Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
thatguy
Nivo: Forumski vuk
Moron.
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 375
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - Biciklisticka staza u Tuzli
Bez chatanja molim

citat:
Kuhar wrote:
Pozdrav,
Rekose mi ovdje se moze postaviti pitanje o tome dali opstina Tuzla ima neke konkretne planove za biciklisticku stazu u Tuzli. Po raznim forumima citam da je bilo nekog govora ali nije jasno sta, gdje, kako i broj nekih drugih pitanja. Ima li neko odgovor na to ili me moze uputiti na pravo mjesto?
Pozdrav i hvala.


Given the present state of zone planning in Tuzla...no way, Jose.
Nedjelja, ujutro....pa vozi cestom. Ionako nema nikoga. To je najbolje sto ces imati.

A da i ja postavim jedno pitanje. Misli li se sta uraditi povodom redovnog uredjenja zelenih povrsina? Grad je zarastao. SRamota za vidjeti.

A pogotovo memorijalni centar na Banji. Trava ide prema 2 metra. I slobodini kosarkasi bi se postidili visine.
Ne mogu se tako turisti docekivati. Shvacam da je problem skupiti pare kako bi se napravila kvalitetna prometnica, ali zar je toliki problem kositi redovno travu u gradu?
Covjece, seljaci dolaze u grad po travu...  


-

When Chuck Norris does a push-up, he isn’t lifting himself up, he’s pushing the Earth down.
19-05-2009 at 21:01 | Ukljuèi u odgovor
Kuhar
Nivo: Novi forumaš
Mrzim prepeceno meso

Registriran(a): 07-08-2006
Odgovori: 4
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - Biciklisticka staza u Tuzli
Bez chatanja molim

Mozda nesto budu primorani raditi s obzirom da ce kad tad naplata parkinga natjerati ljude da konkretno urade nesto na alternativnim vrstama transporta kroz Tuzlu... al hajd da se ne nadamo tome... koja uopste agencija u opstini bi znala tj. bavila se tako necim? Koji bi bio proces za angazovanje neke inicijative za tako nesto?  


Mrzim prepeceno meso.
19-05-2009 at 22:32 | Ukljuèi u odgovor
Hyde
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-06-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 168
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - Biciklisticka staza u Tuzli
Bez chatanja molim

citat:
thatguy wrote:
A da i ja postavim jedno pitanje. Misli li se sta uraditi povodom redovnog uredjenja zelenih povrsina? Grad je zarastao. SRamota za vidjeti.



Ja ih redovno viðam da kose, svaki dan na drugom mjestu, problem je što dok jednom preðu grad, trava "izðipa", i onda opet idu ispoèetka i djeluje kao da nije ni košeno. A vjeruj da jeste, sturiše se ljudi, i ruène kosilice i one veæe, veæ par dana zuje po Sjenjaku.
19-05-2009 at 23:49 | Ukljuèi u odgovor
Drugarica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-11-2005
Lokacija: BiH
Odgovori: 19687
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - Biciklisticka staza u Tuzli
Bez chatanja molim

A hoce li se korito Soline i ove godine cistiti... Ovdje se vise ne moze zivjeti od zaba Da bogdom mogu istrest par litara kiseline, nek crknu, djubretuse jedne ali ne mogu, crknut ce koja riba, pa necemo imat vode godinu dana

20-05-2009 at 00:22 | Ukljuèi u odgovor
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - Biciklisticka staza u Tuzli
Bez chatanja molim

citat:
Drugarica wrote:
A hoce li se korito Soline i ove godine cistiti... Ovdje se vise ne moze zivjeti od zaba Da bogdom mogu istrest par litara kiseline, nek crknu, djubretuse jedne ali ne mogu, crknut ce koja riba, pa necemo imat vode godinu dana


znala sam, odoh reko na pitanja za vijecnike, garant Druga se zali na zabe HAHAHAHAHA

20-05-2009 at 02:00 | Ukljuèi u odgovor
thatguy
Nivo: Forumski vuk
Moron.
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 375
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - Biciklisticka staza u Tuzli
Bez chatanja molim

citat:
Hyde wrote:


Ja ih redovno viðam da kose, svaki dan na drugom mjestu, problem je što dok jednom preðu grad, trava "izðipa", i onda opet idu ispoèetka i djeluje kao da nije ni košeno. A vjeruj da jeste, sturiše se ljudi, i ruène kosilice i one veæe, veæ par dana zuje po Sjenjaku.


Veliku livadu izmedju blokova, te sve vece povrsine prema Slavinovicima kose ljudi koji imaju krave. Dodju sa kombijima i prikolicama, pokose i nose travu. Ja gore nisam vidio nikoga iz Komunalnog.
Ako je problem u ljudstvu...pa zar se ne mogu uzeti sezonski radnici, pobogu.
Za neke stvari se pare MORAJU izdvojiti, kao sto je i "higijenisanje" grada.

Imamo sve preduslove da imamo jedno prekrasno setaliste (mislim na Banju), ali ono gore se mora odrzavati.
 


-

When Chuck Norris does a push-up, he isn’t lifting himself up, he’s pushing the Earth down.
20-05-2009 at 08:16 | Ukljuèi u odgovor
Hyde
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-06-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 168
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - Biciklisticka staza u Tuzli
Bez chatanja molim

citat:
thatguy wrote:
Veliku livadu izmedju blokova, te sve vece povrsine prema Slavinovicima kose ljudi koji imaju krave. Dodju sa kombijima i prikolicama, pokose i nose travu.



Živim tu i mogu ti sa sigurnošæu reæi da sam bar 15 radnika u ponedjeljak vidio upravo na toj livadi izmeðu blokova. Ima ih, stvarno ima, idem pješke kroz grad, ne vozim, pa ih i viðam, stvarno su vrijedni.
20-05-2009 at 09:47 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Pozdrav Rafo
Obzirom da se ovih dana po èaršiji vodi intenzivna polemika oko parking prostora, taènije o Odluci OV-a u vezi sa naplatom, zanima me imaš li kakvih konkretnih informacija o finansijskom efektu realizacije ove Odluke!? Naime,svjedoci smo da je veæina parkinga nakon poèetka primjene Odluke poluprazna pa bi se na osnovu toga moglo zakljuèiti kako finansijski efekti možda i nisu u skladu sa oèekivanjima.Lièno smatram da se ovaj potez OV-a može okarakterisati kao dobar, s tim da bi vremenom trebalo riješiti neke nedostatke.Tu prije svega mislim na probleme stanara koji žive u zgradama ispred kojih se nalaze parkinzi, a naravno i na problem naplate RVI-a o kome smo veæ govorili. 


<br /><br /><br /><br />

24-05-2009 at 12:40 | Ukljuèi u odgovor
Poderator
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 02-10-2008
Lokacija: Pazar
Odgovori: 86
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
rafo wrote:

Vozdra, Yugi, dugo se ne vidjamo i ne pricamo, pa ti rado odgovaram odmah: Pretpostavljam da je rjesenje za naplatu invalidima prepisano iz nekih drugih gradova, a na predlozene clanove, u pravu si, vijecnici nisu imali primjedbe.
Ja sam napisao nekih 7-8 amandmana, od toga su prihvacena 3-4, ali nisam puno insistirao, racunajuci da je ovo suvise vazan akt i trenutak, da bismo sitnicarili. Izmjene su moguce, i bice ih. Javi, dakle, kako mislis da (uskoro) formuliramo i predlozimo izmjene odluke, ali ne zuri previse, jer je vazno da provjerimo kako odluka funkcionise u praksi i da li ima jos kakvih potreba za izmjenama. Ja cu sigurno imati, pa cemo biti u vezi. Pozdrav.



Hajd da se nadovežem na vašu korespondenciju, ako se neæete na mene naljutiti: mislim da se parking ispred Doma zdravlja puno bolje može riješiti rampom (automatskom ili ne, sasvim svejedno). Parking je svakako tako i napravljen, a sa rampom možeš ostati kod ljekara koliko treba i platiti onoliko koliko si ostao. Ovako, ne možeš izaæi iz reda da bi doplatio parking, a SMS doplate nema.
24-05-2009 at 14:25 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

...
Obzirom da se ovih dana po èaršiji vodi intenzivna polemika oko parking prostora, taènije o Odluci OV-a u vezi sa naplatom, zanima me imaš li kakvih konkretnih informacija o finansijskom efektu realizacije ove Odluke!? Naime,svjedoci smo da je veæina parkinga nakon poèetka primjene Odluke poluprazna pa bi se na osnovu toga moglo zakljuèiti kako finansijski efekti možda i nisu u skladu sa oèekivanjima.Lièno smatram da se ovaj potez OV-a može okarakterisati kao dobar, s tim da bi vremenom trebalo riješiti neke nedostatke.Tu prije svega mislim na probleme stanara koji žive u zgradama ispred kojih se nalaze parkinzi, a naravno i na problem naplate RVI-a o kome smo veæ govorili. (Yugi)

citat:
Poderator wrote:
Hajd da se nadovežem na vašu korespondenciju, ako se neæete na mene naljutiti: mislim da se parking ispred Doma zdravlja puno bolje može riješiti rampom (automatskom ili ne, sasvim svejedno). Parking je svakako tako i napravljen, a sa rampom možeš ostati kod ljekara koliko treba i platiti onoliko koliko si ostao. Ovako, ne možeš izaæi iz reda da bi doplatio parking, a SMS doplate nema.


Mislim da ce vec sutra na vijecu biti govora i ovim pitanjima, ali bez dobre analize i pripreme to ce biti samo prica (polemika, pa i galama).
Bitno je da se konacno pocelo.
Bez gresaka i propusta ne ide skoro nista, ali sve sto se moze popraviti, popravicemo. Mislim da, u ovoj fazi, Javnom preduzecu treba omoguciti da profunkcionise, a onda mu pomoci, ako zatreba i pritiscima, da veoma brzo, zajedno sa Komunalnom sluzbom, predlozi korekcije odluke.
Mi ostali (vec sam govorio s nekoliko vijecnika) sagledavamo razne dopune i izmjene, a i vi cete pomoci kad to bude aktuelno? Uostalom, Tuzlarije ce se time baviti na razne nacine.
Ja jos cuvam svoje (neusvojene) amandmane, a glavni su se odnosili upravo na problem parkiranja ispred tuzlanskih stambenih zgrada. Vjerujem da i kreatori odluke, pa i vecina gradjana slicno misle, ali ce uvijek biti onih koji ne zele promjene, ne zele placati ono sto se svugdje placa, etc, etc.
Cujemo se, i pisemo, ponovo, ovo pisem nabrzinu, jer se pripremam za sjednicu vijeca.
Sve sto budete imali za predloziti, prvenstveno u tekstu odluke, stojim vam na raspolaganju.
Pozdrav.
26-05-2009 at 14:25 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 49
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice