Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
ledo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 22-03-2005
Odgovori: 1294
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim


parlament je zakonodavna vlast, i iznad je izvršne vlasti, tako da je odgovornost izvršne vlasti i odgovornost parlamenta,

i da li je samo kriza u tuzli, ili bolje projekcije treba da se naprave u tuzli,

nedonošenje budzeta spada pod krizu vlasti, jer vlast funkcioniše samo u segmentu finansiranja vlastite administracije,

što je sasvim dovoljno izgleda za vlasti u BIH,

i nije rezultat nedostatka dogovora manjinski politièkih opcija u parlamentu, veæ jedne politièke opcije,

hvala rafo, vi ste ozbiljan narodni poslanik,

ne ja, veæ djeca pitaju po školama, drugari im iz susjednih opæina uveliko troše svoje stipendije





04-03-2009 at 19:53 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Kome treba ministarstvo odbrane BiH-e?

Jel to samo da se lova marise od naroda?

Od koga se to BiH-a brani ako u tom MO imamo i jedni i drugi i treci a svako vuce svom...

Mislim,to je pljacka naroda!!!

Il grijesim?Ne znam?




A sto se tice Tuzle,evo pitanje glede semafora kod Doma Penzionera:
Zasto se nije ugradio i mjerac protoka vozila pa kad se nabije kolona do gimnazije automatski ne prebaci na duze otvoreni zeleni signal...
Mislim love su namlatili sa kamerom e sad bi trebali ugradit i taj element koji bi i navece ako vozite brze od 70km/h prebacivao automatski na crveno da kamikaze uspori...
A kod skole bi trebali postavit onaj obavjestajni semafor gdje stoji kolko se vozi.To bi bilo korisno i radi skole i djece i radi vozaca kao upozorenje.#
A ja,zaboravio sam sta bi radili prasinari kod skole kad bi tako nesta grad odobrio,manje bi njima bilo

helem da skratim..u NL(nek besko potvrdi) imate trostruko upozorenje...
1-znak
2.svjetlosno obavjestenje il upozorenje
3-kamera

pa ako te opali i odere te...

Mislim ovo je sve u interesu gradjana koji biraju a sad dal je u intersu opstine,grada ne znam koji opet deru na svakom cosku,naravno onog koga mogu

06-03-2009 at 09:24 | Ukljuèi u odgovor
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Vijecnice,interesuje me sta se desava sa ovim dole? Dali je preduzece osnovano ili se na tome radi,i ako je osnovano sta se do sada uradilo na dole recenom?

Zahvaljujem

Imamoviæ: Ja ne volim obeæavati rokove. Projekat zelenog vala je pripremljen i iæi æemo u njegovu realizaciju.Osnovali smo i preduzeæe za saobraæaj i komunikacije koje poèinje sa radom 1. januara 2009. Ovo preduzeæe æe upravljati zelenim valom, video nadzorom, bežiènim internetom i parkingom u Tuzli.

07-03-2009 at 04:36 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
KlOn wrote:
Vijecnice,interesuje me sta se desava sa ovim dole? Dali je preduzece osnovano ili se na tome radi,i ako je osnovano sta se do sada uradilo na dole recenom?
Zahvaljujem
Imamoviæ: Ja ne volim obeæavati rokove. Projekat zelenog vala je pripremljen i iæi æemo u njegovu realizaciju.Osnovali smo i preduzeæe za saobraæaj i komunikacije koje poèinje sa radom 1. januara 2009. Ovo preduzeæe æe upravljati zelenim valom, video nadzorom, bežiènim internetom i parkingom u Tuzli.

Vec je puno (i vijecnickih) pitanja postavljeno na ovu temu, tako da bih samo mogao nagadjati sa odgovorom.
Raspitacu se u Komunalnoj sluzbi, u kojoj fazi je preduzeæe, a sta je sa zelenim valom i ostalim detaljima. Sad smo, cini mi se, ipak blizu (pocetka) rjesavanja svakog od nabrojanih pitanja (ukljucujuci i ona ranija, i ova, o kojima govori Rodjeni).
Preduzeæe je u povojima, ima jako puno posla, vec na realizaciji novog sistema parkiranja bice puno, za njih tesko rjesivih, problema. Ali, zbog svih tih problema su i formirani. Da rade, i, usput, uce. Treba imati u vidu da u Tuzli nismo dosad imali ni preduzeæe ni specijaliste za ove poslove. Vjerovatno i Jasmin, zbog toga, a i zbog iskustava sa funkcionisanjem (svih ostalih) javnih preduzeæa i sistema, ne želi obeæavati rokove.
07-03-2009 at 09:37 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike - wegt
Bez chatanja molim

Pitanje:

Dva semafora, u Sojevskoj i u Slavinoviæima veæ duuuugo ne rade pa me interesuje da li je to zbog nadležnosti ili neèega drugog i može li opština uopšte uticati na njihovo ponovno ukljuèivanje?!


Hvala

07-03-2009 at 10:05 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - wegt
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:
Pitanje: Dva semafora, u Skojevskoj i u Slavinoviæima veæ duuuugo ne rade pa me interesuje da li je to zbog nadležnosti ili neèega drugog i može li opština uopšte uticati na njihovo ponovno ukljuèivanje?!Hvala

Prethodni odgovor se odnosi i na ovo pitanje, Click_me. Opština, naravno, dominantno utice na rad, i semafora i brojnih drugih, komunalnih ureðaja i instalacija. Ali, na sve utice tako da, na osnovu zakona, formira preduzeæa, imenuje tijela, donosi regulativu, izdvaja novac. Tu se nadležnosti vijeæa i vijeænika završavaju, a poèinje odgovornost imenovanih tijela ili nadležnih preduzeæa. O ovom pitanju smo veæ prièali - godinama su semafore održavali ugovorni subjekti, a na ove, koje pominješ, i još neke, još utièu i organi nadležni za ceste na kojima su semafori postavljeni. (Veæ znas da su ove dvije ceste u nadležnosti kantonalne i federalne direkcije, ali za semafore je nadležan opæinski organ).
Usput, cesto prolazim Skojevskom, nisam primijetio da je saobraæaj usporen ili sigurnost manja, zato što semafori ne rade.
Nisam ti odgovorio konkretno, jer pravi razlog zastoja ne znam (vjerovatno je kvar u pitanju, a godisnji ugovor o odrzavanju istekao), ali vjerujem da novo preduzeæe „Saobraæaj i komunikacije” veæ radi na ovom problemu.
Ona pitanja, koja je prethodno (i o semaforima) pominjao Rodjeni, nesto su složenija, pa o njima drugi put.
07-03-2009 at 20:49 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - wegt - sdf
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:
...
Usput, cesto prolazim Skojevskom, nisam primijetio da je saobraæaj usporen ili sigurnost manja, zato što semafori ne rade.
Nisam ti odgovorio konkretno, jer pravi razlog zastoja ne znam (vjerovatno je kvar u pitanju, a godisnji ugovor o odrzavanju istekao), ali vjerujem da novo preduzeæe „Saobraæaj i komunikacije” veæ radi na ovom problemu....



Pa dobro, nisam baš oèekivao ovakav odgovor ali hvala u svakom sluèaju.
Znam da semafori i sliène stvari nisu u nadležnosti Vijeæa i vijeænika, èisto me je interesovalo ima li tu kakvu ulogu opština i ako ne može li uticati na to da se te raskrsnice osposobe.

Što se tièe semafora u Skojevskoj i bezbjednosti oko njega, dovoljna je èinjenica da je u blizini osnovna škola i da mnoga djeca svakodnevno moraju da prelaze tu ulicu. Isti je sluèaj i sa semaforom u Slavinoviæima. No potrebno je da se živi tamo i da imate malo dijete koje ide samo u školu.
Pored dva navedena semafora takoðe nije u funkciji ni semafor kod Merkatora, ali tu barem nema nekih problema bar što se tièe bezbjednosti.

Elem, hvala na odgovoru mada nije bio na mjestu.
08-03-2009 at 10:06 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - wegt - sdf
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:
...Što se tièe semafora u Skojevskoj i bezbjednosti oko njega, dovoljna je èinjenica da je u blizini osnovna škola i da mnoga djeca svakodnevno moraju da prelaze tu ulicu...

Moja digresija o semaforu u skojevskoj i nije bila na mjestu, u pravu si. Tom raskrsnicom prodjem popodne i vikendom, tako da nisam neposredni svjedok problema, koje dozivljavaju skolska djeca i njihovi roditelji. No, tih je problema sve vise, i na semaforima koji ne rade, i tamo gdje su neophodni, a nema ih (npr prelaz iz foèanske preko sjeverne saobracajnice ka osn. skoli sjenjak, odvajanje iz skojevske ka UKC), ali i tamo gdje rade, a ne postuju se ili nisu dobro podeseni.
Sjecam se onih tvojih prijedloga; bilo je jos pitanja i ideja o semaforima, ali je tek formiranjem preduzeca konacno ostvarena pretpostavka da se taj problem rjesava profesionalno, sistematski i odgovorno.
Odgovornost naglasavam i zbog obaveze da javne sluzbe i preduzeca moraju informirati gradjane, pa i nas vijecnike, o vrsenju dodijeljenih nadleznosti. Pa, odgovoriti i na dobronamjerne prijedloge, i tvoje i druge (Rodjeni: "kod skole bi trebali postavit onaj obavjestajni semafor gdje stoji koliko se vozi.To bi bilo korisno i radi skole i djece i radi vozaca kao upozorenje"). Nadajmo se brzom pocetku radova na opravci i rekonstrukciji semaforske signalizacije, a da ce u periodu zastoja policija pojacati nadzor. I da zastoj nece trajati jos mjesecima, jer smo prije nekoliko godina dozivjeli i to. Zato cu i ja , sto prije, otici do nadlezne sluzbe da se detaljnije informiram.
08-03-2009 at 20:56 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Rodjeni wrote:
...Zasto se nije ugradio i mjerac protoka vozila pa kad se nabije kolona do gimnazije automatski ne prebaci na duze otvoreni zeleni signal...
Mislim love su namlatili sa kamerom e sad bi trebali ugradit i taj element koji bi i navece ako vozite brze od 70km/h prebacivao automatski na crveno da kamikaze uspori...

Umjesto odgovora, a da ne bi bilo potpuno offtopic, kopirao sam Bihamkov spisak kamera koje mjere brzinu vožnje na odreðenim lokacijama u FBiH:
Sarajevo:
* RTV Dom - pravac prema Ilidži
* Stupska petlja - pravac prema Ilidži
* Dobrinja - raskrsnica kod Imzit pumpe prema Lukavici
* Pofaliæi - kod Srednje ekonomske škole
* Stari Grad - raskrsnica iza Vjeène vatre u pravcu prema Marijin Dvoru
* Kasarna Maršal Tito - raskrsnica na ulazu u kasarnu prema Ilidži
* Binježevo - pravac Ilidža prema Hadžiæima i obratno
* Autoput sa jedne i druge strane ceste Sarajevo - Podlugovi
Mostar:
* Gradska obilaznica od HIT-a prema Èekrku - 3 kamere
* Raskrsnica kod zgrade Mostarke
Bihaæ:
* Cesta prema izaèiæu kod OMV pumpe
Livno:
* Semafor na Splitskoj obilaznici
Ljubuški:
* Na magistralnom putu u mjestu Vitina
Travnik:
* Kalibunar - na magistralnoj cesti
* Vitez - raskrsnica kod Impregnacije
* Brnjaci - magistralni put prema Kiseljaku
Zenica:
* Donja Vraca - M17
* Žepèe - M17 kod Zovko pumpe
* Maglaj - M17 na ulazu u Maglaj (semafor)
* Šije - M17
Orašje:
* Magistralna cesta kod KPZ Orašje
Tuzla:
* Raskrsnica kod Doma penzionera na obilaznici
Goražde:
* Donji most - Magistralna cesta na ulazu u Goražde,
sto može posluziti kao upozorenje onima, koji jos ne znaju gdje sve ovih kamera ima, a Rodjenom da vidi da je instalacija, o kojoj govori, dio jedinstvenog rješenja i federalnog projekta, u kojem Tuzlu tretiraju kao omanju mahalu, a ne grad sa frekventnim saobracajem i nagomilanim problemima na cestama.



08-03-2009 at 21:50 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Umjesto odgovora, a da ne bi bilo potpuno offtopic, kopirao sam Bihamkov spisak kamera koje mjere brzinu vožnje na odreðenim lokacijama u FBiH:
Sarajevo:
* RTV Dom - pravac prema Ilidži
* Stupska petlja - pravac prema Ilidži
* Dobrinja - raskrsnica kod Imzit pumpe prema Lukavici
* Pofaliæi - kod Srednje ekonomske škole
* Stari Grad - raskrsnica iza Vjeène vatre u pravcu prema Marijin Dvoru
* Kasarna Maršal Tito - raskrsnica na ulazu u kasarnu prema Ilidži
* Binježevo - pravac Ilidža prema Hadžiæima i obratno
* Autoput sa jedne i druge strane ceste Sarajevo - Podlugovi
Mostar:
* Gradska obilaznica od HIT-a prema Èekrku - 3 kamere
* Raskrsnica kod zgrade Mostarke
Bihaæ:
* Cesta prema izaèiæu kod OMV pumpe
Livno:
* Semafor na Splitskoj obilaznici
Ljubuški:
* Na magistralnom putu u mjestu Vitina
Travnik:
* Kalibunar - na magistralnoj cesti
* Vitez - raskrsnica kod Impregnacije
* Brnjaci - magistralni put prema Kiseljaku
Zenica:
* Donja Vraca - M17
* Žepèe - M17 kod Zovko pumpe
* Maglaj - M17 na ulazu u Maglaj (semafor)
* Šije - M17
Orašje:
* Magistralna cesta kod KPZ Orašje
Tuzla:
* Raskrsnica kod Doma penzionera na obilaznici
Goražde:
* Donji most - Magistralna cesta na ulazu u Goražde,
sto može posluziti kao upozorenje onima, koji jos ne znaju gdje sve ovih kamera ima, a Rodjenom da vidi da je instalacija, o kojoj govori, dio jedinstvenog rješenja i federalnog projekta, u kojem Tuzlu tretiraju kao omanju mahalu, a ne grad sa frekventnim saobracajem i nagomilanim problemima na cestama.





da ne bi bilo skroz
nije rodjeni mislio na kamere,znamo mi za kamere,nego nas interesuje ima li iko ko je zaduzen da ugasi taj semafor,ako vec nema mjeraca protoka vozila.
Taj semafor treba u jutarnjoj i popodnevnoj spici ugasit jer su guzve nesnosne.
Primjer je prvi naredni semafor kod kipova koji dok nije radio,tu i nije bilo guzve.


[Edited by primus inter pares on 08-03-2009 at 08:58 GMT]
08-03-2009 at 21:56 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 48
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice