] 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
03-09-2012 at 16:15
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

Zastitari na Panonici imaju kabadahijsko ponasnje, ne svi, ali licno iskusio i na dan otvaranja. Mislim da je to generalno problem kod nas das mu malo neke uloge u zivotu misli da je Boga za muda uhvatio. Meni je u 10:30 onemoguceno da udjem na ulazu prije restorana Lovac i receno mi je da mogu tek u 12h kad se jezera otvore. Ne trazim da me neko mazi i pazi ali se to moze saopstiti na kulturan i uljudan nacin. U ovom slucaju to je bilo "dje si kreno, halo " itd...

Onda sam popio kahvu u divnom restoranu Lovac i usao na trece jezero pred samo otvaranje sa ostalim gradjanima bez ikakvih problema.

Novi problem sam imao na slikanju tobogana kad su se djeca spustala od strane zastitara sa istim primitivnim rijecnikom "makni se, ja ti kazem da ne slikas" itd...uglavnom misljenja sam da ih treba dovesti malo u red.

Ispred jezera dijeljen je promotivni materijal boljatuzla.ba sajta Kameleona ili Zlatka Berbica what ever. Naravno da je to smisljeno, ali se mora priznati dobar fazon. Vjerovatno je to razlog zasto im nije dopusteno da udju, iako sam misljenja da je kontraproduktivno. Ja bih svakoga pustio.

Ovaj drugi portal ne bih komentariso, a ekipu boljetuzle je trebalo pustiti unutra.

Sta mi je jos zalosno, moram da kazem, dok se jezero otvaralo iza na velikom ekranu vidio sam xy svojih slika, od forumasa NIN-a, Denisa, Mrvice i ostalih. Niko nas nije pitao moze li javno prikazivati te slike, niti je trazio dopustenje, niti je bilo cime naglaseno cije su fotografije. Ne trazimo nikakve hvalospjeve, ali red treba da se zna. Tudje se ne moze tek tako uzimati u pustati pred sirokom narodnim masama, a da se prethodno autor ne upita. Kod nas javasluku nema kraja. Na kraju desevalo se kad podjone sliku od nekog forumasa da mene na kraju optuze da ja saljem te slike okolo, a sve radi tudjeg nemara.

Tako da sve ovo sto se desava me nimalo ne cudi.



[Edited by cupo on 03-09-2012 at 17:02 GMT]

03-09-2012 at 16:27
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
yugi wrote:


ja se sa konstruktivnom i argumentovanom kritikom vlasti uvijek slažem!!


Da, ali takve kritike je malo. Uglavnom je pljuvaèina po svemu i svacemu, a vjerujem da ce u narednih mjesec dana biti sve gore i gore. Uglavnom, nije ni poèelo kako treba, a vec mi se zgadilo sve.
03-09-2012 at 17:05
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
mosnik wrote: Statebriga aktivno ucestvuje na izborima, pa potura ovakve vijesti, kao nisam ja , drugi rekli, sto je licemjerno.
da, ja aktivno ucestvujem na izborima, ali niti sam na forumu u svojstvu tog, aktivnog ucesnika, niti poturam vijesti. ja sam na forumu isto kao i ti, pa, tako, jednako kao ti imam pravo da postavim pitanje, prenesem tekst, itd. ne znam zasto bih trebala reci da sam ja rekla, kada niti sam rekla, a niti sam bila tamo!

de, malo, promisli pa onda napisi!

citat:
mosnik wrote: Reci otvoreno, ja sam opoziciona opcija, mrzim ovu vlast...
potpuno si u krivu! ja uopce ne mrzim ovu vlast, samo mislim da se novci koji se trose, pod izlikom "za nase bolje sutra", mogu iskoristiti na mnogo drugih i boljih nacina, da bi zaista bilo bolje! ne vidim zasto bi opozicija morala da mrzi vlast?

stvarno, svasta ti napisa!
03-09-2012 at 17:11
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 47
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice