Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Izvodi iz stampe
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Lopovi, pa haj...

Graðani prijavili prevaru "BH Telecoma": Korisnicima aktiviran roming i u BiH!

Konekcija GPRS-a mnogima ostala aktivirana i po povratku s godišnjih odmora. Brojni korisnici "BH Telecoma" požalili su se ovih dana na mobilnu GPRS uslugu ovog telekom operatera, zbog koje su im došli enormni raèuni. To se posebno odnosi na korisnike koji su boravili na godišnjem odmoru van BiH, a koji su aktivirali ovu vrstu konekcije u romingu.

Dosta graðana obratilo se i redakciji našeg lista s tvrdnjom da se radi o velikoj pljaèki, s obzirom na to da im je ova konekcija, koju su koristili u romingu, ostala èak i za vrijeme boravka u BiH. Doživjeli su šok kada su im stizali raèuni za mobilnu telefoniju visoki nekoliko hiljada maraka!

- Nevjerovatno je da se na ovakav naèin pljaèkaju korisnici ionako skupih usluga "BH Telecoma" kada su u romingu van države. Ne znam šta je cilj svega ovoga, jer kada smo im se požalili, samo su nam kazali da to nije do njih - isprièao nam je jedan iznervirani korisnik usluga "BH Telecoma".

Zvanièan stav juèer iz "BH Telecoma", s obrazloženjem da je neradni dan, nismo dobili, ali su nas uputili na internet-stranicu ove kompanije, gdje je kratko objavljeno pojašnjenje ovog problema.

- Korisnicima dolaze enormni raèuni zato što neki mobilni aparati imaju aplikacije poznate kao "widgets" i "gadgets", koje zahtijevaju stalnu konekciju na internet i na taj naèin korisnicima bez njihovog znanja stvaraju dodatne troškove. Takve su, naprimjer, aplikacije za vremensku prognozu, stanje na berzi, kao i ostale aplikacije koje zahtijevaju povremenu konekciju na internet, e-mail klijenta s automatskom provjerom poruka - objasnili su iz "BH Telecoma".

Korisnike su posavjetovali da iskljuèe opciju "data roaming" na svom mobitelu kako bi izbjegli visoke troškove rominga.

15-07-2012 at 11:19 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Èanak: Problem Vojvodine internacionalizovati

Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) Nenad Èanak izjavio je da æe, nakon odluka Ustavnog suda Srbije kojom su osporene pojedine nadležnosti Vojvodine, zapoèeti internacionalizacija vojvoðanskog pitanja.

"Nedvosmisleno nam je poruèeno da Vojvodina više ne može da izdaje ni pecaroške dozvole. I mi sad moramo da se branimo, a kako naša prava više ovde nema ko da zaštiti, internacionalizacija pitanja Vojvodine je neminovna", rekao je Èanak u intervjuu za sutrašnji novosadski Dnevnik.
Dodao je da se Vojvodina uzdala u politièki sistem u Srbiji, ali se to uzdanje "oèigledno razbilo o bahatost beogradskih vlastodržaca i njihovih poltrona".

"Posle samo jednog i to nedovršenog kruga izbora, jer nova vlada još nije formirana, veæ se demontira sve što je mukotrpno nakapljavano 12 godina. E, to neæe moæi", istakao je Èanak.

Prema njegovim reèima, u izbornoj kampanji ništa nije obeæavao, veæ je "samo svirao tamburu".

"I na njoj sam odsvirao pesmu 'Mlada Vojvoðanka'. A stara dobra izreka kaže: Ko ne sluša pesmu, slušaæe oluju!", rekao je Èanak.

Prema njegovoj oceni, oèigledno je da u Vojvodini "u velikoj veæini" žive ljudi koji ne pristaju na zatiranje pokrajinskih specifiènosti.

Èanak je prièe o vojvoðanskom separatizmu nazvao "budalaštinama".

"Nema ovde separatizma, to su budalaštine, ali ja kao Srbin iz Vojvodine oseæam svoju posebnost. A mi tražimo samo jednu elementarnu civilizacijsku tekovinu: pravo da odluèujemo o svojim resursima", poruèio je Èanak.

Prema njegovim reèima, Ustav Srbije iz 2006. godine je donet "na prevaru" i protivno volji graðana Vojvodine.

"Veštaèka je to i lažna tvorevina, koja nema nikakve veze sa stvarnošæu, nego služi samo zato da bi se primenjivala stara pašiæevska filozofema 'zakoni su za protivnici'", rekao je predsednik LSV.

15-07-2012 at 13:03 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Pazite na lijekove iz Srbije...

Smrtonosna bakterija u pogonu "Hemofarma"?!

Amerièka Agencija za hranu i lekove FDA je otkrila u postrojenjima vršaèkog „Hemofarma“ smrtonosnu bakteriju koja izaziva otkazivanje rada pluæa te kod ljudi dolazi do smrti.

Pošto naša kompanija ni na insistiranje Amerikanaca nije uspela da ispravi greške u proizvodnom procesu, Amerikanci su proglasili „uvoznu uzbunu“, što znaèi da je zaustavljen uvoz proizvoda „Hemofarma“ u tu zemlju, a do sada uvezene kolièine su stavljene van upotrebe.
Renomirana agencija vlade SAD koja važi za najmerodavniju te vrste na svetu pre dve nedelje je uputila pismo rukovodstvu „Hemofarma“ u Vršcu u kome se istièe da propusti otkriveni prošle godine nisu ispravljeni. FDA u pismu objavljenom i na zvaniènom sajtu podseæa da je još 14. novembra prošle godine obavljena inspekcija postrojenja „Hemofarma“ i da su tom prilikom otkriveni „znaèajni prekršaji u procedurama za proizvodnju lekova, u smislu da se metodi proizvodnje, uslovi u kojima se lekovi proizvode, pakuju ili èuvaju ne poklapaju s važeæim standardima ispravne proizvodnje“.
Iako je „Hemofarm“ nakon inspekcije krajem prošle godine poslao obrazloženje loših rezultata, FDA smatra da „zadovoljavajuæe korektivne akcije nisu usledile“ te da je otkrivena „nepouzdana kontrola uslova proizvodnje, što u potpunosti ugrožava sposobnost da bude otkrivena kontaminacija mikrobima i obezbeðen sterilitet proizvoda“.


Ovi propusti, kako navodi FDA, doveli su do pojave smrtonosne bakterije Burkholderia cepacia, ljudskog patogena koji može da uzrokuje brzo otkazivanje pluæa sa smrtonosnim ishodom! Osobe zaražene ovom bakterijom preventivno se izoluju, jer se sama bakterija lako prenosi i izuzetno teško ubija.
FDA je nezadovoljna gotovo svim metodama kontrole proizvodnih procesa i naglašava „da su tokom inspekcije otkrivene preterano suve test ploèice s rastom štetnih mikroorganizama i èinjenicu da zaposleni umesto instrumentima rukom odreðuju temperaturu test podloge, i ne vode raèuna o sterilitetu radnog okruženja“.
FDA je predložila kompletnu promenu organizacije proizvodnje u vršaèkoj kompaniji koja je u vlasništvu nemaèkog koncerna „Štada“, od drugaèije kontrole kvaliteta, preko ponovnog treniranja zaposlenih, do redizajniranja odreðenih prostorija. U pismu se upozorava da je „Hemofarm“ stavljen na listu „uvozne uzbune“, što znaèi da æe, dok sve neregularnosti ne budu otklonjene, FDA odbijati ili u potpunosti obustaviti uvoz „Hemofarmovih“ proizvoda u SAD, a traži se i procena štete koju su lekovi koji su veæ izvezeni u Ameriku mogli da izazovu.



Epidemiolog Branislav Tiodoroviæ: Te bakterije dosad nije bilo kod nas!

Epidemiolog Branislav Tiodoroviæ kaže za „Alo!“ da bakterija koju su Amerikanci naveli u svom izveštaju do sada nije izolovana u našoj zemlji.
- Nije mi poznato na koji naèin su došli do podataka da takva bakterija postoji u postrojenjima „Hemofarma“, pa ne mogu ni da sudim o njihovoj taènosti. Jedino što mogu da potvrdim je da se zaista radi o vrlo opasnom i smrtonosnom patogenu koji do sada u Srbiji nije pronaðen - kaže Tiodoroviæ za naš list.



Izjave iz „Hemofarma“ od ponedeljka

„Alo!“ juèe na brojeve telefona dostupne redakciji nije mogao da dobije nikog iz „Hemofarma“, a samo nezvanièno nam je preporuèeno da zovemo u ponedeljak pošto je vikend u ovoj firmi neradan. Iz pojedninih izvora bliskih domaæoj farmaceutskoj industriji reèeno nam je da je u SAD toku veliki tržišni rat amerièkih i indijskih kompanija koje su svoje proizvode tržištu ove zemlje ponudile i po trostruko nižim cenama, pa bi i naša kompanija mogla biti kolateralna šteta u tom sukobu.

15-07-2012 at 17:17 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Predsjednik “Republike Srpske” silovao Sandžaklijku za vrijeme rata!



Nikola Poplašen, (Sombor, Jugoslavija 1951) je profesor prava i bivši srpski politièar. Nikola Poplašen je bio Predsjednik Republike Srpske u periodu 4. novembar1998. - 6. mart 1999. Bio je prvi predsjednik Srpske radikalne stranke Republike Srpske. Za predsjednika Republike Srpske je izabran 12. i 13. septembra 1998, a na dužnost je stupio 4. novembra 1998. Sa funkcije predsjednika Republike Srpske smijenjen je 6. marta 1999. odlukom Visokog predstavnika u BiH Karlosa Vestendorpa jer nije dozvolio imenovanje Milorada Dodika na mjesto predsednika Vlade Republike Srpske.[1] Radi kao profesor na Pravnom fakultetu u Banjaluci. Nikola Poplašen je èlan Senata Republike Srpske.
ISPOVJEST
Roðena sam u Novom Pazaru, u Sandžaku. U Sarajevo sam, nakon završene srednje škole, došla da studiram filozofiju. Fakultet sam završila 1984. godine, i odmah po okonèanju studija sam se udala.
Muž mi je radio u “Pretis”-u, u Vogošæi, a ja u jednoj srednjoj školi u Sarajevu. Stanovali smo u Vogošæi.
Kada je poèetkom aprila 1992. godine, izvršena agresija Srbije i Crne Gore na Bosnu i Hercegovinu, molila sam muža da napustimo Vogošæu, posebno zbog naše èetverogodišnje djevojèice. Imali smo puno roðaka u Sarajevu. Mislila sam da æe nam biti bolje, da æemo biti sigurniji, jer je moj muž bio na glasu kao protivnik JNA, koja je, posebno u oficirskom kadru, bila gotovo sto procentno srpsko-èetnièka. Stavila se bila u potpunosti na stranu Srbo-èetnika u Bosni i Hercegovini i iz Srbije im dovozila naoružanje, kao i rezerviste JNA. Moj muž je bio protiv tzv. SAO-a (srpskih autonomnih oblasti), i stvaranja tzv. “Velike Srbije”. Sjeæam se dobro kako se prepirao sa njima, govoreæi kako JNA i Slobodan Miloševiæ žele okupirati Bosnu i Hercegovinu i pripojiti je tzv. “Velikoj Srbiji”.
Nije me poslušao. Govorio je: “Meni je mjesto ovdje, da branim “Pretis” od èetnika i JNA, da branim Vogošæu. Bosna se baš ovdje brani. ”

Dana 19. maja 1992. godine, bila sam sa kæerkom u stanu. Muža nije bilo. Išèekivala sam ga i budna sam provela cijelu noæ. Nisam znala gdje je, da li mu se nešto dogodilo. Zvala sam njegove roðake. Telefoni su još funkcionisali sa centrom Sarajeva. Niko mi ništa o njemu nije znao reci, pa ni njegovi najbliži.
Iz zgrade nigdje nisam smjela izaæi. U zgradi, u istom stubištu, stanovala je jedna Srpkinja, radnica fabrike “Pretis” u Vogošæi. Pitala sam je da li ima mlijeka za moju djevojèicu. Nije me odbila, dala mi je šolju mlijeka, govoreæi kako æe se vrlo brzo u Vogošæi desiti sve najgore.

U 19.30 sati, 19. maja 1992. godine, otpoèela je žestoka pucnjava na širem prostoru Vogošæe. Nisam znala šta da radim, pa sam se uplašena zakljuèala sa djevojèicom u stanu. Pucnjava je trajala gotovo tri sata…
Èekala sam da se sve smiri. Pokušavala sam da telefoniram, ali telefon nije davao signal.
“Otvori balinkuro, znamo da si unutra…”
Iz stana nisam izlazila puna dva dana. Treæeg dana ujutro, zaèulo se zvono na ulaznim vratima. Skamenila sam se, ali, ipak, uspjela izustiti: “Ko je?”… Oèekivala sam muža, njegov glas, ali umjesto blagog njegovog, èula sam grub, prodoran glas: “Otvori Turkinjo!” Obamrla sam, držeæi djevojèicu u rukama. A onda je glas iz hodnika ponovo zagrmio: “Otvori balinkuro, znamo da si unutra”, a potom se èuo tresak. Vrata su nogama, na silu odvalili i upala su tri èovjeka u uniformama JNA, ali sa èetnièkim znakovima, kokardama na uniformama. Uletjeli su u stan sa oružjem u rukama i grubo me pitali gdje mi je muž. Bila sam gotovo zanijemila. Nisam imala snage ni rijeè da izustim od velikog straha. Grubo su nasrnuli na nas dvije, izveli nas iz stana, iz zgrade i odveli u zgradu osnovne škole. U osnovnoj školi smo zatekle oko 50 ljudi, mahom starijih, žena, djece od kojih sam neke i lièno poznavala. Dva sata poslije, došli su po èetiri sredovjeèna muškarca. Ostale smo samo mi, žene, nekoliko staraca i èetvero djece od 3-7 godina, meðu njima i moje dijete. Tu smo bili na fiskulturnim strunjaèama i samo sa po jednim pokrivaèem 7-8 dana.
Mislim da je mogao biti 25-26. maj 1992. godine, kada su mene i još dvije djevojke izveli iz zgrade osnovne škole i odveli u jedan restoran na izlazu iz naselja, u kome prije rata nikada nisam bila, ali sam èula da se zove “Kontiki”, vlasništvo neke Sonje il nešto vezano za to ime. Dijete mi je bilo jako bolesno i izgladnjelo. Jela je sa mnom malo corbice, koju su bili donijeli nama starijima.
Sutradan sam zamolila stražara, koji nam je hranu unosio dva puta dnevno, da dovede ljekara mojoj djevojèici. Na moju molbu, nije ništa rekao ali poslije dva sata otvorila su se vrata, i sa èetnièkim stražarom ušao je jedan èovjek, star oko 40 godina, plav, proæelav. Nije bio u uniformi, po èemu bi se moglo zakljuèiti da je ljekar il bolnièar. Tražio je da mu dam dijete da ga odnese na pregled u ambulantu. Molila sam ga da i ja poðem sa njim, no, nije mi dozvolio. Uzeo mi je dijete. Bilo mi je lakše, jer sam se nadala da æe ljekar pomoæi mojoj djevojèici.
“Šta æe ti tursko dijete kad æeš imati èetnièko”

Nakon dva sata vratio se onaj èetrdesetogodišnjak sa dvojicom mladih èetnika u uniformama JNA. Jedan je bio smeði tridesetogodišnjak, a drugi, crnomanjasti, bio je koju godinu stariji. Rekli su mi da poðem s njima da uzmem dijete. Odveli su me prema centru grada u jednu višespratnicu. Tu su me uveli u jednu garsonjeru, mislim na treæem spratu. Pitala sam ih gdje mi je dijete, a onaj smeðokosi mi se tada “iskesio” u lice rijeèima: “Šta æe ti tursko dijete, kada æemo ti mi sada napraviti dva buduæa èetnika.” Vrisnula sam od zaprepaštenja i krenula prema vratima, ali mlaði me je uhvatio snažno, objema rukama, i privukao sebi. Vrištala sam, zvala u pomoæ, dok me je onaj stariji raskopèavao. Otimala sam se i gurala ga od sebe nogama, dok me nije poèeo snažno udarati šakama i koljenima. Urlao je: “Ako se budeš otimala i pravila nam probleme, zaklat æemo ti dijete. Ono je u našim rukama, u susjednom je stanu. Zaklat æemo ti curicu…”
Gotovo sam potpuno malaksala, kad su me polugolu bacili pod noge, na pod. Tu na podu, obojica su me grubo silovali. Molila sam ih da me ubiju, da me zakolju, samo da mi ne diraju dijete. Poslije sam pala u nesvijest.

Kada sam se probudila, bila je ponoæ. Bila sam sama u stanu. Cijelo tijelo bilo mi je studeno i obamrlo. Bila sam èas u nekom polusnu, èas na javi, budna, prestravljena. Vani su se èuli pucnji.

Moglo je biti oko 09 sati ujutro, kada je jedan od èetnika, silovatelja, zlikovaca, došao u garsonjeru, noseæi u ruci komadiæ kruha, namazan nekim pekmezom… “Budi dobra”, rekao mi je, “pa æeš uskoro vani”. A onda je, hladno zureæi u mene, nastavio: “Danas æeš razgovarati sa jednim uglednim profesorom. On je ovdje u Vogošæi. Ako mu odgovoriš na neka pitanja, ako budeš pametna, sigurno æeš vani sa svojim djetetom”, izustio je crnomanjasti èetnik i izašao iz sobe. Buèno je zalupio vrata i resko ih zakljuèao.
“Oèi su mu bile krupne i buljave…”

Predveèer je došao po mene, zakrvavljenih, pijanih oèiju i odveo me u zgradu hotela. To više nije bio onaj hotel. U holu je bilo puno ljudi. Sve je bilo zagušljivo i prljavo. Uveo me je u sobu, na prvom spratu. U sobi je sjedio sitan, omanji, mršav èovjek, uredne, crne brade. Oèi su mu bile krupne i buljave i isticale su se na glavi, a pogled prodoran. Mislim da nije bio pijan, iako je cijela soba smrdjela na alkohol. Vrata su se zalupila iza mene. Gledao me je svojim buljavim oèima rekavši: “Zakljuèaj, devojko, vrata.” Pomislila sam da je neki Srbijanac po onome “devojko”… Nisam smjela odbiti naredbu, nadajuæi se pritajeno da æe mi taj èovjek pomoæi da vidim svoju curicu, koju su mi oduzeli u zatvoru “Sonja” u Vogošæi. Stajala sam u išæekivanju. Trajaloje možda 15-20 sekundi, a meni se èinilo dugo… “Šta hoæeš devojko? Hoæeš li vani?”, pitao me je straviènim, tihim glasom iz kojeg je izbijala studen. Šutjela sam. Šta god bih rekla, možda ne bi bilo pametno.

Èekala sam dalje… “Æutiš! E pa lepo, onda æeš mi to reæi posle. Skidaj se!”, naredio mi je nešto povišenim tonom i povukao za ruku prema sebi. Odgurnula sam ga od sebe, trgnula i krenula prema vratima, a on me je uhvatio objema rukama za nadlaktice, okrenuo i bacio me na pod, a potom udario jako nogom u predjelu butne kosti. Onda je brzo otkljuèao vrata i pozvao onog crnomanjastog èetnika, naredivši mu da me skine golu. Vriskao je pri tome i sijevao buljavim pogledom. Izašao je iz sobe, govoreæi da æe se brzo vratiti. Onaj crnomanjasti èetnik nasrnuo je na mene, digao me sa poda, udarivši me jako koljenom u stomak. Onda me je bacio na kauè. Osjeæala sam velike bolove u predjelu stomaka, gubila sam se kada je zaskoèio na mene, zajašivši me da me raskopèa. Raskopèao mi je bluzu i gotovo je strgao sa mene, a onda i suknju, pa gaæice. Molila sam ga da me poštedi, a on je bio još goropadniji… Tada je ušao onaj profesor sa bradom. Oèi su mu divljaèki sijale, pa sam oborila pogled i zatvorila oèi. Èula sam samo kako mu zvoni toka na kaišu, da se skida i nasræe na mene.
Branila sam se skupljenih nogu, a onda me je zasuo šamarima i šakama. Klonula sam i pustila se, znajuæi da mi može biti samo još gore. Profesor me je pokušavao silovati ali mu nije polazilo za rukom, pa se poèeo derati na mene i šamarati me. Opustila sam se cijelim tijelom i pravila se da sam u besvjesnom stanju, a profesor je bezuspješno kidisao na mene. Nakon 10-15 minuta mi je opsovao balinsku majku i sišao sa mene, nakon što me je uprljao sobom i svojim smradom. Brzo se obukao i izletio iz sobe i zagalamio na onog èetnika u hodniku. Pravila sam se i dalje da sam u besvjesnom stanju, ležeæi na kauèu, kada je uletio onaj èetnik iz hodnika i nasrnuo na mene. Ošamario me je nekoliko puta, a onda me grubo silovao, dahæuæi i govoreæi mi: “Ono što je poèeo profesor Nikola, završit æu za njega ja”…
“Profesor Nikola”!!! Te dvije rijeèi duboko su se urezale u moje pamæenje i brujale u meni, sve dok se nisam vratila iz Švedske, krajem 1997. godine, i na televiziji prepoznala “profesora Nikolu”, zloèinca, silovatelja. Prepoznala sam Nikolu Poplašena u srpskoj skupštini u Banja Luci. Sada živim samo za dan, za susret sa njim u Hagu, da vidim hoæe li mu oèi tamo divljaèki sijati, kao onda kada je nasrtao na mene bespomoænu zatoèenicu, kada me je uprljao, obešèastio.
Niko mi ne može vratiti moga poginulog muža. Gotovo da sam izgubila i nadu da æu ikada saznati šta se desilo sa mojom èetverogodišnjom kæerkom, koju su mi Srbi-èetnici oduzeli. Da li je živa, ako je, gdje se nalazi? Da li je mrtva, ako je, gdje je sahranjena. Uzdam se u Boga, u pravdu. Samo me to još održava u životu, koji to više nikada neæe biti, osim pukog vegetiranja.
(sandzakpressnet)

16-07-2012 at 00:59 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim



ŠOKIRANI CARINICI: Tražili skriveno ORUŽJE izmeðu nogu, a pronašli najveæi PENIS na svijetu

Jonah Falcon nedavno je zaustavljen od strane carinske kontrole na kalifornijskom aerodromu. Naime, carinici su smatrali da Falcon ima skriveno oružje izmeðu nogu, no ovaj je 41-godišnjak tamo skrivao nešto sasvim drugo – svoj penis.

Kako prenosi Huffington Post, Falconova alatka dugaèka je èak 23, dok se u erekciji ta dužina penje do impresivna 34 centimetra, što je i više nego dovoljno za titulu "najveæi penis na svijetu".

"Zataknuo sam ga s lijeve strane, ali u tom trenutku bio je u erekciji. Jedan od èlanova kontrole zamolio me da ispraznim džepove, a nakon toga me i pretražio. Prošao sam kroz detektor za metal bez ikakvih problema, a oni su me i dalje èudno gledali. Jedan od èuvara zatim je posuo moj penis nekim prahom koji detektira eksplozive. Bilo je prilièno zabavno", rekao je Falcon.

Kad je imao 18 godina Jonah je shvatio da je "poseban", jer je veæ tad dužina njegovog penisa bila blizu 30 centimetara. HBO je još 1999. godine snimio dokumentarac o njemu i njegovoj porodici. Nakon ovog incidenta, Falcon je u šali dodao kako æe ubuduæe prilikom putovanja avionom oblaèiti iskljuèivo biciklistièke hlaèe, kako bi se jasno vidjelo što to taèno skriva u njima.

17-07-2012 at 14:49 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

GRÈKI otok Ikaria u Egejskom moru želi se odcijepiti od Grèke i pokušati se pripojiti Austriji.

GRÈKI otok Ikaria u Egejskom moru želi se odcijepiti od Grèke i pokušati se pripojiti Austriji. Naime, na današnji dan istjeèe stogodišnji sporazum kojim je Ikaria dobila nezavisnost od Otomanskog carstva, nakon èega se pripojila Grèkoj.

Kako piše talijanski list Libero, Ikaria se sad želi odcijepiti od Grèke i postati dijelom Austrije. Na otoku koji broji 9.000 stanovnika razmišlja se o provoðenju referenduma na kojem graðani trebaju odluèiti žele li da i dalje budu pod jurisdikcijom Atene ili da Ikaria postane nezavisna.

"Vlada nas je zaboravila prije mnogo godina. Ako nam se ne mogu obeæati nove ceste, nikakva nova bolnica, onda možemo odluèiti o odcjepljenju od Grèke", govore stanovnici Ikarije, prenosi beèki list Heute.

"Za nas bi bilo teško da budemo nezavisni. Meðutim, mogli bi tražiti pripojenje nekoj drugoj državi. Naravno, ne bismo se pripojili Turskoj, radije Austriji", poruèili su stanovnici na sveèanosti povodom 100. godišnjice sporazuma.

Ikaria se odcijepila od turske imperije nakon pobune, a turska okupacija otoka je okonèana 1917. godine, zahvaljujuæi lokalnom heroju Georgiosu Spanosu. Pet mjeseci je Ikaria bila nezavisna država, nakon èega se otok pripojio Grèkoj. Sto godina grèke vladavine im je, eto, bilo sasvim dovoljno. Èeka se reakcija Atene.

17-07-2012 at 14:57 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

NE PREPORUCUJE se onima sa slabim zeludcem...

Pojavile su se nove šokantne snimke mrcvarenja ubijenog libijskog voðe Gadafija!

Na YouTubeu su objavljene nove snimke ubijenog libijskog voðe Moamera Gadafija. Radi se o uznemirujuæim snimkama na kojima je prikazano unakaženo tijelo Gaddafija. Nije sasvim jasno da li je na snimkama veæ mrtav ili su one nastale neposredno prije nego što je ubijen u prosincu prošle godine.

Na snimci se vidi grupa muškaraca u kombiju kojim prevoze diktatora. Smiju se i fotografiraju uz Gadafija. Nakon toga ga izvlaèe iz automobila te ga premještaju na nosila i odvoze u nepoznatom smjeru.

Gadafi je vladao Libijom 42 godine, a u svijetu je bio poznat po svojim osebujnim medijskim istupima.

17-07-2012 at 15:00 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Kojej' marke bio kombiN?

17-07-2012 at 15:36 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

A odkud mu hudniku...

MINISTAR KAPLAN ODGOVARA NA PISANJE NAJTIRAŽNIJEG DNEVNOG LISTA U BIH: 'Sve je to osveta jer sam tražio od Radonèiæa da objavi svoju diplomu iz srednje škole'

Ministar kulture i sporta Federacije BiH Salmir Kaplan uputio je demanti na tekst koji je danas izašao u Dnevnom avazu o Revizorskom izvještaju za Ministarstvo kulture i sporta Federacije BiH. Demanti preosimo u cjelosti



"Povodom pisanja Dnevnog Avaza (17.07.2012. str. 5) o Revizorskom izvještaju za Ministarstvo kulture i sporta Federacije BiH i iznošenja krivih interpretacija o nalazima revizije, moram upoznati javnost s èinjenicama i otkloniti pokušaj zlonamjernog interpretiranja izvještaja.

Na Izvještaj o reviziji finansijskih izvještaja Federalnog ministarstva kulture i sporta Ured za reviziju institucija FBiH dao je ''mišljenje sa rezervom'' kao i za sve ostale institucije vlasti na nivou FBiH za koje je objavljen revizorski izvještaj za 2011. godinu. Svakom iole upuæenom i dobronamjernom jasno je da „mišljenje s rezervom“ nije negativno mišljenje!

Posebno moramo naglasiti da navodi oko kapitalnih transfera nisu objektivno prikazani. Krajnji korisnici kapitalnih transfera i iznosi sredstava dio su teksta Zakona o budžetu, što je predložila Vlada FBiH a usvojila oba doma Parlamenta FBiH, a nikako Ministarstvo kulture i sporta FBiH kako to tvrdi Dnevni Avaz. U revizorskom nalazu doslovce je konstatovano:

''Provedenom revizijom utvrðeno je da budžetskim zahtjevom Ministarstva nisu planirani kapitalni transferi, ali su isti u Prijedlogu Budžeta FBiH za 2011. godinu upuæeni na Parlament FBiH na usvajanje. U donesenom Budžetu FBiH za 2011. godinu su bili utvrðeni korisnici navedenih transfera kao i iznos sredstava koji im je dodijeljen.'' Uloga Ministarstva kulture i sporta bila je da po usvajnju Zakona o budžetu prikupi aplikacijske obrasce veæ odreðenih korisnika i pripremi odluke za doznaku Zakonom o budžetu odreðenih iznosa.

S obzirom na kašnjenje pri usvajanju Budžeta prošle godine i sporijom dinamikom njegove realizacije, sredstva korisnicima kapitalnih transfera su doznaèena tek u drugom dijelu 2011. godine, taènije veæini korisnika sredstva su doznaèena 16.12.2011. godine, pa je bilo nemoguæe njihovu realizaciju i izvještaje o utrošku sredstava oèekivati do kraja 2011. godine.

Današnji tekst u Dnevnom Avazu je još jedna u nizu laži Fahrudina Radonèiæa koji nikako ne može da shvati da u politici postoje i oni koji ga se ne boje, oni kojima nije bitno šta on piše u svom stranaèkom biltenu i oni koji se ne boje narodu kazati istinu o njemu. Avazove laži o finansijskom izvještaju Ureda za reviziju vezano za rad Federalnog ministarstva kulture i sporta nisu ništa drugo do osveta vlasnika lista zbog moga poziva da objavi svoju diplomu iz srednje škole, da vidimo kako je i kada steèena, da obznani da li je nešto završio poslije te „veèernje“ srednje škole jer bi u normalnoj zemlji minimum bio da pretendent na mjesto èlana Predsjedništva i sada ministra sigurnosti kaže narodu šta je i gdje završio.

Ukoliko bi Radonèiæ postao ministar sigurnosti mislim da bismo bili prva zemlja u Evropi koja bi dobila državnog ministra koji nije završio redovno srednjoškolsko obrazovanje", navodi se u saopštenju.

17-07-2012 at 17:01 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Najuspješniji bh. nogometaš i manekenka u žiži javnosti: Sve ljubavi Amre Silajdžiæ
Iz braka s Vladimirom Vièijentijeviæem ima osmogodišnju kæerku Sofiju



Silajdžiæ: Bh. manekenka karijeru gradi u Americi
Ljubavna veza Amre Silajdžiæ (2 i Edina Džeke (26) danima je top tema u našoj zemlji i veæ sada su nogometaš i manekenka dobili epitet najpopularnijeg i najljepšeg para u BiH. Gotovo godinu se špekuliralo o njihovoj vezi, oni su šutjeli, a prošle sedmice svoju ljubav su potvrdili objavljivanjem zajednièkih fotografija na Twitteru.

Otad mediji u cijelom regionu pokušavaju doznati detalj više o vezi ovog poznatog para, ali i o njihovim privatnim životima. I dok se o životu Amre Siljadžiæ dosta toga zna, ranije ljubavne veze našeg "Dijamanta" velika su nepoznanica.

Amra se vrlo mlada udala za srbijanskog biznismena Vladimira Vièijentijeviæa, s kojim ima osmogodišnju kæerku Sofiju. Živjeli su na relaciji Pariz - Beograd, ali ipak u braku nije bila dugo. Njih dvoje su shvatili da je dobar razvod bolji od lošeg braka i svako je krenuo svojim putem.

Nakon toga Amra je duže vremena bila sama. Posvetila se manekenskoj karijeri, ali i odgoju kæerke. Ako je vjerovati kuloarima, potom su uslijedile Amrine kraæe avanture s nekoliko sarajevskih biznismena i sportista. Ipak, ona nikada nije htjela komentirati navodne veze s Anerom Huskiæem, Darijem Delibašiæem i Erminom Alameroviæem.

Nakon bivšeg supruga Vlade jedini muškarac osim Edina Džeke s kojim je Amra potvrdila vezu bio je makedonski biznismen Asner Hajradinoviæ. U razgovoru za "Dnevni avaz" 3. septembra 2009. godine manekenka nam je otkrila da s Asnerom dosta vremena provodi u Skoplju i na atraktivnim turistièkim lokacijama.

- Nisam se udala, ali nikada se ne zna. Ima mjesta špekulacijama, jer sam u ozbiljnoj i stabilnoj vezi koja se može nazvati brakom bez papira - izjavila je tada Amra Silajdžiæ.

Džeko se 2006. zabavljao s Azrom

Kada je, 2006. godine, iz Željeznièara prešao u Teplice, Džeko je bio u vezi s izvjesnom Azrom. Ona mu je bila velika podrška dok je igrao u Èeškoj, ali su im se životni putevi ubrzo razišli.

Kako mu je rasla cijena na tržištu, koja sada iznosi 29 miliona eura, tako su se sve više na Edina "lijepile" pripadnice ljepšeg spola. Voditeljice, manekenke, pjevaèice... rado su se družile s nogometnom zvijezdom i razmjenjivale SMS-ove i tako su davale dovoljno povoda medijima da pišu u navodnim vezama s Džekom.

Prva u nizu bila je Merima Šemiæ, voditeljica Hayata, a poslije se njegovo ime vezivalo i za manekenku i voditeljicu Jelenu Jugoviæ, s kojom se, prema prièama, najèešæe viðao u Dubrovniku.

Ljubav preko žice

Amra Silajdžiæ više od dvije godine s kæerkom Sofijom živi u Los Anðelesu, gdje, uz manekensku, gradi i glumaèku karijeru, tako da s Džekom, koji je nogometaš engleskog prvaka Manèester sitija, održava ljubav uglavnom preko žice.

Ipak, ovaj par se ne može požaliti da im nedostaje zajednièkih trenutaka. Džeko je nedavno bio kod Amre u Americi, a romantièan vikend su u junu proveli u Dubrovniku.
zvor.Avaz

18-07-2012 at 01:34 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 42
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Izvodi iz stampe New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice