Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
nemamidejezanick
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-07-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 512
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
rafo wrote:

enklava, abulafija, root,
nisam neki specijalista za ovu oblast, ali znam da je i ona, kao i svi drugi sektori, uredjena zakonom. u ovom slucaju radno vrijeme ugostiteljskih objekata u gradu je odreðeno, na osnovu nekoliko zakona, opcinskom odlukom, koja je regulirala radno vrijeme u oblasti trgovine i ugostiteljstva.
postoje mogucnosti (zavisno od djelatnosti i registracije) i za nocni rad objekata, a vlasnici mogu, na zahtjev, to pravo ostvariti i vanredno, za objekte sa zakonski ogranicenim radnim vremenom.
o navedenim zakonima i odlukama vrsene su konsultacije i sa odgovarajucim udruzenjima, a ako postoji njihov interes, lako je pokrenuti postupak za izmjene i dopune regulative.
treba imati na umu da uvijek ima i drugih zainteresiranih strana, u ovom slucaju narocito treba imati u vidu gradjane, koji zive u blizini tih objekata, a nezadovoljni su bukom i drugim neugodnostima, koje proizilaze iz nocnog zivota i rada objekata. ti problemi postoje svugdje, rjesenja su razlicita, a sigurno ima regija i gradova sa slicnom regulativom kao kod nas.



Gospon Rafo,

Na ovu temu bi se moglo ispisati jako, jako puno stranica i opet bi se vratili na istu pricu - o povlastenim i orvelovski manje jednakim.

Uporiste u zakonu se nalazi na kantonalnom nivou, ne znam tacno a ne da mi se da vadim sluzbeni list, ali se drakonska ogranicenja na radno vrijeme sprovode u djelo samo u nasoj opstini. Zasto? To i mene zanima... Ako se dobro sjecam, ubistvo malog Denisa u Sarajevu je iskoristeno kao izgovor - mada nema blage veze s ovim pitanjem, tj. tu su lezali neki drugi interesi sto je i budali jasno, jer u Sarajevu i danas kafane rade do zore ako se od koga ima uzeti para - tako i treba, puni se budzet...

U Sarajevu su uveli ogranicenja na kretanje maloljetnika, a mi smo doslovno uveli policijski sat za sve. Usput smo malim ugostiteljima oduzeli mogucnost da rade u sitne sate i ostavili to "trziste" na pladnju dzigerasima s parama.

Buka nije nikakav problem - jer veci ugostitelji mogu placati prilicno skupu dozvolu, bez obzira na nivo buke (dzigare) koji se siri iz njihovih objekata. Kad sam u Tuzli, mene uspavljuje seljakluk s Tenisa, na par stotina metara udaljenosti, mada bi ja radije da cujem kakvu kvalitetnu roku iz kafana koje su radi ovih zabrana ili zatvorile vrata ili ce ih zatvoriti. Te probleme svuda u svijetu rijese jednostavnim mjerenjem buke - x decibela i cao, ne smijes "odvrnuti" kad neko naruci najnoviju Cecu, a kod nas se to rjesava pausalno, dozvolom.

Znas moj Rafo sta je najsmjesnije u cijeloj prici? U tim kafanama koje propadose, u kojim su se okupljali "narkomani" i "budaletine", stasale su generacije i generacije tuzlanskih umjetnika, intelektualaca, poduzetnika.

Da, da, odrasli na ljudi kvalitetnoj muzici i dobroj carsijskoj zahebanciji. Na Ceci sigurno nisu - garantujem jer imam cast da mnoge od njih licno poznajem, pa ih sad slusam kako poznim tridesetim kukaju jer je grad proseljacen, uz opstinski blagoslov.

I nakon svega cijela Tuzla se dici njihovim radom i uspjehom, dok u medjuvremenu svojim odredbama opstina takve iste ljude tjera u podrume, na Jalu, na iglu ili sto je jos i najgore, na dzigaru.

A vi sad vidite. Doduse i ne morate - nas je vakat vec prosao, a od te moje raje u Tuzli nije ostalo ni par ljudi, pun ih Bec, Zagreb, Sarajevo i ostatak svijeta, od Kandahara od San Francisca.

I gospon nacelnik licno poznaje mnoge od njih, mislim poznavao ih je dok se nisu isfurali... U biti zaboli i mene, ni ja vise nisam tu, ali mi zao mladje raje. Odose i oni. Ostadose oni na Ceci, a ti moj Rafo malo razmisli koliko ljudi slusajuci Cecu komponuje dobru pjesmu, projektuje modernu zgradu, napise revolucionarni algoritam, dobru pozorisnu predstavu i napravi nesto u svom zivotu.

Doduse, mozda ce neko od njih napisati dirljivu ispovjest svojih zatvorskih dana u Zenici, ali vecina nece.

[Edited by nemamidejezanick on 11-07-2011 at 23:37 GMT]
11-07-2011 at 23:34 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
nemamidejezanick wrote:


Gospon Rafo,

Na ovu temu bi se moglo ispisati jako, jako puno stranica i opet bi se vratili na istu pricu - o povlastenim i orvelovski manje jednakim.

Uporiste u zakonu se nalazi na kantonalnom nivou, ne znam tacno a ne da mi se da vadim sluzbeni list, ali se drakonska ogranicenja na radno vrijeme sprovode u djelo samo u nasoj opstini. Zasto? To i mene zanima... Ako se dobro sjecam, ubistvo malog Denisa u Sarajevu je iskoristeno kao izgovor - mada nema blage veze s ovim pitanjem, tj. tu su lezali neki drugi interesi sto je i budali jasno, jer u Sarajevu i danas kafane rade do zore ako se od koga ima uzeti para - tako i treba, puni se budzet...

U Sarajevu su uveli ogranicenja na kretanje maloljetnika, a mi smo doslovno uveli policijski sat za sve. Usput smo malim ugostiteljima oduzeli mogucnost da rade u sitne sate i ostavili to "trziste" na pladnju dzigerasima s parama.

Buka nije nikakav problem - jer veci ugostitelji mogu placati prilicno skupu dozvolu, bez obzira na nivo buke (dzigare) koji se siri iz njihovih objekata. Kad sam u Tuzli, mene uspavljuje seljakluk s Tenisa, na par stotina metara udaljenosti, mada bi ja radije da cujem kakvu kvalitetnu roku iz kafana koje su radi ovih zabrana ili zatvorile vrata ili ce ih zatvoriti. Te probleme svuda u svijetu rijese jednostavnim mjerenjem buke - x decibela i cao, ne smijes "odvrnuti" kad neko naruci najnoviju Cecu, a kod nas se to rjesava pausalno, dozvolom.

Znas moj Rafo sta je najsmjesnije u cijeloj prici? U tim kafanama koje propadose, u kojim su se okupljali "narkomani" i "budaletine", stasale su generacije i generacije tuzlanskih umjetnika, intelektualaca, poduzetnika.

Da, da, odrasli na ljudi kvalitetnoj muzici i dobroj carsijskoj zahebanciji. Na Ceci sigurno nisu - garantujem jer imam cast da mnoge od njih licno poznajem, pa ih sad slusam kako poznim tridesetim kukaju jer je grad proseljacen, uz opstinski blagoslov.

I nakon svega cijela Tuzla se dici njihovim radom i uspjehom, dok u medjuvremenu svojim odredbama opstina takve iste ljude tjera u podrume, na Jalu, na iglu ili sto je jos i najgore, na dzigaru.

A vi sad vidite. Doduse i ne morate - nas je vakat vec prosao, a od te moje raje u Tuzli nije ostalo ni par ljudi, pun ih Bec, Zagreb, Sarajevo i ostatak svijeta, od Kandahara od San Francisca.

I gospon nacelnik licno poznaje mnoge od njih, mislim poznavao ih je dok se nisu isfurali... U biti zaboli i mene, ni ja vise nisam tu, ali mi zao mladje raje. Odose i oni. Ostadose oni na Ceci, a ti moj Rafo malo razmisli koliko ljudi slusajuci Cecu komponuje dobru pjesmu, projektuje modernu zgradu, napise revolucionarni algoritam, dobru pozorisnu predstavu i napravi nesto u svom zivotu.

Doduse, mozda ce neko od njih napisati dirljivu ispovjest svojih zatvorskih dana u Zenici, ali vecina nece.

[Edited by nemamidejezanick on 11-07-2011 at 23:37 GMT]


Pise da nema zacatavanja, ali za duhovitost, a i istinitost.
12-07-2011 at 10:07 | Ukljuèi u odgovor
249955
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-12-2006
Odgovori: 572
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Sidje, Rafo, sta mai?
Samo da se javim i da kazem da sam u old country, pa sam planirao u sljedecih par dana sici u Tuzlu, pa ako si za kafu, pivo, viski, pelinkovac (sta god ili sve skupa), javi se.

16-07-2011 at 12:22 | Ukljuèi u odgovor
domorodac
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 15-07-2011
Lokacija: tuzla
Odgovori: 23
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

1 pitanje koje me fakat interesuje
zasto se u nasem gradu idioti parkiraju po trotuarima?
e ovo gore je cisto retoricko pitanje na koje nemorate odgovoriti posto se zna da su defaultno rodjeni ko hajvani pa im nije zamjeriti,vec ima 2 pitanje koje se veze na to prvo
nije problem sto hajvani blokiraju trotuare tjerajuci sve ostale da izlaze na cestu u pokusaju da ih zaobidju vec zasto koji ..urac nasa policija ili bilo ko 2 nista ne poduzima po tom pitanju ?
2 najofirnija primjera
gradina
pivara
ko je prolazio i kraj i kraj 2 objekta zna da je vidjeti trotuar moguce taman koliko i zamracenje sunca ,posto su uvjek blokirani i to desetinama metara
1 na gradinu dolaze ljudi kojima treba jal ne treba pomoc a velika sansa je da ce prije izginuti u pokusaju da se probiju do gradine neg sto ce usetati na svojim nogama
a sto se tice pivare treba samo vidjeti kada se skupe oni hajvani sto kupuju stocnu hranu pa blokiraju trotuar u duzini od 50/100 metara par sati bez ikakve sanse da se prodje oko njih osim da se izadje na cestu koja je vrlo frekventna
i onda se zapitam jeli problem da se zaustavi ikoja od mnogobrojnih policijskih patrola pa onako kroz prozor cak i bez naplacivanja kazni,upozori te hajvane da je prece da neki od prolaznika ne izgine nego da on namiri svoju kravu pa ako mu et nije tesko da se ispali na neko 2 mjesto predvidjeno za parkiranje
a nedaj boze da im naplate kaznu sto u svakom slucaju mogu po zakonu samo izgleda ne rade to u gradu posto je izgleda problem naplate upravo u samom mjestu koje je na ocima pa je malo ofirno da im ovi hajvani doture cvaju
i zasto se nemoze napraviti opstinska sluzba koja bi kaznjavala takve slucajeve .ako vec mozemo da imamo eko inspektore komunalne jal kojekakve vec zasto ne mozemo da kaznjavamo ove sto nam blokiraju trotuare po gradu
a sto je jos smjesnije ako slucajno nagaze na travu onda ga mogu kazniti zato sto se parkirao na zelenu povrsinu sto ga izadje da nam je preci komad ljivade neg ljudski zivot
i ono oko kazni
nemoraju se zavaljivati kazne u nekakvim extremno velkim ciframa moze cener po prekrsaju samo da imamo dovoljno ljudi koji ce ih naplacivati i udri
a ko nece da mu naplate neka ide na parking pa makar morao malo i da proseta do zeljene destinacije ko svudje u normalnom svjetu dje to nije nikakav problem i dje se policija brine o saobracaju provodjenju zakona
znaci ako se mogu uvoditi eko policaci ne vidim razloga da se ne uvedu i kakvi redari za naplatu tih prekrsaja koji se desavaju po gradskim povrsinama a ne po saobracajnicama koje su u nadleznosti 2 instanci vlasti
ili jos jednostavnije natjertati nasu policiju da napokon pocne da radi svoj posao
a ako opet kazu da im je mala plata pa im se neda,pa neka idu u rudnik tamo je sada plata pravo dobra a svoje djabojedsko radno mjesto nek prepuste nekome ko oce i kome nije tesko da radi kako spada

18-07-2011 at 17:42 | Ukljuèi u odgovor
alterego
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 18-10-2010
Odgovori: 8
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon upit
Bez chatanja molim

postovani vijecnice mogu li dobiti odgovor na upit da li i kad opcina tuzla planira gradnju vodovoda u g.lipnici.uzgred budi receno mi smo jedna od starijih mjesnih zajednica na opcini,imali smo strpljenja i razumijevanja kad ni sam grad nije imao dovoljno vode ali sad stvarno ne vidim nikakve zapreke da se taj projekt uradi i molim jos pojasnjenje zasto ja imam kablovsku iz lukavca,internet iz bijeljine i analognu telefoniju.UNAPRIJED ZAHVALJUJEM NA ODGOVORU.

09-08-2011 at 10:46 | Ukljuèi u odgovor
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon SLUŽBE OPÆINE TUZLA NEMAJU E-MAIL
Bez chatanja molim

Htjeo sam da kontaktiram jednu nadležnu opæinsku službu u Tuzli povodom odreðenog pitanja- i onda sam potražio e-mail na službenoj web stranici opæine Tuzla: http://www.tuzla.ba/Pages/Page.aspx?id=HGxA0mW7gMJGmTRhz77ddg==&t=Kontakt.
Zaprepastio sam s, pa nigdje nema e-maila, imaju samo telefoni. Ne mogu da vjerujem da danas u kompijutersko vrijeme da tako nazovemo , opæinske službe zajedno sa naèelnikom nemaju e-mail-ve.! Šta ovo znaèi , ne bih ja da interpretiram ali sigurno je da nije dobro da jedna ovakva javna ustanova nema e-mail adrese kao kontakt-èisto nevjerovatno!!!!

[Edited by Platonix on 09-08-2011 at 14:22 GMT]

09-08-2011 at 14:15 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: upit
Bez chatanja molim

citat:
alterego wrote:
postovani vijecnice mogu li dobiti odgovor na upit da li i kad opcina tuzla planira gradnju vodovoda u g.lipnici...
...ni sam grad nije imao dovoljno vode ali sad stvarno ne vidim nikakve zapreke da se taj projekt uradi...
i molim jos pojasnjenje zasto ja imam kablovsku iz lukavca,internet iz bijeljine i analognu telefoniju.
UNAPRIJED ZAHVALJUJEM NA ODGOVORU.

Stvarno nije red da i dalje otežem sa odgovorom, iako nemam taène informacije.
nadao sam se, oèito uzalud, da bi neko ko vodi opštinsku komunalnu politiku, mogao odgovoriti, tebi ili nama vijeænicima, nešto pouzdanije...
nekoliko MZ, uglavnom sa sjevera opæine, još nema vodu iz gradskog vodovoda. pitali smo, nekoliko puta, kakvi su planovi i kad se mogu realizirati, da voda dodje i do vas.
tek u posljednje vrijeme o tome se (ispod glasa) govori nešto konkretnije, jer je opæini ponuðena inozemna (tehnièka i finansijska) pomoæ za rješavanje snabdijevanja tih MZ. pošto su to skuplji zahvati, a vjerovatno još nema ni idejnih projekata, predlažem da se tokom septembra èujemo, vidimo ili pišemo, a da dotad pokušam saznati nešto više o obavljenim razgovorima i planovima nadležnih?
21-08-2011 at 21:01 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SLUŽBE OPÆINE TUZLA NEMAJU E-MAIL
Bez chatanja molim

citat:
Platonix wrote:
Htjeo sam da kontaktiram jednu nadležnu opæinsku službu u Tuzli povodom odreðenog pitanja- i onda sam potražio e-mail na službenoj web stranici opæine Tuzla: http://www.tuzla.ba/Pages/Page.aspx?id=HGxA0mW7gMJGmTRhz77ddg==&t=Kontakt.
Zaprepastio sam s, pa nigdje nema e-maila, imaju samo telefoni. Ne mogu da vjerujem da danas u kompijutersko vrijeme da tako nazovemo , opæinske službe zajedno sa naèelnikom nemaju e-mail-ve.! Šta ovo znaèi , ne bih ja da interpretiram ali sigurno je da nije dobro da jedna ovakva javna ustanova nema e-mail adrese kao kontakt-èisto nevjerovatno!!!!
[Edited by Platonix on 09-08-2011 at 14:22 GMT]

Sa nekim službama, a pogotovo sa službom zaduženom za rad opæinskog vijeæa, ja komuniciram e-poštom.
A slažem se sa veæinom tvojih konstatacija, pogotovo u pogledu podataka na oficijelnoj web-stranici i po pitanju komuniciranja sa pojedinim opæinskim službama.
21-08-2011 at 21:06 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
domorodac wrote:
1 pitanje koje me fakat interesuje
zasto se u nasem gradu idioti parkiraju po trotuarima?...
...znaci ako se mogu uvoditi eko policaci ne vidim razloga da se ne uvedu i kakvi redari za naplatu tih prekrsaja koji se desavaju po gradskim povrsinama a ne po saobracajnicama koje su u nadleznosti 2 instanci vlasti
ili jos jednostavnije natjertati nasu policiju da napokon pocne da radi svoj posao
a ako opet kazu da im je mala plata pa im se neda,pa neka idu u rudnik tamo je sada plata pravo dobra a svoje djabojedsko radno mjesto nek prepuste nekome ko oce i kome nije tesko da radi kako spada


koliko vidim, domorodac, ti si odgovorio, sam sebi, na veæinu postavljenih pitanja, pa nisam ni smatrao da oèekuješ odgovor.
jedino, red je da spomenem da tuzla nema eko-policiju, niti mislim da bi neka nova, kakvagod bila policija, riješila pitanja pogrešnog parkiranja na bolji naèin.
stoga, moramo se nadati da æe inspekcije (a ima ih više nadležnih), policija i druge službe, koje su zadužene za ovu problematiku, proèitati i ovaj tvoj, i druge vapaje, da se neki drastièni sluèajevi barem pokušaju riješiti ili ublažiti, pa krenuti na posao.
i još, od policije sam èuo, a nisam još provjerio, da su u državnom zakonu o bezbjednosti saobraæaja, greškom ili namjerno, zaboravili propisati kaznu za pogrešno parkiranje...
21-08-2011 at 21:19 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Sta je sa puta Tuzla- Celic- Brcko, gore preko Doknja??
Izgradnja je pocela...... ima i 10 godina, al nesto radovi, samo pred izbore krenu
Jel to uopste u nadleznosti opstine Tuzla?

14-09-2011 at 11:18 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 27
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice