Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

Da, puno puta sam cuo kako neki ljudi kazu "hodza pjeva sa minare", a ima i onih koji su govorili i ruznije. Svakako bez potrebe i nije izreceno sa dobrom namjerom.
Nisam cuo da ljudi kazu "roja", ali jesam raja.
Svaka bosanska sredina ima neke svoje specificnosti u govoru. Ljudi oko Banja Luke nikad nece kazati kukuruz, nego kuruz, nece kazati ni orah, nego orj ili oras, a o akcentu da ne pricam.
U Hercegovini nece kazati pijesak nego przina, a rijec kenjac upotrebljava se vise od rijeci magarac itd. Jednostvani se treba nvici na sredinu u kojoj zivis, shvatiti i prihvatiti to kao neku od govornih karakteristika sredine.

16-09-2012 at 02:50
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Posmatram wrote:

Evo da budem ozbiljna.

1. Da, ovo oko pjevanja sa dzamije zaista zvuci ruzno, s toga se izvinjavam za taj dio recenice.

2. Ovo za "O", kao sto sam vec i Yugiju objasnila je nista osim cinjenice. Uvrnuto "O" je dio svakodnevnog vecinskog govora sela okolo Tuzle i cinjenica je da je SDA vecinska po selima okolo Tuzle.

Ponovit cu opet, SDA jeste nacionalna stranka i nije gradjanska i ako to vrijedja neke od vas, zao mi je, ali za cinjenicno stanje se necu nikome izvinjavati.

3. Totalno si profulao poentu, tako da necu ni komentarisati.

ko je ovdje profulao poentu, ne zna ni Jasmin Imamovic, ali eto po shvatanju napisanog, daa se malo skontati ko je ovdje izgubljen u prostoru i vremenu.. sa Dzamije pjevaju ptice, kad ono slete na krov i da budem iskren meni to ne zvuci ruzno.. FYI, pored/ uz gotovo svaku Dzamiju ima jedna "kula", u narodu nazvana munara (arap. minaret) po nekim predanjima idejno sazidana po uzoru na Bilala, covjeka koji se popeo na najveci objekat u Medini i proucio Ezan, tj. poziv na molitvu.. kontas, kao zvona i zvonici na crkvama.. zaista, djetinjasto od tebe vezati ovakve stvari sa religijom, ali ne treba iznenaditi nikoga, jer je ovo inace propaganda onog dijela BiH stanovnistva koje je na neki nacin izgubljeno u prostoru i vremenu, a koje SDP, lopatom uzima,plaseci ih nacionalizmom i predstavljajuci se kao naslednik nekadasnje KPJ istovremeno preuzimajuci sve zasluge antifasicticke borbe na ovim prostorima..
i dobro bi bilo kad bi se neko sjetio da su sela, kako ih ti nazva, oko Tuzle, uzele i preuzele najveci teret da odbrane (zajedno sa jedinicama iz Tuzle) prvo sebe, a nakon toga i Tuzlu u kojoj, ako sudimo po tvom pisanju, nema ni truna zahvale za to.. srecom, pa niko ovo nezrelo razmisljanje ne shvata ozbiljno, a inace ako ti nekad treba pojasnjenja tokom pisanja komentara, proguglaj malo, pa kad kliknes "send replay" neka to lici na nesto..
ja kako sam skonto, i ti ovdje predstavljas partizane..
16-09-2012 at 07:29
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Posmatram wrote:
2. Ovo za "O", kao sto sam vec i Yugiju objasnila je nista osim cinjenice. Uvrnuto "O" je dio svakodnevnog vecinskog govora sela okolo Tuzle i cinjenica je da je SDA vecinska po selima okolo Tuzle.


Komentar je toliko stereotipan da je to nevjerovatno. Upravo insinuacija onog što je @yugi veæ pomenuo, SDP-ovci su graðani, SDA su seljaci. Pardon, seljOci.

Sve lafo prezir prema nacionalizmu i podjelama, a redovno pravite podjele na relaciji grad-selo, stranka, pa i pripadnost narodu (jer su za vas Bosanci i Hercegovci, i ostali sa krizom identiteta uglavnom pripadnici uzvišene nacije, dok su Bošnjaci, Srbi i Hrvati primitivni nacionalisti i seljaci). To je postalo toliko dosadno èitat i diskutovat na tu temu. De makar smislite nešto novo...
16-09-2012 at 09:54
Posmatram
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 18-05-2012
Odgovori: 1641
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
camac wrote:

ko je ovdje profulao poentu, ne zna ni Jasmin Imamovic, ali eto po shvatanju napisanog, daa se malo skontati ko je ovdje izgubljen u prostoru i vremenu.. sa Dzamije pjevaju ptice, kad ono slete na krov i da budem iskren meni to ne zvuci ruzno.. FYI, pored/ uz gotovo svaku Dzamiju ima jedna "kula", u narodu nazvana munara (arap. minaret) po nekim predanjima idejno sazidana po uzoru na Bilala, covjeka koji se popeo na najveci objekat u Medini i proucio Ezan, tj. poziv na molitvu.. kontas, kao zvona i zvonici na crkvama.. zaista, djetinjasto od tebe vezati ovakve stvari sa religijom, ali ne treba iznenaditi nikoga, jer je ovo inace propaganda onog dijela BiH stanovnistva koje je na neki nacin izgubljeno u prostoru i vremenu, a koje SDP, lopatom uzima,plaseci ih nacionalizmom i predstavljajuci se kao naslednik nekadasnje KPJ istovremeno preuzimajuci sve zasluge antifasicticke borbe na ovim prostorima..
i dobro bi bilo kad bi se neko sjetio da su sela, kako ih ti nazva, oko Tuzle, uzele i preuzele najveci teret da odbrane (zajedno sa jedinicama iz Tuzle) prvo sebe, a nakon toga i Tuzlu u kojoj, ako sudimo po tvom pisanju, nema ni truna zahvale za to.. srecom, pa niko ovo nezrelo razmisljanje ne shvata ozbiljno, a inace ako ti nekad treba pojasnjenja tokom pisanja komentara, proguglaj malo, pa kad kliknes "send replay" neka to lici na nesto..
ja kako sam skonto, i ti ovdje predstavljas partizane..

uf jesi se napeo. Ja se izvinuh za izjavu 'pjevanje', ali se ne sjecam da si se ti izvinuo ikome za podrzavanje Handzar divizije, niti za nazivanje ikoga cafirima, crvenom bagrom i slicno. dragi su ti dupli standardi! Kao sto neko vec rece, ni preko masica s tobom, a ti se i dalje cesi tamo gdje te svrbi.
16-09-2012 at 10:38
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Posmatram wrote:

ma neeeeee, ova je tema otvorena i ocigledno podrzana od strane sda simpatizera sa namjerom da se velica i promovise SDA i da se pljuje po kako to oni vole reci 'crvenoj bagri' i 'cafirima'.


I opet stereotipi. Nisi SDP-ovac, pa mora da si SDA. Pali prièa lokalnih Kmera koji narod prepadaju nacionalistima, definitivno. K'o Bush svojevremeno kad izjavi "ili ste s nama, ili ste protiv nas". Kod nas to ide nekako ovako: ili ste SDP ili SDA. Ako niste SDP, onda ste sigurno SDA.
16-09-2012 at 11:06
Posmatram
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 18-05-2012
Odgovori: 1641
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
VV Cephei A wrote:


I opet stereotipi. Nisi SDP-ovac, pa mora da si SDA. Pali prièa lokalnih Kmera koji narod prepadaju nacionalistima, definitivno. K'o Bush svojevremeno kad izjavi "ili ste s nama, ili ste protiv nas". Kod nas to ide nekako ovako: ili ste SDP ili SDA. Ako niste SDP, onda ste sigurno SDA.

De ba dosadan si i sa SDP i sa SDA. Eto te kao pokvarena ploca. Svaki tvoj post je isti. Placi do oktobra, ali suze dzabe ronis. SDA nece u Tuzli pobijediti.
16-09-2012 at 11:17
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

sve su to ista g***a

16-09-2012 at 11:18
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Posmatram wrote:

Odlicno lutak. E hajmo sada malo rondati protiv SDPa, posto vidim ima jako puno kvalitetnih kandidata za novog nacelnika. Prosto ne mogu da skontam koji bi od njih bio najbolji.


Kad je Tuzla u pitanju, od svih ponuðenih najbolja varijanta je Faraon. Što je tužno, zapravo. Imaš izbor, a nemaš ga.
16-09-2012 at 11:38
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

samo da napomenem ovu "omladinu" da ako kliknete na broj jedan ispod, otvorit ce vam se prva stranica ove teme, na kojoj postoji komentar vezan za neki ekonomski nastavak Tuzle.. svi ostali su vezani za losu predizbornu kampanju koja se vodi i vise steti nego koristi pojedinim kandidatima.. inace nisam clan ni jedne stranke niti sam javno angzovan u bilo kojoj politickoj opciji u BiH.. za stvari "behind the scene" ne mogu javno govoriti..
ali, stvarati cinjenice na osnovu indicija i pretpostavki bez argumenata je zaista djetinjasto..
takodje, prenosi iz krajnosti u krajnost, samo da bi necija bila zadnja?
ja licno nisam, a nigdje nisam naisao ni na komentar, gdje @sunce kao pokretac teme, blati SDP a promovise SDA..
P.S.
izvinjavam se odraslima za ovaj vid zacatavanja, na ovoj temi..

16-09-2012 at 11:45
Posmatram
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 18-05-2012
Odgovori: 1641
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
camac wrote:
samo da napomenem ovu "omladinu" da ako kliknete na broj jedan ispod, otvorit ce vam se prva stranica ove teme, na kojoj postoji komentar vezan za neki ekonomski nastavak Tuzle.. svi ostali su vezani za losu predizbornu kampanju koja se vodi i vise steti nego koristi pojedinim kandidatima.. inace nisam clan ni jedne stranke niti sam javno angzovan u bilo kojoj politickoj opciji u BiH.. za stvari "behind the scene" ne mogu javno govoriti..
ali, stvarati cinjenice na osnovu indicija i pretpostavki bez argumenata je zaista djetinjasto..
takodje, prenosi iz krajnosti u krajnost, samo da bi necija bila zadnja?
ja licno nisam, a nigdje nisam naisao ni na komentar, gdje @sunce kao pokretac teme, blati SDP a promovise SDA..
P.S.
izvinjavam se odraslima za ovaj vid zacatavanja, na ovoj temi..

Pa ti si zaista patetican.

Naravno da @sunce nije otvorila temu da promovise SDA, pa to i ribice u postojinskoj jami (sto bi rekao tvoj handzarski kolega ) znaju, ali su takvi poput vas koji velicate Handzar diviziju i pljujete po "crvenoj bagri" i "cafirima" jedva docekali da izrazite svoje demokratsko pravo na misljenje. To sto je vase misljenje obojeno nacionalnim prefiksom je drugi par opanaka.
16-09-2012 at 11:52
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice