Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Izvodi iz stampe
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

"Pješke do Trebinja

Hadži Senad Hadžiæ èovjek koji je pješke išao u Mekku i prešao oko 6000 km, èovjek koji je pješke prešao od Tuzle do Ovèare ( Vukovar RH ) i odao poèast za 200 nedužno ubijenih ranjenika.
Danas 29. januara 2013 u 15:00 h sa „Trga Djece u Sarajevu“ hadži Senad Hadžiæ krenuo je prema Trebinju na grob Srðana Aleksiæa da oda poèast.Srðan Aleksiæ roðen je 1966 godine u Trebinju, a umro 27. januara 1993 godine.
Dana 21. januara 1993. godine grupa pripadnika Vojske Republike Srpske je legitimisala osobe na trebinjskoj pijaci. Nakon što su ustanovili da je jedna od legitimisanih osoba Alen Glavoviæ, Bošnjak, poèeli su ga maltretirati i tuæi. Tada je Srðan priskoèio u pomoæ Glavoviæu, a èetvorica vojnika su, umjesto Glavoviæa, kundacima pušaka pretukli Srðana. Od zadobijenih udaraca Srðan je pao u komu, i umro je 27. januara 1993. godine.

“Umro je vršeæi svoju ljudsku dužnost”.

Jedan od napadaèa na Srðana, poginuo je tokom rata, dok su ostali osuðeni na dvadeset i osam mjeseci zatvora."

29-01-2013 at 18:51 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Fuad Backoviæ Deen stao u "odbranu" oca na Facebooku"Nabije sve vas isfrustrirane i sitne duše"- Vaš pederFuad Backoviæ Deen



Fuad Backoviæ Deen, sin zastupnika BPS-a Zaima Backoviæa, koji je na današnjoj sjednici Skupštine Kantona Sarajevo brutalno izvrijeðao Nedžada Fazliju, zastupnika SDP-a uz psovke, stao je u "odbranu" svog oca.

Naime, isprovociran Fazlijinim izjavama da je Backoviæ zaposlio suprugu i mlaðeg sina u kompaniju "BH Telecom", a da je njegov stariji sin kvaziumjetnik, Deen je žestoko uzvratio i to putem društvene mreže Facebook.

VEZANI TEKST: Zastupnik Zaim Backoviæ psovao Fazliji: J.... ti sve



- Ok.... Gdine Fazlija, ja vas neæu vrijeðati, mada da sam bio prisutan tamo, bio bih gori od oca pa sigurno jedno 1.000 puta više... Èestitam, jer ste konaèno izmigoljili i uspjeli iznervirati èovjeka kojeg je jakoooo teško dovesti do psovke, eto makar nešto od vas... Neka se srami stranka i ljudi koje vi predstavljate. Što se tièe vas vs Zaim Backoviæ, ne da nikada neæete biti ravni jednom Zaimu po obrazovanju i heritage veæ ni sportske rezultate koje ima taj èovjek zajedno sa bratom Enverom su za vas nedostižni i nauèna fantastika! )) - napisao je Deeen.

Nadalje je nastavio u još "otvorenijem" stilu.

- Što se tièe pominjanja mene, to vam je oprošteno, jer razlika izmeðu mene i vas je u tome što ja o vama uopšte ne razmišljam i da nije extremno loših sportskih rezultata u vašoj "sportskoj karijeri" ne bih nikada ni znao da postojite... ( Iskoristit æu ovu priliku da i ja sa zadovoljstvom opsujem te poruèim sljedeæe : Nabije sve vas neostvarene, isfrustrirane i maliciozne sitne duše VAŠ dežurni peder Deen po sred vaše "nevine" guze, sve redom koliko god vas ima!!! A finim ljudima se od srca izvinjavam na rjeèniku...- ispalio je Deen.



31-01-2013 at 07:23 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Zašto tone Najveæi?


Jedan dan u životu Najveæeg Bošnjaèkog Pjesnika. Proglašen tako sam od sebe, NBP sebe zove još i Poeta. Ni Rijeka Neretva s kojom ga porede u besmislenom autofeljtonu u biltenu SDA, ne može ga oprati
Piše: Ahmed Buriæ
6.45 Iz kreveta ustaje Najveæi Bošnjaèki Pjesnik (u daljem tekstu: NBP). Iz daljine bi moglo izgledati da krupan èovjek sjedi, ali ne NBP, on stoji postojano. Još uvijek ne zna u kojoj se od svojih kuæa probudio – sarajevskoj, goraždanskoj, tešanjskoj… On iz postelje ne ustaje nego skaèe i jutarnju toaletu obavlja temeljito i energièno, poput kakvog pješadijskog vodnika prve klase. Što, objektivno, i jeste njegov estetski i etièki nivo.
Kao da je to, ta njegova jutarnja toaleta, najvažnija od svih moguæih važnih stvari u ovom nesreðenom dijelu Sunèeva sistema, i kao da æe odmah nakon nje, te njegove valjano obav ljene jutarnje toalete, krenuti sveopæe preustrojstvo planetarnih gibanja, odnosa i sila. Zašto, ni zbog èega drugog, u saobraæanju s ljudima, svoja osjeæanja, misli i reèenice više ne umotava u svilene maramice društvenih obzira i obièaja nego ih izruèuje gole, onakve kakve su se u mozgu zgodile drito u brk, pred sugovornikovo lice. Poslije njega, ustaju njegovi ukuæani: ne zovu ga imenom, “mužu” “oèe”, “babo”, nego “Najveæi Bošnjaèki Pjesnièe”. Supruzi, književnoj savjetnici i impresariju dozvoljeno je da ga u odreðenim sluèajevima zove Poeta. NBP nakratko je zadovoljan. Svi u njegovoj okolini shvaæaju njegovu velièinu.
7.15 Ovo je dan krupnih odluka. NBP misli. I konaèno zna: danas æe NBP svima reæi sve u brk. Dosta je prešuæivao i trpio udarce: zar nije sramota da je on, takva velièina, kad bi ostao bez novaca, morao iæi direktno kod Alije Izetbegoviæa da mu da pare “na ruke?” Zar se mu nije posvetio neke od svojih najsjajnijih stihova (“ima l’ iko da mu nije valj’o naš predsjednik Aljo, da ga nije pogledao krivo, da mu nije dao srce živo?” ).
8.30 NBP baca se na posao. Objavit æe privatnu prepisku s urednikom najutjecajnijih sedmiènih novina. Kako je tome “novinarskom i ljudskom smeæu” palo na pamet da objavi intervju s drugim pjesnikom, koji trenutno živi u Kanadi, jednim književnim minorusom i jebivjetrom, kojeg je NBP nazvao “èetnièkim bratom” i javno rekao da bi kad bi Karadžiæevci stigli u grad, ono malo ðubre Simiæ bio jedini kojeg æe poštedjeti. NBP ne vidi problem u tome što pjesnik, èiju glavu dovodi u pitanje, nije bio veliki prijatelj s Radovanom K., dok je Poeta to bio. Uostalom, NBP nema veze s tim što po svijetu rade èlanovi njegove obitelji, ali Goran Simiæ mora imati veze sa svojim bratom, èetnièkim generalom Novicom. NBP se pita kako to da Simiæu za sve èetiri godine rata dlaka s glave nije falila? I mudro, kako samo NBP sam sebi odgovara, kaže: ”Da mu je zaista bilo teško ubili bi ga.” Kao što su ubili njega, NBP-a. Nakratko je zadovoljan èinjenicom da je njegova patnja najveæa. Patos Najveæeg Bošnjaèkog Pjesnika.
10.15. NBP sjedi na klozetskoj šolji dok mu nogice vise. Ustaje, kida dlaèice iz nosa. Gleda se u ogledalo, ostalo mu je toliko objektivnosti da zna da je to što vidi – jezivo. Ali, baš svima treba odgovoriti. Svoj toj novinarsko književnoj sitneži od senada avdiæa i radeviæ maja, slavka šantiæa i seja fetahatahagiæa (koji je mrtav, i takav ne da živjeti NBP-u), durakoviæki i šagolja, buriæa, jasmina imamoviæa, bašiæki, horozoviæa, hajdareviæa, stojiæa, ivankoviæa, šehiæa i inih, vinih i nevinih, javnih djelatnika , koji su gomila pajaca, lutaka i figurica, spletene i zgužvane, baèene na tle uz dvostruki gradski kontejner. NBP ne sjeæa se divnih dana i druženja sa pravim, velikim ljudima kakvi su: Radovan K., da, baš taj, ili Slobodan Praljak, njegov Bobiša, duša koja ga je najbolje razumjela. “Njih su dva sada u Haagu”, pomisli. “Bože druže li se i sjeæaju li se zajednièkog prijatelja?. A Emir, taj nemirni neimar Nemanja, koliko ga je i kako samo on razumio? I kako onda da on, NBP, razumije i èita tu sitnež, tu umjetnièku i novinarsku nedonošèad? Najveæi Bošnjaèki Pjesnik æe zaboraviti kako je novinar, kojeg danas naziva “ðubretom”, sve sudove u umjetnièkom svijetu preuzimao direktno od njega, NBP-a, i izvrijeðao veliki broj ljudi samo za njegov raèun. Raèun Najveæeg Bošnjaèkog Pjesnika. Koji zaboravlja i kako je i jednog drugog Slobodana, Miloševiæa, kad se pojavio, nazivao “velikim golgeterom”. On je Najveæi Bošnjaèki Pjesnik i zato što posjeduje fantastiènu moæ (samo)zaborava.
12. 05 NBP konaèno zna da je u pravu kad je htio tužiti žiri književne nagrade “Meša Selimoviæ”. Ko su oni da njegovu, treæi put preprièanu autobiografiju, ne nagrade? Pa veæ je sraèunao da tih 7000 maraka pripada njemu. Otkud onda da to pripadne nekom tamo šehiæu koji piše o vlastitom, besmislenom ratnom iskustvu? Najveæem Bošnjaèkom Pjesniku pada na pamet još jedna genijalna ideja: tužit æe i Nobelov Komitet! Ko su te švedske budale koje ne prepoznaju da su jedine prave ruke u koje njihova nagrada treba doæi, upravo njegove. Rukice Poete koje se u èuðenju šire i dižu ka nebu.
14.00 Vrijeme je ruèku. Supruga poziva najveæeg NBP-a da opere rukice i doðe za stol. Ali, on ne može prekinuti magièni trenutak stvaranja. Upravo mu je na pamet došla genijalna misao da napiše pismo antologièaru iz Zagreba, koji je svoju antologiju nazvao prema njegovoj pjesmi. To je sve u redu, ali šta æe u antologiji pjesme drugih pjesnika, tih nikogoviæa, nepismenjakoviæa, netalenata? Ta antologija je trebala biti pregled njegovog rada, a ne kupusara sastavljena od švrljanja raznoraznih budala.
17.00 Najveæi Bošnjaèki Pjesnik shvaæa da pored njega postoji Drugi Najveæi Pjesnik, Pessoa našeg vremena, i da samo u njemu može naæi sugovornika, nekoga ko potpuno razumije Njegovu Velièinu. Ali, samo dok taj mali Pessoa ne pokuša dohvatiti njegovo mjesto. Jer, vrh postoji samo zbog njega. Najveæeg Bošnjaèkog Pjesnika. Uveèer æe ga pozvati i njih dvojica æe zajedno uživati u vlastitoj velièini. Najveæi Bošnjaèki Pjesnik æe zaboraviti kako je govorio da su durakoviæke i vešoviæi geniji, i da šehiæ uspostavlja novi model u pisanju poezije. Postoje samo njih dva, Prvi i Drugi Najveæi Bošnjaèki Pjesnik.
19. i 30. NBP gleda dnevnik televizije, èiji jezik naziva ustaškim. Vrpolji se i ljuti, jer protiv njega je, na djelu ustaško-èetnièka zavjera. U kojoj uèestvuju baš svi. Ali, taj um ne bi bio um Najveæeg Bošnjaèkog Pjesnika kad mu na pamet ne bi pala velika stvar. Na svom sljedeæem nastupu u Kamernom teatru govoriæe o – sebi. “A o èèèeeemmmu bih ja Naaaajveæi Bošnjaèki Pjesnik bbbbooo…lje mooogggao govoriti nego o sebi?” – pita se on. On neæe èitati ono što pišu drugi, do njega neæe doæi ingeniozna pjesma “Uspavanka za o.” mlade kolegice Dijale Hasanbegoviæ o tome kako žene ne raðaju djecu jer ih ne žele više davati u rat. On je vlasnik patnje, on je mjera, sud i svjedok. Jer, on je Najveæi Bošnjaèki Pjesnik.
22.40. Vrijeme je za spavanje. Najveæi Bošnjaèki Pjesnik æe prije poèinka provjeriti jesu li svi ispunili svoje obaveze prema njemu: je li Bekto iz Goražda uplatio plaæu, je li Akademija poslala svoje novce, jesu li iz biltena SDA sve uredno platili, jesu li tešanjski izvori još uvijek stabilni, da li je beogradsko (èetnièko?) pozorište uplatilo svoje, da li je (ustaški?) zagrebaèki izdavaè izmirio svoje obaveze. Još malo i brzo æe san, valja još provjeriti je li knjiga Najveæeg Bošnjaèkog Pjesnika najprodavanija, ili opet novinarska ðubrad i njihovi pomagaèi rade o glavi njemu i tiražu njegovih djela.
23.10. Na postelji uzdiše Najveæi Bošnjaèki Pjesnik. Mi ne znamo kako je njemu teško, i nikada to i ne možemo znati. Prema vlastitom priznanju po mraènim hodnicima vlastite otupjele duše nailazi muènina, a poslije toga dolazi okus èistog, apstraktnog sažaljenja. Koje mu stiže taèno pred san, na jednu od nekoliko adresa koje ima. Steèenih u progonu, ignoriranju i zaboravu njegovog djela. Ipak, sretan može sklopiti oèi. Svima je rekao sve što je imao, i svi su protiv njega, a on je Najveæi Bošnjaèki Pjesnik.
O kojoj možda najbolje govori njegova velièina. Najveæeg Bošnjaèkog Pjesnika. Sad konaèno može s mirom zapoèeti pisati šestiu verziju svojim memoara i veæ zadovoljno trlja ruke zbog genijalnog naslova:”Zašto tone Najveæi?”
Pjesniku na pamet pada i naravouèenije. Jedan je indijski pjesnik davno zapisao: “što se majmun više penje, to više pokazuje stražnjicu”.
Radiosarajevo.ba

31-01-2013 at 11:56 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Autonomija je potrošena kategorija: Vojvodina mora biti republika!

Vojvodina je ostala jednino neriješeno pitanje od svih dijelova bivše Jugoslavije, rekao je Odžiæ

Aleksadar Odžiæ, lider Vojvoðanske partije koja stoji iz postavljanja plakata '' Vojvodina Republika – Sloboda za Vojvodinu'', što su proteklog vikenda osvanuli na više mjesta u Novom Sadu, najavio je odluènu borbu te stranke kako biVojvodina dobila status republike unutar Srbije.

Ovaj nekadašnji funkcioner Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) svjestan je da Vojvoðani za svoje stavove ''nemaju sugovornika u Beogradu'', ali od svog cilja, ipak, neæe odustati. Najavljuje i nove akcije.

Kaže da rješenje vidi samo u stvaranju republike Vojvodine koja æe biti u sastavu složene države Srbije.

''To vidimo kao rješenje gdje bi u jednom ravnopravnom statusu i dogovoru ova zemlja konaèno došla do nekih normalnih zakljuèaka i prosperiteta u buduænosti. Vojvodina je ostala jednino neriješeno pitanje od svih dijelova bivše Jugoslavije. To pitanje se mora riješiti. Svi su izvukli dovoljno pouka iz onog što se dešavalo na Balkanu'', istakao je on.

Ovakve stavove podržava i Vojvoðanski klub na èelu sa Ðorðem Subotiæem, vojvoðanska intelektualna zajednica u kojoj, uz ostale, dominira dr. Janja Beè Neumann, kao i znaèajan dio tamošnje javnosti.

''Plakati ''Vojvodina Republika – Sloboda za Vojvodinu'' su samo reakcija našeg èlanstva, simpatizera i dobrog dijela vojvoðanske javnosti na dogaðaji unazad nekoliko nedjelja i mjeseci. Moram da kažem da je situacija prilièno zabrinjavajuæa iz razloga što vidimo sve uèestalije napade na administraciju u Vojvodini, na vojvoðanski politièki i ekonomski subjektivitet. S druge strane, imamo našu pokrajinsku vladu, administraciju koja je u nekoj defanzivi iz samo njima znanih razloga. Stièe se utisak kao da nisu bili spremni da se odupru svemu onome što rade centralne vlasti iz Beograda'', rekao je Odžiæ za Agenciju Anadolija.

Najavljuje da æe insistirati na tome da Vojvodina bude republika.

''Moramo razdvojiti politièku borbu od suštine. Suština je u tome da mi, kao i veæina stranaka s ovih prostora, ali i stranaka nacionalnih zajednica, težimo ka vrlo jasnim elementima. To su sudska, zakonodavna i izvršna vlast u Vojvodini, te vojvoðanska imovina i vojvoðanski prihodi. Mi kao partija smatramo da je to jedino moguæe ostvariti kroz republiku. Nešto nalik staroj Jugoslaviji. Tada ne bi mogao niko, ma odakle bio, pa i iz Beograda, da prodaje vojvoðansku zemlju, naftnu industriju, da gasi Razvojnu banku Vojvodine, da prodaje poljoprivredne kombinate, a da ne pita vlasti ili vojvoðansku administraciju... Mi to vidimo kroz republiku, federalizaciju Srbije'', smatra Odžiæ, nadajuæi se da su politièari u Beogradu ''nauèili nešto u posljednjih 20 godina''.

Podsjetio je na Slobodana Miloševiæa i njegovu jogurt-revoluciju kojom je, kao i u sluèaju Kosova, i Vojvodini oduzeta stvarna autonomija. Otimaèina od Vojvodine, kako istièe, nastavljena je i u vrijeme bivšeg predsjednika Vojislava Koštunice.

Da li Vojvodina može imati sudbinu Kosova?
Odžiæ priznaje da su srbijanski ekstremisti koji traže potpuno ukidanje Vojvodine osokoljeni novim vlastima koje im ''na jedno oko zažmure na neke njihove akcije''. No, vjeruje da je to ''kratkog daha''.

''Mi smo svjesni da nemamo sagovornike u Beogradu. Ja to stalno govorim. Ne možete od onih koji su vam oduzeli sve da oèekujete da æe vam vratiti nešto. Prema tome, i dalje smatramo da je jedino moguæe rješenje da se kroz demokratski dijalog, dakle, mirnim putem, doðe do rješenja. Smatramo da su vojvoðanski parlament i naša Banovina prava adresa. Moramo doæi u situaciju da autohtone vojvoðanske stranke i stranke nacionalnih zajednica imaju veæinu u tom Parlamentu Vojvodine.

Pokazalo se da je autonomija, ovakva kakva jeste, potrošena kategorija i da se može tumaèiti na ovaj ili onaj naèin. Nemamo zaštitu vojvoðanske administracije'', konstatirao je Odžiæ.

Najavio je da æe u martu biti održana Izborna skupština Vojvoðanske partije na kojoj æe biti ozvanièen program koji æe ''definirati naša zalaganja za republiku Vojvodinu u sastavu složene države Srbije''.

''Vojvodina æe po prvi put u svojoj historiji dobiti vojvoðanske republikance koji se beskompromisno boriti za sva prava koja su oduzeta Vojvodini. Neæemo dozvoliti 1988. godinu i jogurt-revoluciju. Okolnosti u okruženju su drugaèije u odnosu na ono što je bilo tada'', poruèuje Odžiæ.

Srbizacija Vojvodine
Nadalje, Odžiæ ukazuje na još neke zabrinjavajuæe, ali i znakovite tendencije u Vojvodini.

''Moram kazati da smo mi sada izloženi jednoj æirilizaciji i srbizaciji Vojvodine. To se sada na svakom mjestu vidi. U Novom Sadu se, primjerice, sada mijenjaju i display koji pokazuju relacije. Mi do sada nismo obraæali pažnju na to da li je taj display na æirilici ili latinici. Ali, kada neko to promijeni na æirilicu, vidite koliko to stvara problema. Mi moramo biti razumni. Mi moramo da mirnim putem doðemo do onog što Vojvodini i pripada'', zakljuèuje Odžiæ.

(Bportal.ba)


31-01-2013 at 13:42 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim


OBRAÈUN SA vladom trišièem
Ekskluzivni snimak Dodikovih prijetnji direktoru BNTV: J***** ti mater, imam dvije godine!
B. A. 31/01/2013 20:21:00
VIDEO / Milorad Dodik / RSE

audio zapis

http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/128411-Ekskluzivni-snimak-Dodikovih-prijetnji-direktoru-BNTV-mater-imam-dvije-godine.html

BANJA LUKA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik prije nekoliko mjeseci, na najvulgarniji naèin, izvrijeðao je direktora BN televizije Vladu Trišiæa, zbog vijesti koju je ta televizija prenijela.

Dodik: Ma j***m ti mater!

Trišiæ: Pa dobro, takav naèin komunikacije nema smisla, zaista.

Dodik: Šta nema smisla?! Snim'me, p**** ti materina, pa me pusti u Dnevnik. Jebaæu ti majku, je l' ti jasno! Do sad' sam te poštovao, mislio sam da treba bit' korektan. Jebaæu ti mater, imam dvije godine, jebaæu ti majku! Zdravo!

Ovo je, prema tvrdnjama Trišiæa samo jedan u nizu uvredljivih razgovora koje je prvi èovjek Srpske uputio novinarima i urednicima ove televizije.

Prema rijeèima direktora Vlade Trišiæa, povod za napade na njih je prenošenje vijesti koje se ne dopadaju Miloradu Dodiku.

- BN televizija je samo prenijela vijest koju su objavili i drugi mediji (Tanjug, Kurir, B92...) o imovini Milorada Dodika. Pozvali smo ga za izjavu i sve to emitovali u Dnevniku. Sutradan je uslijedio poziv sa salvom uvreda i prijetnji - isprièao je za Kurir Trišiæ.

Milorad Dodik kaže za Kurir da je odnos koji ima prema ljudima po onoj narodnoj: "svakom po zasluzi", pa tako i sa novinarima te televizije.

- Nismo u ljubavi, ako na to mislite. To jeste mala šala, ali nisam nikada nikoga vrijeðao. To što neko zloupotrebljava svoju profesiju govori samo o njima. A laži su da sam bilo kome slao poresku. Kako ja to mogu?! Ja sam predsjednik, a ne direktor poreske uprave. Zakoni se u RS poštuju, pa ako su radili po zakonu ne znam zašto bi bilo ko strahovao - rekao je Dodik.

Dodik poslao inspektore na TV BN

Juèe je, kako navode u BN televiziji, Dodik u njihovu medijsku kuæu poslao i inspektore.
- Poreska uprava Republike Srpske koju direktno preko svog pulena, direktorice Zore Vidoviæ, kontroliše lièno Milorad Dodik, po ekspresnom nalogu upuæena je u BN Televiziju. Datum naloga datira od 30.01.2013, a poreska kontrola veæ danas, oko 11 sati, ušla je u prostorije BN Televizije - kažu u ovoj televiziji.

Dodik verbalno napao novinarku

Milorad Dodik na konferenciji za novinare u Banjaluci, u junu ove godine, verbalno je napao novinarku agencije Beta i poruèio joj da više ne ulazi u palatu Predsjednika RS 


<br /><br /><br /><br />

01-02-2013 at 00:07 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Zelembaæi kao problematièni a vidi ove komunjare




TURSKA

Napad izveo militantni komunista Ecevit Sanli

B. A. 01/02/2013 18:52:00
ð

ANKARA - Bombaš samoubojica koji je izveo današnji teroristièki napad na Ambasadu Sjedinjenih Amerièkih Država (SAD) u Ankari je Ecevit Sanli, èlan zabranjene militantne komunistièke partije Pokret narodnog osloboðenja (DHKP-C), saznaje agencija Anadolija (AA). Sanli je izveo napad plastiènim eksplozivom C-4.

Inaèe, Sanli je uhapšen 1997. godine zbog napada na zgradu Policijske uprave Istanbul i vojnog kompleksa Harbiye. Uèesnik je i niza štrajkova glaðu u zatvorima koji su se nerijetko završavali i smræu zatvorenika tokom 2000. godine.

Tada je odsluživao kaznu u zatvoru Umraniye. Zbog narušenog zdravlja pušten je 2002. godine na uvjetnu slobodu. Bolovao je od bolesti Wernicke Korsakoff.

Turski ministar unutrašnjih poslova Muammer Guler izjavio je na poprištu današnjeg teroristièkog napada bombaša samoubojice, ispred Ambasade SAD u Ankari da je u 13:14 sati po lokalnom vremenu u stražarnicu na ulazu za personal došla osoba za koju se sumnja da je bombaš samoubojica.

„Za vrijeme spomenutog dogaðaja na licu mjesta su se nalazila tri zaštitara. Dva u stražarnici, a jedan ispred nje. Zaštitar Mustafa Akarsu (47) smrtno je stradao zajedno sa bombašem samoubojicom“, rekao je Guler i dodao da su druga dva zaštitara lakše ranjena i medicinski zbrinuta.

Istièuæi da je otkriveno da je napadaè bio muškarac, Guler je dodao da je uraðena i analiza otisaka prstiju, te utvrðeno da se radi o pripadniku zabranjene ljevièarske organizacije. 


<br /><br /><br /><br />

01-02-2013 at 21:46 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Dobio poklon iz Australije: Ðak-pješak iz Goražda sada je ðak-biciklista

Sretan je što postoje ljudi koji su pokazali humanost i želju da mu pomognu.

Petnaestogodišnji Sanid Ramoviæ iz sela Pacjani kod Goražda, koji veæ osam godina svaki dan pješke preðe deset kilometara kako bi došao do škole i vratio se kuæi, postao je pravi mali heroj nakon što je agencija Anadolija (AA) objavila prièu o jednom od rijetkih ðaka-pješaka u srcu Evrope.

Ovaj hrabri djeèak, kojeg ni zima ni opasnosti na putu ne sprjeèavaju u nakani da se obrazuje i pomogne svojim roditeljima, obradovan je ovih dana poklonima koje je dobio iz Bosne i Hercegovine, ali i drugih krajeva svijeta.

Svi koji su se javili kazali su kako, bar djelimièno, Sanidu žele olakšati ðaèke dane i podržati ga u želji da, uprkos neimaštini i udaljenosti škole, nastavi sa školovanjem.

Iz Centra savremenih inicijativa u Sydneyu (Australija) Sanid je na poklon dobio bicikl "mountain-bike“ sa kacigom. Sandra Paureviæ iz Tesliæa poslala je ðaku-pješaku, koji æe od sada biti ðak-biciklista, kompletnu zimsku odjeæu. I novinari agencije Anadolija uèestvovali su u ovoj maloj akciji pomoæi tako što su Sanidu i njegovoj porodici uruèili novèani dar.

"Nikada prije nisam imao bicikl, nakon vaše prièe sam ga dobio i veoma mi je drago zbog toga“, rekao je Sanid nakon što mu je ekipa Anadolije uruèila poklone koje je dobio iz BiH i Australije. Sretan je što postoje ljudi koji su pokazali humanost i želju da mu pomognu.

"Zahvaljujem se svim ljudima koji su mi pružili pomoæ, od èovjeka koji je poslao sredstva za bicikl iz Australije, kao i ženi koja je poslala odjeæu iz Tesliæa. Od sada pa nadalje vozit æu bicikl“, oduševljeno je rekao Sanid.

Ovaj uporni i vrijedni djeèak nema mnogo želja. Jedna mu je da kad završi školu dobije dobar posao, a druga da njegov otac, demobilisani borac Hajro, dobije traktor kako bi mu radovi na njivi bili olakšani.

"Prije svega želio bih da me neko, ko može, stipendira i da mom ocu kupi neku mašinu“, poruèio je Sanid.

Njegov otac Hajro prije rata je radio u jednoj firmi u Sarajevu, a nakon rata bavi se poljoprivredom i stoèarstvom. Kaže, teško se živi, ali nema predaje.

"Ja se prije svega zahvaljujem agenciji Anadolija koja je napravila prièu o mom sinu nakon èega su uslijedili pokloni, ali i ostalim ljudima koji su pomogli mom djetetu“, rekao je Hajro Ramoviæ.

Podsjetimo, Sanid je osnovnu školu završio pješaèeæi kroz šume i kroz potpuno nenaseljene krajeve. Snijeg, kiša i hladnoæa nisu ga omele u namjeri da se školuje i da se jednog dana zaposli.

Sada je uèenik Srednje mašinske škole u Goraždu i ne žali se što svakodnevno mora prepješaèiti kilometre, ali mu nedostaju drugovi sa kojima bi išao u školu.

Najveæi problem mu je vraæanje iz škole kada je druga smjena jer prolazi nenaseljenim i šumovitim podruèjem.

Sanidova skromna želja je da završi srednju školu, a o fakultetu i ne razmišlja. Kaže, rado bi se i dalje školovao, ali se brine da ocu neæe imati ko pomoæi.

(Bportal.ba/AA)


02-02-2013 at 12:00 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Hadžija Senad Hadžiæ uspješno prepješaèio 300 kilometara i stigao u Trebinje


Danas, 3. februara 2013. godine oko 11 sati hadžija Senad Hadžiæ je ušao u Trebinje.
Hadžija Senad Hadžiæ prepješaèio je oko 300 kilometara da bi posjetio grob Srðana Aleksiæa u Trebinju.

„Želio sam posjetiti grob Srðana Aleksiæa koji je izgubio život braneæi svog sugraðanina Bošnjaka Alena Glavoviæa ratne 1993. Ovdje u našoj državi suživot je neminovan i to trebamo izgraðivati. Takoðe, želio sam vidjeti i Aleksiæevog oca Radeta,“ kazao je Hadžiæ.

Rade Aleksiæ, Srðanov otac izjavio je da je lijepo vidjeti da mladost u BiH nije izgubila osjeæaj za prave ljudske vrijednosti.

„Sa jedne strane ja sam tužan ,jer me svi ovi dogaðaji podsjeæaju na Srðana, a sa druge strane, jako sam sretan, jer vidjeti da jedan mladiæ, Srðanov vršnjak, èini ovako nešto sigurno uliva nadu da današnja mladost nije izgubila osjeæaj za prave ljudske vrijednosti“, kazao je Rade Aleksiæ.

05-02-2013 at 09:29 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Nikoliæ: Balkan ne može bez Srbije, ali ni Srbija ne može bez Turske

Nas mnogo toga povezuje: narod, obièaji, tradicija, jezik...

Zaista nema Balkana bez Srbije, ali i Srbija ne može sve da uradi na Balkanu bez Turske, rekao je danas predsjednik Srbije Tomislav Nikoliæ na sastanku tursko-srbijanskog poslovnog vijeæa u Istanbulu, izvještava reporter agencije Anadolija.

Predsjednik Srbije je istakao da su ''vijekovi iza nas''.

''Istina je da su, uglavnom, bili u sukobima, ali hajde da saberemo od 1389. pa do prestanka sukoba koliko je bilo, pa da sada toliko provedemo u razvoju dobrih odnosa, jer nas mnogo toga povezuje. Narod, obièaji, tradicija, jezik, mnogo našeg naroda koji danas živi u Turskoj, mnogo našeg naroda koji se za vrijeme ljetnjih odmora preseli u Tursku, pa se vrati, izvanredni odnosi izmeðu rukovodstava Srbije i Turske. Uzalud bi bilo da privrednici saraðuju ako se ne razumiju vlasti. A mi se sad izvanredno razumijemo'', kazao je Nikoliæ, prenio je reporter AA.

Dodao je kako je predsjednik Turske Abdulah Gul na sinoænjoj veèeri poruèio da æe lièno da primi svakog privrednika koji želi ulagati u Tursku, te da ga ohrabri da ulaže u Srbiju.

''Turska ima skoro sve. Nešto je dao Bog, nešto ste izgradili sami. Mi imamo mnogo toga, ali nam treba pomoæ da to izgradimo. Nama ne treba pomoæ koju neæemo da vratimo. Vi uložite, mi æemo da zapošljavamo svoje ljude, a vi ostvarite profit i zaradu. Srbija je usvojila evropsko zakonodavstvo, Srbija treba da otkloni nekoliko smetnji za investitore iz inostranstva. Uglavnom su birokratske, te kriminal, i onda æe sve biti potpuno jasno izmeðu nas. Mi smo zemlje izmeðu Istoka i Zapada. O nas se otimaju i Istok i Zapad. Naš put je put u Evropsku uniju (EU), ali mi moram živjeti i dok ne doðe do toga'', objasnio je Nikoliæ.

(Bportal.ba/AA)


06-02-2013 at 12:21 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Odlican clanak, Tuzlarije svaka cast.

Bezobrazluk i primitivizam nièim nisu ogranièeni
Pas rata kao kljuèni svjedok
Piše: Sinan Aliæ



Nakon što je propala teorija nekog vještaka iz Beograda kako je projektil na Kapiju doletio iz pravca Majevice, a ne Ozrena, sada se pojavio novi „ekspert“ koji tvrdi da nije bilo nikakve granate, nego je rijeè o eksplozivu postvljenom na lokalitet Kapije.

Baš kada sam pomislio da æe svi Srbi od Gacka do Bijeljine, od Foèe, preko Višegrada do Zvornika, od Pala i Han Pijeska, preko Miliæa i Vlasenice pa sve do Banjaluke i Prijedora krenuti masovno na adresu Televizije Republike Srpske kako bi se na licu mjesto uvjerili na kakve su podvale spremni Bošnjaci, ništa od toga. Zatajila srpska sloga u najtežim trenucima po generala Novaka Ðukiæa koji u Foèi robija pravosnažnih 25 godina zbog granatiranja tuzlanske Kapije kada je ubijen 71 mladi èovjek, a više od stotinu teško i lakše ranjeno.

Žali se pozivar vaskolikog srpstva, Siniša Mihailoviæ, kako niko nije došao da pregleda 5 kilograma i 250 grama dokumentacije koju je sakupio izvjesni Jugoslav Petrušiæ. Eno je negdje u ladicama Televizije Republike Srpske. Šta æe tamo, za boga miloga? Kako to da Davidoviæ svoje poèetnike nije nauèio da je prava adresa za ispravljanje eventualnih sudskih greški isti onaj sud koji je, kako to tvrdi loša kopija Riste Ðoge, osudio ni krivog ni dužnog generala Ðukiæa.

Dokumentacija koja to potkrepljuje trebala je biti ponuðena Ðukiæevom timu odbrane ili Tužilaštvu BiH. Samo te dvije adrese, po jasno preciziranoj zakonskoj proceduri, mogu tražiti obnavljanje postupka.
Ne vjerujem da to u RTRS-u nisu znali. Zbog hajcanja javnosti, procijenili su, bolje je te papire nosati od Foèe do Banjaluke i onako na kamari pokazati gledaocima. Zbog toga je Siniša Mihailoviæ zapucao u Foèu kako bi gledaocima Republike Srpske ponudio ekkluzivnu prièu o još jednoj podvali Bošnjaka.

Kleknuo Mihailoviæ kraj 5 kilograma i 250 grama papira i pozvao vaskoliko srpstvo da navrate u Televiziju Republike Srpske i uvjere se u nevinost generala Ðukiæa. I, ako su u moguænosti, da uplate koju marku. Kada je procijenjeno da srpstvo ne reaguje adekvatno u dnevnik je pozvan sam autor da nastavi ranije zapoèetu prièu i da gledaocima kaže kako je i on uvjeren da general nevin æami u foèanskom zatvoru.

Potrošeni su minuti, a da gledocima ni jednog trenutka nije ostavljen prostor za neko drugaèije mišljenje. Ekspert lešinar direktno proziva mladog oca koji je na Kapiji izgubio dvoipogodišnjeg sinèiæa što ga je držao u naruèju. Èudi se taj Komad Budale zašto taj èovjek, a još i novinar æuti, zašto se ne oglasi. A šta treba da kaže? Kako je donio 65 kilograma eksploziva, podmetnuo ga pod automobil, a onda sa desetak metara udaljenosti, sa sinèiæem u naruèju, èekao da vidi „vatromet“!!!

Kako èovjek da reaguje nakon svih bljuvotina kojima nas zasu Televizija Republike Srpske? Kako ostati priseban na èinjenicu da se javni servis upotrebljava za prozivanje žrtava? Kako se uzdržati pred „ekspertnim nalazima“ bjelosvjetskog hohštaplera? Šta i kako kazati kada vam taj „ekspert“ za eksploziv, balistiku, forenziku, patologiju saspe gomilu „argumenata“ o nevinosti generala Novaka Ðukiæa i podmetanjima Bošnjaka.

Nakon što je propala teorije nekog vještaka iz Beograda kako je projektil na Kapiju doletio iz pravca Majevice, a ne Ozrena, sada se pojavio novi „ekspert“ koji tvrdi da nije bilo nikakve granate nego je rijeè o eksplozivu postavljenom na lokalitet Kapije. Naravno takva „ekspertiza“ je oèekivana nakon svojevremenog tvrðenja Milorada Dodika da postoje saznanja da su mrtva tijela na Kapiju dovezena iz Živinica. Zajednièko za obje ove teorije je samo jedno – po svaku cijenu, ne birajuæi sredstva, negirati svaki zloèin poèinjen u srpsko ime. Praktièna primjene ratnih stavova laktaškog vožda: -Treba granatirati Zagreb, ali to javno ne treba kazati.

Kako reagovati na èinjenicu da javni servis Televizije Republike Srpske kao vjerodostojnog eksperta prihvata èovjeka koji pripada onoj skupni ljudi koji se oznaèavaju kao psi rata? Jer gdje god je bilo krvi i smrti tu je bio Jugoslav Petrušiæ. Kada se govori zloèinima 10 diverzantskog odreda u Srebrenici tu je Jugoslav; Kada se govori o zloèinima na Kosovu i tu je on; Kada se govori o pripremi atentata na Slobodana Miloševiæa opet je on tu; Kada se u zemlju unose specijalne puške u saradnji sa pripadnicima Službe bezbjednosti Srbije, nemoguæe je zaobiæi Jugoslava; Kao što ga je nemoguæe zaobiæi i u prièi o srpskim dobrovoljacima u Zairu.

Ovaj samozvani „ekspert“ raskrinkava podvale tužilaštva, suda i koga sve ne. Prosto èovjek da ne vjeruje kako je sud tako lako nasjeo na ekspertize vještaka okiæenih i doktorskim titulama. To da je rijeè o teroristièkom èinu, a ne o zloèinu ovaj pas rata zaljuèuje po netaknutom apartu za kokice koji je bio nekih 15-tak metara od centra eksplozije. Ne zna ili neæe da zna da je desetak mladih svojim tijelima zaštitilo aparat, pa i momka koji je zaraðivao prodajuæi kokice.

Brigu u „svojim“ zloèincima treba voditi. Kurvanski je uživati u plodovima njhovog ruduljubivog „djelovanja“, a njih prepusti na milost i nemilost pravosudnim institucijama. Pogotvo ako su one bosanskohercegovaèke. I uvijek okrenute protiv Srba.

I zato ih što prije treba ukinuti!

07-02-2013 at 15:50 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 67
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Politika : Izvodi iz stampe New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice