Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle


I Yugi, samo ti znas sto si se aktivirao u pljuvanju zadnjih dva tri mjeseca, a ja svoje kako pisem pisem, ni gore ni dole, istom crtom godinama.

Pjenis ovdje, pusti ljudi da napisu sta misle.

29-09-2012 at 10:05
arnie_returns
Nivo: Forumski vuk
when the time comes

Registriran(a): 23-08-2012
Lokacija: treca munara lijevo
Odgovori: 747
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Black0ut wrote:
Nadam se da ce OVT biti saroliko nakon ovih izbora, cisto radi drustveno-politickog zdravlja grada.

Medjutim, vec je najavljena i pripremljena postizborna koalicija izmedju SDP i SBB. Zamislite kakva ce to kombinacija biti kada se spoje crveno-crni , odnosno Zlajini i Fahrini sljedbenici.

Tuzla ulazi u doba jos vece korupcije, nepotizma, pa cak i straha.


za komunjare je svaki komentar suvisan,
ali me zanima zasto su SBBBH crni sledbenici
cuj "vece korupcije, nepotizma i straha"...
teske rijeci iznosite gospodine,
ja bih bio malo oprezniji,
ti ljudi pokazuju neke rezultate od kako su na politickoj sceni BH,
trebamo ih pustit da pokusaju sredit ovaj nered,
svi i hocemo neke promjene, zar ne
29-09-2012 at 10:51
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
arnie_returns wrote
ti ljudi pokazuju neke rezultate od kako su na politickoj sceni BH,



Postavlja se logicno pitanje -koji rezultati??
29-09-2012 at 15:27
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
sunce wrote:
Vidis nisam znala da je borbeni bio vrijedan pa kopirao moje kolumne gdje kako kazes velicam Imamomovica, a sto nije i sve? Nego se mucio da trazi pohvale?

Ja nemam problem da prihvatim tvoje misljenje a ti i eto borbeni, kad ga vec spominjes, ocito imate problem da prihvatite moje.

Neka nas, Tuzlarije zovu kako ko hoce, stalo mi je do misljenja takvih ko do lanjskog snijega, ali dok ja uredjujem Tuzlarije na njima se niko, ali bas niko nece blatiti i vrijedjati na nivou pijace. A i ti imas jedinstvenu priliku da pises sta mislis i cak druge da brises na "jasminarijama".

Na cast mi ili ne, mislim da kada bi se svi bavili svojim poslom i kada bi svako radio sta je u njegovoj nadleznosti da bi bilo bolje.




Pa se desi da jedina Opcina Tuzla da 4 miliona KM za stadion a drugi nadlezni nece ni banku pa ni stadiona ni para.

I jos nesto, vijest koju spominjes, nije nasa neko ekoloskih udruzenja, pa njih pitaj sto nisu koga drugog slikali. A pokazi i malo postenja pa pobroj i tudje plakate po objavljenim slikama.

Jasmin Imamovic je aktuelni nacelnik Opcine Tuzla svidjalo se to tebi ili ne.



Ma nije se garant borbeni muèio da naðe pohvale jer zamuèio bi se da je morao tražiti kolumne u kojima kritikuješ faraona
Nije taèno da ja ne poštujem tvoje mišljenje,èak šta više cijenim ga i uvažavam jer da nije tako ne bi sa tobom vodio raspravu nego bi to ignorisao kao što ignorišem neke do èijeg mišljenja mi apsolutno nije stalo.
Malkice je maliciozno sa tvoje strane kad konstatuješ kako sam se eto kao nešto posebno aktivirao u zadnja dva tri mjeseca na pljuvanju faraona.Ja sam na temi o faraonu uvijek iznosio svoj stav a što je sad ta rasprava intenzivirana zbog izbora nije do mene.Nemam ama baš nikakvog razloga niti liènog interesa da ga blatim zbog izbora ili zato da bi time uèinio uslugu nekom od protukandidata.
Briga me ba za protukandidate od Berbe do Selmana i ne mora moj stav o faraonovim potezima implicite znaèiti da sam na bilo koji naèin involviran u neèiju kampanju!Bože saèuvaj, niti sam involviran niti mi to pada na pamet!
Oprosti molim te sunèana, zašto to ja kao imam "jedinstvenu" priliku da pišem na forumuDrugi nemaju tu priliku
Kažeš:
"

Nista ja ne ublazavam, borci nisu i direktnoj nadleznosti Opcine Tuzla, kao ni sport, ni kultura ni socijalna izdvajanja, sto znaci mogu dati ali ne moraju. "
Pa ne daje faraon iz svog džepa te pare.To su i moje i tvoje i pare svih graðana Tuzle.Da se to jednom razumije sa vijeke vjekova.
Cijela ova rasprava je inicirana mojim postom o problemima boraèke populacije i ponovit æu još jednom:strahovito puno ljudi iz te populacije živi ne na ivici siromaštva nego su dotakli dno dna kao uostalom i neke druge kategorije stanovništva.I poenta mog posta je bila da se NAŠA sredstva, dakle sredstva iz budžeta faraon troši neracionalno, to sam mislio,mislim i mislit æu sve dok se budu pravili Kotromaniæi,nadvožnjaci i ine budalaštine a sa druge strane budemo imali kamaru onih koji vape za vreæom brašna ma kolko god to tebi zvuèalo patetièno ili demagoški!!!
 


<br /><br /><br /><br />

29-09-2012 at 16:08
medic
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 15-09-2002
Odgovori: 3999
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

Zalazemo se za bolji polozaj mladih u drustvu,
za otvaranje novih radnih mjesta, za izgradnju infrastrukture, za vracanje dostojanstva ovih i onih,...
Nudi li ko kakve konkretne projekte? Ovo sve gorenavedeno moze se primjeniti kao predizborni pamflet i u Osaki, kao i u Novosibirsku.
Znam da je infrastruktura losa, znam da je nezaposlenost velika, a kako rijesiti ista od ovog, pojma nemam.
Ono sto sam siguran je 1.5 mil. KM-ova koji su ulozeni u nadvoznjak i rekonstrukciju parka, sigurno nebi mogli iskorijenti siromastvo u Tuzli.
Krediti koje smo uzeli od MMF-a, bili su uslovljeni smanjenjem socijalnih davanja, koja su po nekim racunicama u nasoj zemlji previsoka?!?
Pitanje Z.Berbica da podignu ruku svi oni koji su zaposleni u proizvodnji je na mjestu.
Heroji ove drzave su direktori onih firmi koje "Made in BiH" proizvode distribuiraju izvan nasih granica, bez obzira na vlasnistvo istih. Nazalost, ni jedan od kandidata nece, a mozda i ne moze uciniti nista da takvih proizvoda bude vise.
Rifatbegovic bi da vrati dostojanstvo prosvjetnim radnicima...? Kako? Podizanjem kredita i podjelom novca?
Jutro 8. oktobra ove, bice isto kao i jutro 8.oktobra prosle godine, vecini gradjana.

 


29-09-2012 at 20:58
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
sunce wrote:

I Yugi, samo ti znas sto si se aktivirao u pljuvanju zadnjih dva tri mjeseca, a ja svoje kako pisem pisem, ni gore ni dole, istom crtom godinama.

Pjenis ovdje, pusti ljudi da napisu sta misle.

samo da kazem da si napisala nekoliko "kuka" za koje se mnogi mogu zakaciti.. mozda su bile i prije ali ja ih nisam primjecivao.. mislim da tvoj stav, "nije u nadleznosti opstine i to je to" i nije bas realan.. ako bi opstina i nacelnik, na neki nacin pomogli nekoj populaciji koja nije u njihovoj nadleznosti, mislim da bi to bio samo plus za njih i ne bi im niko zbog toga ruke odsjek'o.. je li izborni listic, popunjen od strane RVI i demobilisanog borca, vazeci na opstinskim izborima, ili je vazeci samo za one druge?
30-09-2012 at 08:22
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
camac wrote:

samo da kazem da si napisala nekoliko "kuka" za koje se mnogi mogu zakaciti.. mozda su bile i prije ali ja ih nisam primjecivao.. mislim da tvoj stav, "nije u nadleznosti opstine i to je to" i nije bas realan.. ako bi opstina i nacelnik, na neki nacin pomogli nekoj populaciji koja nije u njihovoj nadleznosti, mislim da bi to bio samo plus za njih i ne bi im niko zbog toga ruke odsjek'o.. je li izborni listic, popunjen od strane RVI i demobilisanog borca, vazeci na opstinskim izborima, ili je vazeci samo za one druge?



Nije to moj stav, kako ti kazes, to je tako.

Nisu u direktnoj nadleznosti, ali se za njih svake godine odvaja iz budzeta kao i za ostalo sto nije u direktnoj nadleznosti.





30-09-2012 at 09:09
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

Samo osam posto graðana zadovoljno lokalnom vlašæu

28 Septembar, 2012

Centar za humanu politiku proveo anketno istraživanje

Centar za humanu politiku proveo je anketno istraživanje o lokalnim problemima i analizu dostavljenih izbornih programa politièkih partija i kandidata za naèelnike opæina i gradova za lokalne izbore u BiH 2012. godine.

Rezultati anketnog istraživanja pokazuju da je samo osam posto graðana zadovoljno lokalnom vlašæu, da je 17 posto graðana imalo priliku da razgovara sa svojim naèelnikom i odbornikom (vijeænikom) i da su predstavnici lokalne vlasti posjetili samo 37 posto mjesnih zajednica u prethodne èetiri godine.

Prema anketi, prvi problem za 83 posto graðana je nedovoljan lokalni razvoj i nezaposlenost, drugi problem za 71 posto graðana je nefunkcioniranje mjesnih zajednica, treæi problem za 63 posto graðana je korumpirana lokalna vlast, èetvrti problem za 58 posto graðana je loše upravljanje lokalnim budžetom i imovinom, a peti problem za 56 posto graðana je nekonsultovanje prilikom donošenja znaèajnih odluka.

Ostali posljedièni problemi za graðane su zapostavljenost sela, visoke lokalne takse, loša socijalna zaštita, nedovoljno informiranje o radu lokalne vlasti, partijsko zapošljavanje, neefikasna lokalna uprava, višak zaposlanih u administraciji i nezadovoljavajuæe stanje u oblastima izgradnje i održavanja lokalnih puteva i ulica, javnog prijevoza, kulture, sporta, vodosnabdijevanja, èistoæe, kanalizacije, daljinskog grijanja, bespravne gradnje i urbanistièkog planiranja.

Za 95 posto graðana izborni programi su važni i potrebni, a utvrðeno je da pred ovogodišnje lokalne izbore u BiH izborne programe ima oko 30 posto kandidata za naèelnike opæina i gradova, svaki peti kandidat za naèelnika koji je trenutno na vlasti i oko 20 posto politièkih partija.

Anketa je pokazala da u izbornim programima ima 86 posto obeæanja iz iskljuèive ili podijeljene nadležnosti lokalne vlasti i 45 posto preciznih obeæanja. Izborni programi sadrže u prosjeku obeæanja za 63 posto lokalnih oblasti, najviše obeæanja ima iz oblasti lokalnog razvoja, zapošljavanja i komunalnih djelatnosti i najmanje iz oblasti korupcije, lokalne samouprave i informiranja.

Samo 14 posto obeæanja u izbornim programima je usklaðeno s potrebama graðana, najviše usklaðenih obeæanja je iz oblasti lokalnog razvoja, zapošljavanja i komunalnih djelatnosti i najmanje usklaðenih obeæanja je u oblastima borbe protiv korupcije, lokalnog budžeta i imovine, ureðenja prostora, informiranja i lokalne samouprave.

Da ima podmiæivanja biraèa smatra 53 posto graðana, a 44 posto njih smatra da postoje zloupotrebe na biraèkim mjestima. Procjena je da æe ove godine u funkciji preizborne kampanje i podmiæivanja biti korišteno nekoliko stotina miliona KM i zaposleno nekoliko hiljada radnika u prekobrojnom javnom sektoru, da su predstavnici manjih politièkih partija od prodaje mjesta u biraèkim odborima zaradili nekoliko miliona KM i da æe biraèki odbori glasati uime pet posto onih koji nisu izašli na izbore, uèiniti nevažeæim oko pet posto glasaèkih listiæa i dopisati dvije treæine direktnih glasova kandidatima na izborima.

Prema predizbornom raspoloženju biraèa oèekuje se da æe na ovogodišnje lokalne izbore u BiH izaæi do 59 posto biraèa, odnosno sigurnih 23 posto i najveæi dio od 36 posto onih koji su se izjasnili da æe najvjerovatnije glasati.

Zakljuèak je da je veæina graðana u BiH nezadovoljna lokalnim vlastima koje je izabrala na izborima prije èetiri godine i da imaju potrebu da ove godine izaberu odgovorniju i nekorumpiranu lokalnu vlast, kao i da æe imati problem u veæini opæina i gradova da izaberu vlast koja æe na zadovoljavajuæi naèin zastupati njihove interese i rješavati lokalne probleme zbog visoke korumpiranosti politièkih partija i ostalih dijelova sistema, nepoštenih izbora, nezadovoljavajuæe izborne ponude i nepostojanja ili neusklaðenosti izbornih programa s potrebama graðana, saopæeno je iz Centra za humanu politiku. 


<br /><br /><br /><br />

30-09-2012 at 13:13
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
sunce wrote:

Nije to moj stav, kako ti kazes, to je tako.

Nisu u direktnoj nadleznosti, ali se za njih svake godine odvaja iz budzeta kao i za ostalo sto nije u direktnoj nadleznosti.


izvini, nisam ja mislio nista lose u svom komentaru.. ja samo ukazujem na to da se i od tih ljudi glasovi mogu uzet.. samo, njima se ne smije lagat..
30-09-2012 at 13:55
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

Ceniæ: Iz bužeta Opæine Tuzla 58 posto ide na administrativne i plate javnih ustanova!

21:00, 29 Septembar, 2012

Graðani Tuzle ne žele saznati na koji naèin se troši javni novac?

Svaki graðanin Bosne i Hercegovine mjeseèno državi daje ogroman novac kroz poreze, doprinose, carine i ostala davanja. Više dajemo državi nego što trošimo na hranu i stanovanje, ili pak na našu djecu. Sve ovo moglo se èuti na javnoj tribini ½Ko nas šiša?½ sa Svetlanom Ceniæ, a koja je u organizaciji Fondacije CPI i Foruma graðana Tuzle uprilièena u subotu uveèe u Bosanskom kulturnom centru u Tuzli.

Izuzetno mali broj graðana koji su odluèili prisustvovati ovoj tribini kroz predavanje i otvoreni razgovor bili su u prilici da saznaju sve što ih zanima o tome kako se prikuplja, rasporeðuje i troši javni novac u našoj zemlji. ½Èitava ova akcija je s ciljem da se potaknu ljudi da razmišljaju o svojim parama. Jednostavno, da se okrenu razmišljanju gdje su pare, kako se troše i gdje je servis? Mišljenja sam da sve ovo što nam se u politici dešava je u stvari skretanje pažnje sa ove kljuène teme½, kaže Ceniæ za TIP.

Neracionalno trošenje novca

Dodaje i da se novac, prvenstveno iz državnog budžeta najèešæe troši neracionalno, pod maskom raznih strategija, a najveæa boljka svih budžeta u našoj zemlji je trošenje na plate i materijalne troškove. ½Govoreæi opæenito o svim budžetima, što više para ode na pomenuto, to manje ostaje za razvoj i neke druge kvalitetnije stvari. Drugo pitanje je, kada graðani izdvoje iz budžeta toliki procenat za plate i materijalne troškove da li i dobijaju takvu uslugu½, nastavlja Ceniæ.

Po pitanju budžeta Opæine Tuzla, ovoj ekonomskoj analitièarki posebno je zanimljiv podatak da èak 58 posto ide na materijalne troškove i plaæe administracije i javnih ustanova. ½Vidim da je Tuzla imala budžetski suficit, barem tako su predstavili, ali interesantno je pogledati budžet, ono što su prihodi i krediti, odnosno ono što je poseban raèun gdje se evidentiraju i inostrane obaveze, ali i neka kapitalna ulaganja. Po meni je dominantan i zanimljiv podatak da 58 posto iz budžeta ide na materijalne troškove i plaæe administracije i javnih ustanova ½, istièe Ceniæ.

Naša sagovornica mišljenja je i da su graðani BiH apatièni i nezainteresirani da rješavaju svoje probleme. ½Nezainteresovani su i da pokušaju od vlasti tražiti više, da se ukljuèe, proèitaju budžet, ali i da vide kakvo je izvršenje bilo. Za korupciju i ono sve što nam se dešava treba tražiti tragove u javnim finansijama½, naglašava Ceniæ. Iako bi javna potrošnja trebala biti predmet interesovanja svakog od graðana BiH, to u našoj zemlji i nije baš sluèaj. Mala posjeæenost tribine ½Ko nas šiša?½ u Tuzli postavlja pitanje koliko su graðani Tuzle zainteresirani za javnu potrošnju, ali i za promjenu stanja u kojem se trenutno nalaze? 


<br /><br /><br /><br />

30-09-2012 at 14:52
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 46
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice