Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
lola
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-12-2003
Lokacija: Slo&CH
Odgovori: 9851
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Pozdrav Rafo,

Interesantno je da nakon neke saobraæajne nesreæe gdje se unište stubovi gradske rasvjete na istom mjestu se postavljaju samo spomen obilježja a rasvjeta izostaje. Zašto je to tako?

15-10-2010 at 21:27 | Ukljuèi u odgovor
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
lola wrote:
Pozdrav Rafo,
Interesantno je da nakon neke saobraæajne nesreæe gdje se unište stubovi gradske rasvjete na istom mjestu se postavljaju samo spomen obilježja a rasvjeta izostaje. Zašto je to tako?

Otpozdrav, lolo!
Prozvan sam, imenom, pa cu samo kratko komentirati pitanje i pojavu.
Spomen obiljezja postavljaju, po pravilu, nakon nesreca sa smrtnim ishodom, ozalosceni roditelji, rodjaci, prijatelji. To je jedan od nacina javnog iskazivanja emocija, a pomalo i dio nase tradicije - mnogo spomenika krajputasa vec decenijama gledamo duz nasih cesta. Da li to treba sprecavati i iskorjenjivati, ko i kako bi to radio - drugo je pitanje.
A zasto nadlezni ne popravljaju rasvjetne stubove, odmah ili pravovremeno, jest pravo pitanje za ovu temu. Imam misljenje o tome, provjericu ga i u razgovoru sa sefom komunalne sluzbe, a svodi se na to da budzet ne moze pokriti sve stete od namjernog i nenamjernog ostecivanja i unistavanja javne i zajednicke imovine. Pogotovo ne moze kod nas, brzo i efikasno, i u slucajevima gdje je uzrok poznat i gdje se naknada trazi od pocinitelja ili osiguravatelja. Vjerujem da se postupak naknade i sanacije stete pokrene, a, uobicajeno, predugo traje. O brojnim uzrocima kasnjenja i izostanka aktivnosti nadleznih, mozemo nagadjati i nabrajati dugo - pa, bolje da ja postavim jedno vijecnicko pitanje na tu temu i, kad dobijem odgovor, ponovo se javim ovdje. Na forumu se ovo pitanje raspravljalo i prije koju godinu, pa je to i razlog vise.
16-10-2010 at 10:41 | Ukljuèi u odgovor
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike - djecja igralista
Bez chatanja molim

citat:
-----------------------------------------------------------
click_me wrote:

Poštovanje i pozdravi za druga Vijeænika.
Jedno kratko pitanje.
Naime, u skojevskoj trenutno nema niti jednog igrališta za djecu, barem ne onog ispravnog.
Interesuje me može li se pokrenuti vijeænièko pitanje ili inicijativa da se jedno od njih preuredi-popravi.
Jedno od njih se nalazi kod mostiæa koji ide prema nekadašnjoj Garnizonskoj ambulanti.
Na njemu su ispravne klackalice. Tobogan je napukao, a od ljuljaški su ostali samo stubovi.
Mislim da za prepravku istog i za stavljanje u ponovnu upotrebu ne treba puno sredstava.
Molim vas da razmotrite moguænost pokretanja vijeænièko pitanje ili još bolje, inicijative kako bi i djeca u skojevskoj mogla da imaju svoj prostor za igru.
Hvala.
--------------------------------------------------------------------------------


Prvo, hvala ti na ovom "drug vijecnik", click_me.
I drugo, pitanje ili inicijativu cu sigurno postaviti, posto i meni, kao i mnogim drugim u Tuzli, smeta toliki broj devastiranih djecjih igralista. (Osim toga, u dosad postavljanim pitanjima i kandidovanim projektima vec postoje neki za podrucje o kojem govoris). Pitanje cu postaviti i stoga, sto sam ubijedjen da projekte gradnje novih terena treba usporiti na racun obnove i odrzavanja postojecih, a da se hitno mora(ju) definisati subjekt(i), koji ce u opcini biti zaduzen(i) za nadzor i odrzavanje sportskih i djecjih igralista, koja su trenutno u "nicijoj" nadleznosti.

16-10-2010 at 13:43 | Ukljuèi u odgovor
Aidatuzla
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-01-2008
Odgovori: 14003
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - djecja igralista
Bez chatanja molim

citat:
rafo wrote:
citat:
-----------------------------------------------------------
click_me wrote:

Poštovanje i pozdravi za druga Vijeænika.
Jedno kratko pitanje.
Naime, u skojevskoj trenutno nema niti jednog igrališta za djecu, barem ne onog ispravnog.
Interesuje me može li se pokrenuti vijeænièko pitanje ili inicijativa da se jedno od njih preuredi-popravi.
Jedno od njih se nalazi kod mostiæa koji ide prema nekadašnjoj Garnizonskoj ambulanti.
Na njemu su ispravne klackalice. Tobogan je napukao, a od ljuljaški su ostali samo stubovi.
Mislim da za prepravku istog i za stavljanje u ponovnu upotrebu ne treba puno sredstava.
Molim vas da razmotrite moguænost pokretanja vijeænièko pitanje ili još bolje, inicijative kako bi i djeca u skojevskoj mogla da imaju svoj prostor za igru.
Hvala.
--------------------------------------------------------------------------------


Prvo, hvala ti na ovom "drug vijecnik", click_me.
I drugo, pitanje ili inicijativu cu sigurno postaviti, posto i meni, kao i mnogim drugim u Tuzli, smeta toliki broj devastiranih djecjih igralista. (Osim toga, u dosad postavljanim pitanjima i kandidovanim projektima vec postoje neki za podrucje o kojem govoris). Pitanje cu postaviti i stoga, sto sam ubijedjen da projekte gradnje novih terena treba usporiti na racun obnove i odrzavanja postojecih, a da se hitno mora(ju) definisati subjekt(i), koji ce u opcini biti zaduzen(i) za nadzor i odrzavanje sportskih i djecjih igralista, koja su trenutno u "nicijoj" nadleznosti.



Hvala vam na toj inicijativi! Ja bih da vas zamolim da postavite pitanje djecijih igralista na ircu. Kod TUS-a postoji jedan teren za nogomet i to je za malo stariju djecu. Igralista sa klackalicama, ljuljaskama i sl. nema ni u daljoj okolini. Osim parka kod BKC-a ne postoji nista gdje bi se mala djeca mogla igrati! Ne vjerujem da za takve stvari treba mnogo novca a djeci bi to znacilo jako mnogo! Hvala jos jednom i pozdrav!
16-10-2010 at 16:47 | Ukljuèi u odgovor
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
primus inter pares wrote:
vozdrica druze vijeèniæe,u stvari stovani gospodine vijecnice...
vodimo naku raspravu,pa smo kontali mozda nam vi mozete pomoci
vezano za norme/uvjete/propise(kako god) vezano za grijanje i nocno iskljucivanje,..da li nam mozete Vi pomoci, ili cemo kopati na drugom mjestu..
S postovanjem...
---------------------------------------------------
vozdra i vama,
vjerovatno mogu, pogotovo ako znam kakvo je pitanje ili dilema. za koji dan je i sjednica OV, mogu pitati ako ne znam odgovor, a vjerovatno bi mi odgovorio dispecerCG, ili tehnicki direktor, telefonom ili mailom, kao sto bi vjerovatno i vama.
upravo sam provjerio ima li na web-stranici CG njihovih akata, koje smo odobrili pocetkom godine na sjednici OV (vjerovatno ste i vi), pa nema svih, nazalost. mozda ih imam i ja, ali se u brdu papira tesko snalaziti, vikendom pogotovo, i ako znas da postoje laksi nacini.
da ne duljimo, napisite sta vas konkretno zanima, odgovor cemo saznati, brzo ili za koji dan, i napisati ga ovdje, ako u medjuvremenu neko ne odogovori umjesto mene, ili mozda cak postavi trazeni tekst na web-stranicu, gdje bi svakako trebao biti, uz tarifni pravilnik, kojeg ste vjerovatno vec vidjeli.

23-10-2010 at 19:52 | Ukljuèi u odgovor
249955
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-12-2006
Odgovori: 572
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Zdravo Rafo, sta ima, kako se zivi?
Dugo nisam pisao na temi, ne zelim se vise prepucavati sa dezurnim pametnjakovicima, ovaj put se javljam sa konkretnim pitanjima. Ni jedno nije direktno vezano za opcinu Tuzlu, ali posto nisam clan ni jedne partije, nemam koga pitati, a ti mozda znas nesto o tome. Unaprijed zahvaljujem i nema ljutnje ako ne mozes odgovoriti.
1. Hoce li uskoro biti formirana vlast u kantonu?
2. Hoce li se u novim okolnostima pojacati aktivnosti za status grada?
3. Trece je u licnoj stvari. Ne znam je li ti poznat onaj novi zakon po kojem vlasnici oruzja moraju ici na neke "preglede i testove", gdje ih pregledaju i testiraju neki "strucnjaci" sa debilnim pitanjima i "testovima". Naravo, sve je objasnjivo cijenom tih testova, ponosnih 200 KM: rijec je o akciji skupljanja novca. Neko je izracunao: broj vlasnika oruzja puta 200 KM i eto novca za nove dnevnice, sluzbena putovanja, tajnice i slicno.
Ne radi se o tih 200 KM, rijec je o principu. Pistolj sam kupio cisto za odbranu kuce i sve vrijeme ga drzim u sefu.
Zatrazio sam ga legalno i dobio, platio legalnih 400 KM, a ne 200 KM za ilegalni ispod ruke, za koji ne treba dozvola. Stvarno nemam namjeru nekom debilu sumnjive kvalifikacije dokazivati moju "normalnost", jos manje imam namjeru dati korumpiranoj vlasti 200 KM. Radije cu prodati pistolj i gotovo. Zato pitam: ima li izgleda da se uskoro formira nova vlast i da taj debilni zakon padne? Zamisli, kada sam dobio dozvolu niko me nije pitao jesam li normalan, imam li mozda namjeru koga ubiti, niko me nije testirao, iako sam bio spreman za to. Sada, kad je zatrebalo novca za nove stanove "po zakonu", neki pametnjakovic se sjetio da uvede zakon.
Znam da ovo nije tvoj metier i ne spada u tvoj domen rada, ali ako znas nesto o tome, eto, napisi.
Kao sto rekoh, ako ne znas, nema zamjerke.

06-11-2010 at 21:46 | Ukljuèi u odgovor
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
249955 wrote:
Zdravo Rafo, sta ima, kako se zivi?
... nemam koga pitati, a ti mozda znas nesto o tome. Unaprijed zahvaljujem i nema ljutnje ako ne mozes odgovoriti.
1. Hoce li uskoro biti formirana vlast u kantonu?
2. Hoce li se u novim okolnostima pojacati aktivnosti za status grada?
3. Trece je u licnoj stvari. Ne znam je li ti poznat onaj novi zakon po kojem vlasnici oruzja moraju ici na neke "preglede i testove", gdje ih pregledaju i testiraju neki "strucnjaci" sa debilnim pitanjima i "testovima". Naravo, sve je objasnjivo cijenom tih testova, ponosnih 200 KM: rijec je o akciji skupljanja novca. Neko je izracunao: broj vlasnika oruzja puta 200 KM i eto novca za nove dnevnice, sluzbena putovanja, tajnice i slicno.
Ne radi se o tih 200 KM, rijec je o principu. Pistolj sam kupio cisto za odbranu kuce i sve vrijeme ga drzim u sefu.
Zatrazio sam ga legalno i dobio, platio legalnih 400 KM, a ne 200 KM za ilegalni ispod ruke, za koji ne treba dozvola. Stvarno nemam namjeru nekom debilu sumnjive kvalifikacije dokazivati moju "normalnost", jos manje imam namjeru dati korumpiranoj vlasti 200 KM. Radije cu prodati pistolj i gotovo. Zato pitam: ima li izgleda da se uskoro formira nova vlast i da taj debilni zakon padne? Zamisli, kada sam dobio dozvolu niko me nije pitao jesam li normalan, imam li mozda namjeru koga ubiti, niko me nije testirao, iako sam bio spreman za to. Sada, kad je zatrebalo novca za nove stanove "po zakonu", neki pametnjakovic se sjetio da uvede zakon.
Znam da ovo nije tvoj metier i ne spada u tvoj domen rada, ali ako znas nesto o tome, eto, napisi.
Kao sto rekoh, ako ne znas, nema zamjerke.

Otpozdrav, hvala na pitanjima, dobro je, u najmanju ruku zanimljivo. (Otkako se doslo u penziju, da nije supruge - bio bih sam svoj gazda, ali sad sam barem sam svoj majstor)!
A uzgred sam se pomalo odmakao i od politickih centara, pa nemam svjezih informacija.
Mislim da ce formiranje vlasti u TK ici po planu i u zakonskim rokovima (sto ne vjerujem za federaciju, a pogotovo za BiH). Tek nakon toga ce na dnevni red doci razni prioriteti, a jedan od njih bi morao biti i poboljsavanje statusa tuzle, kao glavnog izbornog oslonca sdp-a, i, objektivno, zanemarenog gradskog i regionalnog sredista, kojem su nuzne razne injekcije. Prva bi bila usvajanje zakona, kojim ce tuzla biti proglasena gradom, sto samo po sebi ne donosi mnogo.
A posto je glavni (treci) dio pitanja obrazlozen detaljnije, samo mogu dati podrsku tvom ogorcenju i revoltu naspram ove ozakonjene pljacke. Ni prve, svakako, jer je to recept u brojnim drzavnim i inim ministarstvima, a vjerovatno ni zadnje. (Znamo da se sa izbornim promjenama birokratija ne mijenja). No, nadam se da ce moji drugovi, poslanici i buduci ministri, smoci snage da udare i na ovakve nepravde. Posto njih ima mnogo, a ne izviru samo iz zakona (ima raznoraznih odluka, pravilnika i drugih slicnih nameta), dobro dodju i ovakva pitanja, sa opravdanim izlivima zuci. Nije na odmet priprijetiti i gradjanskom neposlusnoscu, jer vlast (i ovim) ponovo udara na one, koji zakon postuju, a ilegalce i kriminalce amnestira.
Dobro bi bilo da zajednicki odaberemo neke od mladjih, sposobnijih poslanika (mogu i iskusniji, ako se jave), da im ovakve inicijative, bilo licno, bilo putem medija (uklj. i tuzlarija) ili nekih NVO, dostavimo i zatrazimo hitnu akciju. Dotad cu i ja malo zaviriti u zakon, o kojem govoris, i popricati s poznavaocima. Pozdrav.
07-11-2010 at 20:00 | Ukljuèi u odgovor
norvezanin
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 16-02-2010
Lokacija: Merkator
Odgovori: 3
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Pozz,i mene bi interesovalo to oko pištolja, nemam pojma ni o kakvom testu. Znam da je se pricalo o nekoj vrsti potvrde da umiješ rukovati (koristiti se) oružjem, ali nije se spominjalo da je to 2 glave. Proveo sam rat kao diverzant, koristio sam gotovo sve što je bilo u posjedu jedinica Armije BiH, malo mi nelogièno da me sad neko testira da li znam koristiti pištolj, a koristio sam sve od eksploziva do artiljerijskih oruða...I platio sam pištolj milju i po, bar donekle ima vatrenu moæ kao kod ovih kriminalaca...

08-11-2010 at 09:02 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

ovo nije tema za našega vijeænika i ne treba ga džaba zamarati ovom tematikom.
Ja æu vam pokušati dati par odgovora iz prve ruke a koja se tièu dozvole za posjedovanje i nošenje oružanja tj. Oružnog lista!
Nikakve veze nema potvrda o osposobljenosti rukovanjem liènim naoružanjem sa tim da li vi znate ili ne znate rukovati istim! To vam je otprilike isto kao kad bi sad poèeli kukati zašto se zaboga vrši obuka upravljanjem motornim vozilom a mi još kao djeca nauèili voziti isto.
Pod broj 1. svi moraju dobiti potvrde iz nadležnih organa, da nema zakonskih ogranièenja zbog èega ne bi mogli dobiti Oružni list (Uvjerenja da se protiv vas ne vodi Krivièni niti Prekršajni postupak iz domena narušavanja javnog reda i mira), te ista priložiti uz uredno popunjen zahtjev na kojem je napisano za koje namjene vam je potrebno oružje te da na istom navedete OPRAVDAN razlog za nabavku. To uz uplatu predajete referentu za naoružanje u MUP-u TK!
Nakon što komisija formirana pri MUP-u pozitivno riješi vaš predmet morate obaviti iznimno zahtjevan ljekarski predmet (koji se radi ISKLJUÈIVO u Tuzlanskom domu zdravlja u medicini rada tako da džaba ne pokušavate kod ovih tarzan klinika tipa Plave ili sliènih) te nakon toga proæi i dobiti potvrdu o osposobljenosti rukovanjem liènim ili lovaèkim naoružanjem. Prilikom obuke predavaè æe vam održati predavanje iz oblasti Zakona o oružju i to u trajanju od dobra dva sata i tom prilikom dobivate u zadatak da nauèite barem osnovne Èlanove Zakone (tipa nužna obrana, krajnja hnužda itd...) a poslije toga pristupate upoznavanju sa naoružanjem i vršite probno i gaðanja za ocjenu.
Zaboravio sam napomenuti da vas moraju obiæi i policajci iz vaše policijske stanice te obaviti informativni razgovor, kako sa vama tako i sa vašim komšijama, te uvjeriti se da ispunjavate osnovne elemente iz Zakona a koji se odnose na sigurno i bezbijedno èuvanje oružja i opreme.
Nakon što sve ovo obavite Komisija æe vam zakazati datum ispitivanja iz oblasti Zakona o oružju. Ako i ovo proðete možete se smatrati legalno naoružanim graðaninom ovog grada sa posebnim obavezema.

Da se razumijemo- sve ovo se moralo i puno ranije riješiti jer nije u redu da svaka budala kojoj se prohtije može dobiti pištolj na legalan naèin ( o nelegalno oružju neæu da prièam jer je to krivièno djelo).
Mislim haloooo- Vi hoæete pištolj i podnesete zahtjev i doðu vam 2 policajca malo poprièaju ili ne poprièaju sa komšijama i vi dobijete dozvolu. A na kraju se ispostavi da vi ili tuèete ženu ili imate posebnih psihièkih problema ili ...
Ovako barem morate završiti ljekarsko gdje poprièate jedno 2 sata sa psihologo, pa malo sa neurologom, pa malo sa oènim a prije svega toga vaš doktor opšte prakse vam mora potpisati i garantovati da vi nemate zdravstvenih kontraindikacija za nošenje oružja. Bili u ratu sebi izganjali kategoriju F a sad bi ko malo pucali
I sve to košta cca oko 300 KM i po meni je to malo. Ipak vi dobivate Dozvolu za držanje i nošenje umjesto one stare za posjedovanje. To umnogome multiplicira vašu odgovornost spram društva.
Al' haman to još mnogima nije jasno šta je oružje i šta je ljudska narav

08-11-2010 at 11:09 | Ukljuèi u odgovor
249955
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-12-2006
Odgovori: 572
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Da zavrsimo temu: ovdje je rijec o testovima za ljude koji vec imaju oruzje u legalnom posjedu, cak i lovci. Tako, ne sirite temu dalje.
Rafo, blagodarim, znao sam, ako vec neko hoce, onda ti.

08-11-2010 at 12:58 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 38
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice